Players By Country  

Geographical map of Players »
North Cyprus

The following players wil compete for North Cyprus in this Under23 European Championships held this year in Leende, Netherlands.
 
Nr  Name  Category Spots Assigned ID
1.   Mehmetcik, Berk  Youngsters           1513
   Total Spots:  0


The following players have already competed for North Cyprus in EC Events in the past: 
Nr.
Name Nickname Residence   M9 Photo ID
1.  Alacam, Bilge -- --
  - 2362
2.  Aligullu, Hasan Gullu Nicosia
  1429
3.  Alnar, Huseyin -- --
  2120
4.  Alnar, Mustafa -- --
  2229
5.  Altur, Onuc Captan Girne
  1082
6.  Altur, Orcun -- --
  2305
7.  Anil, Emete -- --
  1062
8.  Aygunlu, Rustem -- --
  2277
9.  Bilgen, Melahat -- --
  1063
10.  Bilginer, Tamay -- --
  1634
11.  Borankan, Huseyin 45 Lefke
  960
12.  Burcu, Askin -- --
  1440
13.  Burcu, Aykin -- --
  2363
14.  Cakartas, Ercan -- --
  - 2704
15.  Celikag, Huseyin Huso Nicosia
  1416
16.  Celikag, Mucahit -- --
  2044
17.  Cidam, Dogukan -- --
  - 2596
18.  Demirkiran, Irfan -- --
  2306
19.  Deniz, Erdogan -- --
  1417
20.  Dogahan, Hakan -- --
  1803
21.  Dogu, Dogukan -- --
  2364
22.  Eren, Timur Vahit -- --
  1319
23.  Erim, Latife Latinaz --
  - 1966
24.  Gaffari, Alara -- --
  - 2595
25.  Gonyeli Turk Spor Klubu -- --
  -1074
26.  Hakan, Dogahan -- --
  1863
27.  Karanfiloglu, Ali -- --
  1472
28.  Kiran, Irfan Demir -- --
  962
29.  Kiremitcioglu, Ozbil -- --
  1635
30.  Konuklu, Emir A -- --
  1872
31.  Lefke Turk Spor Kulubu -- --
  - -1010
32.  Leylek, Firat -- --
  1500
33.  Mehmetcik, Berk Cobra - aksesuar Kyrenia
  1513
34.  North Cyprus -- --
  - -133
35.  Olmezler, Huseyin-Sert -- --
  961
36.  Ozalp, Guner Junior Lefke
  1083
37.  Parali, Gizem -- --
  - 2455
38.  Sanlisoy, Mehmet -- --
  1870
39.  Sanlisoy, Osman -- --
  2121
40.  Soezgen, Mehmetali -- --
  1907
41.  Sogular, Enis -- --
  - 2476
42.  Sonmeyen, Ertan -- --
  1636
43.  Sonmeyen, Idris -- --
  1666
44.  Soykara, Berk -- --
  2230
45.  Sozalp, Hasan -- --
  2611
46.  Sozuoz, Mustafa -- --
  1633
47.  Taskinkoy Spor Kubulu -- --
  - -1019
48.  Taydas, Serkan -- --
  1342
49.  Ulualp, Hasan -- --
  - 959
50.  Ulugun, Adem -- --
  - 2597
51.  Uygar, Dereli -- --
  1665
52.  Zabit, Sertac -- --
  - 1686


Legenda of tournaments played (Categories and disciplines)
Category   8 Ball   9 Ball   10 Ball   Straight   Teams
Girls G8 G9 G10 GS  
Juniors J8 J9 J10 JS JT
Ladies L8 L9 L10    
Men M8 M9 M10 MS  
Seniors S8 S9 S10 SS ST
Women W8 W9 W10 WS  
Wheelchairs WC8 WC9 WC10    

Visit the Aramith website ... Visit the Dynamic Billard website ... Visit the Iwan Simonis website ... Visit the Patricks Canadian Taverne website ... Visit the Rasson website ...