Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2019 - SLT - Veldhoven - Netherlands

Sa, 10 - August - 2019
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    14:15    16:00    17:45    20:00    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
4 L8-001 5 Hehre, Anja GER 5 vs 0 SUI  Habersaat, Ursula Approved -
5 S8-A01 7 Streef, Marcel NED 2 vs 7 ITA  Monaco, Michele Approved -
17 L8-002 5 Wessel, Susanne GER 3 vs 5 NOR  Helvik, Ine Approved -
2 L8-003 5 Nilsson, Annika SWE 5 vs 4 NED  Zwijnenburg, Jum Approved -
6 S8-A03 7 Rassi, Friedrich AUT 7 vs 3 NOR  Andersen, Espen Approved -
7 L8-004 5 Rohmer, Nathalie FRA 5 vs 2 GER  Michl, Karin Approved -
8 S8-A04 7 Doroslovac, Rado SLO 3 vs 7 NOR  Nilsen, Jorgen Approved -
12 L8-005 5 Titaux, Severine FRA 5 vs 3 ITA  Moscetti, Cristina Approved -
9 S8-A05 7 Mrva, Milan SVK 1 vs 7 NOR  Vatne, Didrik Approved -
10 S8-A08 7 Habo, Alex HUN 7 vs 5 FRA  Bobee, Gregory Approved -
15 S8-B01 7 Mikkola, Tony FIN 7 vs 1 SUI  Meierhofer, Daniel Approved -
16 S8-B04 7 Boni, GianLuca ITA 7 vs 0 FIN  Saloheimo, Joonas Approved -
11 S8-B05 7 Specchia, Sascha SUI 7 vs 5 FRA  Deloriol, Betrand Approved -
18 S8-B08 7 Sozalp, Hasan TNC 1 vs 7 ITA  Salzano, Angelo Approved -
19 S8-C01 7 Steindorfer, Gregor AUT 7 vs 5 POL  Kiernicki, Adam Approved -
20 S8-C03 7 Silic, Berislav CRO 0 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
21 S8-C04 7 Lisik, Zdenko SVK 7 vs 2 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
13 S8-C05 7 Vanel, Stephane FRA 3 vs 7 POR  Silva, Sergio Approved -
22 S8-C08 7 Valoroso, Marcello ITA 6 vs 7 SUI  Ayas, Murat Approved -
23 S8-D01 7 Giacomelli, Alessandro ITA 3 vs 7 SWE  Karlsson, Kent Approved -
1 S8-D04 7 Thehu, Jesse NED 7 vs 0 ESP  Suarez, Francisco Approved -
14 S8-D05 7 Jarledal, Sten SWE 7 vs 3 FRA  Cruz, Carlos Approved -
3 S8-D06 7 Larsson, David SWE 7 vs 1 NED  Eijmberts, Richard Approved -
24 S8-D08 7 Nykanen, Jouni FIN 7 vs 5 SWE  Enbom, Patrik Approved -

10:45 session - round: 1
T NR D RTo Match
4 L8-006 5 Lofgren, Ann-Sofie SWE 5 vs 3 GER  Kaldewey, Nicole Approved -
6 L8-007 5 Oeschger, Monika SUI 3 vs 5 FRA  Julien, Stella Approved -
9 L8-008 5 Panula, Tuuliina FIN 5 vs 3 SUI  Haefliger, Ortenzia Approved -

10:45 session - round: W1
T NR D RTo Match
1 S8-A09 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 4 ITA  Monaco, Michele Approved -
12 S8-A10 7 Woonings, Martijn NED 7 vs 5 GRE  Paleologos, George Approved -
13 S8-A11 7 Necimer, Christian AUT 7 vs 3 AUT  Rassi, Friedrich Approved -
5 S8-A12 7 Nilsen, Jorgen NOR 5 vs 7 NOR  Hagen, Henrik Approved -
3 S8-A13 7 Telfer, James NED 7 vs 4 NOR  Vatne, Didrik Approved -
8 S8-A14 7 Elfroos, Mats SWE 7 vs 1 SWE  Dalen, Pontus Approved -
14 S8-A15 7 Garcia, Pablo ESP 7 vs 6 SWE  Mutto, Mahmut Approved -
7 S8-A16 7 Habo, Alex HUN 7 vs 0 FIN  Palviainen, Mika Approved -
15 S8-B09 7 Ratinen, Ari FIN 7 vs 6 FIN  Mikkola, Tony Approved -
24 S8-B10 7 Chellen, Kervin FRA 1 vs 7 FIN  Marsalo, Jiri Approved -
17 S8-B11 7 Natali, Michel FRA 6 vs 7 SWE  Svanberg, Johan Approved -
23 S8-B12 7 Boni, GianLuca ITA 1 vs 7 AUT  Stark, Michael Approved -
21 S8-B13 7 Santana, Sergio ESP 3 vs 7 SUI  Specchia, Sascha Approved -
16 S8-B14 7 Sini, Riccardo ITA 7 vs 2 LUX  Jungels, Christian Approved -
11 S8-B15 7 Schernthaner, Johann AUT 7 vs 6 FIN  Karttunen, Sami Approved -
20 S8-B16 7 Salzano, Angelo ITA 7 vs 1 FRA  Opalic, Radovan Approved -
22 S8-C09 7 Cakir, Bircan TUR 7 vs 4 AUT  Steindorfer, Gregor Approved -
18 S8-C10 7 Gross, Steffen GER 6 vs 7 GER  Ritter, Jurgen Approved -
2 S8-C11 7 Karabiyik, Aygun SUI 3 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
19 S8-C12 7 Lisik, Zdenko SVK 7 vs 3 TNC  Dogahan, Hakan Approved -

12:30 session - round: L1
T NR D RTo Match
2 L8-013 5 Habersaat, Ursula SUI 0 vs 5 GER  Wessel, Susanne Approved -
10 L8-014 5 Zwijnenburg, Jum NED 0 vs 5 GER  Michl, Karin Approved -
11 L8-015 5 Moscetti, Cristina ITA 5 vs 3 GER  Kaldewey, Nicole Approved -
18 L8-016 5 Oeschger, Monika SUI 2 vs 5 SUI  Haefliger, Ortenzia Approved -
6 S8-A17 7 Streef, Marcel NED 7 vs 3 FIN  Palviainen, Mika Approved -
9 S8-A19 7 Andersen, Espen NOR 7 vs 4 SWE  Dalen, Pontus Approved -
24 S8-A20 7 Doroslovac, Rado SLO 5 vs 7 NOR  Vatne, Didrik Approved -
19 S8-A21 7 Mrva, Milan SVK 7 vs 0 NOR  Nilsen, Jorgen Approved -

12:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
23 L8-009 5 Hehre, Anja GER 5 vs 2 NOR  Helvik, Ine Approved -
16 L8-010 5 Nilsson, Annika SWE 5 vs 1 FRA  Rohmer, Nathalie Approved -
20 L8-011 5 Titaux, Severine FRA 1 vs 5 SWE  Lofgren, Ann-Sofie Approved -
14 L8-012 5 Julien, Stella FRA 5 vs 3 FIN  Panula, Tuuliina Approved -
4 S8-C13 7 Reese, Melvin NED 3 vs 7 POR  Silva, Sergio Approved -
8 S8-C14 7 Tormen, Fabien LUX 6 vs 7 SUI  Scharer, Marcel Approved -
15 S8-C15 7 Aygunlu, Rustem TNC 5 vs 7 NED  Peeters, Rene Approved -
7 S8-C16 7 Ayas, Murat SUI 7 vs 1 SUI  Scheuber, Martin Approved -
3 S8-D09 7 Ahonen, Tomi FIN 7 vs 6 SWE  Karlsson, Kent Approved -
21 S8-D10 7 Tobailem, Thierry FRA 3 vs 7 GER  Zinowsky, Sascha Approved -
5 S8-D11 7 Monzein, Christophe FRA 4 vs 7 SUI  Penta, Marco Approved -
12 S8-D12 7 Thehu, Jesse NED 7 vs 2 ITA  Laucci, Massimo Approved -
13 S8-D13 7 Nagy, Csaba HUN 7 vs 6 SWE  Jarledal, Sten Approved -
17 S8-D14 7 Larsson, David SWE 7 vs 3 TUR  Baykara, Ali Approved -
22 S8-D15 7 Lagunas, Sergio ESP 4 vs 7 GER  Hofmann, Timo Approved -
1 S8-D16 7 Nykanen, Jouni FIN 4 vs 7 POR  Pereira, Manuel Approved -

14:15 session - round: L1
T NR D RTo Match
7 S8-A24 7 Bobee, Gregory FRA 4 vs 7 ITA  Monaco, Michele Approved -
17 S8-B17 7 Meierhofer, Daniel SUI 2 vs 7 FRA  Opalic, Radovan Approved -
12 S8-B20 7 Saloheimo, Joonas FIN 3 vs 7 ESP  Santana, Sergio Approved -
10 S8-B21 7 Deloriol, Betrand FRA 4 vs 7 ITA  Boni, GianLuca Approved -
1 S8-B24 7 Sozalp, Hasan TNC 1 vs 7 FIN  Mikkola, Tony Approved -
11 S8-C17 7 Kiernicki, Adam POL 5 vs 7 SUI  Scheuber, Martin Approved -
8 S8-C19 7 Silic, Berislav CRO 6 vs 7 LUX  Tormen, Fabien Approved -
20 S8-C20 7 Konuklu, Emir A TNC 4 vs 7 NED  Reese, Melvin Approved -
2 S8-C21 7 Vanel, Stephane FRA 7 vs 1 TNC  Dogahan, Hakan Approved -
19 S8-C24 7 Valoroso, Marcello ITA 7 vs 3 AUT  Steindorfer, Gregor Approved -
22 S8-D17 7 Giacomelli, Alessandro ITA 7 vs 6 FIN  Nykanen, Jouni Approved -
18 S8-D20 7 Suarez, Francisco ESP 3 vs 7 SWE  Jarledal, Sten Approved -
4 S8-D21 7 Cruz, Carlos FRA 7 vs 4 ITA  Laucci, Massimo Approved -
24 S8-D22 7 Eijmberts, Richard NED 4 vs 7 FRA  Monzein, Christophe Approved -
9 S8-D24 7 Enbom, Patrik SWE 2 vs 7 SWE  Karlsson, Kent Approved -

14:15 session - round: WQ
T NR D RTo Match
6 S8-A25 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 3 NED  Woonings, Martijn Approved -
16 S8-A26 7 Necimer, Christian AUT 5 vs 7 NOR  Hagen, Henrik Approved -
5 S8-A27 7 Telfer, James NED 7 vs 2 SWE  Elfroos, Mats Approved -
13 S8-A28 7 Garcia, Pablo ESP 4 vs 7 HUN  Habo, Alex Approved -
3 S8-B25 7 Ratinen, Ari FIN 7 vs 6 FIN  Marsalo, Jiri Approved -
21 S8-B26 7 Svanberg, Johan SWE 5 vs 7 AUT  Stark, Michael Approved -
15 S8-B27 7 Specchia, Sascha SUI 6 vs 7 ITA  Sini, Riccardo Approved -
23 S8-B28 7 Schernthaner, Johann AUT 7 vs 2 ITA  Salzano, Angelo Approved -

16:00 session - round: L2
T NR D RTo Match
14 S8-A29 7 Streef, Marcel NED 1 vs 7 SWE  Mutto, Mahmut Approved -
5 S8-A30 7 Andersen, Espen NOR 5 vs 7 NOR  Vatne, Didrik Approved -
17 S8-A31 7 Mrva, Milan SVK 6 vs 7 AUT  Rassi, Friedrich Approved -
24 S8-A32 7 Paleologos, George GRE 5 vs 7 ITA  Monaco, Michele Approved -
18 S8-B29 7 Opalic, Radovan FRA 4 vs 7 FIN  Karttunen, Sami Approved -
21 S8-B30 7 Jungels, Christian LUX 6 vs 7 ESP  Santana, Sergio Approved -
16 S8-B31 7 Boni, GianLuca ITA 7 vs 4 FRA  Natali, Michel Approved -
20 S8-B32 7 Chellen, Kervin FRA 1 vs 7 FIN  Mikkola, Tony Approved -
22 S8-C29 7 Scheuber, Martin SUI 5 vs 7 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
12 S8-C30 7 Tormen, Fabien LUX 7 vs 2 NED  Reese, Melvin Approved -
15 S8-C31 7 Vanel, Stephane FRA 3 vs 7 SUI  Karabiyik, Aygun Approved -
4 S8-C32 7 Gross, Steffen GER 7 vs 5 ITA  Valoroso, Marcello Approved -
11 S8-D29 7 Giacomelli, Alessandro ITA 7 vs 4 ESP  Lagunas, Sergio Approved -
9 S8-D30 7 Baykara, Ali TUR 3 vs 7 SWE  Jarledal, Sten Approved -
8 S8-D31 7 Cruz, Carlos FRA 3 vs 7 FRA  Monzein, Christophe Approved -
23 S8-D32 7 Tobailem, Thierry FRA 7 vs 6 SWE  Karlsson, Kent Approved -

16:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
2 S8-C25 7 Cakir, Bircan TUR 4 vs 7 GER  Ritter, Jurgen Approved -
19 S8-C26 7 Correia, Henrique POR 7 vs 3 SVK  Lisik, Zdenko Approved -
6 S8-C27 7 Silva, Sergio POR 7 vs 3 SUI  Scharer, Marcel Approved -
10 S8-C28 7 Peeters, Rene NED 1 vs 7 SUI  Ayas, Murat Approved -
7 S8-D25 7 Ahonen, Tomi FIN 6 vs 7 GER  Zinowsky, Sascha Approved -
3 S8-D26 7 Penta, Marco SUI 4 vs 7 NED  Thehu, Jesse Approved -
1 S8-D27 7 Nagy, Csaba HUN 7 vs 5 SWE  Larsson, David Approved -
13 S8-D28 7 Hofmann, Timo GER 7 vs 2 POR  Pereira, Manuel Approved -

17:45 session - round: L2
T NR D RTo Match
6 L8-017 5 Wessel, Susanne GER 5 vs 2 FIN  Panula, Tuuliina Approved -
9 L8-018 5 Michl, Karin GER 2 vs 5 FRA  Titaux, Severine Approved -
20 L8-019 5 Moscetti, Cristina ITA 5 vs 1 FRA  Rohmer, Nathalie Approved -
18 L8-020 5 Haefliger, Ortenzia SUI 2 vs 5 NOR  Helvik, Ine Approved -

17:45 session - round: LQ
T NR D RTo Match
1 S8-A33 7 Mutto, Mahmut SWE 4 vs 7 NED  Woonings, Martijn Approved -
14 S8-A34 7 Vatne, Didrik NOR 7 vs 5 AUT  Necimer, Christian Approved -
23 S8-A35 7 Rassi, Friedrich AUT 4 vs 7 SWE  Elfroos, Mats Approved -
19 S8-A36 7 Monaco, Michele ITA 7 vs 5 ESP  Garcia, Pablo Approved -
15 S8-B33 7 Karttunen, Sami FIN 3 vs 7 FIN  Marsalo, Jiri Approved -
16 S8-B34 7 Santana, Sergio ESP 4 vs 7 SWE  Svanberg, Johan Approved -
12 S8-B35 7 Boni, GianLuca ITA 3 vs 7 SUI  Specchia, Sascha Approved -
22 S8-B36 7 Mikkola, Tony FIN 7 vs 6 ITA  Salzano, Angelo Approved -
8 S8-C33 7 Aygunlu, Rustem TNC 7 vs 2 TUR  Cakir, Bircan Approved -
17 S8-C34 7 Tormen, Fabien LUX 7 vs 6 SVK  Lisik, Zdenko Approved -
10 S8-C35 7 Karabiyik, Aygun SUI 7 vs 0 SUI  Scharer, Marcel Approved -
2 S8-C36 7 Gross, Steffen GER 7 vs 3 NED  Peeters, Rene Approved -
11 S8-D33 7 Giacomelli, Alessandro ITA 6 vs 7 FIN  Ahonen, Tomi Approved -
24 S8-D34 7 Jarledal, Sten SWE 7 vs 5 SUI  Penta, Marco Approved -
13 S8-D35 7 Monzein, Christophe FRA 2 vs 7 SWE  Larsson, David Approved -
4 S8-D36 7 Tobailem, Thierry FRA 1 vs 7 POR  Pereira, Manuel Approved -

17:45 session - round: WQ
T NR D RTo Match
5 L8-021 5 Hehre, Anja GER 5 vs 3 SWE  Nilsson, Annika Approved -
7 L8-022 5 Lofgren, Ann-Sofie SWE 5 vs 3 FRA  Julien, Stella Approved -

20:00 session - round: F
T NR D RTo Match
0 Match-007 2 Germany GER 1 vs 2 SWE  Sweden Approved -
5 LT8-007 5               Approved -
7 LT9-007 6               Approved -
1 LTSO-007 1               Approved -
0 Match-029 2 Netherlands NED 2 vs 0 POR  Portugal Approved -
2 ST10-029 7               Approved -
4 ST8-029 7               Approved -
1 ST9-029 8               Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament