Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2019 - JPT-G - Veldhoven - Netherlands

Sa, 27 - July - 2019
 Select time session:     all times    09:00    10:30    12:00    14:00    15:45    17:30    19:15    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
7 J9-001 8 Boztuna, Salih TNC 0 vs 8 FIN  Suoraniemi, Aatu Approved -
2 G9-002 6 Volery, Shirin SUI 0 vs 6 GER  Boehmer, Chiara Approved -
3 G9-003 6 Schuurman, Jolien NED 1 vs 6 NOR  Torvund, Nina Approved -
16 J9-003 8 Shkudov, Dmitrii RUS 8 vs 2 SVK  Soltys, Michal Approved -
6 G9-004 6 Polczynska, Weronika POL 2 vs 6 SRB  Sarac, Bojana Approved -
4 J9-004 8 Zhelev, Nikolay BUL 6 vs 8 CRO  Galic, Ivan Approved -
9 G9-005 6 Murha, Milena BLR 6 vs 2 TNC  Yazganankan, Sevimsu Approved -
17 J9-005 8 Shopik, Uladzislau BLR 8 vs 1 GER  Bruennemann, Marcel Approved -
15 G9-006 6 Rademakers, Megan NED 6 vs 5 BLR  Cheprasova, Daria Approved -
11 J9-006 8 Hatloy, Eirik-Tonning NOR 4 vs 8 GER  Wollschlaeger, Jacques Approved -
12 G9-007 6 Flage, Astrid-Eiken NOR 2 vs 6 BLR  Dianisevichus, Alisa Approved -
13 J9-007 8 Krysztofik, Tomasz POL 4 vs 8 NOR  Rudshavn, Ole-Kristian Approved -
22 J9-008 8 Ozbay, Mehmet TNC 3 vs 8 POR  Mota, Ricardo Approved -
14 J9-009 8 Vardar, Nasuf TUR 8 vs 7 TNC  Sogular, Enis Approved -
18 G9-010 6 Switala, Bogna POL 5 vs 6 RUS  Pozdeeva, Iuliia Approved -
1 J9-010 8 Souto, Jonas ESP 8 vs 7 DEN  Thyde, Jeppe Approved -
21 G9-011 6 Gabriel, Natalia GER 0 vs 6 TNC  Ghaffari, Alara Approved -
10 J9-011 8 Divlev, Filip BUL 5 vs 8 UKR  Kaliaiev, Daniil Approved -
24 G9-012 6 Primus, Lena AUT 6 vs 2 NED  Verharen, Tara Approved -
20 J9-012 8 Grishin, Roman RUS 8 vs 6 TNC  Cidam, Dogukan Approved -
8 J9-013 8 Langstroem, Karo FIN 6 vs 8 FRA  Vilches, Paul Approved -
5 J9-014 8 Dohr, Niclas GER 8 vs 4 FIN  Strom, Micke Approved -
19 J9-015 8 Stankiewicz, Adam POL 8 vs 3 CZE  Gulik, Michael Approved -
23 J9-016 8 Okurlar, Ruhi-Can TUR 5 vs 8 BUL  Todorov, Daniel Approved -

10:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
1 P9-002 7 Hansen, Jonas-Kvalsund NOR 7 vs 4 FIN  Hietamies, Sasu Approved -
9 P9-003 7 Rapcsak, Barnabas HUN 1 vs 7 CRO  Galic, Luka Approved -
10 P9-004 7 Fortunski, Wiktor POL 7 vs 1 NED  van Berkel, Mika Approved -
11 P9-005 7 Tenk, Enrik SVK 0 vs 7 POL  Jamorski, Oskar Approved -
12 P9-006 7 Ozkebapci, Mehmet TNC 1 vs 7 EST  Gnadeberg, Karl Approved -
13 P9-007 7 Santos, Nuno POR 0 vs 7 NED  Knuever, Mitchel Approved -
4 P9-008 7 Mrazek, David CZE 4 vs 7 ALB  Kaci, Kledio Approved -
14 P9-009 7 Trhlik, Adam CZE 4 vs 7 FIN  Teittinen, Juho Approved -
15 P9-010 7 Rudenko, Ivan UKR 2 vs 7 CRO  Gulic, Mario Approved -
17 P9-011 7 Kasabov, Aleksandar BUL 3 vs 7 POL  Kural, Szymon Approved -
7 P9-012 7 Gangfløt, Emil-Andre NOR 7 vs 2 AUT  Riegler, Julian Approved -
5 G9-013 6 Heine, Vivien GER 6 vs 4 AUT  Kapeller, Sarah Approved -
18 P9-013 7 Ibrahimogullari, Yamac TNC 0 vs 7 RUS  Sokolov, Egor Approved -
8 G9-014 6 Guleikova, Aleksandra RUS 6 vs 4 BLR  Karnei, Aliaksandra Approved -
6 P9-014 7 Silantjevas, Jokubas LTU 7 vs 4 EST  Kont, Sander Approved -
2 G9-015 6 Kaliaieva, Maryna UKR 2 vs 6 UKR  Vinokurova, Polina Approved -
19 P9-015 7 Narvola, Jori FIN 3 vs 7 RUS  Chernyshov, Aleksander Approved -
3 P9-016 7 Arda, David AUT 6 vs 7 BIH  Piknjac. Ajdin Approved -
20 P9-018 7 Ebert, Clemens GER 5 vs 7 UKR  Polieiko, Kirill Approved -
24 P9-019 7 Skorokhodov, Dmytro UKR 6 vs 7 SUI  Baetscher, Levin Approved -
23 P9-020 7 Remez, Aliaksei BLR 7 vs 3 TNC  Ozkutayli, Efe Approved -
22 P9-021 7 Tomecek, Milan CZE 5 vs 7 SRB  Kostic, Lazar Approved -
21 P9-022 7 Haegmans, Sonny NED 0 vs 7 NOR  Stensrod, Albert-Roman Approved -
16 P9-023 7 Musil, Tobias AUT 3 vs 7 RUS  Dzuskaev, Andrei Approved -

12:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
19 P9-024 7 Sevgum, Seyhan TNC 0 vs 7 NED  Pongers, Yannick Approved -
8 P9-025 7 Sevastyanov, Arseni FIN 7 vs 4 ITA  Sini, Davide Approved -
17 P9-026 7 Moroz, Mykola UKR 4 vs 7 RUS  Kovalerchik, Arsenii Approved -
13 P9-027 7 Neuhausen, Moritz GER 7 vs 6 UKR  Kobets, Valentyn Approved -
9 P9-028 7 Paluyan, Mikita BLR 7 vs 6 BLR  Adziarykha, Andrei Approved -
12 P9-029 7 Heel, Florian AUT 7 vs 5 AUT  Astl, Simon Approved -
16 P9-030 7 Montanari, Luca ITA 4 vs 7 ITA  Cipriani, Francesco Approved -
11 P9-031 7 Doerner, Yuma GER 2 vs 7 SUI  Starkermann, Silvan Approved -

12:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
3 J9-017 8 Pehlivanovic, Sanjin BIH 8 vs 3 FIN  Suoraniemi, Aatu Approved -
1 J9-018 8 Trtovac, Haris SRB 2 vs 8 DEN  Lentz, Christoffer Approved -
6 J9-019 8 Spicha, Kamil POL 8 vs 6 RUS  Shkudov, Dmitrii Approved -
22 J9-020 8 Galic, Ivan CRO 8 vs 7 SWE  Viitanen, William Approved -
20 J9-021 8 Gronsten, Ragnar SWE 5 vs 8 BLR  Shopik, Uladzislau Approved -
10 J9-022 8 Wollschlaeger, Jacques GER 8 vs 7 RUS  Perov, Semen Approved -
2 J9-023 8 Anelli, Francesco ITA 4 vs 8 NOR  Rudshavn, Ole-Kristian Approved -
24 J9-024 8 Mota, Ricardo POR 8 vs 2 AUT  Butschek, Manuel Approved -
15 J9-025 8 Alnar, Mustafa TNC 8 vs 2 TUR  Vardar, Nasuf Approved -
4 J9-026 8 Souto, Jonas ESP 8 vs 1 NED  Pongers, Quinten Approved -
5 J9-027 8 Bonnelykke, Andreas-Steen DEN 8 vs 6 UKR  Kaliaiev, Daniil Approved -
7 J9-028 8 Grishin, Roman RUS 5 vs 8 FIN  Virtaranta, Jere Approved -
23 J9-029 8 Terzic, Faruk BIH 8 vs 3 FRA  Vilches, Paul Approved -
14 J9-030 8 Dohr, Niclas GER 8 vs 1 SUI  Portmann, Noah Approved -
21 J9-031 8 Petljak, Tin CRO 3 vs 8 POL  Stankiewicz, Adam Approved -
18 J9-032 8 Todorov, Daniel BUL 3 vs 8 GER  Froehlich, Christian Approved -

14:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
6 G8-049 5 Verharen, Tara NED 5 vs 3 BLR  Cheprasova, Daria Approved -
9 G8-050 5 Murha, Milena BLR 5 vs 2 POL  Switala, Bogna Approved -
10 G8-051 5 Kapeller, Sarah AUT 3 vs 5 UKR  Vinokurova, Polina Approved -
2 G8-052 5 Nguyen, My SWE 5 vs 3 GER  Heine, Vivien Approved -

14:00 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
20 J8-073 7 Pehlivanovic, Sanjin BIH 7 vs 5 BIH  Terzic, Faruk Approved -
21 J8-074 7 Pongers, Quinten NED 7 vs 4 DEN  Thyde, Jeppe Approved -
14 J8-075 7 Wollschlaeger, Jacques GER 7 vs 5 FIN  Virtaranta, Jere Approved -
8 J8-076 7 Shkudov, Dmitrii RUS 7 vs 6 POL  Krysztofik, Tomasz Approved -
4 J8-077 7 Alnar, Mustafa TNC 7 vs 3 SWE  Gronsten, Ragnar Approved -
17 J8-078 7 Bonnelykke, Andreas-Steen DEN 4 vs 7 GER  Froehlich, Christian Approved -
12 J8-079 7 Langstroem, Karo FIN 1 vs 7 GER  Dohr, Niclas Approved -
5 J8-080 7 Souto, Jonas ESP 7 vs 5 TNC  Sogular, Enis Approved -
3 P8-097 6 Gangfløt, Emil-Andre NOR 6 vs 2 SVK  Mrva, Kristian Approved -
11 P8-098 6 Ebert, Clemens GER 1 vs 6 BLR  Paluyan, Mikita Approved -
19 P8-099 6 Kovalerchik, Arsenii RUS 6 vs 3 UKR  Rudenko, Ivan Approved -
1 P8-100 6 Neuhausen, Moritz GER 1 vs 6 POL  Jastrzab, Dominik Approved -
7 P8-101 6 Arda, David AUT 3 vs 6 FIN  Sevastyanov, Arseni Approved -
13 P8-102 6 Kural, Szymon POL 6 vs 0 NOR  Hansen, Jonas-Kvalsund Approved -
18 P8-103 6 Adziarykha, Andrei BLR 6 vs 5 GER  Doerner, Yuma Approved -
22 P8-104 6 Sokolov, Egor RUS 5 vs 6 NED  Pongers, Yannick Approved -

15:45 session - round: QF
T NR D RTo Match
3 G8-053 5 Trushevskaia, Valeriia RUS 4 vs 5 NED  Verharen, Tara Approved -
5 G8-054 5 Guleikova, Aleksandra RUS 5 vs 0 UKR  Vinokurova, Polina Approved -
7 G8-055 5 Kaliaieva, Maryna UKR 3 vs 5 BLR  Murha, Milena Approved -
12 G8-056 5 Sarac, Bojana SRB 5 vs 4 SWE  Nguyen, My Approved -
11 J8-081 7 Pehlivanovic, Sanjin BIH 7 vs 3 NED  Pongers, Quinten Approved -
10 J8-082 7 Wollschlaeger, Jacques GER 5 vs 7 RUS  Shkudov, Dmitrii Approved -
2 J8-083 7 Alnar, Mustafa TNC 5 vs 7 GER  Froehlich, Christian Approved -
4 J8-084 7 Dohr, Niclas GER 3 vs 7 ESP  Souto, Jonas Approved -
1 P8-105 6 Gangfløt, Emil-Andre NOR 2 vs 6 BLR  Paluyan, Mikita Approved -
6 P8-106 6 Kovalerchik, Arsenii RUS 2 vs 6 POL  Jastrzab, Dominik Approved -
8 P8-107 6 Sevastyanov, Arseni FIN 2 vs 6 POL  Kural, Szymon Approved -
13 P8-108 6 Adziarykha, Andrei BLR 6 vs 3 NED  Pongers, Yannick Approved -

17:30 session - round: SF
T NR D RTo Match
2 G8-057 5 Verharen, Tara NED 3 vs 5 RUS  Guleikova, Aleksandra Approved -
4 G8-058 5 Murha, Milena BLR 3 vs 5 SRB  Sarac, Bojana Approved -
7 J8-085 7 Pehlivanovic, Sanjin BIH 5 vs 7 RUS  Shkudov, Dmitrii Approved -
3 J8-086 7 Froehlich, Christian GER 7 vs 6 ESP  Souto, Jonas Approved -
1 P8-109 6 Paluyan, Mikita BLR 5 vs 6 POL  Jastrzab, Dominik Approved -
5 P8-110 6 Kural, Szymon POL 4 vs 6 BLR  Adziarykha, Andrei Approved -

19:15 session - round: F
T NR D RTo Match
3 G8-059 5 Guleikova, Aleksandra RUS 5 vs 4 SRB  Sarac, Bojana Approved -
1 J8-087 7 Shkudov, Dmitrii RUS 2 vs 7 GER  Froehlich, Christian Approved -
2 P8-111 6 Jastrzab, Dominik POL 6 vs 3 BLR  Adziarykha, Andrei Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament