Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Now Running  »   [  Seniors - Leende - (Golden Tulip Jagershorst)  ]  
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2017 - SLT - Leende - Netherlands

Mi, 16 - August - 2017
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    14:15    16:15    18:00    20:00    day overview 

09:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
12 L10-017 5 Panula, Tuuliina FIN 5 vs 1 SWE  Nilsson, Annika Approved -
2 L10-024 5 Hehre, Anja GER 4 vs 5 GER  Wessel, Susanne Approved -
4 S10-A17 7 Doroslovac, Rado SLO 7 vs 1 FIN  Toivonen, Markku Approved -
5 S10-A19 7 Karlsson, Kent SWE 7 vs 5 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
6 S10-A20 7 Neves, Antonio POR 3 vs 7 FRA  Bobee, Gregory Approved -
7 S10-A21 7 Oldervik, Ronnie NOR 7 vs 2 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
8 S10-A24 7 Elfroos, Mats SWE 7 vs 3 NOR  Bratteberg, Bjorn Approved -
9 S10-B17 7 Kosykh, Evgeny RUS 4 vs 7 TNC  Celikag, Mucahit Approved -
10 S10-B20 7 Habo, Alex HUN 7 vs 6 POL  Misiewicz, Radoslaw Approved -
11 S10-B21 7 Laakso, Pauli FIN 2 vs 7 NED  Peeters, Rene Approved -
13 S10-B22 7 Ayas, Murat SUI 7 vs 6 DEN  Schmidt, Jesper Approved -
14 S10-B24 7 Derbilov, Vyacheslav RUS 3 vs 7 NOR  Johannessen, Christian Approved -
1 S10-C17 7 Sayapin, Maxim RUS 2 vs 7 FRA  Chellen, Kervin Approved -
15 S10-C19 7 Eijmberts, Richard NED 7 vs 3 RUS  Kolesnikov, Vladimir Approved -
16 S10-C20 7 Silic, Berislav CRO 6 vs 7 ITA  Valoroso, Marcello Approved -
17 S10-C21 7 Reese, Melvin NED 0 vs 7 ITA  Cipriani, Danilo Approved -
19 S10-C24 7 Delesalle, Thierry FRA 7 vs 5 SWE  Lofqvist, Fredrik Approved -
20 S10-D17 7 Palviainen, Mika FIN 4 vs 7 SWE  Dalen, Pontus Approved -
21 S10-D20 7 Kakkonen, Pasi FIN 3 vs 7 AUT  Radakovits, Thomas Approved -
3 S10-D21 7 Maerz, Mario GER 7 vs 3 CZE  Mrnak, Jan Approved -
22 S10-D22 7 Lisik, Zdenko SVK 7 vs 0 SRB  Milenkovic, Svetozar Approved -
23 S10-D24 7 Nykanen, Jouni FIN 7 vs 3 SUI  Scharer, Marcel Approved -

10:45 session - round: WQ
T NR D RTo Match
23 L10-025 5 Rohmer, Nathalie FRA 5 vs 4 FRA  Julien, Stella Approved -
17 L10-026 5 Zalmanova, Ilona CZE 3 vs 5 ITA  Bolfelli, Barbara Approved -
4 L10-027 5 Michl, Karin GER 3 vs 5 ITA  Ignesti, Patrizia Approved -
15 L10-028 5 Lofgren, Ann-Sofie SWE 2 vs 5 ITA  Moscetti, Cristina Approved -
3 S10-A25 7 Kristiansen, Vegar NOR 7 vs 2 FIN  Rantanen, Antti Approved -
5 S10-A26 7 Varadi, Andras HUN 3 vs 7 GER  Schwedes, Dirk Approved -
7 S10-A27 7 Svanberg, Johan SWE 7 vs 4 ITA  Boni, GianLuca Approved -
8 S10-A28 7 Correia, Henrique POR 7 vs 2 NED  Thehu, Jesse Approved -
12 S10-B25 7 Cerimagic, Dino BIH 7 vs 4 SRB  Kremenovic, Miroslav Approved -
16 S10-B26 7 Keller, Jan DEN 2 vs 7 POL  Bak, Tomasz Approved -
18 S10-B27 7 Natali, Michel FRA 7 vs 5 FIN  Ahonen, Tomi Approved -
19 S10-B28 7 Gross, Steffen GER 7 vs 4 GER  Hofmann, Timo Approved -
10 S10-C25 7 Nagy, Csaba HUN 7 vs 4 GER  Gerber, Guido Approved -
20 S10-C26 7 Skrbic, Aleksandar SRB 6 vs 7 GER  Stenten, Dirk Approved -
21 S10-C27 7 Espeland, Rune NOR 2 vs 7 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
14 S10-C28 7 Sozalp, Hasan TNC 4 vs 7 AUT  Schernthaner, Johann Approved -
11 S10-D25 7 Tetec, Zvonko CRO 7 vs 5 SVK  Mrva, Milan Approved -
6 S10-D26 7 Ericson, Stefan SWE 6 vs 7 NED  Leeflang, Mozes Approved -
22 S10-D27 7 Manojlovic, Sascha SUI 4 vs 7 AUT  Stark, Michael Approved -
1 S10-D28 7 Abdik, Onur TUR 1 vs 7 NED  Worung, Jimmy Approved -

12:30 session - round: L2
T NR D RTo Match
3 S10-A29 7 Doroslovac, Rado SLO 7 vs 5 NED  Telfer, James Approved -
13 S10-A30 7 Karlsson, Kent SWE 7 vs 3 FRA  Bobee, Gregory Approved -
2 S10-A31 7 Oldervik, Ronnie NOR 4 vs 7 NOR  Nilsen, Jorgen Approved -
17 S10-A32 7 Karttunen, Sami FIN 7 vs 2 SWE  Elfroos, Mats Approved -
7 S10-B29 7 Celikag, Mucahit TNC 7 vs 1 POL  Kiernicki, Adam Approved -
12 S10-B30 7 Bedir, Murat-Can TUR 4 vs 7 HUN  Habo, Alex Approved -
8 S10-B31 7 Peeters, Rene NED 4 vs 7 SUI  Ayas, Murat Approved -
19 S10-B32 7 Taavila, Arto FIN 6 vs 7 NOR  Johannessen, Christian Approved -
10 S10-C29 7 Chellen, Kervin FRA 7 vs 4 FIN  Kaivonen, Tero Approved -
9 S10-C30 7 Eijmberts, Richard NED 7 vs 6 ITA  Valoroso, Marcello Approved -
14 S10-C31 7 Cipriani, Danilo ITA 2 vs 7 GER  Forster, Frank Approved -
11 S10-C32 7 Toffer, Alf SWE 7 vs 6 FRA  Delesalle, Thierry Approved -
16 S10-D29 7 Dalen, Pontus SWE 7 vs 4 SWE  Andersson, Glenn Approved -
15 S10-D30 7 Weichart, Markus AUT 7 vs 4 AUT  Radakovits, Thomas Approved -
21 S10-D31 7 Maerz, Mario GER 4 vs 7 SVK  Lisik, Zdenko Approved -
1 S10-D32 7 Pereira, Manuel POR 7 vs 3 FIN  Nykanen, Jouni Approved -

14:15 session - round: L2
T NR D RTo Match
2 L10-029 5 Panula, Tuuliina FIN 3 vs 5 NOR  Helvik, Ine Approved -
4 L10-030 5 Jarecki, Monika GER 4 vs 5 POR  Cunha, Alexandra Approved -
6 L10-031 5 Moreira, Lidia POR 5 vs 2 SUI  Habersaat, Ursula Approved -
8 L10-032 5 Thamsen, Wienke GER 5 vs 3 GER  Wessel, Susanne Approved -

14:15 session - round: LQ
T NR D RTo Match
19 S10-A33 7 Doroslovac, Rado SLO 7 vs 2 FIN  Rantanen, Antti Approved -
5 S10-A34 7 Karlsson, Kent SWE 7 vs 3 HUN  Varadi, Andras Approved -
7 S10-A35 7 Nilsen, Jorgen NOR 6 vs 7 ITA  Boni, GianLuca Approved -
1 S10-A36 7 Karttunen, Sami FIN 7 vs 3 NED  Thehu, Jesse Approved -
10 S10-B33 7 Celikag, Mucahit TNC 2 vs 7 SRB  Kremenovic, Miroslav Approved -
12 S10-B34 7 Habo, Alex HUN 6 vs 7 DEN  Keller, Jan Approved -
16 S10-B35 7 Ayas, Murat SUI 7 vs 1 FIN  Ahonen, Tomi Approved -
17 S10-B36 7 Johannessen, Christian NOR 7 vs 3 GER  Hofmann, Timo Approved -
13 S10-C33 7 Chellen, Kervin FRA 3 vs 7 GER  Gerber, Guido Approved -
15 S10-C34 7 Eijmberts, Richard NED 7 vs 5 SRB  Skrbic, Aleksandar Approved -
18 S10-C35 7 Forster, Frank GER 7 vs 4 NOR  Espeland, Rune Approved -
3 S10-C36 7 Toffer, Alf SWE 7 vs 1 TNC  Sozalp, Hasan Approved -
11 S10-D33 7 Dalen, Pontus SWE 6 vs 7 SVK  Mrva, Milan Approved -
21 S10-D34 7 Weichart, Markus AUT 6 vs 7 SWE  Ericson, Stefan Approved -
20 S10-D35 7 Lisik, Zdenko SVK 7 vs 6 SUI  Manojlovic, Sascha Approved -
14 S10-D36 7 Pereira, Manuel POR 7 vs 1 TUR  Abdik, Onur Approved -

16:15 session - round: 1
T NR D RTo Match
0 Match-002 2 Finland FIN FF vs 0 FRA  France Approved -
- LT8-002 5   - 0 vs 0 -   Approved -
- LT9-002 5   - 0 vs 0 -   Approved -
- LTS-002 5   - 0 vs 0 -   Approved -
0 Match-003 2 Portugal POR 2 vs 1 SWE  Sweden Approved -
22 LT8-003 5 Cunha, Alexandra POR 5 vs 4 SWE  Lofgren, Ann-Sofie Approved -
23 LT9-003 5 Moreira, Lidia POR 2 vs 5 SWE  Nilsson, Annika Approved -
- LTS-003 5   - 6 vs 5 -   Approved -

16:15 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
4 S10-SE01 7 Kristiansen, Vegar NOR 7 vs 5 ITA  Boni, GianLuca Approved -
5 S10-SE02 7 Forster, Frank GER 6 vs 7 GER  Schwedes, Dirk Approved -
6 S10-SE03 7 Svanberg, Johan SWE 6 vs 7 FIN  Karttunen, Sami Approved -
7 S10-SE04 7 Toffer, Alf SWE 1 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
8 S10-SE05 7 Cerimagic, Dino BIH 7 vs 2 SWE  Ericson, Stefan Approved -
9 S10-SE06 7 Pereira, Manuel POR 6 vs 7 POL  Bak, Tomasz Approved -
10 S10-SE07 7 Natali, Michel FRA 7 vs 5 SLO  Doroslovac, Rado Approved -
11 S10-SE08 7 Ayas, Murat SUI 7 vs 4 GER  Gross, Steffen Approved -
12 S10-SE09 7 Nagy, Csaba HUN 7 vs 6 SVK  Lisik, Zdenko Approved -
1 S10-SE10 7 Kremenovic, Miroslav SRB 7 vs 2 GER  Stenten, Dirk Approved -
13 S10-SE11 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 1 NED  Eijmberts, Richard Approved -
14 S10-SE12 7 Gerber, Guido GER 7 vs 4 AUT  Schernthaner, Johann Approved -
15 S10-SE13 7 Tetec, Zvonko CRO 4 vs 7 NOR  Johannessen, Christian Approved -
2 S10-SE14 7 Mrva, Milan SVK 5 vs 7 NED  Leeflang, Mozes Approved -
16 S10-SE15 7 Stark, Michael AUT 6 vs 7 DEN  Keller, Jan Approved -
3 S10-SE16 7 Karlsson, Kent SWE 7 vs 3 NED  Worung, Jimmy Approved -

18:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
0 Match-002 2 Austria AUT 1 vs 2 NOR  Norway Approved -
12 ST10-002 7 Schernthaner, Johann AUT 7 vs 6 NOR  Johannessen, Christian Approved -
10 ST8-002 7 Stark, Michael AUT 2 vs 7 NOR  Oldervik, Ronnie Approved -
11 ST9-002 8 Radakovits, Thomas AUT 1 vs 8 NOR  Kristiansen, Vegar Approved -
0 Match-003 2 Poland POL 1 vs 2 SUI  Switzerland Approved -
15 ST10-003 7 Misiewicz, Radoslaw POL 2 vs 7 SUI  Manojlovic, Sascha Approved -
13 ST8-003 7 Kiernicki, Adam POL 2 vs 7 SUI  Scharer, Marcel Approved -
14 ST9-003 8 Bak, Tomasz POL 8 vs 6 SUI  Ayas, Murat Approved -
0 Match-004 2 Slovakia SVK 1 vs 2 TNC  North Cyprus Approved -
18 ST10-004 7 Lisik, Zdenko SVK 6 vs 7 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
17 ST9-004 8 Mrva, Milan SVK 8 vs 2 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
0 Match-005 2 Netherlands NED 2 vs 0 FRA  France Approved -
21 ST10-005 7 Telfer, James NED 7 vs 3 FRA  Chellen, Kervin Approved -
19 ST8-005 7 Eijmberts, Richard NED 5 vs 3 FRA  Bobee, Gregory Approved -
20 ST9-005 8 Thehu, Jesse NED 8 vs 4 FRA  Natali, Michel Approved -
0 Match-006 2 Russia RUS 0 vs 3 FIN  Finland Approved -
3 ST10-006 7 Kosykh, Evgeny RUS 1 vs 7 FIN  Karttunen, Sami Approved -
1 ST8-006 7 Kolesnikov, Vladimir RUS 3 vs 7 FIN  Laakso, Pauli Approved -
2 ST9-006 8 Sayapin, Maxim RUS 5 vs 8 FIN  Toivonen, Markku Approved -
0 Match-007 2 Sweden SWE 2 vs 1 DEN  Denmark Approved -
9 ST10-007 7 Karlsson, Kent SWE 7 vs 6 DEN  Navne, Janick Approved -
7 ST8-007 7 Svanberg, Johan SWE 7 vs 6 DEN  Schmidt, Jesper Approved -
8 ST9-007 8 Ericson, Stefan SWE 5 vs 8 DEN  Keller, Jan Approved -
0 Match-008 2 Italy ITA 1 vs 2 GER  Germany Approved -
6 ST10-008 7 Cipriani, Danilo ITA 6 vs 7 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
4 ST8-008 7 Boni, GianLuca ITA 6 vs 7 GER  Stenten, Dirk Approved -
5 ST9-008 8 Valoroso, Marcello ITA 8 vs 7 GER  Gerber, Guido Approved -

20:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
0 Match-014 2 Poland POL 2 vs 1 SVK  Slovakia Approved -
6 ST10-014 7 Misiewicz, Radoslaw POL 2 vs 7 SVK  Lisik, Zdenko Approved -
5 ST9-014 8 Bak, Tomasz POL 8 vs 6 SVK  Mrva, Milan Approved -
0 Match-015 2 France FRA 2 vs 0 RUS  Russia Approved -
12 ST10-015 7 Chellen, Kervin FRA 4 vs 5 RUS  Derbilov, Vyacheslav Approved -
10 ST8-015 7 Delesalle, Thierry FRA 7 vs 1 RUS  Kolesnikov, Vladimir Approved -
11 ST9-015 8 Natali, Michel FRA 8 vs 1 RUS  Sayapin, Maxim Approved -
0 Match-016 2 Denmark DEN 0 vs 2 ITA  Italy Approved -
18 ST10-016 7 Navne, Janick DEN 4 vs 7 ITA  Cipriani, Danilo Approved -
16 ST8-016 7 Schmidt, Jesper DEN 4 vs 7 ITA  Boni, GianLuca Approved -
17 ST9-016 8 Keller, Jan DEN 7 vs 7 ITA  Valoroso, Marcello Approved -

20:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
0 Match-009 2 Portugal POR 1 vs 2 NOR  Norway Approved -
3 ST10-009 7 Correia, Henrique POR 7 vs 2 NOR  Johannessen, Christian Approved -
1 ST8-009 7 Neves, Antonio POR 2 vs 7 NOR  Oldervik, Ronnie Approved -
2 ST9-009 8 Pereira, Manuel POR 3 vs 8 NOR  Kristiansen, Vegar Approved -
0 Match-010 2 Switzerland SUI 2 vs 1 TNC  North Cyprus Approved -
21 ST10-010 7 Manojlovic, Sascha SUI 7 vs 2 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
19 ST8-010 7 Scharer, Marcel SUI 7 vs 5 TNC  Celikag, Mucahit Approved -
20 ST9-010 8 Ayas, Murat SUI 2 vs 8 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
0 Match-011 2 Netherlands NED 2 vs 0 FIN  Finland Approved -
15 ST10-011 7 Telfer, James NED 7 vs 4 FIN  Karttunen, Sami Approved -
13 ST8-011 7 Thehu, Jesse NED 7 vs 4 FIN  Nykanen, Jouni Approved -
14 ST9-011 8 Eijmberts, Richard NED 5 vs 6 FIN  Ahonen, Tomi Approved -
0 Match-012 2 Sweden SWE 0 vs 2 GER  Germany Approved -
9 ST10-012 7 Svanberg, Johan SWE 2 vs 7 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
7 ST8-012 7 Andersson, Glenn SWE 3 vs 7 GER  Stenten, Dirk Approved -
8 ST9-012 8 Ericson, Stefan SWE 6 vs 6 GER  Gerber, Guido Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament