Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2019 - SLT - Veldhoven - Netherlands

Mi, 07 - August - 2019
 Select time session:     all times    09:00    11:00    13:00    16:30    18:15    20:00    21:45    day overview 

09:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
4 SS-SE25 100 Correia, Henrique POR 66 vs 100 AUT  Stark, Michael Approved -
2 SS-SE26 100 Thehu, Jesse NED 100 vs 80 ITA  Sini, Riccardo Approved -
3 SS-SE27 100 Gross, Steffen GER 40 vs 100 NED  Telfer, James Approved -
1 SS-SE28 100 Karlsson, Kent SWE 17 vs 100 SUI  Specchia, Sascha Approved -

11:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
1 SS-SE29 100 Stark, Michael AUT 60 vs 100 NED  Thehu, Jesse Approved -
2 SS-SE30 100 Telfer, James NED 22 vs 100 SUI  Specchia, Sascha Approved -

13:00 session - round: F
T NR D RTo Match
1 SS-SE31 100 Thehu, Jesse NED 100 vs 91 SUI  Specchia, Sascha Approved -

16:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
2 L10-001 5 Helvik, Ine NOR 5 vs 2 FRA  Titaux, Severine Approved -
1 S10-A01 7 Vanel, Stephane FRA 4 vs 7 SWE  Larsson, David Approved -
12 L10-002 5 Lofgren, Ann-Sofie SWE 3 vs 5 GER  Hehre, Anja Approved -
3 S10-A03 7 Monzein, Christophe FRA 3 vs 7 SUI  Scheuber, Martin Approved -
4 L10-004 5 Julien, Stella FRA 2 vs 5 GER  Michl, Karin Approved -
6 S10-A04 7 Reese, Melvin NED 2 vs 7 SWE  Enbom, Patrik Approved -
7 L10-005 5 Wessel, Susanne GER 5 vs 3 GER  Kaldewey, Nicole Approved -
8 S10-A05 7 Dogahan, Hakan TNC 7 vs 2 FIN  Saloheimo, Joonas Approved -
9 S10-A08 7 Penta, Marco SUI 7 vs 3 ITA  Salzano, Angelo Approved -
10 S10-B01 7 Paleologos, George GRE 2 vs 7 GER  Ritter, Jurgen Approved -
5 S10-B04 7 Stark, Michael AUT 7 vs 1 SWE  Mutto, Mahmut Approved -
13 S10-B05 7 Tobailem, Thierry FRA 6 vs 7 SWE  Jarledal, Sten Approved -
15 S10-B08 7 Ayas, Murat SUI 6 vs 7 NED  Eijmberts, Richard Approved -
16 S10-C01 7 Mrva, Milan SVK 7 vs 3 SUI  Scharer, Marcel Approved -
14 S10-C03 7 Necimer, Christian AUT 7 vs 5 NOR  Hagen, Henrik Approved -
17 S10-C04 7 Jungels, Christian LUX 2 vs 7 ESP  Garcia, Pablo Approved -
18 S10-C05 7 Sini, Riccardo ITA 7 vs 3 CRO  Silic, Berislav Approved -
19 S10-C08 7 Cakir, Bircan TUR 3 vs 7 FIN  Mikkola, Tony Approved -
20 S10-D01 7 Santana, Sergio ESP 4 vs 7 NOR  Andersen, Espen Approved -
21 S10-D04 7 Hofmann, Timo GER 7 vs 4 ITA  Giacomelli, Alessandro Approved -
22 S10-D05 7 Ahonen, Tomi FIN 6 vs 7 FIN  Karttunen, Sami Approved -
11 S10-D06 7 Boni, GianLuca ITA 7 vs 5 FRA  Opalic, Radovan Approved -
23 S10-D08 7 Tormen, Fabien LUX 6 vs 7 SVK  Lisik, Zdenko Approved -

18:15 session - round: 1
T NR D RTo Match
5 L10-003 5 Haefliger, Ortenzia SUI 5 vs 2 SUI  Habersaat, Ursula Approved -
10 L10-006 5 Oeschger, Monika SUI 3 vs 5 FIN  Panula, Tuuliina Approved -
24 L10-007 5 Rohmer, Nathalie FRA 5 vs 2 SWE  Nilsson, Annika Approved -
2 L10-008 5 Zwijnenburg, Jum NED 2 vs 5 ITA  Moscetti, Cristina Approved -

18:15 session - round: W1
T NR D RTo Match
14 S10-A09 7 Correia, Henrique POR 1 vs 7 SWE  Larsson, David Approved -
4 S10-A10 7 Thehu, Jesse NED 4 vs 7 FRA  Chellen, Kervin Approved -
21 S10-A11 7 Nagy, Csaba HUN 7 vs 3 SUI  Scheuber, Martin Approved -
7 S10-A12 7 Enbom, Patrik SWE 3 vs 7 HUN  Habo, Alex Approved -
6 S10-A13 7 Vatne, Didrik NOR 7 vs 1 TNC  Dogahan, Hakan Approved -
16 S10-A14 7 Steindorfer, Gregor AUT 2 vs 7 SWE  Elfroos, Mats Approved -
18 S10-A15 7 Karabiyik, Aygun SUI 7 vs 1 NED  Streef, Marcel Approved -
8 S10-A16 7 Penta, Marco SUI 7 vs 6 FRA  Deloriol, Betrand Approved -
20 S10-B09 7 Rassi, Friedrich AUT 2 vs 7 GER  Ritter, Jurgen Approved -
19 S10-B10 7 Palviainen, Mika FIN 1 vs 7 FIN  Nykanen, Jouni Approved -
12 S10-B11 7 Karlsson, Kent SWE 4 vs 7 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
11 S10-B12 7 Stark, Michael AUT 7 vs 2 FRA  Cruz, Carlos Approved -
23 S10-B13 7 Natali, Michel FRA 5 vs 7 SWE  Jarledal, Sten Approved -
22 S10-B14 7 Valoroso, Marcello ITA 2 vs 7 GER  Gross, Steffen Approved -
3 S10-B15 7 Marsalo, Jiri FIN 5 vs 7 SWE  Svanberg, Johan Approved -
13 S10-B16 7 Eijmberts, Richard NED 7 vs 5 AUT  Schernthaner, Johann Approved -
9 S10-C09 7 Pereira, Manuel POR 7 vs 5 SVK  Mrva, Milan Approved -
1 S10-C10 7 Kiernicki, Adam POL 4 vs 7 NOR  Nilsen, Jorgen Approved -
15 S10-C11 7 Silva, Sergio POR 7 vs 2 AUT  Necimer, Christian Approved -
17 S10-C12 7 Garcia, Pablo ESP 7 vs 2 SWE  Dalen, Pontus Approved -

20:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
14 L10-013 5 Titaux, Severine FRA 3 vs 5 SWE  Lofgren, Ann-Sofie Approved -
23 L10-014 5 Habersaat, Ursula SUI 4 vs 5 FRA  Julien, Stella Approved -
10 L10-015 5 Kaldewey, Nicole GER 5 vs 2 SUI  Oeschger, Monika Approved -
16 L10-016 5 Nilsson, Annika SWE 5 vs 2 NED  Zwijnenburg, Jum Approved -
5 S10-A17 7 Vanel, Stephane FRA 3 vs 7 FRA  Deloriol, Betrand Approved -
24 S10-A19 7 Monzein, Christophe FRA 7 vs 3 AUT  Steindorfer, Gregor Approved -
12 S10-A20 7 Reese, Melvin NED 7 vs 4 TNC  Dogahan, Hakan Approved -
3 S10-A21 7 Saloheimo, Joonas FIN 7 vs 4 SWE  Enbom, Patrik Approved -

20:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
18 L10-009 5 Helvik, Ine NOR 5 vs 4 GER  Hehre, Anja Approved -
13 L10-010 5 Haefliger, Ortenzia SUI 2 vs 5 GER  Michl, Karin Approved -
17 L10-011 5 Wessel, Susanne GER 5 vs 0 FIN  Panula, Tuuliina Approved -
8 L10-012 5 Rohmer, Nathalie FRA 5 vs 4 ITA  Moscetti, Cristina Approved -
4 S10-C13 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 6 ITA  Sini, Riccardo Approved -
2 S10-C14 7 Bobee, Gregory FRA 7 vs 1 TNC  Sozalp, Hasan Approved -
9 S10-C15 7 Doroslovac, Rado SLO 7 vs 5 FIN  Ratinen, Ari Approved -
11 S10-C16 7 Mikkola, Tony FIN 7 vs 6 NED  Telfer, James Approved -
21 S10-D09 7 Baykara, Ali TUR 1 vs 7 NOR  Andersen, Espen Approved -
7 S10-D10 7 Woonings, Martijn NED 7 vs 3 ESP  Suarez, Francisco Approved -
15 S10-D11 7 Lagunas, Sergio ESP 4 vs 7 SUI  Specchia, Sascha Approved -
22 S10-D12 7 Hofmann, Timo GER 7 vs 5 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
6 S10-D13 7 Monaco, Michele ITA 7 vs 6 FIN  Karttunen, Sami Approved -
20 S10-D14 7 Boni, GianLuca ITA 7 vs 4 GER  Zinowsky, Sascha Approved -
1 S10-D15 7 Meierhofer, Daniel SUI 1 vs 7 NED  Peeters, Rene Approved -
19 S10-D16 7 Lisik, Zdenko SVK 7 vs 5 ITA  Laucci, Massimo Approved -

21:45 session - round: L1
T NR D RTo Match
8 S10-A24 7 Salzano, Angelo ITA 3 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
10 S10-B17 7 Paleologos, George GRE 2 vs 7 AUT  Schernthaner, Johann Approved -
12 S10-B20 7 Mutto, Mahmut SWE 7 vs 6 FRA  Natali, Michel Approved -
17 S10-B21 7 Tobailem, Thierry FRA 6 vs 7 FRA  Cruz, Carlos Approved -
15 S10-B24 7 Ayas, Murat SUI 7 vs 4 AUT  Rassi, Friedrich Approved -
6 S10-C17 7 Scharer, Marcel SUI 2 vs 7 NED  Telfer, James Approved -
16 S10-C19 7 Hagen, Henrik NOR 7 vs 3 TNC  Sozalp, Hasan Approved -
3 S10-C20 7 Jungels, Christian LUX 2 vs 7 ITA  Sini, Riccardo Approved -
22 S10-C21 7 Silic, Berislav CRO FF vs 0 SWE  Dalen, Pontus Approved -
21 S10-C24 7 Cakir, Bircan TUR 7 vs 4 SVK  Mrva, Milan Approved -
18 S10-D17 7 Santana, Sergio ESP 5 vs 7 ITA  Laucci, Massimo Approved -
4 S10-D20 7 Giacomelli, Alessandro ITA 5 vs 7 FIN  Karttunen, Sami Approved -
13 S10-D21 7 Ahonen, Tomi FIN 5 vs 7 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
11 S10-D22 7 Opalic, Radovan FRA 6 vs 7 ESP  Lagunas, Sergio Approved -
2 S10-D24 7 Tormen, Fabien LUX 4 vs 7 TUR  Baykara, Ali Approved -

21:45 session - round: WQ
T NR D RTo Match
14 S10-A25 7 Larsson, David SWE 7 vs 0 FRA  Chellen, Kervin Approved -
7 S10-A26 7 Nagy, Csaba HUN 3 vs 7 HUN  Habo, Alex Approved -
1 S10-A27 7 Vatne, Didrik NOR 7 vs 4 SWE  Elfroos, Mats Approved -
20 S10-A28 7 Karabiyik, Aygun SUI 7 vs 3 SUI  Penta, Marco Approved -
19 S10-B25 7 Ritter, Jurgen GER 7 vs 2 FIN  Nykanen, Jouni Approved -
9 S10-B26 7 Aygunlu, Rustem TNC 3 vs 7 AUT  Stark, Michael Approved -
24 S10-B27 7 Jarledal, Sten SWE 7 vs 2 GER  Gross, Steffen Approved -
5 S10-B28 7 Svanberg, Johan SWE 7 vs 5 NED  Eijmberts, Richard Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament