Ranking Event
Tournament
Now Running  »   [  Under23 - Leende - (Golden Tulip Jagershorst)  ]  
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Ranking Event  

 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Pupils 
 Juniors 
 Girls     


 JT - Juniors Teams
Nr Ranking Points Points Name Nick Name Nation Seeding Money ID
1.  1 0 0  Germany - GER GER   Germany 1 0 -100
  1 0 0  Bachmaier, Paula - GER GER   Germany 1 0 2680
  1 0 0  Hofmann, Patrick - GER GER   Germany 1 0 2224
  1 0 0  Kohl, Leon - GER GER   Germany 1 0 2559
  1 0 0  Schiller, Kevin - GER GER   Germany 1 0 2473
2.  2 0 0  Poland - POL POL   Poland 3 0 -116
  2 0 0  Maciol, Daniel - POL POL   Poland 3 0 2025
  2 0 0  Polis, Piotr - POL POL   Poland 3 0 2694
  2 0 0  Szaszor, Kamil - POL POL   Poland 3 0 1909
  2 0 0  Zdziech, Mateusz - POL POL   Poland 3 0 2695
3.  3 0 0  Netherlands - NED NED   Netherlands 2 0 -115
  3 0 0  Barendregt, Richard - NED NED   Netherlands 2 0 2710
  3 0 0  Haegmans, Joey - NED NED   Netherlands 2 0 2495
  3 0 0  Pijpers, Lynn - NED NED   Netherlands 2 0 2576
  3 0 0  van Berkel, Mika - NED NED   Netherlands 2 0 2714
  3 0 0  van Lierop, Jan  Master NED NED   Netherlands 2 0 1912
4.  3 0 0  Russia - RUS RUS   Russia 4 0 -117
  3 0 0  Gorst, Fedor - RUS RUS   Russia 4 0 2126
  3 0 0  Matvienko, Vladimir - RUS RUS   Russia 4 0 2570
  3 0 0  Nekleenov, Ilia - RUS RUS   Russia 4 0 2571
  3 0 0  Plisko, Anton - RUS RUS   Russia 4 0 2696
5.  5 0 0  Italy - ITA ITA   Italy 6 0 -120
  5 0 0  Amendola, Federico - ITA ITA   Italy 6 0 2227
  5 0 0  Colombini, Fausto - ITA ITA   Italy 6 0 2693
  5 0 0  D Egidio, Giulio - ITA ITA   Italy 6 0 2562
  5 0 0  Prosdocimo, Paolo - ITA ITA   Italy 6 0 2114
6.  5 0 0  Finland - FIN FIN   Finland 7 0 -103
  5 0 0  Haapaniemi, Mikael - FIN FIN   Finland 7 0 2691
  5 0 0  Oksala, Nooa - FIN FIN   Finland 7 0 2222
  5 0 0  Vehmasaho, Marko - FIN FIN   Finland 7 0 2692
7.  5 0 0  North Cyprus - TNC TNC   North Cyprus 10 0 -133
  5 0 0  Alacam, Bilge - TNC TNC   North Cyprus 10 0 2362
  5 0 0  Burcu, Aykin - TNC TNC   North Cyprus 10 0 2363
  5 0 0  Cakartas, Ercan - TNC TNC   North Cyprus 10 0 2704
  5 0 0  Sanlisoy, Osman - TNC TNC   North Cyprus 10 0 2121
8.  5 0 0  Slovakia - SVK SVK   Slovakia 12 0 -121
  5 0 0  Lang, Daniel - SVK SVK   Slovakia 12 0 2377
  5 0 0  Malanik, Filip - SVK SVK   Slovakia 12 0 2480
  5 0 0  Mrva, Kristian - SVK SVK   Slovakia 12 0 2378
9.  9 0 0  Austria - AUT AUT   Austria 5 0 -101
  9 0 0  Gspandl, Patrick - AUT AUT   Austria 5 0 2702
  9 0 0  Kapeller, Manuel - AUT AUT   Austria 5 0 2089
  9 0 0  Kettenhummer, Pascal - AUT AUT   Austria 5 0 2548
10.  9 0 0  Switzerland - SUI SUI   Switzerland 8 0 -122
  9 0 0  Baetscher, Yannis - SUI SUI   Switzerland 8 0 2130
  9 0 0  Stamm, Alessio - SUI SUI   Switzerland 8 0 2482
  9 0 0  Starkermann, Silvan - SUI SUI   Switzerland 8 0 2672
  9 0 0  Volery, Sandro - SUI SUI   Switzerland 8 0 2132
11.  9 0 0  Croatia - CRO CRO   Croatia 9 0 -129
  9 0 0  Galic, Ivan - CRO CRO   Croatia 9 0 2342
  9 0 0  Loncarek, Domagoj - CRO CRO   Croatia 9 0 2467
  9 0 0  Sola, Ante - CRO CRO   Croatia 9 0 2344
12.  9 0 0  Lithuania - LTU LTU   Lithuania 11 0 -136
  9 0 0  Ignotas, Mantas - LTU LTU   Lithuania 11 0 2659
  9 0 0  Jureleviciute, Evelina - LTU LTU   Lithuania 11 0 2683
  9 0 0  Zadeikis, Kestutis - LTU LTU   Lithuania 11 0 2021
13.  13 0 0  Czech Republic - CZE CZE   Czech Republic 13 0 -102
  13 0 0  Brancusky, Petr - CZE CZE   Czech Republic 13 0 2468
  13 0 0  Lebduska, Filip - CZE CZE   Czech Republic 13 0 2703
  13 0 0  Washburn, Calvin - CZE CZE   Czech Republic 13 0 1755
N.R.=Not Ranked, Still in tournament, Q=Qualified to next stage.