Ranking Event
Tournament
Now Running  »   [  Under23 - Leende - (Golden Tulip Jagershorst)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Ranking Event EC - 2016 - JPT-G - Tirana - Albania

 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Pupils 
 Juniors 
 Girls     


 
 PS - Pupils Straight Pool
Nr Ranking Points Name Nick Name Nation Seeding Money ID
1.  1 0  Zielinski, Wiktor - POL POL   Poland 2 0 2232
2.  2 0  Gorst, Fedor - RUS RUS   Russia 1 0 2126
3.  3 0  Pehlivanovic, Sanjin - BIH BIH   Bosnia and Herzegovina 32 0 2213
4.  3 0  van Lierop, Jan  Master NED NED   Netherlands 15 0 1912
5.  5 0  D Egidio, Giulio - ITA ITA   Italy 42 0 2562
6.  5 0  Herman, Pete - GER GER   Germany 5 0 2558
7.  5 0  Menn, Luca - GER GER   Germany 35 0 2560
8.  5 0  Virtaranta, Jere - FIN FIN   Finland 38 0 2557
9.  9 0  Alnar, Mustafa - TNC TNC   North Cyprus 21 0 2229
10.  9 0  Blazej, Szymon - POL POL   Poland 18 0 2567
11.  9 0  Kohl, Leon - GER GER   Germany 16 0 2559
12.  9 0  Krause, Mickey - DEN DEN   Denmark 27 0 2348
13.  9 0  Lentz, Christoffer - DEN DEN   Denmark 20 0 2469
14.  9 0  Pongers, Quinten - NED NED   Netherlands 26 0 2564
15.  9 0  Thomassen, Simon - NOR NOR   Norway 8 0 2566
16.  9 0  Zadeikis, Kestutis - LTU LTU   Lithuania 34 0 2021
17.  17 0  Amendola, Alessandro - ITA ITA   Italy 7 0 2561
18.  17 0  Bonnelykke, Andreas-Steen - DEN DEN   Denmark 22 0 2347
19.  17 0  Brancusky, Petr - CZE CZE   Czech Republic 40 0 2468
20.  17 0  Butschek, Manuel - AUT AUT   Austria 44 0 2465
21.  17 0  Flage, Gard-Eiken - NOR NOR   Norway 14 0 2367
22.  17 0  Knuever, Mitchel - NED NED   Netherlands 24 0 2563
23.  17 0  Langstroem, Karo - FIN FIN   Finland 28 0 2554
24.  17 0  Mrva, Kristian - SVK SVK   Slovakia 17 0 2378
25.  17 0  Nekleenov, Ilia - RUS RUS   Russia 9 0 2571
26.  17 0  Nybakk, Stein Tore C - NOR NOR   Norway 3 0 2565
27.  17 0  Ostlund, Kasper - SWE SWE   Sweden 13 0 2572
28.  17 0  Shopik, Uladzislau - BLR BLR   Belarus 45 0 2466
29.  17 0  Sogular, Enis - TNC TNC   North Cyprus 30 0 2476
30.  17 0  Souto, Jonas - ESP ESP   Spain 12 0 2381
31.  17 0  Trifonov, Egor - RUS RUS   Russia 41 0 2479
32.  33 0  Bregu, Roberto - ALB ALB   Albania 29 0 2601
33.  33 0  Cidam, Dogukan - TNC TNC   North Cyprus 6 0 2596
34.  33 0  Demollari, Desart - ALB ALB   Albania 19 0 2603
35.  33 0  Gangflot, Ole Tobias Tanilon - NOR NOR   Norway 4 0 2438
36.  33 0  Gideikis, Rokas - LTU LTU   Lithuania 39 0 2598
37.  33 0  Gjoni, Ernesto - ALB ALB   Albania 33 0 2599
38.  33 0  Kaczmarek, Krzysztof - POL POL   Poland 33 0 2568
39.  33 0  Kural, Szymon - POL POL   Poland 11 0 2569
40.  33 0  Matvienko, Vladimir - RUS RUS   Russia 23 0 2570
41.  33 0  Paja, Alban - ALB ALB   Albania 31 0 2602
42.  33 0  Stroem, Micke - FIN FIN   Finland 37 0 2556
43.  33 0  Thyde, Jeppe - DEN DEN   Denmark 25 0 2553
44.  33 0  Van der Weken, Louis - LUX LUX   Luxembourg 36 0 2228
45.  33 0  Washburn, Calvin - CZE CZE   Czech Republic 43 0 1755
N.R.=Not Ranked, Still in tournament, Q=Qualified to next stage.


Visit the Aramith website ... Visit the Dynamic Billard website ... Visit the Iwan Simonis website ... Visit the Patricks Canadian Taverne website ... Visit the Rasson website ...