Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2019 - JPT-G - Veldhoven - Netherlands

Mi, 24 - July - 2019
 Select time session:     all times    09:00    10:30    12:00    15:30    17:30    19:30    day overview 

09:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
2 P10-054 6 Mrva, Kristian SVK 6 vs 2 NED  Pongers, Yannick Approved -
15 P10-055 6 Baetscher, Levin SUI 2 vs 6 UKR  Skorokhodov, Dmytro Approved -
20 P10-058 6 Remez, Aliaksei BLR 6 vs 4 TNC  Ozkutayli, Efe Approved -
4 P10-059 6 Hansen, Jonas-Kvalsund NOR 5 vs 6 TNC  Ozkebapci, Mehmet Approved -
22 P10-060 6 Teittinen, Juho FIN 6 vs 1 LTU  Silantjevas, Jokubas Approved -
24 P10-061 6 Sevgum, Seyhan TNC 0 vs 6 FIN  Hietamies, Sasu Approved -
9 P10-062 6 Polieiko, Kirill UKR 1 vs 6 AUT  Musil, Tobias Approved -
12 P10-063 6 Kural, Szymon POL 6 vs 0 TNC  Ibrahimogullari, Yamac Approved -

09:00 session - round: L2
T NR D RTo Match
1 J10-057 7 Pehlivanovic, Sanjin BIH 7 vs 5 GER  Wollschlaeger, Jacques Approved -
11 J10-058 7 Trtovac, Haris SRB 1 vs 7 GER  Froehlich, Christian Approved -
14 J10-059 7 Vilches, Paul FRA 5 vs 7 CRO  Petljak, Tin Approved -
16 J10-060 7 Perov, Semen RUS 3 vs 7 NED  Pongers, Quinten Approved -
19 J10-061 7 Sogular, Enis TNC 3 vs 7 FIN  Strom, Micke Approved -
18 J10-062 7 Langstroem, Karo FIN 7 vs 3 CZE  Gulik, Michael Approved -
13 J10-063 7 Kaliaiev, Daniil UKR 5 vs 7 BIH  Terzic, Faruk Approved -
10 J10-064 7 Soltys, Michal SVK 6 vs 7 DEN  Thyde, Jeppe Approved -

09:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
6 J10-049 7 Alnar, Mustafa TNC 7 vs 3 POL  Stankiewicz, Adam Approved -
5 J10-050 7 Rudshavn, Ole-Kristian NOR 7 vs 4 BUL  Zhelev, Nikolay Approved -
7 J10-051 7 Shopik, Uladzislau BLR 7 vs 4 AUT  Butschek, Manuel Approved -
23 J10-052 7 Suoraniemi, Aatu FIN 7 vs 6 DEN  Bonnelykke, Andreas-Steen Approved -
8 J10-053 7 Galic, Ivan CRO 4 vs 7 GER  Bruennemann, Marcel Approved -
21 J10-054 7 Lentz, Christoffer DEN 7 vs 3 FIN  Virtaranta, Jere Approved -
3 J10-055 7 Krysztofik, Tomasz POL 4 vs 7 ESP  Souto, Jonas Approved -
17 J10-056 7 Dohr, Niclas GER 6 vs 7 RUS  Shkudov, Dmitrii Approved -

10:30 session - round: LQ
T NR D RTo Match
23 J10-065 7 Pehlivanovic, Sanjin BIH 7 vs 3 DEN  Bonnelykke, Andreas-Steen Approved -
2 P10-065 6 Tenk, Enrik SVK 6 vs 4 ITA  Montanari, Luca Approved -
6 J10-066 7 Froehlich, Christian GER 7 vs 4 AUT  Butschek, Manuel Approved -
12 P10-066 6 Adziarykha, Andrei BLR 4 vs 6 FIN  Sevastyanov, Arseni Approved -
5 J10-067 7 Petljak, Tin CRO 7 vs 4 BUL  Zhelev, Nikolay Approved -
18 P10-067 6 Rapcsak, Barnabas HUN 6 vs 2 EST  Kont, Sander Approved -
10 J10-068 7 Pongers, Quinten NED 7 vs 1 POL  Stankiewicz, Adam Approved -
8 P10-068 6 Stensrod, Albert-Roman NOR 6 vs 1 FIN  Narvola, Jori Approved -
13 J10-069 7 Strom, Micke FIN 7 vs 6 GER  Dohr, Niclas Approved -
15 P10-069 6 Trhlik, Adam CZE 6 vs 4 CZE  Mrazek, David Approved -
7 J10-070 7 Langstroem, Karo FIN 5 vs 7 POL  Krysztofik, Tomasz Approved -
3 P10-070 6 Mrva, Kristian SVK 6 vs 5 UKR  Moroz, Mykola Approved -
17 J10-071 7 Terzic, Faruk BIH 4 vs 7 FIN  Virtaranta, Jere Approved -
19 P10-071 6 Skorokhodov, Dmytro UKR 1 vs 6 UKR  Kobets, Valentyn Approved -
20 J10-072 7 Thyde, Jeppe DEN 7 vs 3 CRO  Galic, Ivan Approved -
22 P10-072 6 Sini, Davide ITA 5 vs 6 SUI  Starkermann, Silvan Approved -
16 P10-073 6 Gulic, Mario CRO 4 vs 6 BUL  Kasabov, Aleksandar Approved -
21 P10-074 6 Remez, Aliaksei BLR 1 vs 6 GER  Doerner, Yuma Approved -
1 P10-075 6 Ozkebapci, Mehmet TNC 2 vs 6 RUS  Sokolov, Egor Approved -
9 P10-076 6 Teittinen, Juho FIN 4 vs 6 POL  Jamorski, Oskar Approved -
11 P10-077 6 Hietamies, Sasu FIN 4 vs 6 CRO  Galic, Luka Approved -
4 P10-078 6 Musil, Tobias AUT 6 vs 4 POL  Fortunski, Wiktor Approved -
14 P10-079 6 Kural, Szymon POL 6 vs 3 NED  van Berkel, Mika Approved -
24 P10-080 6 Kovalerchik, Arsenii RUS 6 vs 1 POR  Santos, Nuno Approved -

12:00 session - round: L3
T NR D RTo Match
10 G10-045 5 Cheprasova, Daria BLR 0 vs 5 POL  Polczynska, Weronika Approved -
24 G10-046 5 Sarac, Bojana SRB 5 vs 2 RUS  Pozdeeva, Iluiia Approved -
21 G10-047 5 Kapeller, Sarah AUT 1 vs 5 RUS  Guleikova, Aleksandra Approved -
19 G10-048 5 Verharen, Tara NED 0 vs 5 NOR  Torvund, Nina Approved -

12:00 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
2 P10-081 6 Gangfløt, Emil-Andre NOR 6 vs 2 CZE  Trhlik, Adam Approved -
3 P10-082 6 Arda, David AUT 3 vs 6 POL  Jamorski, Oskar Approved -
4 P10-083 6 Piknjac. Ajdin BIH 6 vs 4 SVK  Tenk, Enrik Approved -
23 P10-084 6 Cipriani, Francesco ITA 6 vs 3 BUL  Kasabov, Aleksandar Approved -
22 P10-085 6 Paluyan, Mikita BLR 4 vs 6 HUN  Rapcsak, Barnabas Approved -
20 P10-086 6 Knuever, Mitchel NED 5 vs 6 NOR  Stensrod, Albert-Roman Approved -
18 P10-087 6 Laszkowski, Dennis GER 6 vs 4 UKR  Kobets, Valentyn Approved -
17 P10-088 6 Chernyshov, Aleksander RUS 2 vs 6 POL  Kural, Szymon Approved -
16 P10-089 6 Kaci, Kledio ALB 6 vs 4 AUT  Musil, Tobias Approved -
11 P10-090 6 Gnadeberg, Karl EST 6 vs 4 SVK  Mrva, Kristian Approved -
12 P10-091 6 Jastrzab, Dominik POL 6 vs 3 RUS  Sokolov, Egor Approved -
13 P10-092 6 Heel, Florian AUT 4 vs 6 GER  Doerner, Yuma Approved -
7 P10-093 6 Kostic, Lazar SRB 3 vs 6 FIN  Sevastyanov, Arseni Approved -
5 P10-094 6 Ebert, Clemens GER 4 vs 6 CRO  Galic, Luka Approved -
14 P10-095 6 Dzuskaev, Andrei RUS 3 vs 6 RUS  Kovalerchik, Arsenii Approved -
15 P10-096 6 Neuhausen, Moritz GER 6 vs 4 SUI  Starkermann, Silvan Approved -

12:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
6 G10-041 5 Vinokurova, Polina UKR 5 vs 4 TNC  Ghaffari, Alara Approved -
8 G10-042 5 Gabriel, Natalia GER 1 vs 5 BLR  Murha, Milena Approved -
1 G10-043 5 Trushevskaia, Valeriia RUS 5 vs 2 BLR  Karnei, Aliaksandra Approved -
9 G10-044 5 Nguyen, My SWE 5 vs 3 SUI  Volery, Shirin Approved -

15:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
0 Match-002 2 Serbia SRB 1 vs 2 SVK  Slovakia Approved -
11 JT10-002 7 Kostic, Lazar SRB 4 vs 7 SVK  Tenk, Enrik Approved -
9 JT8-002 7 Sarac, Bojana SRB 7 vs 5 SVK  Soltys, Michal Approved -
10 JT9-002 8 Trtovac, Haris SRB 6 vs 8 SVK  Mrva, Kristian Approved -
0 Match-002 2 Russia RUS 2 vs 0 CZE  Czech Republic Approved -
24 PT10-002 6 Kovalerchik, Arsenii RUS 6 vs 0 CZE  Tomecek, Milan Approved -
22 PT8-002 6 Dzuskaev, Andrei RUS 6 vs 2 CZE  Trhlik, Adam Approved -
23 PT9-002 7 Chernyshov, Aleksander RUS 6 vs 4 CZE  Mrazek, David Approved -
0 Match-003 2 North Cyprus TNC 1 vs 2 FIN  Finland Approved -
8 JT10-003 7 Sogular, Enis TNC 4 vs 7 FIN  Suoraniemi, Aatu Approved -
6 JT8-003 7 Alnar, Mustafa TNC 7 vs 1 FIN  Strom, Micke Approved -
7 JT9-003 8 Cidam, Dogukan TNC 2 vs 8 FIN  Virtaranta, Jere Approved -
0 Match-003 2 Belarus BLR 1 vs 2 ITA  Italy Approved -
18 PT10-003 6 Adziarykha, Andrei BLR 5 vs 6 ITA  Cipriani, Francesco Approved -
16 PT8-003 6 Remez, Aliaksei BLR 4 vs 6 ITA  Montanari, Luca Approved -
17 PT9-003 7 Paluyan, Mikita BLR 7 vs 3 ITA  Sini, Davide Approved -
0 Match-004 2 Bulgaria BUL 0 vs 2 DEN  Denmark Approved -
5 JT10-004 7 Divlev, Filip BUL 3 vs 7 DEN  Bonnelykke, Andreas-Steen Approved -
3 JT8-004 7 Zhelev, Nikolay BUL 2 vs 5 DEN  Thyde, Jeppe Approved -
4 JT9-004 8 Todorov, Daniel BUL 5 vs 8 DEN  Lentz, Christoffer Approved -
0 Match-004 2 North Cyprus TNC 0 vs 2 NOR  Norway Approved -
21 PT10-004 6 Sevgum, Seyhan TNC 1 vs 6 NOR  Gangfløt, Emil-Andre Approved -
19 PT8-004 6 Ozkebapci, Mehmet TNC 5 vs 2 NOR  Stensrod, Albert-Roman Approved -
20 PT9-004 7 Ozkutayli, Efe TNC 2 vs 7 NOR  Hansen, Jonas-Kvalsund Approved -
0 Match-006 2 Ukraine UKR 1 vs 2 CRO  Croatia Approved -
1 JT10-006 7 Kobets, Valentyn UKR 5 vs 7 CRO  Gulic, Mario Approved -
2 JT8-006 7 Kaliaiev, Daniil UKR 7 vs 2 CRO  Galic, Ivan Approved -
15 JT9-006 8 Polieiko, Kirill UKR 7 vs 8 CRO  Petljak, Tin Approved -
0 Match-007 2 Bosnia and Herzegovina BIH 2 vs 0 POL  Poland Approved -
14 JT10-007 7 Pehlivanovic, Sanjin BIH 7 vs 3 POL  Krysztofik, Tomasz Approved -
12 JT8-007 7 Piknjac. Ajdin BIH 7 vs 4 POL  Stankiewicz, Adam Approved -
13 JT9-007 8 Terzic, Faruk BIH 5 vs 6 POL  Spicha, Kamil Approved -

17:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
0 Match-002 2 Poland POL 2 vs 0 UKR  Ukraine Approved -
22 GT8-002 5 Polczynska, Weronika POL 5 vs 2 UKR  Kaliaieva, Maryna Approved -
23 GT9-002 6 Switala, Bogna POL 6 vs 5 UKR  Vinokurova, Polina Approved -
0 GTSO-002 1   - 0 vs 0 -   Approved -
0 Match-005 2 Finland FIN 1 vs 2 AUT  Austria Approved -
8 PT10-005 6 Sevastyanov, Arseni FIN 3 vs 6 AUT  Arda, David Approved -
6 PT8-005 6 Hietamies, Sasu FIN 6 vs 3 AUT  Astl, Simon Approved -
7 PT9-005 7 Teittinen, Juho FIN 6 vs 7 AUT  Heel, Florian Approved -
0 Match-006 2 Estonia EST 1 vs 2 UKR  Ukraine Approved -
11 PT10-006 6 Gnadeberg, Karl EST 6 vs 2 UKR  Skorokhodov, Dmytro Approved -
9 PT8-006 6 Kont, Sander EST 1 vs 6 UKR  Moroz, Mykola Approved -
0 PT9-006 7 Walk-Over - 0 vs 0 UKR  Rudenko, Ivan Approved -
0 Match-007 2 Netherlands NED 2 vs 1 SUI  Switzerland Approved -
5 PT10-007 6 Knuever, Mitchel NED 6 vs 0 SUI  Volery, Shirin Approved -
3 PT8-007 6 Pongers, Yannick NED 6 vs 5 SUI  Starkermann, Silvan Approved -
4 PT9-007 7 van Berkel, Mika NED 3 vs 7 SUI  Baetscher, Levin Approved -

17:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
0 Match-009 2 Germany GER 2 vs 0 SVK  Slovakia Approved -
14 JT10-009 7 Bruennemann, Marcel GER 6 vs 4 SVK  Tenk, Enrik Approved -
12 JT8-009 7 Dohr, Niclas GER 7 vs 3 SVK  Soltys, Michal Approved -
13 JT9-009 8 Froehlich, Christian GER 8 vs 0 SVK  Mrva, Kristian Approved -
0 Match-010 2 Finland FIN 0 vs 2 DEN  Denmark Approved -
21 JT10-010 7 Suoraniemi, Aatu FIN 3 vs 7 DEN  Bonnelykke, Andreas-Steen Approved -
19 JT8-010 7 Virtaranta, Jere FIN 2 vs 6 DEN  Thyde, Jeppe Approved -
20 JT9-010 8 Langstroem, Karo FIN 4 vs 8 DEN  Lentz, Christoffer Approved -
0 Match-011 2 Sweden SWE 0 vs 2 CRO  Croatia Approved -
18 JT10-011 7 Nguyen, My SWE 5 vs 7 CRO  Galic, Luka Approved -
16 JT8-011 7 Gronsten, Ragnar SWE 6 vs 5 CRO  Petljak, Tin Approved -
17 JT9-011 8 Viitanen, William SWE 2 vs 8 CRO  Gulic, Mario Approved -
0 Match-012 2 Bosnia and Herzegovina BIH 2 vs 0 RUS  Russia Approved -
1 JT10-012 7 Pehlivanovic, Sanjin BIH 7 vs 2 RUS  Grishin, Roman Approved -
2 JT8-012 7 Piknjac. Ajdin BIH 7 vs 1 RUS  Shkudov, Dmitrii Approved -
15 JT9-012 8 Terzic, Faruk BIH 6 vs 2 RUS  Perov, Semen Approved -

19:30 session - round: L1
T NR D RTo Match
0 Match-014 2 North Cyprus TNC 2 vs 1 BUL  Bulgaria Approved -
11 JT10-014 7 Sogular, Enis TNC 7 vs 4 BUL  Divlev, Filip Approved -
9 JT8-014 7 Alnar, Mustafa TNC 7 vs 1 BUL  Zhelev, Nikolay Approved -
10 JT9-014 8 Cidam, Dogukan TNC 5 vs 8 BUL  Todorov, Daniel Approved -
0 Match-014 2 Belarus BLR 2 vs 0 TNC  North Cyprus Approved -
14 PT10-014 6 Adziarykha, Andrei BLR 6 vs 3 TNC  Sevgum, Seyhan Approved -
12 PT8-014 6 Remez, Aliaksei BLR 3 vs 2 TNC  Ozkebapci, Mehmet Approved -
13 PT9-014 7 Paluyan, Mikita BLR 7 vs 4 TNC  Ozkutayli, Efe Approved -
0 Match-015 2 Finland FIN 2 vs 1 EST  Estonia Approved -
21 PT10-015 6 Sevastyanov, Arseni FIN 1 vs 6 EST  Gnadeberg, Karl Approved -
0 PT8-015 6 Hietamies, Sasu FIN 0 vs 0 -  Walk-Over Approved -
20 PT9-015 7 Narvola, Jori FIN 7 vs 3 EST  Kont, Sander Approved -

19:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
0 Match-009 2 Germany GER 2 vs 1 RUS  Russia Approved -
1 PT10-009 6 Neuhausen, Moritz GER 6 vs 2 RUS  Kovalerchik, Arsenii Approved -
2 PT8-009 6 Doerner, Yuma GER 6 vs 1 RUS  Dzuskaev, Andrei Approved -
15 PT9-009 7 Laszkowski, Dennis GER 2 vs 7 RUS  Sokolov, Egor Approved -
0 Match-010 2 Italy ITA 0 vs 3 NOR  Norway Approved -
5 PT10-010 6 Cipriani, Francesco ITA 2 vs 6 NOR  Gangfløt, Emil-Andre Approved -
3 PT8-010 6 Montanari, Luca ITA 3 vs 6 NOR  Hansen, Jonas-Kvalsund Approved -
4 PT9-010 7 Sini, Davide ITA 5 vs 7 NOR  Stensrod, Albert-Roman Approved -
0 Match-011 2 Austria AUT 2 vs 0 UKR  Ukraine Approved -
8 PT10-011 6 Arda, David AUT 6 vs 4 UKR  Skorokhodov, Dmytro Approved -
6 PT8-011 6 Astl, Simon AUT 3 vs 4 UKR  Moroz, Mykola Approved -
7 PT9-011 7 Heel, Florian AUT 7 vs 1 UKR  Rudenko, Ivan Approved -
0 Match-012 2 Netherlands NED 0 vs 2 POL  Poland Approved -
18 PT10-012 6 Knuever, Mitchel NED 3 vs 6 POL  Fortunski, Wiktor Approved -
16 PT8-012 6 Pongers, Yannick NED 4 vs 6 POL  Kural, Szymon Approved -
17 PT9-012 7 van Berkel, Mika NED 5 vs 4 POL  Jamorski, Oskar Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament