Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2019 - MWWC - Treviso - Italy

Mon, 29 - April - 2019
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    14:15    16:00    17:45    19:30    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
5 W10-001 6 Vinkurova, Polina UKR 4 vs 6 SWE  Nilsson, Jessika Approved -
1 M10-002 8 Lechner, Maximillian AUT 8 vs 3 NOR  Riisnaes, Eirik Approved -
2 M10-003 8 Reintjes, Christoph GER 8 vs 4 CRO  Susic, Tomislav Approved -
6 W10-003 6 Milisauskaite, Simona LTU 0 vs 6 FIN  Vartiainen, Johanna Approved -
3 M10-004 8 Feijen, Niels NED 7 vs 8 RUS  Seroshtan, Andrey Approved -
7 W10-004 6 Margeta, Monika SWE 2 vs 6 GER  Filler, Pia Approved -
8 W10-005 6 Meyer, Rachelle LUX 2 vs 6 GER  Ivanovskaia, Veronika Approved -
4 M10-006 8 Bijsterbosch, Marc NED 8 vs 4 SLO  Gradisnik, Mitja Approved -
9 M10-007 8 Juszczyszyn, Konrad POL 8 vs 4 CYP  Meligaliotis, Christos Approved -
18 W10-008 6 Hartikainen, Laura FIN 6 vs 3 UKR  Nagorna, Viktoria Approved -
19 W10-009 6 Fefilava, Marharyta BLR 6 vs 3 TUR  Kibaroglu, Eylul Approved -
10 M10-010 8 Urban, Petr CZE 1 vs 8 NED  van den Berg, Nick Approved -
11 M10-011 8 Garzia, Pierfrancesco ITA 8 vs 5 SVK  Koniar, Jakub Approved -
20 W10-011 6 Peeters-Rademakers, Tamara NED 6 vs 2 GER  Vogelmann, Tina Approved -
21 W10-012 6 Vivas, Eva-Lourdes ESP 5 vs 6 NED  Qiu, Elise Approved -
22 W10-013 6 Iannini, Sara ITA 4 vs 6 BLR  Chernik, Palina Approved -
12 M10-014 8 Kurthysa, Edlir ALB 8 vs 3 TUR  Simsek, Niyazi Approved -
23 W10-014 6 Kuys-Rademakers, Melissa NED 3 vs 6 UKR  Polovinchuk, Kateryna Approved -
13 M10-015 8 Wetzel, Sam LUX 6 vs 8 ESP  Diaz-Pizarro, Francisco Approved -
24 W10-016 6 Benjamin-Nyberg, Helena SWE 6 vs 4 POR  Rocha, Sara Approved -
14 M10-018 8 Schjetne, Mats NOR 3 vs 8 SWE  Sparrenloev-Fischer, Christian Approved -
15 M10-019 8 Mytko, Artur UKR 4 vs 8 POR  Ferreira, Americo Approved -
16 M10-020 8 Labutis, Pijus LTU 3 vs 8 CYP  Georgiou, Lefteris Approved -
17 M10-022 8 Pina, Juan-Antonio ESP 8 vs 0 LUX  Turpel, Marc Approved -

10:45 session - round: 1
T NR D RTo Match
6 M10-023 8 Lentz, Christoffer DEN 8 vs 7 ITA  Corso, Massimiliano Approved -
10 M10-026 8 Rimbot, Nicolas FRA 4 vs 8 TNC  Sanlisoy, Osman Approved -
23 M10-027 8 Matrizi, Arjan ALB 7 vs 8 SWE  Weiss, Adrian Approved -
3 M10-029 8 Corrieri, Daniele ITA 2 vs 8 POL  Fortunski, Mieszko Approved -
8 M10-030 8 Gorst, Fedor RUS 8 vs 3 TUR  Yildirim, Onur Approved -
9 M10-031 8 Zalman, David CZE 8 vs 2 CRO  Bartol, Roberto Approved -
17 M10-034 8 Candela, Francesco ITA 8 vs 7 ALB  Maknori, Dorjan Approved -
20 M10-035 8 Patsura, Vitaliy UKR 8 vs 5 TUR  Degirmenci, Samet Approved -
11 M10-036 8 Altur, Onuc TNC 8 vs 7 LTU  Giedraitis, Paulius Approved -
12 M10-038 8 Polach, Jaroslav SVK 4 vs 8 FIN  Matikainen, Casper Approved -
15 M10-039 8 Alacam, Bilge TNC 6 vs 8 ESP  Simon, Diego-Pedro Approved -
16 M10-042 8 Artemiou, Marios CYP 3 vs 8 DEN  Lotfy, Bahram Approved -
2 M10-043 8 Rizzi, Fabio FRA 8 vs 4 NOR  Saetre, Matias Approved -
5 M10-046 8 Sini, Riccardo ITA 8 vs 6 SUI  Vergere, Alain Approved -
14 M10-047 8 Bartol, Michel CRO 8 vs 5 POR  Sousa, Bruno Approved -
18 M10-050 8 Burcu, Aykin TNC 5 vs 8 TNC  Cidam, Dogukan Approved -
4 M10-051 8 De Ruyter, Tim NED 8 vs 2 GER  Souquet, Ralf Approved -
1 M10-054 8 Spahiu, Besar ALB 7 vs 8 NED  Saris, Ivar Approved -
19 M10-055 8 Montpellier, Alex FRA 4 vs 8 FIN  Siekkinen, Jani Approved -
22 M10-058 8 Grilo, Joao POR 8 vs 5 ALB  Zaja, Edmond Approved -
7 M10-059 8 Kalb, Thierry FRA 5 vs 8 AUT  He, Mario Approved -
13 M10-061 8 Uski, Jani FIN 8 vs 4 SVK  Lang, Daniel Approved -
- M10-062 8 Hybler, Roman CZE 0 vs FF FIN  Laaksonen, Kim Approved -
24 M10-063 8 Kovac, Lukas SVK 7 vs 8 TNC  Alnar, Mustafa Approved -

12:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
9 WC10-001 5 Brajkovic, Matej SLO 5 vs 1 LTU  Suchanov, Maksim Approved -
12 WC10-005 5 Tiuftiaev, Maksym UKR 3 vs 5 SVK  Selinga, Peter Approved -
13 WC10-008 5 Larsson, Henrik SWE 5 vs 1 LTU  Jonauskas, Gintas Approved -

12:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
8 W10-017 6 Shut, Yana BLR 6 vs 2 SWE  Nilsson, Jessika Approved -
3 W10-018 6 Jureleviciute, Evelina LTU 1 vs 6 ESP  Lopez, Silvia Approved -
21 W10-019 6 Bak, Ewa POL 6 vs 5 FIN  Vartiainen, Johanna Approved -
19 W10-020 6 Filler, Pia GER 6 vs 3 UKR  Siranchuk, Darya Approved -
10 W10-021 6 Franco, Vania POR 3 vs 6 GER  Ivanovskaia, Veronika Approved -
18 W10-022 6 Seroshtan, Natalia RUS 3 vs 6 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
14 W10-023 6 Hubrtova, Veronika CZE 1 vs 6 SUI  Feldmann, Christine Approved -
16 W10-024 6 Hartikainen, Laura FIN 4 vs 6 GER  Suessenguth, Melanie Approved -
1 W10-025 6 Czuprynska, Oliwia POL 4 vs 6 BLR  Fefilava, Marharyta Approved -
22 W10-026 6 Furberg, Louise SWE 6 vs 4 RUS  Trushevskaia, Valeriia Approved -
20 W10-027 6 Soininen, Tuija FIN 0 vs 6 NED  Peeters-Rademakers, Tamara Approved -
4 W10-028 6 Qiu, Elise NED 5 vs 6 NOR  Helvik, Ine Approved -
7 W10-029 6 Tkach, Kristina RUS 6 vs 0 BLR  Chernik, Palina Approved -
11 W10-030 6 Polovinchuk, Kateryna UKR 6 vs 5 ESP  Garcia, Encarnacion Approved -
15 W10-031 6 Moscetti, Cristina ITA 3 vs 6 BUL  Zlateva, Kristina Approved -
24 W10-032 6 Benjamin-Nyberg, Helena SWE 2 vs 6 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -

14:15 session - round: WQ
T NR D RTo Match
1 M10-065 8 Filler, Joshua GER 8 vs 4 AUT  Lechner, Maximillian Approved -
5 M10-066 8 Reintjes, Christoph GER 1 vs 8 RUS  Seroshtan, Andrey Approved -
17 M10-067 8 Silva, Miguel POR 7 vs 8 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -
23 M10-068 8 Juszczyszyn, Konrad POL 8 vs 3 SUI  Torres, John Approved -
2 M10-069 8 Dellino, Stefano ITA 7 vs 8 NED  van den Berg, Nick Approved -
6 M10-070 8 Garzia, Pierfrancesco ITA 8 vs 7 SRB  Svilar, Zoran Approved -
7 M10-071 8 Krause, Mickey DEN 4 vs 8 ALB  Kurthysa, Edlir Approved -
8 M10-072 8 Diaz-Pizarro, Francisco ESP 6 vs 8 SWE  Azar, Senharip Approved -
9 M10-073 8 Stepanov, Konstantin RUS 8 vs 5 SWE  Sparrenloev-Fischer, Christian Approved -
3 M10-074 8 Ferreira, Americo POR 8 vs 7 CYP  Georgiou, Lefteris Approved -
20 M10-075 8 Meisner, Jan CZE 8 vs 7 ESP  Pina, Juan-Antonio Approved -
11 M10-076 8 Lentz, Christoffer DEN 8 vs 5 CZE  Nechvile, Josef Approved -
13 M10-077 8 Ernst, Nicolas SUI 8 vs 4 TNC  Sanlisoy, Osman Approved -
14 M10-078 8 Weiss, Adrian SWE 8 vs 6 AUT  Hoeberl, Georg Approved -
10 M10-079 8 Fortunski, Mieszko POL 3 vs 8 RUS  Gorst, Fedor Approved -
15 M10-080 8 Zalman, David CZE 8 vs 7 ESP  Echeverria, Iker-Andoni Approved -
19 M10-081 8 Skowerski, Karol POL 8 vs 4 ITA  Candela, Francesco Approved -
16 M10-082 8 Patsura, Vitaliy UKR 8 vs 0 TNC  Altur, Onuc Approved -
24 M10-083 8 Gradisnik, Klemen SLO 1 vs 8 FIN  Matikainen, Casper Approved -
21 M10-084 8 Simon, Diego-Pedro ESP 6 vs 8 ALB  Kaci, Eklent Approved -
4 M10-085 8 Hohmann, Thorsten GER 5 vs 8 DEN  Lotfy, Bahram Approved -
18 M10-086 8 Rizzi, Fabio FRA 3 vs 8 RUS  Lutsker, Sergey Approved -
22 M10-087 8 Rempe, Jan NED 8 vs 5 ITA  Sini, Riccardo Approved -
12 M10-088 8 Bartol, Michel CRO 4 vs 8 POL  Kaplan, Tomasz Approved -

16:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
19 W10-033 6 Vinkurova, Polina UKR 3 vs 6 SWE  Benjamin-Nyberg, Helena Approved -
11 W10-035 6 Milisauskaite, Simona LTU 4 vs 6 ESP  Garcia, Encarnacion Approved -
15 W10-036 6 Margeta, Monika SWE 5 vs 6 BLR  Chernik, Palina Approved -
22 W10-037 6 Meyer, Rachelle LUX 4 vs 6 NED  Qiu, Elise Approved -
14 W10-040 6 Nagorna, Viktoria UKR 3 vs 6 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
10 W10-041 6 Kibaroglu, Eylul TUR 6 vs 2 FIN  Hartikainen, Laura Approved -
18 W10-043 6 Vogelmann, Tina GER 3 vs 6 RUS  Seroshtan, Natalia Approved -
23 W10-044 6 Vivas, Eva-Lourdes ESP 1 vs 6 POR  Franco, Vania Approved -

16:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
21 WC10-009 5 Tahti, Jouni FIN 5 vs 1 SLO  Brajkovic, Matej Approved -
12 WC10-010 5 Gattinger, Manfred GER FF vs 0 LAT  Turks, Kaspars Approved -
9 WC10-011 5 Macho, Peter SVK 5 vs 3 BEL  Himpe, David Approved -
24 WC10-012 5 Slacek, David SLO 0 vs 5 GBR  Southern, Tony Approved -
16 WC10-013 5 Dinsmore, Fred IRL 5 vs 1 SVK  Selinga, Peter Approved -
17 WC10-014 5 Malanowski, Emil POL 5 vs 1 AUT  Savic, Danijel Approved -
13 WC10-015 5 Blumczynski, Leszek POL 0 vs 5 NOR  Nygard, Kim-Ronny Approved -
20 WC10-016 5 Larsson, Henrik SWE 3 vs 5 GBR  Kimberley, Roy Approved -

16:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
1 M10-089 8 Pecelj, Aleksa SRB 8 vs 5 TNC  Cidam, Dogukan Approved -
2 M10-090 8 De Ruyter, Tim NED 8 vs 0 TUR  Vatansever, Ibrahim Approved -
3 M10-091 8 Sola, Ante CRO 4 vs 8 NED  Saris, Ivar Approved -
5 M10-092 8 Siekkinen, Jani FIN 4 vs 8 POL  Skoneczny, Mariusz Approved -
8 M10-093 8 Del Amo, Hector ESP 6 vs 8 POR  Grilo, Joao Approved -
6 M10-094 8 He, Mario AUT 8 vs 7 FRA  Belhaj, Reda Approved -
7 M10-095 8 Uski, Jani FIN 8 vs 4 CZE  Hybler, Roman Approved -
4 M10-096 8 Alnar, Mustafa TNC 4 vs 8 AUT  Ouschan, Albin Approved -

17:45 session - round: L1
T NR D RTo Match
13 WC10-017 5 Suchanov, Maksim LTU 1 vs 5 SWE  Larsson, Henrik Approved -
12 WC10-021 5 Tiuftiaev, Maksym UKR 2 vs 5 SLO  Slacek, David Approved -
21 WC10-024 5 Jonauskas, Gintas LTU 4 vs 5 SLO  Brajkovic, Matej Approved -
24 W10-045 6 Iannini, Sara ITA 4 vs 6 UKR  Siranchuk, Darya Approved -
19 W10-046 6 Kuys-Rademakers, Melissa NED 6 vs 1 FIN  Vartiainen, Johanna Approved -
23 W10-048 6 Rocha, Sara POR 3 vs 6 SWE  Nilsson, Jessika Approved -
4 M10-098 8 Susic, Tomislav CRO 3 vs 8 NED  Feijen, Niels Approved -
14 M10-106 8 Mytko, Artur UKR 1 vs 8 LTU  Labutis, Pijus Approved -
20 M10-111 8 Corrieri, Daniele ITA 8 vs 3 TUR  Yildirim, Onur Approved -
10 M10-114 8 Degirmenci, Samet TUR 2 vs 8 LTU  Giedraitis, Paulius Approved -
7 M10-127 8 Lang, Daniel SVK 4 vs 8 FIN  Laaksonen, Kim Approved -

17:45 session - round: WQ
T NR D RTo Match
17 W10-049 6 Shut, Yana BLR 0 vs 6 ESP  Lopez, Silvia Approved -
5 W10-050 6 Bak, Ewa POL 5 vs 6 GER  Filler, Pia Approved -
2 W10-051 6 Ivanovskaia, Veronika GER 6 vs 4 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
18 W10-052 6 Feldmann, Christine SUI 3 vs 6 GER  Suessenguth, Melanie Approved -
15 W10-053 6 Fefilava, Marharyta BLR 6 vs 1 SWE  Furberg, Louise Approved -
1 W10-054 6 Peeters-Rademakers, Tamara NED 5 vs 6 NOR  Helvik, Ine Approved -
16 W10-055 6 Tkach, Kristina RUS 6 vs 1 UKR  Polovinchuk, Kateryna Approved -
3 W10-056 6 Zlateva, Kristina BUL 6 vs 5 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -

19:30 session - round: LQ
T NR D RTo Match
22 M10-129 8 Riisnaes, Eirik NOR 6 vs 8 TNC  Alnar, Mustafa Approved -
19 M10-131 8 Gradisnik, Mitja SLO 8 vs 3 FRA  Belhaj, Reda Approved -
9 M10-132 8 Meligaliotis, Christos CYP 8 vs 2 ESP  Del Amo, Hector Approved -
11 M10-133 8 Urban, Petr CZE 8 vs 6 FIN  Siekkinen, Jani Approved -
6 M10-134 8 Koniar, Jakub SVK 6 vs 8 CRO  Sola, Ante Approved -
8 M10-135 8 Simsek, Niyazi TUR 6 vs 8 TUR  Vatansever, Ibrahim Approved -
13 M10-136 8 Wetzel, Sam LUX 8 vs 6 TNC  Cidam, Dogukan Approved -
3 M10-137 8 Schjetne, Mats NOR 8 vs 0 CRO  Bartol, Michel Approved -
12 M10-139 8 Turpel, Marc LUX 2 vs 8 FRA  Rizzi, Fabio Approved -
1 M10-140 8 Corso, Massimiliano ITA 2 vs 8 GER  Hohmann, Thorsten Approved -
15 M10-141 8 Rimbot, Nicolas FRA 8 vs 5 ESP  Simon, Diego-Pedro Approved -
18 M10-142 8 Matrizi, Arjan ALB 8 vs 5 SLO  Gradisnik, Klemen Approved -
7 M10-143 8 Corrieri, Daniele ITA 8 vs 3 TNC  Altur, Onuc Approved -
23 M10-144 8 Bartol, Roberto CRO 8 vs 6 ITA  Candela, Francesco Approved -
2 M10-145 8 Maknori, Dorjan ALB 6 vs 8 ESP  Echeverria, Iker-Andoni Approved -
20 M10-147 8 Polach, Jaroslav SVK 8 vs 4 AUT  Hoeberl, Georg Approved -
5 M10-148 8 Alacam, Bilge TNC 3 vs 8 TNC  Sanlisoy, Osman Approved -
14 M10-149 8 Artemiou, Marios CYP 3 vs 8 CZE  Nechvile, Josef Approved -
24 M10-150 8 Saetre, Matias NOR 8 vs 2 ESP  Pina, Juan-Antonio Approved -
4 M10-152 8 Sousa, Bruno POR 5 vs 8 SWE  Sparrenloev-Fischer, Christian Approved -
21 M10-153 8 Burcu, Aykin TNC 0 vs 8 ESP  Diaz-Pizarro, Francisco Approved -
17 M10-154 8 Souquet, Ralf GER 8 vs 6 DEN  Krause, Mickey Approved -
10 M10-155 8 Spahiu, Besar ALB 7 vs 8 SRB  Svilar, Zoran Approved -
16 M10-156 8 Montpellier, Alex FRA 6 vs 8 ITA  Dellino, Stefano Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament