Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2019 - SLT - Veldhoven - Netherlands

So, 11 - August - 2019
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    14:30    16:30    19:00    20:45    day overview 

09:00 session - round: L3
T NR D RTo Match
3 L8-023 5 Wessel, Susanne GER 4 vs 5 FRA  Titaux, Severine Approved -
1 L8-024 5 Moscetti, Cristina ITA 5 vs 4 NOR  Helvik, Ine Approved -

09:00 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
4 S8-SE01 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 2 SWE  Larsson, David Approved -
2 S8-SE02 7 Tormen, Fabien LUX 0 vs 7 NOR  Hagen, Henrik Approved -
5 S8-SE03 7 Telfer, James NED 5 vs 7 FIN  Marsalo, Jiri Approved -
6 S8-SE04 7 Vatne, Didrik NOR 7 vs 4 HUN  Habo, Alex Approved -
7 S8-SE05 7 Ratinen, Ari FIN 3 vs 7 SWE  Elfroos, Mats Approved -
8 S8-SE06 7 Gross, Steffen GER 6 vs 7 AUT  Stark, Michael Approved -
10 S8-SE07 7 Sini, Riccardo ITA 5 vs 7 SWE  Svanberg, Johan Approved -
11 S8-SE08 7 Specchia, Sascha SUI 4 vs 7 AUT  Schernthaner, Johann Approved -
12 S8-SE09 7 Ritter, Jurgen GER 1 vs 7 POR  Pereira, Manuel Approved -
15 S8-SE10 7 Karabiyik, Aygun SUI 7 vs 3 POR  Correia, Henrique Approved -
16 S8-SE11 7 Silva, Sergio POR 7 vs 4 FIN  Mikkola, Tony Approved -
17 S8-SE12 7 Woonings, Martijn NED 4 vs 7 SUI  Ayas, Murat Approved -
18 S8-SE13 7 Zinowsky, Sascha GER 2 vs 7 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
22 S8-SE14 7 Jarledal, Sten SWE 5 vs 7 NED  Thehu, Jesse Approved -
23 S8-SE15 7 Nagy, Csaba HUN 7 vs 4 FIN  Ahonen, Tomi Approved -
24 S8-SE16 7 Monaco, Michele ITA 7 vs 6 GER  Hofmann, Timo Approved -

10:45 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
12 S8-SE17 7 Wirsbitzki, Reiner GER 2 vs 7 NOR  Hagen, Henrik Approved -
1 S8-SE18 7 Marsalo, Jiri FIN 5 vs 7 NOR  Vatne, Didrik Approved -
3 S8-SE19 7 Elfroos, Mats SWE 3 vs 7 AUT  Stark, Michael Approved -
6 S8-SE20 7 Svanberg, Johan SWE 7 vs 5 AUT  Schernthaner, Johann Approved -
7 S8-SE21 7 Pereira, Manuel POR 4 vs 7 SUI  Karabiyik, Aygun Approved -
5 S8-SE22 7 Silva, Sergio POR 7 vs 2 SUI  Ayas, Murat Approved -
4 S8-SE23 7 Aygunlu, Rustem TNC 4 vs 7 NED  Thehu, Jesse Approved -
2 S8-SE24 7 Nagy, Csaba HUN 6 vs 7 ITA  Monaco, Michele Approved -

12:30 session - round: LQ
T NR D RTo Match
4 L8-025 5 Titaux, Severine FRA 5 vs 0 SWE  Nilsson, Annika Approved -
7 L8-026 5 Moscetti, Cristina ITA 5 vs 1 FRA  Julien, Stella Approved -

12:30 session - round: QF
T NR D RTo Match
3 S8-SE25 7 Hagen, Henrik NOR 6 vs 7 NOR  Vatne, Didrik Approved -
5 S8-SE26 7 Stark, Michael AUT 7 vs 6 SWE  Svanberg, Johan Approved -
2 S8-SE27 7 Karabiyik, Aygun SUI 7 vs 6 POR  Silva, Sergio Approved -
1 S8-SE28 7 Thehu, Jesse NED 7 vs 5 ITA  Monaco, Michele Approved -

14:30 session - round: SF
T NR D RTo Match
2 L8-027 5 Hehre, Anja GER 5 vs 2 FRA  Titaux, Severine Approved -
4 L8-028 5 Lofgren, Ann-Sofie SWE 3 vs 5 ITA  Moscetti, Cristina Approved -
3 S8-SE29 7 Vatne, Didrik NOR 6 vs 7 AUT  Stark, Michael Approved -
1 S8-SE30 7 Karabiyik, Aygun SUI 7 vs 2 NED  Thehu, Jesse Approved -

16:30 session - round: F
T NR D RTo Match
2 L8-029 5 Hehre, Anja GER 5 vs 3 ITA  Moscetti, Cristina Approved -
1 S8-SE31 7 Stark, Michael AUT 4 vs 7 SUI  Karabiyik, Aygun Approved -

19:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
5 L9-001 6 Moscetti, Cristina ITA 2 vs 6 GER  Michl, Karin Approved -
7 S9-A01 8 Mrva, Milan SVK 1 vs 8 GER  Gross, Steffen Approved -
8 L9-002 6 Titaux, Severine FRA 6 vs 1 NED  Zwijnenburg, Jum Approved -
4 L9-003 6 Habersaat, Ursula SUI 6 vs 1 SUI  Oeschger, Monika Approved -
9 S9-A03 8 Chellen, Kervin FRA 6 vs 8 FRA  Monzein, Christophe Approved -
3 L9-004 6 Wessel, Susanne GER 6 vs 2 SWE  Nilsson, Annika Approved -
10 S9-A04 8 Valoroso, Marcello ITA 7 vs 8 SUI  Scheuber, Martin Approved -
6 L9-005 6 Haefliger, Ortenzia SUI 1 vs 6 FRA  Julien, Stella Approved -
11 S9-A05 8 Specchia, Sascha SUI 8 vs 2 NOR  Vatne, Didrik Approved -
2 S9-A08 8 Tormen, Fabien LUX 4 vs 8 SWE  Larsson, David Approved -
1 S9-B01 8 Jungels, Christian LUX 6 vs 8 GRE  Paleologos, George Approved -
12 S9-B04 8 Garcia, Pablo ESP 8 vs 2 SUI  Meierhofer, Daniel Approved -
24 S9-B05 8 Eijmberts, Richard NED 8 vs 6 NED  Woonings, Martijn Approved -
16 S9-B08 8 Ahonen, Tomi FIN 5 vs 8 AUT  Rassi, Friedrich Approved -
17 S9-C01 8 Doroslovac, Rado SLO 5 vs 8 ESP  Suarez, Francisco Approved -
18 S9-C03 8 Salzano, Angelo ITA 8 vs 6 AUT  Schernthaner, Johann Approved -
14 S9-C04 8 Opalic, Radovan FRA 8 vs 4 FIN  Saloheimo, Joonas Approved -
19 S9-C05 8 Hofmann, Timo GER 2 vs 8 ITA  Sini, Riccardo Approved -
20 S9-C08 8 Jarledal, Sten SWE 8 vs 4 SWE  Svanberg, Johan Approved -
21 S9-D01 8 Lagunas, Sergio ESP 8 vs 6 TUR  Cakir, Bircan Approved -
15 S9-D04 8 Nagy, Csaba HUN 8 vs 6 FRA  Deloriol, Betrand Approved -
13 S9-D05 8 Steindorfer, Gregor AUT 8 vs 6 FRA  Vanel, Stephane Approved -
23 S9-D06 8 Karttunen, Sami FIN 8 vs 2 POL  Kiernicki, Adam Approved -
22 S9-D08 8 Stark, Michael AUT 8 vs 7 SWE  Enbom, Patrik Approved -

20:45 session - round: 1
T NR D RTo Match
8 L9-006 6 Hehre, Anja GER 5 vs 6 SWE  Lofgren, Ann-Sofie Approved -
2 L9-007 6 Rohmer, Nathalie FRA 2 vs 6 FIN  Panula, Tuuliina Approved -
19 L9-008 6 Kaldewey, Nicole GER 4 vs 6 NOR  Helvik, Ine Approved -

20:45 session - round: W1
T NR D RTo Match
5 S9-A09 8 Worung, Jimmy NED 8 vs 6 GER  Gross, Steffen Approved -
6 S9-A10 8 Pereira, Manuel POR 8 vs 7 SWE  Mutto, Mahmut Approved -
1 S9-A11 8 Natali, Michel FRA 3 vs 8 FRA  Monzein, Christophe Approved -
16 S9-A12 8 Scheuber, Martin SUI 2 vs 8 FIN  Mikkola, Tony Approved -
10 S9-A13 8 Dalen, Pontus SWE 5 vs 8 SUI  Specchia, Sascha Approved -
7 S9-A14 8 Aygunlu, Rustem TNC 3 vs 8 SVK  Lisik, Zdenko Approved -
3 S9-A15 8 Thehu, Jesse NED 7 vs 8 SUI  Penta, Marco Approved -
24 S9-A16 8 Larsson, David SWE 8 vs 1 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
13 S9-B09 8 Necimer, Christian AUT 8 vs 7 GRE  Paleologos, George Approved -
20 S9-B10 8 Sozalp, Hasan TNC 5 vs 8 HUN  Habo, Alex Approved -
17 S9-B11 8 Elfroos, Mats SWE 5 vs 8 CRO  Silic, Berislav Approved -
18 S9-B12 8 Garcia, Pablo ESP 8 vs 6 FRA  Cruz, Carlos Approved -
9 S9-B13 8 Karabiyik, Aygun SUI 8 vs 2 NED  Eijmberts, Richard Approved -
11 S9-B14 8 Andersen, Espen NOR 8 vs 4 SWE  Karlsson, Kent Approved -
23 S9-B15 8 Giacomelli, Alessandro ITA 8 vs 2 ESP  Santana, Sergio Approved -
4 S9-B16 8 Rassi, Friedrich AUT 7 vs 8 FIN  Nykanen, Jouni Approved -
15 S9-C09 8 Correia, Henrique POR 8 vs 3 ESP  Suarez, Francisco Approved -
12 S9-C10 8 Marsalo, Jiri FIN 8 vs 1 FIN  Palviainen, Mika Approved -
21 S9-C11 8 Dogahan, Hakan TNC 6 vs 8 ITA  Salzano, Angelo Approved -
14 S9-C12 8 Opalic, Radovan FRA 5 vs 8 SUI  Ayas, Murat Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament