Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2019 - SLT - Veldhoven - Netherlands

Do, 08 - August - 2019
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:45    14:30    16:30    18:30    20:30    day overview 

09:00 session - round: L2
T NR D RTo Match
9 S10-A29 7 Deloriol, Betrand FRA 7 vs 1 NED  Streef, Marcel Approved -
10 S10-A30 7 Monzein, Christophe FRA 4 vs 7 NED  Reese, Melvin Approved -
11 S10-A31 7 Saloheimo, Joonas FIN 1 vs 7 SUI  Scheuber, Martin Approved -
12 S10-A32 7 Thehu, Jesse NED 6 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
13 S10-B29 7 Schernthaner, Johann AUT 5 vs 7 FIN  Marsalo, Jiri Approved -
14 S10-B30 7 Valoroso, Marcello ITA 6 vs 7 SWE  Mutto, Mahmut Approved -
15 S10-B31 7 Cruz, Carlos FRA 7 vs 6 SWE  Karlsson, Kent Approved -
16 S10-B32 7 Palviainen, Mika FIN 0 vs 7 SUI  Ayas, Murat Approved -
17 S10-C29 7 Telfer, James NED 7 vs 4 FIN  Ratinen, Ari Approved -
23 S10-C30 7 Hagen, Henrik NOR 7 vs 4 ITA  Sini, Riccardo Approved -
18 S10-C31 7 Dalen, Pontus SWE 7 vs 5 AUT  Necimer, Christian Approved -
19 S10-C32 7 Kiernicki, Adam POL 3 vs 7 TUR  Cakir, Bircan Approved -
20 S10-D29 7 Laucci, Massimo ITA 7 vs 3 SUI  Meierhofer, Daniel Approved -
21 S10-D30 7 Zinowsky, Sascha GER 3 vs 7 FIN  Karttunen, Sami Approved -
24 S10-D31 7 Konuklu, Emir A TNC 7 vs 3 ESP  Lagunas, Sergio Approved -
22 S10-D32 7 Suarez, Francisco ESP 2 vs 7 TUR  Baykara, Ali Approved -

09:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
2 S10-C25 7 Pereira, Manuel POR 4 vs 7 NOR  Nilsen, Jorgen Approved -
1 S10-C26 7 Silva, Sergio POR 7 vs 2 ESP  Garcia, Pablo Approved -
3 S10-C27 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 2 FRA  Bobee, Gregory Approved -
4 S10-C28 7 Doroslovac, Rado SLO 5 vs 7 FIN  Mikkola, Tony Approved -
5 S10-D25 7 Andersen, Espen NOR 7 vs 6 NED  Woonings, Martijn Approved -
6 S10-D26 7 Specchia, Sascha SUI 4 vs 7 GER  Hofmann, Timo Approved -
7 S10-D27 7 Monaco, Michele ITA 7 vs 5 ITA  Boni, GianLuca Approved -
8 S10-D28 7 Peeters, Rene NED 7 vs 2 SVK  Lisik, Zdenko Approved -

10:45 session - round: L2
T NR D RTo Match
11 L10-017 5 Lofgren, Ann-Sofie SWE 1 vs 5 ITA  Moscetti, Cristina Approved -
16 L10-018 5 Julien, Stella FRA 4 vs 5 FIN  Panula, Tuuliina Approved -
22 L10-019 5 Kaldewey, Nicole GER 4 vs 5 SUI  Haefliger, Ortenzia Approved -
9 L10-020 5 Nilsson, Annika SWE 2 vs 5 GER  Hehre, Anja Approved -

10:45 session - round: LQ
T NR D RTo Match
8 S10-A33 7 Deloriol, Betrand FRA 7 vs 2 FRA  Chellen, Kervin Approved -
15 S10-A34 7 Reese, Melvin NED 2 vs 7 HUN  Nagy, Csaba Approved -
17 S10-A35 7 Scheuber, Martin SUI 1 vs 7 SWE  Elfroos, Mats Approved -
20 S10-A36 7 Correia, Henrique POR 7 vs 1 SUI  Penta, Marco Approved -
7 S10-B33 7 Marsalo, Jiri FIN 4 vs 7 FIN  Nykanen, Jouni Approved -
23 S10-B34 7 Mutto, Mahmut SWE 7 vs 4 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
2 S10-B35 7 Cruz, Carlos FRA 7 vs 5 GER  Gross, Steffen Approved -
21 S10-B36 7 Ayas, Murat SUI 7 vs 5 NED  Eijmberts, Richard Approved -
6 S10-C33 7 Telfer, James NED 4 vs 7 POR  Pereira, Manuel Approved -
10 S10-C34 7 Hagen, Henrik NOR 3 vs 7 ESP  Garcia, Pablo Approved -
4 S10-C35 7 Dalen, Pontus SWE 7 vs 1 FRA  Bobee, Gregory Approved -
3 S10-C36 7 Cakir, Bircan TUR 7 vs 6 SLO  Doroslovac, Rado Approved -
14 S10-D33 7 Laucci, Massimo ITA 7 vs 3 NED  Woonings, Martijn Approved -
24 S10-D34 7 Karttunen, Sami FIN 6 vs 7 SUI  Specchia, Sascha Approved -
5 S10-D35 7 Konuklu, Emir A TNC 7 vs 6 ITA  Boni, GianLuca Approved -
19 S10-D36 7 Baykara, Ali TUR 4 vs 7 SVK  Lisik, Zdenko Approved -

10:45 session - round: WQ
T NR D RTo Match
12 L10-021 5 Helvik, Ine NOR 1 vs 5 GER  Michl, Karin Approved -
1 L10-022 5 Wessel, Susanne GER 5 vs 2 FRA  Rohmer, Nathalie Approved -

12:45 session - round: L3
T NR D RTo Match
4 L10-023 5 Moscetti, Cristina ITA 5 vs 1 FIN  Panula, Tuuliina Approved -
6 L10-024 5 Haefliger, Ortenzia SUI 5 vs 2 GER  Hehre, Anja Approved -

12:45 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
2 S10-SE01 7 Larsson, David SWE 7 vs 5 SWE  Mutto, Mahmut Approved -
3 S10-SE02 7 Ayas, Murat SUI 6 vs 7 HUN  Habo, Alex Approved -
5 S10-SE03 7 Vatne, Didrik NOR 7 vs 3 FRA  Cruz, Carlos Approved -
7 S10-SE04 7 Lisik, Zdenko SVK 7 vs 3 SUI  Karabiyik, Aygun Approved -
8 S10-SE05 7 Ritter, Jurgen GER 7 vs 1 ITA  Laucci, Massimo Approved -
9 S10-SE06 7 Elfroos, Mats SWE 2 vs 7 AUT  Stark, Michael Approved -
10 S10-SE07 7 Jarledal, Sten SWE 5 vs 7 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
11 S10-SE08 7 Correia, Henrique POR 7 vs 1 SWE  Svanberg, Johan Approved -
1 S10-SE09 7 Nilsen, Jorgen NOR 7 vs 4 FRA  Deloriol, Betrand Approved -
12 S10-SE10 7 Nagy, Csaba HUN 3 vs 7 POR  Silva, Sergio Approved -
13 S10-SE11 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 2 TUR  Cakir, Bircan Approved -
14 S10-SE12 7 Garcia, Pablo ESP 6 vs 7 FIN  Mikkola, Tony Approved -
15 S10-SE13 7 Andersen, Espen NOR 7 vs 1 FIN  Nykanen, Jouni Approved -
16 S10-SE14 7 Pereira, Manuel POR 4 vs 7 GER  Hofmann, Timo Approved -
24 S10-SE15 7 Monaco, Michele ITA 6 vs 7 SWE  Dalen, Pontus Approved -
23 S10-SE16 7 Specchia, Sascha SUI 7 vs 1 NED  Peeters, Rene Approved -

14:30 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
7 S10-SE17 7 Larsson, David SWE 7 vs 3 HUN  Habo, Alex Approved -
6 S10-SE18 7 Vatne, Didrik NOR 7 vs 5 SVK  Lisik, Zdenko Approved -
2 S10-SE19 7 Ritter, Jurgen GER 4 vs 7 AUT  Stark, Michael Approved -
1 S10-SE20 7 Konuklu, Emir A TNC 1 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
4 S10-SE21 7 Nilsen, Jorgen NOR 7 vs 5 POR  Silva, Sergio Approved -
8 S10-SE22 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 5 FIN  Mikkola, Tony Approved -
5 S10-SE23 7 Andersen, Espen NOR 3 vs 7 GER  Hofmann, Timo Approved -
9 S10-SE24 7 Dalen, Pontus SWE 5 vs 7 SUI  Specchia, Sascha Approved -

16:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
0 Match-002 2 Austria AUT 0 vs 2 ITA  Italy Approved -
10 ST10-002 7               Approved -
12 ST8-002 7               Approved -
11 ST9-002 8               Approved -
0 Match-003 2 Norway NOR 0 vs 2 SUI  Switzerland Approved -
5 ST10-003 7               Approved -
6 ST8-003 7               Approved -
7 ST9-003 8               Approved -
0 Match-004 2 Slovakia SVK 0 vs 2 NED  Netherlands Approved -
2 ST10-004 7               Approved -
1 ST9-004 8               Approved -
0 Match-006 2 North Cyprus TNC 0 vs 2 FRA  France Approved -
18 ST10-006 7               Approved -
19 ST8-006 7               Approved -
17 ST9-006 8               Approved -
0 Match-007 2 Sweden SWE 2 vs 0 ESP  Spain Approved -
21 ST10-007 7               Approved -
22 ST8-007 7               Approved -
20 ST9-007 8               Approved -

16:30 session - round: R1
T NR D RTo Match
0 Match-001 2 Germany GER 2 vs 0 SUI  Switzerland Approved -
3 LT8-001 5               Approved -
4 LT9-001 6               Approved -
- LTSO-001 1               Approved -
0 Match-002 2 Sweden SWE 2 vs 1 FRA  France Approved -
16 LT8-002 5               Approved -
15 LT9-002 6               Approved -
15 LTSO-002 1               Approved -

18:30 session - round: L1
T NR D RTo Match
0 Match-014 2 Norway NOR 2 vs 0 SVK  Slovakia Approved -
24 ST10-014 7               Approved -
23 ST9-014 8               Approved -

18:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
0 Match-009 2 Germany GER 2 vs 1 ITA  Italy Approved -
5 ST10-009 7               Approved -
6 ST8-009 7               Approved -
7 ST9-009 8               Approved -
0 Match-010 2 Switzerland SUI 2 vs 0 NED  Netherlands Approved -
18 ST10-010 7               Approved -
19 ST8-010 7               Approved -
17 ST9-010 8               Approved -
0 Match-011 2 Finland FIN 1 vs 2 FRA  France Approved -
10 ST10-011 7               Approved -
12 ST8-011 7               Approved -
11 ST9-011 8               Approved -
0 Match-012 2 Sweden SWE 0 vs 2 POR  Portugal Approved -
2 ST10-012 7               Approved -
3 ST8-012 7               Approved -
1 ST9-012 8               Approved -

20:30 session - round: L2
T NR D RTo Match
0 Match-017 2 Austria AUT 2 vs 1 SWE  Sweden Approved -
21 ST10-017 7               Approved -
22 ST8-017 7               Approved -
20 ST9-017 8               Approved -
0 Match-018 2 Norway NOR 1 vs 2 FIN  Finland Approved -
5 ST10-018 7               Approved -
6 ST8-018 7               Approved -
7 ST9-018 8               Approved -
0 Match-019 2 North Cyprus TNC 0 vs 2 NED  Netherlands Approved -
8 ST10-019 7               Approved -
9 ST8-019 7               Approved -
14 ST9-019 8               Approved -
0 Match-020 2 Spain ESP 1 vs 2 ITA  Italy Approved -
10 ST10-020 7               Approved -
12 ST8-020 7               Approved -
11 ST9-020 8               Approved -

20:30 session - round: R2
T NR D RTo Match
0 Match-003 2 Germany GER 2 vs 1 SWE  Sweden Approved -
16 LT8-003 5               Approved -
15 LT9-003 6               Approved -
- LTSO-003 1               Approved -
0 Match-004 2 Switzerland SUI 0 vs 2 FRA  France Approved -
24 LT8-004 5               Approved -
23 LT9-004 6               Approved -
- LTSO-004 1               Approved -

20:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
0 Match-021 2 Germany GER 0 vs 2 SUI  Switzerland Approved -
18 ST10-021 7               Approved -
19 ST8-021 7               Approved -
17 ST9-021 8               Approved -
0 Match-022 2 France FRA 0 vs 2 POR  Portugal Approved -
2 ST10-022 7               Approved -
3 ST8-022 7               Approved -
1 ST9-022 8               Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament