Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2019 - MWWC - Treviso - Italy

Wed, 01 - May - 2019
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    14:15    16:00    18:00    20:00    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
3 W8-001 6 Benjamin-Nyberg, Helena SWE 6 vs 2 ESP  Garcia, Encarnacion Approved -
2 Y8-001 8 Nechvile, Josef CZE 8 vs 1 TNC  Baybora, Kaan Approved -
5 W8-003 6 Furberg, Louise SWE 5 vs 6 RUS  Trushevskaia, Valeriia Approved -
4 Y8-003 8 Pecelj, Aleksa SRB 6 vs 8 TUR  Degirmenci, Samet Approved -
7 W8-004 6 Suessenguth, Melanie GER 6 vs 2 UKR  Polovinchuk, Kateryna Approved -
6 Y8-004 8 Patsura, Vitaliy UKR 8 vs 3 ITA  Colombini, Fausto Approved -
9 W8-005 6 Chernik, Palina BLR 1 vs 6 SUI  Feldmann, Christine Approved -
8 Y8-005 8 Haegmans, Joey NED 4 vs 8 ITA  Carta, Giorgio Approved -
10 W8-006 6 Milisauskaite, Simona LTU 1 vs 6 TUR  Kibaroglu, Eylul Approved -
22 Y8-006 8 Sanlisoy, Osman TNC 8 vs 4 FIN  Oksala, Jouka Approved -
11 W8-007 6 Vogelmann, Tina GER 6 vs 0 FIN  Soininen, Tuija Approved -
23 Y8-007 8 Ronkonen, Miio FIN 1 vs 8 AUT  Resch, Daniel Approved -
12 W8-008 6 Meyer, Rachelle LUX 5 vs 6 TUR  Gulec-Kokten, Sinem Approved -
24 Y8-008 8 Alacam, Bilge TNC 6 vs 8 NED  van Lierop, Jan Approved -
13 W8-009 6 Qiu, Elise NED 6 vs 3 SWE  Nilsson, Jessika Approved -
14 W8-010 6 Nagorna, Viktoria UKR 4 vs 6 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
19 W8-011 6 Hartikainen, Laura FIN 6 vs 2 ESP  Vivas, Eva-Lourdes Approved -
20 W8-012 6 Fefilava, Marharyta BLR 6 vs 2 ESP  Lopez, Silvia Approved -
1 W8-013 6 Siranchuk, Darya UKR 3 vs 6 NED  Kuys-Rademakers, Melissa Approved -
21 W8-014 6 Jureleviciute, Evelina LTU 0 vs 6 POL  Bak, Ewa Approved -
18 W8-016 6 Vinkurova, Polina UKR 3 vs 6 POR  Rocha, Sara Approved -

10:45 session - round: 1
T NR D RTo Match
15 M8-002 8 Spahiu, Besar ALB 3 vs 8 GER  Staab, Sebastian Approved -
11 M8-003 8 Zalman, David CZE 8 vs 6 NED  van den Berg, Nick Approved -
2 M8-004 8 Pehlivanovic, Sanjin BIH 8 vs 5 SLO  Gradisnik, Mitja Approved -
20 M8-006 8 Weiss, Adrian SWE 8 vs 6 FIN  Laaksonen, Kim Approved -
23 M8-007 8 Urban, Petr CZE 5 vs 8 POR  Sousa, Bruno Approved -
7 M8-010 8 Diaz-Pizarro, Francisco ESP 8 vs 4 CRO  Bartol, Michel Approved -
6 M8-011 8 Azar, Senharip SWE 8 vs 6 ESP  Simon, Diego-Pedro Approved -
8 M8-014 8 Turpel, Marc LUX 1 vs 8 CRO  Sola, Ante Approved -
9 M8-015 8 Bijsterbosch, Marc NED 4 vs 8 DEN  Krause, Mickey Approved -
4 M8-018 8 Wetzel, Sam LUX 3 vs 8 POL  Skoneczny, Mariusz Approved -
12 M8-019 8 Uski, Jani FIN 8 vs 7 ITA  Candela, Francesco Approved -
13 M8-020 8 Del Amo, Hector ESP 4 vs 8 FIN  Siekkinen, Jani Approved -
14 M8-022 8 De Ruyter, Tim NED 3 vs 8 ALB  Matrizi, Arjan Approved -
18 M8-023 8 Kalb, Thierry FRA 1 vs 8 POR  Silva, Miguel Approved -
19 M8-026 8 Grilo, Joao POR 8 vs 1 SWE  Rydstrom, Adam Approved -
5 M8-027 8 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 8 vs 3 NOR  Riisnaes, Eirik Approved -
24 M8-029 8 Dellino, Stefano ITA 2 vs 8 NOR  Saetre, Matias Approved -
21 M8-030 8 Giedraitis, Paulius LTU 2 vs 8 CZE  Hybler, Roman Approved -
1 M8-031 8 Hohmann, Thorsten GER 8 vs 4 ITA  Petroni, Fabio Approved -
17 M8-034 8 Alnar, Mustafa TNC 8 vs 7 TUR  Ozdemir, Ferdi Approved -
22 M8-035 8 Lechner, Maximillian AUT 8 vs 6 SVK  Kovac, Lukas Approved -
16 M8-036 8 Sellberg, Stefan FIN 7 vs 8 ITA  Corrieri, Daniele Approved -
3 M8-038 8 Georgiou, Lefteris CYP 4 vs 8 FRA  Rizzi, Fabio Approved -
10 M8-039 8 Rempe, Jan NED 3 vs 8 SVK  Polach, Jaroslav Approved -

12:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
9 WC8-001 5 Jonauskas, Gintas LTU 3 vs 5 BEL  Himpe, David Approved -
3 WC8-004 5 Southern, Tony GBR 5 vs 1 LAT  Turks, Kaspars Approved -
14 WC8-005 5 Slacek, David SLO 2 vs 5 SVK  Macho, Peter Approved -
8 WC8-008 5 Selinga, Peter SVK 4 vs 5 AUT  Savic, Danijel Approved -
7 M8-042 8 Sini, Riccardo ITA 8 vs 6 CZE  Meisner, Jan Approved -
15 M8-043 8 Kurthysa, Edlir ALB 1 vs 8 TUR  Simsek, Niyazi Approved -
19 M8-046 8 Erculj, Matjaz SLO 1 vs 8 CRO  Susic, Tomislav Approved -
21 M8-047 8 Vergere, Alain SUI 5 vs 8 ITA  Tonini, Gianmarco Approved -
10 M8-050 8 Echeverria, Iker-Andoni ESP 6 vs 8 AUT  Hoeberl, Georg Approved -
23 M8-051 8 Mytko, Artur UKR 1 vs 8 AUT  Ouschan, Albin Approved -
1 M8-054 8 Skowerski, Karol POL 8 vs 5 ALB  Kaci, Eklent Approved -
4 M8-055 8 Alcaide, David ESP 8 vs 6 CRO  Bartol, Roberto Approved -
2 M8-058 8 Lutsker, Sergey RUS 8 vs 4 FRA  Rimbot, Nicolas Approved -
24 M8-059 8 Anar, Bora SUI 5 vs 8 NED  Feijen, Niels Approved -
18 M8-061 8 Altur, Onuc TNC 3 vs 8 SRB  Svilar, Zoran Approved -
6 M8-062 8 Lentz, Christoffer DEN 8 vs 5 ITA  Corso, Massimiliano Approved -
5 M8-063 8 Artemiou, Marios CYP 2 vs 8 SUI  Ernst, Nicolas Approved -

14:15 session - round: W1
T NR D RTo Match
9 Y8-009 8 Matikainen, Casper FIN 8 vs 1 CZE  Nechvile, Josef Approved -
10 Y8-010 8 Lang, Daniel SVK 8 vs 6 UKR  Skvortsov, Viacheslav Approved -
8 Y8-011 8 Vatansever, Ibrahim TUR 8 vs 6 TUR  Degirmenci, Samet Approved -
3 Y8-012 8 Patsura, Vitaliy UKR 8 vs 4 TNC  Burcu, Aykin Approved -
4 Y8-013 8 Labutis, Pijus LTU 8 vs 3 ITA  Carta, Giorgio Approved -
24 Y8-014 8 Sanlisoy, Osman TNC 4 vs 8 GER  Menn, Luca Approved -
7 Y8-015 8 Sinokop, Anton UKR 0 vs 8 AUT  Resch, Daniel Approved -
6 Y8-016 8 van Lierop, Jan NED 8 vs 6 GER  Schmitt, Johannes Approved -
12 W8-017 6 Ivanovskaia, Veronika GER 6 vs 1 SWE  Benjamin-Nyberg, Helena Approved -
11 W8-018 6 Zlateva, Kristina BUL 6 vs 3 ITA  Moscetti, Cristina Approved -
13 W8-019 6 Iannini, Sara ITA 4 vs 6 RUS  Trushevskaia, Valeriia Approved -
16 W8-020 6 Suessenguth, Melanie GER 6 vs 2 GER  Filler, Pia Approved -
17 W8-021 6 Seichter, Nathalie NED 3 vs 6 SUI  Feldmann, Christine Approved -
20 W8-022 6 Kibaroglu, Eylul TUR 6 vs 3 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
22 W8-023 6 Shut, Yana BLR 4 vs 6 GER  Vogelmann, Tina Approved -
19 W8-024 6 Gulec-Kokten, Sinem TUR 1 vs 6 GER  Schade, Vivien Approved -
5 W8-025 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 0 NED  Qiu, Elise Approved -
2 W8-026 6 Czuprynska, Oliwia POL 6 vs 5 RUS  Tkach, Kristina Approved -
23 W8-027 6 Vartiainen, Johanna FIN 2 vs 6 FIN  Hartikainen, Laura Approved -
1 W8-028 6 Fefilava, Marharyta BLR 6 vs 1 CZE  Hubrtova, Veronika Approved -
18 W8-029 6 Seroshtan, Natalia RUS 6 vs 0 NED  Kuys-Rademakers, Melissa Approved -
15 W8-030 6 Bak, Ewa POL 6 vs 2 POR  Franco, Vania Approved -
21 W8-031 6 Margeta, Monika SWE 3 vs 6 SUI  von Rohr, Claudia Approved -
14 W8-032 6 Rocha, Sara POR 6 vs 3 NED  Peeters-Rademakers, Tamara Approved -

16:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
12 WC8-009 5 Tahti, Jouni FIN 0 vs 5 BEL  Himpe, David Approved -
22 WC8-010 5 Blumczynski, Leszek POL 5 vs 0 POL  Malanowski, Emil Approved -
4 WC8-011 5 Suchanov, Maksim LTU 5 vs 3 IRL  Dinsmore, Fred Approved -
5 WC8-012 5 Southern, Tony GBR 5 vs 1 NOR  Nygard, Kim-Ronny Approved -
14 WC8-013 5 Brajkovic, Matej SLO 5 vs 0 SVK  Macho, Peter Approved -
9 WC8-014 5 Deklerck, Kurt BEL 5 vs 1 GER  Gattinger, Manfred Approved -
24 WC8-015 5 Kimberley, Roy GBR 5 vs 1 UKR  Tiuftiaev, Maksym Approved -
7 WC8-016 5 Savic, Danijel AUT 2 vs 5 SWE  Larsson, Henrik Approved -

16:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
10 M8-065 8 Lotfy, Bahram DEN 7 vs 8 GER  Staab, Sebastian Approved -
11 M8-066 8 Zalman, David CZE 4 vs 8 BIH  Pehlivanovic, Sanjin Approved -
21 M8-067 8 Meligaliotis, Christos CYP 4 vs 8 SWE  Weiss, Adrian Approved -
13 M8-068 8 Sousa, Bruno POR 8 vs 4 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
23 M8-069 8 Teker, Murat TUR 3 vs 8 ESP  Diaz-Pizarro, Francisco Approved -
15 M8-070 8 Azar, Senharip SWE 7 vs 8 SUI  Torres, John Approved -
16 M8-071 8 Gradisnik, Klemen SLO 3 vs 8 CRO  Sola, Ante Approved -
17 M8-072 8 Krause, Mickey DEN 8 vs 4 TNC  Cidam, Dogukan Approved -
18 M8-073 8 Seroshtan, Andrey RUS 8 vs 2 POL  Skoneczny, Mariusz Approved -
19 M8-074 8 Uski, Jani FIN 6 vs 8 FIN  Siekkinen, Jani Approved -
20 M8-075 8 Belhaj, Reda FRA 8 vs 6 ALB  Matrizi, Arjan Approved -
3 M8-076 8 Silva, Miguel POR 2 vs 8 TUR  Yildirim, Onur Approved -
6 M8-077 8 Ferreira, Americo POR 3 vs 8 POR  Grilo, Joao Approved -
1 M8-078 8 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 8 vs 7 NOR  Schjetne, Mats Approved -
2 M8-079 8 Saetre, Matias NOR 7 vs 8 CZE  Hybler, Roman Approved -
8 M8-080 8 Hohmann, Thorsten GER 5 vs 8 GER  Filler, Joshua Approved -

18:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
6 WC10-041 6 Larsson, Henrik SWE 6 vs 2 GBR  Southern, Tony Approved -
8 WC10-042 6 Turks, Kaspars LAT 6 vs 3 IRL  Dinsmore, Fred Approved -
4 W10-085 6 Feldmann, Christine SUI 6 vs 3 NED  Peeters-Rademakers, Tamara Approved -
1 W10-086 6 Ouschan, Jasmin AUT 5 vs 6 RUS  Tkach, Kristina Approved -
3 M10-221 8 Hohmann, Thorsten GER 2 vs 8 POL  Fortunski, Mieszko Approved -
2 M10-222 8 Matikainen, Casper FIN 8 vs 3 POR  Grilo, Joao Approved -

20:00 session - round: F
T NR D RTo Match
4 WC10-043 6 Larsson, Henrik SWE 6 vs 1 LAT  Turks, Kaspars Approved -
2 W10-087 6 Feldmann, Christine SUI 6 vs 3 RUS  Tkach, Kristina Approved -
1 M10-223 8 Fortunski, Mieszko POL 8 vs 4 FIN  Matikainen, Casper Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament