Ranking Event
Tournament
Now Running  »   [  Under23 - Leende - (Golden Tulip Jagershorst)  ]  
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Ranking Event  

 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Pupils 
 Juniors 
 Girls     


 PT - Pupils Teams
Nr Ranking Points Points
Pro Tour
Name Nick Name Nation Seeding Money ID
1.  1 0 0  Finland - FIN FIN   Finland 10 0 -103
  1 0 0  Hietamies, Sasu - FIN FIN   Finland 10 0 2653
  1 0 0  Langstroem, Karo - FIN FIN   Finland 10 0 2554
  1 0 0  Narvola, Jori - FIN FIN   Finland 10 0 2555
  1 0 0  Stroem, Micke - FIN FIN   Finland 10 0 2556
  1 0 0  Virtaranta, Jere - FIN FIN   Finland 10 0 2557
2.  2 0 0  Poland - POL POL   Poland 4 0 -116
  2 0 0  Blazej, Szymon - POL POL   Poland 4 0 2567
  2 0 0  Jastrzab, Dominik - POL POL   Poland 4 0 2664
  2 0 0  Krysztofik, Tomasz - POL POL   Poland 4 0 2665
  2 0 0  Kural, Szymon - POL POL   Poland 4 0 2569
  2 0 0  Zielinski, Wiktor - POL POL   Poland 4 0 2232
3.  3 0 0  Germany - GER GER   Germany 1 0 -100
  3 0 0  Brummer, Alina - GER GER   Germany 1 0 2681
  3 0 0  Hastedt, Anton - GER GER   Germany 1 0 2655
  3 0 0  Laszkowski, Dennis - GER GER   Germany 1 0 2656
  3 0 0  Neuhausen, Maximiliana - GER GER   Germany 1 0 2682
  3 0 0  Neuhausen, Moritz - GER GER   Germany 1 0 2657
4.  3 0 0  Denmark - DEN DEN   Denmark 3 0 -108
  3 0 0  Bonnelykke, Andreas-Steen - DEN DEN   Denmark 3 0 2347
  3 0 0  Lentz, Christoffer - DEN DEN   Denmark 3 0 2469
  3 0 0  Thyde, Jeppe - DEN DEN   Denmark 3 0 2553
5.  5 0 0  Russia - RUS RUS   Russia 2 0 -117
  5 0 0  Akhtiamov, Stanislav - RUS RUS   Russia 2 0 2666
  5 0 0  Lukin, Artem - RUS RUS   Russia 2 0 2667
  5 0 0  Mittcev, Nikita - RUS RUS   Russia 2 0 2668
  5 0 0  Shkudov, Dmitrii - RUS RUS   Russia 2 0 2669
  5 0 0  Vlasov, Yurii - RUS RUS   Russia 2 0 2670
6.  5 0 0  Netherlands - NED NED   Netherlands 5 0 -115
  5 0 0  Dijkstra, Yuri - NED NED   Netherlands 5 0 2711
  5 0 0  Knuever, Mitchel - NED NED   Netherlands 5 0 2563
  5 0 0  Pongers, Quinten - NED NED   Netherlands 5 0 2564
  5 0 0  Pongers, Yannick - NED NED   Netherlands 5 0 2713
  5 0 0  van Wordragen, Joel - NED NED   Netherlands 5 0 2715
  5 0 0  Zhelev, Nikolay - BUL BUL   Bulgaria 9 0 2217
7.  5 0 0  Bulgaria - BUL BUL   Bulgaria 9 0 -134
  5 0 0  Georgiev, Alexandar - BUL BUL   Bulgaria 9 0 2708
  5 0 0  Todorov, Daniel - BUL BUL   Bulgaria 9 0 2709
8.  5 0 0  Austria - AUT AUT   Austria 12 0 -101
  5 0 0  Arda, David - AUT AUT   Austria 12 0 2649
  5 0 0  Butschek, Manuel - AUT AUT   Austria 12 0 2465
  5 0 0  Kiracti, Mathias - AUT AUT   Austria 12 0 2650
9.  9 0 0  Ukraine - UKR UKR   Ukraine 6 0 -127
  9 0 0  Kaliaiev, Daniil - UKR UKR   Ukraine 6 0 2673
  9 0 0  Kobets, Valentyn - UKR UKR   Ukraine 6 0 2674
  9 0 0  Lialin, Ihor - UKR UKR   Ukraine 6 0 2675
10.  9 0 0  Norway - NOR NOR   Norway 7 0 -118
  9 0 0  Hansen, Jonas-Kvalsund - NOR NOR   Norway 7 0 2662
  9 0 0  Rudshavn, Ole-Kristian - NOR NOR   Norway 7 0 2663
  9 0 0  Thomassen, Simon - NOR NOR   Norway 7 0 2566
  9 0 0  Torvund, Nina - NOR NOR   Norway 7 0 2493
11.  9 0 0  Belarus - BLR BLR   Belarus 11 0 -107
  9 0 0  Cheprasova, Daria - BLR BLR   Belarus 11 0 2677
  9 0 0  Murha, Milena - BLR BLR   Belarus 11 0 2678
  9 0 0  Tchernaya, Ekaterina - BLR BLR   Belarus 11 0 2679
12.  13 0 0  North Cyprus - TNC TNC   North Cyprus 8 0 -133
  13 0 0  Alnar, Mustafa - TNC TNC   North Cyprus 8 0 2229
  13 0 0  Cidam, Dogukan - TNC TNC   North Cyprus 8 0 2596
  13 0 0  Sogular, Enis - TNC TNC   North Cyprus 8 0 2476
13.  13 0 0  Luxembourg - LUX LUX   Luxembourg 13 0 -124
  13 0 0  Bernardy, Damon - LUX LUX   Luxembourg 13 0 2660
  13 0 0  Faria, Manuel - LUX LUX   Luxembourg 13 0 2661
  13 0 0  Hahn, Lara - LUX LUX   Luxembourg 13 0 2697
  13 0 0  Overeem, Roxanne - LUX LUX   Luxembourg 13 0 2199
N.R.=Not Ranked, Still in tournament