Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Now Running  »   [  Seniors - Leende - (Golden Tulip Jagershorst)  ]  
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2017 - SLT - Leende - Netherlands

Fr, 18 - August - 2017
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    14:15    16:00    17:45    19:30    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
3 L8-001 5 Michl, Karin GER 5 vs 1 SWE  Lofgren, Ann-Sofie Approved -
6 S8-A01 7 Kiernicki, Adam POL 3 vs 7 NED  Leeflang, Mozes Approved -
11 S8-A03 7 Gerber, Guido GER 7 vs 2 GER  Schwedes, Dirk Approved -
8 S8-A04 7 Radakovits, Thomas AUT 4 vs 7 NOR  Oldervik, Ronnie Approved -
7 S8-A05 7 Tetec, Zvonko CRO 6 vs 7 FRA  Bobee, Gregory Approved -
12 L8-008 5 Nilsson, Annika SWE 5 vs 4 SUI  Habersaat, Ursula Approved -
14 S8-A08 7 Weichart, Markus AUT 7 vs 4 SWE  Svanberg, Johan Approved -
13 S8-B01 7 Chellen, Kervin FRA 7 vs 2 NED  Rozendaal, Bart Approved -
15 S8-B04 7 Johannessen, Christian NOR 4 vs 7 FIN  Nykanen, Jouni Approved -
16 S8-B05 7 Ahonen, Tomi FIN 4 vs 7 GER  Stenten, Dirk Approved -
17 S8-B06 7 Manojlovic, Sascha SUI 7 vs 6 FIN  Kakkonen, Pasi Approved -
23 S8-B08 7 Kremenovic, Miroslav SRB 7 vs 3 NED  Telfer, James Approved -
1 S8-C01 7 Mrva, Milan SVK 7 vs 4 DEN  Schmidt, Jesper Approved -
19 S8-C03 7 Kristiansen, Vegar NOR 5 vs 7 NED  Thehu, Jesse Approved -
9 S8-C04 7 Laakso, Pauli FIN 7 vs 4 TUR  Abdik, Onur Approved -
4 S8-C05 7 Kolesnikov, Vladimir RUS 4 vs 7 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
10 S8-C08 7 Natali, Michel FRA 1 vs 7 GER  Forster, Frank Approved -
20 S8-D01 7 Bak, Tomasz POL 7 vs 5 SVK  Lisik, Zdenko Approved -
2 S8-D04 7 Toivonen, Markku FIN 6 vs 7 SWE  Toffer, Alf Approved -
5 S8-D05 7 Nagy, Csaba HUN 6 vs 7 SLO  Doroslovac, Rado Approved -
21 S8-D06 7 Scharer, Marcel SUI 3 vs 7 SWE  Karlsson, Kent Approved -
22 S8-D08 7 Bratteberg, Bjorn NOR 4 vs 7 FIN  Rantanen, Antti Approved -

10:45 session - round: W1
T NR D RTo Match
9 S8-A09 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 3 NED  Leeflang, Mozes Approved -
11 S8-A10 7 Valoroso, Marcello ITA 3 vs 7 ITA  Cipriani, Danilo Approved -
23 S8-A11 7 Navne, Janick DEN 7 vs 5 GER  Gerber, Guido Approved -
4 S8-A12 7 Oldervik, Ronnie NOR 2 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
20 S8-A13 7 Espeland, Rune NOR 4 vs 7 FRA  Bobee, Gregory Approved -
13 S8-A14 7 Kaivonen, Tero FIN 2 vs 7 SWE  Lofqvist, Fredrik Approved -
15 S8-A15 7 Sayapin, Maxim RUS 4 vs 7 SWE  Dalen, Pontus Approved -
12 S8-A16 7 Weichart, Markus AUT 3 vs 7 SWE  Ericson, Stefan Approved -
5 S8-B09 7 Keller, Jan DEN 7 vs 2 FRA  Chellen, Kervin Approved -
19 S8-B10 7 Milenkovic, Svetozar SRB 1 vs 7 POL  Misiewicz, Radoslaw Approved -
21 S8-B11 7 Kosykh, Evgeny RUS 1 vs 7 GER  Hofmann, Timo Approved -
8 S8-B12 7 Nykanen, Jouni FIN 4 vs 7 AUT  Schernthaner, Johann Approved -
1 S8-B13 7 Celikag, Mucahit TNC 0 vs 7 GER  Stenten, Dirk Approved -
22 S8-B14 7 Manojlovic, Sascha SUI 7 vs 4 HUN  Varadi, Andras Approved -
18 S8-B15 7 Ayas, Murat SUI 7 vs 3 SRB  Skrbic, Aleksandar Approved -
16 S8-B16 7 Kremenovic, Miroslav SRB 7 vs 3 CZE  Mrnak, Jan Approved -
14 S8-C09 7 Karttunen, Sami FIN 3 vs 7 SVK  Mrva, Milan Approved -
6 S8-C10 7 Gross, Steffen GER 7 vs 3 POR  Neves, Antonio Approved -
3 S8-C11 7 Stark, Michael AUT 3 vs 7 NED  Thehu, Jesse Approved -
7 S8-C12 7 Laakso, Pauli FIN 7 vs 2 NOR  Nilsen, Jorgen Approved -
2 S8-C13 7 Pereira, Manuel POR 7 vs 5 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
10 S8-C14 7 Boni, GianLuca ITA 4 vs 7 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
17 S8-C15 7 Maerz, Mario GER 7 vs 3 NED  Reese, Melvin Approved -

12:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
6 L8-009 5 Wessel, Susanne GER 5 vs 4 GER  Michl, Karin Approved -
17 L8-010 5 Zalmanova, Ilona CZE 5 vs 1 FRA  Julien, Stella Approved -
5 L8-011 5 Bolfelli, Barbara ITA 5 vs 3 GER  Thamsen, Wienke Approved -
14 L8-012 5 Panula, Tuuliina FIN 5 vs 3 POR  Cunha, Alexandra Approved -
7 L8-013 5 Moscetti, Cristina ITA 3 vs 5 POR  Moreira, Lidia Approved -
8 L8-014 5 Hehre, Anja GER 0 vs 5 NOR  Helvik, Ine Approved -
18 L8-015 5 Jarecki, Monika GER 1 vs 5 FRA  Rohmer, Nathalie Approved -
19 L8-016 5 Nilsson, Annika SWE 4 vs 5 ITA  Ignesti, Patrizia Approved -
16 S8-C16 7 Forster, Frank GER 7 vs 4 NED  Eijmberts, Richard Approved -
4 S8-D09 7 Elfroos, Mats SWE 4 vs 7 POL  Bak, Tomasz Approved -
21 S8-D10 7 Silic, Berislav CRO 7 vs 5 SWE  Andersson, Glenn Approved -
1 S8-D11 7 Worung, Jimmy NED 7 vs 3 RUS  Derbilov, Vyacheslav Approved -
13 S8-D12 7 Toffer, Alf SWE 7 vs 6 FRA  Delesalle, Thierry Approved -
3 S8-D13 7 Cerimagic, Dino BIH 7 vs 5 SLO  Doroslovac, Rado Approved -
9 S8-D14 7 Karlsson, Kent SWE 7 vs 3 TUR  Bedir, Murat-Can Approved -
11 S8-D15 7 Sozalp, Hasan TNC 4 vs 7 FIN  Taavila, Arto Approved -
10 S8-D16 7 Rantanen, Antti FIN 0 vs 7 HUN  Habo, Alex Approved -

14:15 session - round: L1
T NR D RTo Match
6 L8-017 5 Lofgren, Ann-Sofie SWE 5 vs 3 SWE  Nilsson, Annika Approved -
13 L8-024 5 Habersaat, Ursula SUI 0 vs 5 GER  Michl, Karin Approved -
5 S8-A17 7 Kiernicki, Adam POL 7 vs 4 AUT  Weichart, Markus Approved -
8 S8-A19 7 Schwedes, Dirk GER 7 vs 5 FIN  Kaivonen, Tero Approved -
10 S8-A20 7 Radakovits, Thomas AUT 7 vs 5 NOR  Espeland, Rune Approved -
18 S8-A21 7 Tetec, Zvonko CRO 1 vs 7 NOR  Oldervik, Ronnie Approved -
12 S8-A24 7 Svanberg, Johan SWE 2 vs 7 NED  Leeflang, Mozes Approved -
23 S8-B17 7 Rozendaal, Bart NED 6 vs 7 CZE  Mrnak, Jan Approved -
7 S8-B20 7 Johannessen, Christian NOR 7 vs 0 TNC  Celikag, Mucahit Approved -
15 S8-B21 7 Ahonen, Tomi FIN 6 vs 7 FIN  Nykanen, Jouni Approved -
2 S8-B22 7 Kakkonen, Pasi FIN 7 vs 2 RUS  Kosykh, Evgeny Approved -
20 S8-B24 7 Telfer, James NED 7 vs 3 FRA  Chellen, Kervin Approved -
17 S8-C17 7 Schmidt, Jesper DEN 5 vs 7 NED  Eijmberts, Richard Approved -
- S8-C19 7 Kristiansen, Vegar NOR 0 vs FF ITA  Boni, GianLuca Approved -
4 S8-C20 7 Abdik, Onur TUR 7 vs 1 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
1 S8-C21 7 Kolesnikov, Vladimir RUS 0 vs 7 NOR  Nilsen, Jorgen Approved -
22 S8-C24 7 Natali, Michel FRA 3 vs 7 FIN  Karttunen, Sami Approved -
11 S8-D17 7 Lisik, Zdenko SVK 5 vs 7 FIN  Rantanen, Antti Approved -
16 S8-D20 7 Toivonen, Markku FIN 6 vs 7 SLO  Doroslovac, Rado Approved -
21 S8-D21 7 Nagy, Csaba HUN 7 vs 5 FRA  Delesalle, Thierry Approved -
9 S8-D22 7 Scharer, Marcel SUI 5 vs 7 RUS  Derbilov, Vyacheslav Approved -
14 S8-D24 7 Bratteberg, Bjorn NOR 1 vs 7 SWE  Elfroos, Mats Approved -

16:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
9 S8-A25 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 2 ITA  Cipriani, Danilo Approved -
1 S8-A26 7 Navne, Janick DEN 1 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
18 S8-A27 7 Bobee, Gregory FRA 0 vs 7 SWE  Lofqvist, Fredrik Approved -
19 S8-A28 7 Dalen, Pontus SWE 5 vs 7 SWE  Ericson, Stefan Approved -
21 S8-B25 7 Keller, Jan DEN 7 vs 6 POL  Misiewicz, Radoslaw Approved -
14 S8-B26 7 Hofmann, Timo GER 7 vs 5 AUT  Schernthaner, Johann Approved -
5 S8-B27 7 Stenten, Dirk GER 7 vs 0 SUI  Manojlovic, Sascha Approved -
3 S8-B28 7 Ayas, Murat SUI 7 vs 4 SRB  Kremenovic, Miroslav Approved -
13 S8-C25 7 Mrva, Milan SVK 1 vs 7 GER  Gross, Steffen Approved -
2 S8-C26 7 Thehu, Jesse NED 7 vs 0 FIN  Laakso, Pauli Approved -
20 S8-C27 7 Pereira, Manuel POR 7 vs 3 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
7 S8-C28 7 Maerz, Mario GER 7 vs 4 GER  Forster, Frank Approved -
15 S8-D25 7 Bak, Tomasz POL 3 vs 7 CRO  Silic, Berislav Approved -
22 S8-D26 7 Worung, Jimmy NED 7 vs 4 SWE  Toffer, Alf Approved -
4 S8-D27 7 Cerimagic, Dino BIH 7 vs 3 SWE  Karlsson, Kent Approved -
12 S8-D28 7 Taavila, Arto FIN 3 vs 7 HUN  Habo, Alex Approved -

17:45 session - round: L2
T NR D RTo Match
4 S8-A29 7 Kiernicki, Adam POL 7 vs 2 RUS  Sayapin, Maxim Approved -
1 S8-A30 7 Schwedes, Dirk GER 7 vs 1 AUT  Radakovits, Thomas Approved -
18 S8-A31 7 Oldervik, Ronnie NOR 7 vs 6 GER  Gerber, Guido Approved -
7 S8-A32 7 Valoroso, Marcello ITA 5 vs 7 NED  Leeflang, Mozes Approved -
16 S8-B29 7 Mrnak, Jan CZE 5 vs 7 SRB  Skrbic, Aleksandar Approved -
17 S8-B30 7 Varadi, Andras HUN 3 vs 7 NOR  Johannessen, Christian Approved -
15 S8-B31 7 Nykanen, Jouni FIN 7 vs 5 FIN  Kakkonen, Pasi Approved -
9 S8-B32 7 Milenkovic, Svetozar SRB 0 vs 7 NED  Telfer, James Approved -
2 S8-C29 7 Eijmberts, Richard NED 7 vs 0 NED  Reese, Melvin Approved -
3 S8-C30 7 Kristiansen, Vegar NOR 7 vs 3 TUR  Abdik, Onur Approved -
13 S8-C31 7 Nilsen, Jorgen NOR 4 vs 7 AUT  Stark, Michael Approved -
22 S8-C32 7 Neves, Antonio POR 7 vs 5 FIN  Karttunen, Sami Approved -
5 S8-D29 7 Rantanen, Antti FIN 7 vs 1 TNC  Sozalp, Hasan Approved -
12 S8-D30 7 Bedir, Murat-Can TUR 2 vs 7 SLO  Doroslovac, Rado Approved -
20 S8-D31 7 Nagy, Csaba HUN 6 vs 7 RUS  Derbilov, Vyacheslav Approved -
11 S8-D32 7 Andersson, Glenn SWE 5 vs 7 SWE  Elfroos, Mats Approved -

17:45 session - round: WQ
T NR D RTo Match
10 L8-025 5 Wessel, Susanne GER 5 vs 1 CZE  Zalmanova, Ilona Approved -
8 L8-026 5 Bolfelli, Barbara ITA 2 vs 5 FIN  Panula, Tuuliina Approved -
23 L8-027 5 Moreira, Lidia POR 0 vs 5 NOR  Helvik, Ine Approved -
6 L8-028 5 Rohmer, Nathalie FRA 5 vs 3 ITA  Ignesti, Patrizia Approved -

19:30 session - round: L2
T NR D RTo Match
9 L8-029 5 Lofgren, Ann-Sofie SWE 5 vs 4 GER  Jarecki, Monika Approved -
19 L8-030 5 Hehre, Anja GER 5 vs 4 ITA  Moscetti, Cristina Approved -
21 L8-031 5 Cunha, Alexandra POR 3 vs 5 GER  Thamsen, Wienke Approved -
3 L8-032 5 Julien, Stella FRA 2 vs 5 GER  Michl, Karin Approved -

19:30 session - round: LQ
T NR D RTo Match
11 S8-A33 7 Kiernicki, Adam POL 1 vs 7 ITA  Cipriani, Danilo Approved -
17 S8-A34 7 Schwedes, Dirk GER 7 vs 5 DEN  Navne, Janick Approved -
2 S8-A35 7 Oldervik, Ronnie NOR 5 vs 7 FRA  Bobee, Gregory Approved -
14 S8-A36 7 Leeflang, Mozes NED 7 vs 2 SWE  Dalen, Pontus Approved -
22 S8-B33 7 Skrbic, Aleksandar SRB 3 vs 7 POL  Misiewicz, Radoslaw Approved -
1 S8-B34 7 Johannessen, Christian NOR 7 vs 5 AUT  Schernthaner, Johann Approved -
4 S8-B35 7 Nykanen, Jouni FIN 7 vs 3 SUI  Manojlovic, Sascha Approved -
18 S8-B36 7 Telfer, James NED 7 vs 5 SRB  Kremenovic, Miroslav Approved -
10 S8-C33 7 Eijmberts, Richard NED 2 vs 7 SVK  Mrva, Milan Approved -
12 S8-C34 7 Kristiansen, Vegar NOR 7 vs 3 FIN  Laakso, Pauli Approved -
15 S8-C35 7 Stark, Michael AUT 7 vs 4 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
20 S8-C36 7 Neves, Antonio POR 3 vs 7 GER  Forster, Frank Approved -
7 S8-D33 7 Rantanen, Antti FIN 4 vs 7 POL  Bak, Tomasz Approved -
8 S8-D34 7 Doroslovac, Rado SLO 7 vs 3 SWE  Toffer, Alf Approved -
13 S8-D35 7 Derbilov, Vyacheslav RUS 1 vs 7 SWE  Karlsson, Kent Approved -
23 S8-D36 7 Elfroos, Mats SWE 7 vs 3 FIN  Taavila, Arto Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament