Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Now Running  »   [  EC - All Disciplines - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2018 - All Disciplins - Veldhoven - Netherlands

Do, 26 - July - 2018
 Select time session:     all times    09:00    11:30    14:00    16:00    18:00    day overview 

09:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
0 Match-009 2 Germany GER 2 vs 0 CRO  Croatia Approved -
46 JT10-009 7 Froehlich, Christian GER 6 vs 4 CRO  Galic, Ivan Approved -
44 JT8-009 7 Menn, Luca GER 7 vs 1 CRO  Puljic, Jere Approved -
45 JT9-009 8 Salic, Alen GER 8 vs 2 CRO  Petljak, Tin Approved -
0 Match-009 2 Portugal POR 2 vs 0 POL  Poland Approved -
35 ST10-009 7 Correia, Henrique POR 7 vs 3 POL  Trudnowski, Maciej Approved -
33 ST8-009 7 Silva, Sergio POR 6 vs 3 POL  Zasztowt, Artur Approved -
34 ST9-009 8 Pereira, Manuel POR 8 vs 1 POL  Malinowski, Tomasz Approved -
0 Match-010 2 Czech Republic CZE 0 vs 2 RUS  Russia Approved -
41 JT10-010 7 Brancusky, Petr CZE 4 vs 7 RUS  Trifonov, Egor Approved -
39 JT8-010 7 Lebduska, Filip CZE 0 vs 7 RUS  Shkudov, Dmitrii Approved -
40 JT9-010 8 Washburn, Calvin CZE 5 vs 7 RUS  Nekleenov, Ilia Approved -
0 Match-010 2 Italy ITA 1 vs 2 GER  Germany Approved -
52 ST10-010 7 Sini, Riccardo ITA 4 vs 7 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
50 ST8-010 7 Margola, Giorgio ITA 2 vs 7 GER  Maerz, Mario Approved -
51 ST9-010 8 Cipriani, Danilo ITA 8 vs 7 GER  Stenten, Dirk Approved -
0 Match-011 2 Netherlands NED 1 vs 2 SWE  Sweden Approved -
9 JT10-011 7 Barendregt, Richard NED 2 vs 7 SWE  Gronsten, Ragnar Approved -
7 JT8-011 7 Masselink, Bjorge NED 5 vs 7 SWE  Oastlund, Kasper Approved -
8 JT9-011 8 Dijkstra, Yuri NED 8 vs 7 SWE  Viitanen, William Approved -
0 Match-011 2 Finland FIN 2 vs 0 FRA  France Approved -
15 ST10-011 7 Laakso, Pauli FIN 7 vs 2 FRA  Chellen, Kervin Approved -
13 ST8-011 7 Karttunen, Sami FIN 7 vs 3 FRA  Bobee, Gregory Approved -
14 ST9-011 8 Ahonen, Tomi FIN 5 vs 6 FRA  Monzein, Christophe Approved -
0 Match-012 2 Finland FIN 0 vs 2 POL  Poland Approved -
18 JT10-012 7 Suoraniemi, Aatu FIN 6 vs 7 POL  Krysztofik, Tomasz Approved -
16 JT8-012 7 Stroem, Micke FIN 6 vs 5 POL  Zdziech, Mateusz Approved -
17 JT9-012 8 Haapaniemi, Mikael FIN 4 vs 8 POL  Zielinski, Wiktor Approved -
0 Match-012 2 Switzerland SUI 0 vs 2 NED  Netherlands Approved -
3 ST10-012 7 Karabiyk, Aygun SUI 5 vs 7 NED  Worung, Jimmy Approved -
1 ST8-012 7 Ayas, Murat SUI 5 vs 5 NED  Telfer, James Approved -
2 ST9-012 8 Manojlovic, Sascha SUI 3 vs 8 NED  Gennissen, Marinus Approved -

09:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
0 Match-017 2 Austria AUT 2 vs 0 GRE  Greece Approved -
29 MT10-017 8 He, Mario AUT 3 vs 5 GRE  Kazakis, Alexander Approved -
27 MT8-017 8 Lechner, Maximillian AUT 8 vs 0 GRE  Ekonomopoulos, Nikos Approved -
28 MT9-017 9 Ouschan, Albin AUT 9 vs 2 GRE  Malai, Nikolaos Approved -
0 Match-018 2 Denmark DEN 0 vs 2 POR  Portugal Approved -
32 MT10-018 8 Lotfy, Bahram DEN 4 vs 8 POR  Silva, Miguel Approved -
30 MT8-018 8 Kristoffersen, Kasper DEN 5 vs 6 POR  Sousa, Bruno Approved -
31 MT9-018 9 Madsen, Andreas DEN 6 vs 9 POR  Grilo, Joao Approved -
0 Match-019 2 Bulgaria BUL 2 vs 1 CZE  Czech Republic Approved -
12 MT10-019 8 Tiklev, Diliyan BUL 6 vs 8 CZE  Meisner, Jan Approved -
10 MT8-019 8 Ruslanov, Stanimir BUL 8 vs 7 CZE  Hybler, Roman Approved -
11 MT9-019 9 Georgiev, Georgi BUL 9 vs 4 CZE  Urban, Petr Approved -
0 Match-020 2 Croatia CRO 0 vs 2 ESP  Spain Approved -
49 MT10-020 8 Bartol, Roberto CRO 3 vs 8 ESP  Diaz-Pizarro, Francisco Approved -
47 MT8-020 8 Bartol, Michel CRO 3 vs 8 ESP  Alcaide, David Approved -
48 MT9-020 9 Sola, Ante CRO 7 vs 7 ESP  Sanchez Ruiz, Francisco Approved -
0 Match-021 2 Poland POL 0 vs 2 BIH  Bosnia and Herzegovina Approved -
21 MT10-021 8 Skowerski, Karol POL 6 vs 5 BIH  Pehlivanovic, Sanjin Approved -
19 MT8-021 8 Kaplan, Tomasz POL 6 vs 8 BIH  Cerimagic, Dino Approved -
20 MT9-021 9 Skoneczny, Mariusz POL 4 vs 9 BIH  Muratovic, Alen Approved -
0 Match-022 2 Estonia EST 2 vs 0 NOR  Norway Approved -
24 MT10-022 8 Magi, Mark EST 8 vs 6 NOR  Schjetne, Mats Approved -
22 MT8-022 8 Erm, Erki EST 5 vs 3 NOR  Nygard, Kim-Ronny Approved -
23 MT9-022 9 Grabe, Denis EST 9 vs 3 NOR  Saetre, Matias Approved -
0 Match-023 2 Luxembourg LUX 0 vs 2 NED  Netherlands Approved -
6 MT10-023 8 Wetzel, Sam LUX 7 vs 8 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -
4 MT8-023 8 Leisen, Steve LUX 3 vs 8 NED  Lely, Alex Approved -
5 MT9-023 9 Glatz, Marc LUX 4 vs 8 NED  Feijen, Niels Approved -
0 Match-024 2 Russia RUS 1 vs 2 FIN  Finland Approved -
38 MT10-024 8 Lutsker, Sergey RUS 7 vs 8 FIN  Makkonen, Petri Approved -
36 MT8-024 8 Stepanov, Konstantin RUS 6 vs 8 FIN  Uski, Jani Approved -
37 MT9-024 9 Gorst, Fedor RUS 9 vs 3 FIN  Laaksonen, Kim Approved -

11:30 session - round: LQ
T NR D RTo Match
25 L8-033 5 Panula, Tuuliina FIN 5 vs 4 GER  Thamsen, Wienke Approved -
58 WC8-033 5 Deklerck, Kurt BEL 5 vs 0 POL  Malanowski, Emil Approved -
42 L8-034 5 Andersson, Ulrika SWE 5 vs 2 GER  Lambauer, Alexandra Approved -
54 WC8-034 5 Suchanov, Maksim LTU 0 vs 5 FIN  Tahti, Jouni Approved -
53 L8-035 5 Haefliger, Ortenzia SUI 5 vs 0 GER  Orak, Alexandra Approved -
56 WC8-035 5 Tiuftiaev, Maksym UKR 1 vs 5 GER  Gattinger, Manfred Approved -
57 L8-036 5 Wessel, Susanne GER 1 vs 5 ITA  Moscetti, Cristina Approved -
60 WC8-036 5 Blumczynski, Leszek POL 4 vs 5 LAT  Turks, Kaspars Approved -
55 G8-049 5 Switala, Bogna POL 2 vs 5 GER  Neuhausen, Maximiliana Approved -
14 Y8-049 8 Da Costa, Tony FRA 3 vs 8 UKR  Patsura, Vitaliy Approved -
59 G8-050 5 Keller, Cindy SUI 0 vs 5 UKR  Siranchuk, Darya Approved -
31 Y8-050 8 Magi, Mark EST 8 vs 6 BUL  Spasov, Spasian Approved -
43 G8-051 5 Primus, Lena AUT 1 vs 5 SWE  Nguyen, My Approved -
4 Y8-051 8 Resch, Daniel AUT 2 vs 8 GER  Schiller, Kevin Approved -
26 G8-052 5 Ghaffari, Alara TNC 3 vs 5 BLR  Cheprasova, Daria Approved -
39 Y8-052 8 Santos, Samuel POR 8 vs 3 AUT  Huber, Stefan Approved -

11:30 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
6 W8-065 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 1 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
45 W8-066 6 Franco, Vania POR 6 vs 4 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
1 W8-067 6 Furberg, Louise SWE 3 vs 6 GER  Ivanovskaia, Veronika Approved -
16 W8-068 6 Czuprynska, Oliwia POL 6 vs 5 SUI  von Rohr, Claudia Approved -
47 W8-069 6 Peeters-Rademakers, Tamara NED 6 vs 5 GER  Suessenguth, Melanie Approved -
37 W8-070 6 Rocha, Sara POR 6 vs 4 RUS  Tkach, Kristina Approved -
8 W8-071 6 Schade, Vivien GER 6 vs 2 GER  Vogelmann, Tina Approved -
17 W8-072 6 Fefilava, Marharyta BLR 6 vs 5 ESP  Lopez, Silvia Approved -
24 J8-097 7 Gronsten, Ragnar SWE 3 vs 7 NED  van Lierop, Jan Approved -
3 P8-097 6 Georgiev, Alexandar BUL 5 vs 6 NOR  Gangfløt, Emil-Andre Approved -
46 J8-098 7 Zielinski, Wiktor POL 7 vs 4 GER  Menn, Luca Approved -
9 P8-098 6 Jamorski, Oskar POL 4 vs 6 BUL  Mazdrashki, Denis Approved -
15 J8-099 7 Skvortsov, Viacheslav UKR 6 vs 7 UKR  Kaliaiev, Danii Approved -
41 P8-099 6 Galic, Luka CRO 1 vs 6 GER  Wollschlaeger, Jacques Approved -
21 J8-100 7 Salic, Alen GER 7 vs 2 TUR  Okurlar, Ruhi-Can Approved -
40 P8-100 6 Galic, Ivan CRO 6 vs 3 POL  Kural, Szymon Approved -
35 J8-101 7 Shkudov, Dmitrii RUS 7 vs 4 TNC  Alnar, Mustafa Approved -
28 P8-101 6 Laszkowski, Dennis GER 6 vs 0 BUL  Kasabov, Aleksandar Approved -
51 J8-102 7 Souto, Jonas ESP 7 vs 5 BLR  Shopik, Uladzislau Approved -
20 P8-102 6 Paluyan, Mikita BLR 1 vs 6 GER  Neuhausen, Moritz Approved -
19 J8-103 7 Zhelev, Nikolay BUL 5 vs 7 GER  Froehlich, Christian Approved -
23 P8-103 6 Rudshavn, Ole-Kristian NOR 6 vs 3 SVK  Mrva, Kristian Approved -
7 J8-104 7 Krause, Mickey DEN 7 vs 6 BIH  Pehlivanovic, Sanjin Approved -
34 P8-104 6 Pongers, Yannick NED 1 vs 6 FIN  Virtaranta, Jere Approved -
5 M8-209 8 Saris, Ivar NED 3 vs 8 GER  Filler, Joshua Approved -
18 S8-209 7 Gunnarsson, Joakim SWE 1 vs 7 BIH  Cerimagic, Dino Approved -
48 M8-210 8 Juva, Markus FIN 8 vs 7 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
32 S8-210 7 Karttunen, Sami FIN 5 vs 7 POR  Silva, Sergio Approved -
33 M8-211 8 Lechner, Maximillian AUT 4 vs 8 POL  Juszczyszyn, Konrad Approved -
12 S8-211 7 Burkhardt, Kai GER 4 vs 7 GER  Stenten, Dirk Approved -
36 M8-212 8 Seroshtan, Andrey RUS 8 vs 6 EST  Grabe, Denis Approved -
38 S8-212 7 Worung, Jimmy NED 2 vs 7 HUN  Tot, Sandor Approved -
30 M8-213 8 He, Mario AUT 7 vs 8 DEN  Lotfy, Bahram Approved -
27 S8-213 7 Steindorfer, Gregor AUT 3 vs 7 SRB  Kremenovic, Miroslav Approved -
2 M8-214 8 Kazakis, Alexander GRE 8 vs 3 ESP  Diaz-Pizarro, Francisco Approved -
22 S8-214 7 Habo, Alex HUN 4 vs 7 POR  Pereira, Manuel Approved -
13 M8-215 8 Fortunski, Mieszko POL 8 vs 5 GER  Souquet, Ralf Approved -
29 S8-215 7 Schwedes, Dirk GER 4 vs 7 SUI  Karabiyk, Aygun Approved -
49 M8-216 8 Bartol, Roberto CRO 3 vs 8 FRA  Montpellier, Alex Approved -
44 S8-216 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 6 GER  Maerz, Mario Approved -

14:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
40 L8-037 5 Helvik, Ine NOR 4 vs 5 SWE  Andersson, Ulrika Approved -
12 WC8-037 5 Larsson, Henrik SWE 5 vs 2 GER  Gattinger, Manfred Approved -
47 L8-038 5 Bolfelli, Barbara ITA 5 vs 3 ITA  Moscetti, Cristina Approved -
14 WC8-038 5 Brajkovic, Matej SLO 5 vs 3 LAT  Turks, Kaspars Approved -
50 L8-039 5 Hehre, Anja GER 5 vs 3 FIN  Panula, Tuuliina Approved -
35 WC8-039 5 Southern, Tony GBR 1 vs 5 BEL  Deklerck, Kurt Approved -
51 L8-040 5 Michl, Karin GER 1 vs 5 SUI  Haefliger, Ortenzia Approved -
46 WC8-040 5 Dinsmore, Fred IRL 2 vs 5 FIN  Tahti, Jouni Approved -
41 G8-053 5 Guleikova, Aleksandra RUS 0 vs 5 GER  Neuhausen, Maximiliana Approved -
52 Y8-053 8 Schmitt, Johannes GER 8 vs 5 EST  Magi, Mark Approved -
42 G8-054 5 Chernik, Palina BLR 5 vs 1 SWE  Nguyen, My Approved -
16 Y8-054 8 Labutis, Pijus LTU 8 vs 4 GER  Schiller, Kevin Approved -
43 G8-055 5 Brummer, Alina GER 2 vs 5 UKR  Siranchuk, Darya Approved -
38 Y8-055 8 Pecelj, Aleksa SRB 6 vs 8 POR  Santos, Samuel Approved -
2 G8-056 5 Trushevskaia, Valeriia RUS 5 vs 4 BLR  Cheprasova, Daria Approved -
37 Y8-056 8 Matikainen, Casper FIN 8 vs 7 UKR  Patsura, Vitaliy Approved -
45 W8-073 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 4 POR  Franco, Vania Approved -
10 W8-074 6 Ivanovskaia, Veronika GER 6 vs 5 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
53 W8-075 6 Peeters-Rademakers, Tamara NED 6 vs 2 POR  Rocha, Sara Approved -
15 W8-076 6 Schade, Vivien GER 6 vs 3 BLR  Fefilava, Marharyta Approved -
1 J8-105 7 van Lierop, Jan NED 6 vs 7 POL  Zielinski, Wiktor Approved -
4 P8-105 6 Gangfløt, Emil-Andre NOR 6 vs 3 BUL  Mazdrashki, Denis Approved -
36 J8-106 7 Kaliaiev, Danii UKR 5 vs 7 GER  Salic, Alen Approved -
6 P8-106 6 Wollschlaeger, Jacques GER 4 vs 6 CRO  Galic, Ivan Approved -
17 J8-107 7 Shkudov, Dmitrii RUS 6 vs 7 ESP  Souto, Jonas Approved -
7 P8-107 6 Laszkowski, Dennis GER 5 vs 6 GER  Neuhausen, Moritz Approved -
18 J8-108 7 Froehlich, Christian GER 7 vs 3 DEN  Krause, Mickey Approved -
5 P8-108 6 Rudshavn, Ole-Kristian NOR 6 vs 2 FIN  Virtaranta, Jere Approved -
44 M8-217 8 Filler, Joshua GER 8 vs 3 FIN  Juva, Markus Approved -
13 S8-217 7 Cerimagic, Dino BIH 7 vs 5 POR  Silva, Sergio Approved -
3 M8-218 8 Juszczyszyn, Konrad POL 8 vs 4 RUS  Seroshtan, Andrey Approved -
8 S8-218 7 Stenten, Dirk GER 1 vs 7 HUN  Tot, Sandor Approved -
9 M8-219 8 Lotfy, Bahram DEN 8 vs 7 GRE  Kazakis, Alexander Approved -
39 S8-219 7 Kremenovic, Miroslav SRB 6 vs 7 POR  Pereira, Manuel Approved -
11 M8-220 8 Fortunski, Mieszko POL 8 vs 6 FRA  Montpellier, Alex Approved -
49 S8-220 7 Karabiyk, Aygun SUI 5 vs 7 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -

16:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
4 L8-041 5 Andersson, Ulrika SWE 4 vs 5 ITA  Bolfelli, Barbara Approved -
9 WC8-041 5 Larsson, Henrik SWE 5 vs 1 SLO  Brajkovic, Matej Approved -
8 L8-042 5 Hehre, Anja GER 5 vs 1 SUI  Haefliger, Ortenzia Approved -
18 WC8-042 5 Deklerck, Kurt BEL DIS vs 5 FIN  Tahti, Jouni Approved -
3 G8-057 5 Neuhausen, Maximiliana GER 2 vs 5 BLR  Chernik, Palina Approved -
10 Y8-057 8 Schmitt, Johannes GER 8 vs 5 LTU  Labutis, Pijus Approved -
7 G8-058 5 Siranchuk, Darya UKR 5 vs 4 RUS  Trushevskaia, Valeriia Approved -
17 Y8-058 8 Santos, Samuel POR 2 vs 8 FIN  Matikainen, Casper Approved -
2 W8-077 6 Ouschan, Jasmin AUT 4 vs 6 GER  Ivanovskaia, Veronika Approved -
1 W8-078 6 Peeters-Rademakers, Tamara NED 6 vs 4 GER  Schade, Vivien Approved -
11 J8-109 7 Zielinski, Wiktor POL 4 vs 7 GER  Salic, Alen Approved -
12 P8-109 6 Gangfløt, Emil-Andre NOR 4 vs 6 CRO  Galic, Ivan Approved -
16 J8-110 7 Souto, Jonas ESP 1 vs 7 GER  Froehlich, Christian Approved -
15 P8-110 6 Neuhausen, Moritz GER 5 vs 6 NOR  Rudshavn, Ole-Kristian Approved -
6 M8-221 8 Filler, Joshua GER 6 vs 8 POL  Juszczyszyn, Konrad Approved -
13 S8-221 7 Cerimagic, Dino BIH 3 vs 7 HUN  Tot, Sandor Approved -
5 M8-222 8 Lotfy, Bahram DEN 8 vs 3 POL  Fortunski, Mieszko Approved -
14 S8-222 7 Pereira, Manuel POR 5 vs 7 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -

18:00 session - round: F
T NR D RTo Match
4 L8-043 5 Bolfelli, Barbara ITA 5 vs 3 GER  Hehre, Anja Approved -
9 WC8-043 5 Larsson, Henrik SWE 2 vs 5 FIN  Tahti, Jouni Approved -
8 G8-059 5 Chernik, Palina BLR 1 vs 5 UKR  Siranchuk, Darya Approved -
7 Y8-059 8 Schmitt, Johannes GER 2 vs 8 FIN  Matikainen, Casper Approved -
1 W8-079 6 Ivanovskaia, Veronika GER 6 vs 3 NED  Peeters-Rademakers, Tamara Approved -
6 J8-111 7 Salic, Alen GER 4 vs 7 GER  Froehlich, Christian Approved -
5 P8-111 6 Galic, Ivan CRO 6 vs 4 NOR  Rudshavn, Ole-Kristian Approved -
2 M8-223 8 Juszczyszyn, Konrad POL 2 vs 8 DEN  Lotfy, Bahram Approved -
3 S8-223 7 Tot, Sandor HUN 1 vs 7 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament