Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2018 - All Disciplins - Veldhoven - Netherlands

Mo, 23 - July - 2018
 Select time session:     all times    10:00    12:00    14:00    16:00    day overview 

10:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
0 Match-001 2 Netherlands NED 2 vs 0 TUR  Turkey Approved -
53 GT8-001 5 Rademakers, Megan NED 5 vs 2 TUR  Gol, Dilara Approved -
44 GT9-001 6 Pijpers, Lynn NED 6 vs 1 TUR  Ay, Zeynep-Beyza Approved -
- GTSO-001 1 Netherlands NED 0 vs 0 TUR  Turkey Approved -
0 Match-001 2 Germany GER 2 vs 1 LTU  Lithuania Approved -
30 JT8-001 7 Menn, Luca GER 5 vs 7 LTU  Zadeikis, Kestutis Approved -
31 JT9-001 8 Salic, Alen GER 8 vs 6 LTU  Ignotas, Mantas Approved -
0 Match-002 2 Norway NOR 2 vs 1 GER  Germany Approved -
46 GT8-002 5 Torvund, Nina NOR 5 vs 4 GER  Gunduz, Nathalia Approved -
51 GT9-002 6 Flage, Astrid-Eiken NOR 2 vs 6 GER  Brummer, Alina Approved -
- GTSO-002 1 Norway NOR 1 vs 0 GER  Germany Approved -
0 Match-002 2 Bulgaria BUL 0 vs 2 CRO  Croatia Approved -
38 JT10-002 7 Angelov, Emo BUL 1 vs 7 CRO  Galic, Ivan Approved -
36 JT8-002 7 Zhelev, Nikolay BUL 6 vs 3 CRO  Puljic, Jere Approved -
37 JT9-002 8 Divlev, Filip BUL 4 vs 8 CRO  Petljak, Tin Approved -
0 Match-002 2 Ukraine UKR 0 vs 2 NED  Netherlands Approved -
15 PT10-002 6 Lialin, Ihor UKR 5 vs 2 NED  van Berkel, Mika Approved -
13 PT8-002 6 Skorokhodov, Dmytro UKR 1 vs 6 NED  Pongers, Quinten Approved -
14 PT9-002 7 Rudenko, Ivan UKR 4 vs 7 NED  Pongers, Yannick Approved -
0 Match-002 2 Denmark DEN 1 vs 2 POL  Poland Approved -
41 ST10-002 7 Schmidt, Jesper DEN 7 vs 2 POL  Trudnowski, Maciej Approved -
39 ST8-002 7 Navne, Janick DEN 6 vs 7 POL  Zasztowt, Artur Approved -
40 ST9-002 8 Magle, Theis DEN 6 vs 8 POL  Malinowski, Tomasz Approved -
0 Match-002 2 Turkey TUR 2 vs 1 SWE  Sweden Approved -
42 WT8-002 6 Kibaroglu, Eylul TUR 6 vs 4 SWE  Nilsson, Jessika Approved -
43 WT9-002 7 Oc, Irem TUR 0 vs 7 SWE  Furberg, Louise Approved -
43 WTSO-002 1 Turkey TUR 1 vs 0 SWE  Sweden Approved -
0 Match-003 2 Belarus BLR 2 vs 1 SUI  Switzerland Approved -
54 GT8-003 5 Cheprasova, Daria BLR 2 vs 5 SUI  Keller, Cindy Approved -
55 GT9-003 6 Chernik, Palina BLR 6 vs 1 SUI  Volery, Shirin Approved -
- GTSO-003 1 Belarus BLR 1 vs 0 SUI  Switzerland Approved -
0 Match-003 2 Ukraine UKR 1 vs 2 CZE  Czech Republic Approved -
3 JT10-003 7 Kaliaiev, Danii UKR 5 vs 7 CZE  Brancusky, Petr Approved -
1 JT8-003 7 Skvortsov, Viacheslav UKR 7 vs 4 CZE  Lebduska, Filip Approved -
2 JT9-003 8 Siranchuk, Darya UKR 5 vs 8 CZE  Washburn, Calvin Approved -
0 Match-003 2 Austria AUT 2 vs 0 TNC  North Cyprus Approved -
6 PT10-003 6 Heel, Florian AUT 3 vs 4 TNC  Ozbay, Mehmet Approved -
4 PT8-003 6 Arda, David AUT 6 vs 1 TNC  Ozkebapci, Mehmet Approved -
5 PT9-003 7 Kiracti, Mathias AUT 7 vs 1 TNC  Boztuna, Salih Approved -
0 Match-003 2 Finland FIN 1 vs 2 POL  Poland Approved -
49 WT8-003 6 Soininen, Tuija FIN 2 vs 6 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
48 WT9-003 7 Vartiainen, Johanna FIN 7 vs 2 POL  Switala, Bogna Approved -
- WTSO-003 1 Finland FIN 0 vs 1 POL  Poland Approved -
0 Match-004 2 Russia RUS 2 vs 0 AUT  Austria Approved -
25 GT8-004 5 Gurova, Viktoriia RUS 5 vs 3 AUT  Riegler, Anna Approved -
26 GT9-004 6 Trushevskaia, Valeriia RUS 6 vs 3 AUT  Primus, Lena Approved -
- GTSO-004 1   - 0 vs 0 -   Approved -
0 Match-004 2 Switzerland SUI 0 vs 2 RUS  Russia Approved -
24 JT10-004 7 Starkermann, Silvan SUI 5 vs 5 RUS  Shkudov, Dmitrii Approved -
22 JT8-004 7 Volery, Sandro SUI 2 vs 7 RUS  Trifonov, Egor Approved -
23 JT9-004 8 Baetscher, Levin SUI 0 vs 8 RUS  Nekleenov, Ilia Approved -
0 Match-004 2 Portugal POR 2 vs 0 SUI  Switzerland Approved -
56 WT8-004 6 Franco, Vania POR 6 vs 5 SUI  von Rohr, Claudia Approved -
57 WT9-004 7 Rocha, Sara POR 7 vs 2 SUI  Gaspar, Yini Approved -
- WTSO-004 1   - 0 vs 0 -   Approved -
0 Match-005 2 Netherlands NED 2 vs 0 TUR  Turkey Approved -
18 JT10-005 7 Barendregt, Richard NED 6 vs 5 TUR  Okurlar, Ruhi-Can Approved -
16 JT8-005 7 de Valk, Joey NED 7 vs 6 TUR  Vatansever, Ibrahim Approved -
17 JT9-005 8 Dijkstra, Yuri NED 8 vs 6 TUR  Baykara, Arda Approved -
0 Match-005 2 Netherlands NED 2 vs 0 ITA  Italy Approved -
52 WT8-005 6 Peeters-Rademakers, Tamara NED 6 vs 0 ITA  Iannini, Sara Approved -
45 WT9-005 7 Beuriot, Micha NED 7 vs 5 ITA  Gaudino, Silvia Approved -
- WTSO-005 1   - 0 vs 0 -   Approved -
0 Match-006 2 North Cyprus TNC 0 vs 2 SWE  Sweden Approved -
9 JT10-006 7 Alnar, Mustafa TNC 2 vs 7 SWE  Gronsten, Ragnar Approved -
7 JT8-006 7 Sogular, Enis TNC 4 vs 7 SWE  Oastlund, Kasper Approved -
8 JT9-006 8 Cidam, Dogukan TNC 4 vs 7 SWE  Viitanen, William Approved -
0 Match-006 2 Russia RUS 2 vs 1 ITA  Italy Approved -
29 PT10-006 6 Lukin, Artem RUS 6 vs 2 ITA  Anelli, Francesco Approved -
27 PT8-006 6 Mittcev, Nikita RUS 6 vs 2 ITA  Cipriani, Francesco Approved -
28 PT9-006 7 Kovalerchik, Arseniy RUS 4 vs 7 ITA  Sini, Davide Approved -
0 Match-006 2 Germany GER 2 vs 1 NOR  Norway Approved -
50 WT8-006 6 Ivanovskaia, Veronika GER 3 vs 6 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
47 WT9-006 7 Vogelmann, Tina GER 7 vs 0 NOR  Helvik, Ine Approved -
- WTSO-006 1 Germany GER 1 vs 0 NOR  Norway Approved -
0 Match-007 2 Finland FIN 2 vs 0 NOR  Norway Approved -
10 JT8-007 7 Stroem, Micke FIN 7 vs 4 NOR  Flage, Gard-Eiken Approved -
11 JT9-007 8 Langstroem, Karo FIN 6 vs 6 NOR  Gangflot, Ole-Tobias Tanilon Approved -
0 Match-007 2 Norway NOR 2 vs 0 BUL  Bulgaria Approved -
35 PT10-007 6 Rudshavn, Ole-Kristian NOR 6 vs 4 BUL  Mazdrashki, Denis Approved -
33 PT8-007 6 Thomassen, Simon NOR 5 vs 3 BUL  Georgiev, Alexandar Approved -
34 PT9-007 7 Gangfløt, Emil-Andre NOR 7 vs 4 BUL  Todorov, Danile Approved -
0 Match-007 2 Ukraine UKR 2 vs 0 FRA  France Approved -
58 WT8-007 6 Nagorna, Viktoria UKR 6 vs 2 FRA  Va, Deu Rose Approved -
59 WT9-007 7 Polovinchuk, Kateryna UKR 7 vs 0 FRA  Cammas, Sylvie Approved -
- WTSO-007 1   - 0 vs 0 -   Approved -
0 Match-008 2 Denmark DEN 1 vs 2 POL  Poland Approved -
21 JT10-008 7 Krause, Mickey DEN 7 vs 0 POL  Krysztofik, Tomasz Approved -
19 JT8-008 7 Bonnelykke, Andreas-Steen DEN 5 vs 7 POL  Zdziech, Mateusz Approved -
20 JT9-008 8 Lentz, Christoffer DEN 4 vs 8 POL  Zielinski, Wiktor Approved -

12:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
3 L10-037 5 Helvik, Ine NOR 5 vs 2 SWE  Lofgren, Ann-Sofie Approved -
15 WC10-037 5 Himpe, David BEL 3 vs 6 GBR  Southern, Tony Approved -
4 L10-038 5 Moscetti, Cristina ITA 5 vs 0 ITA  Bolfelli, Barbara Approved -
9 WC10-038 5 Tahti, Jouni FIN 6 vs 3 BEL  Deklerck, Kurt Approved -
10 L10-039 5 Michl, Karin GER 4 vs 5 GER  Thamsen, Wienke Approved -
17 WC10-039 5 Dinsmore, Fred IRL 6 vs 4 SLO  Brajkovic, Matej Approved -
11 L10-040 5 Wessel, Susanne GER 5 vs 4 GER  Jarecki, Monika Approved -
20 WC10-040 5 Kimberley, Roy GBR 6 vs 4 POL  Malanowski, Emil Approved -
5 G10-053 5 Cheprasova, Daria BLR 5 vs 3 NED  Pijpers, Lynn Approved -
6 G10-054 5 Trushevskaia, Valeriia RUS 5 vs 4 RUS  Gurova, Viktoriia Approved -
7 G10-055 5 Chernik, Palina BLR 2 vs 5 NOR  Torvund, Nina Approved -
8 G10-056 5 Brummer, Alina GER 5 vs 0 NED  Verharen, Tara Approved -
25 W10-081 6 Czuprynska, Oliwia POL 6 vs 4 RUS  Tkach, Kristina Approved -
26 W10-082 6 Beuriot, Micha NED 5 vs 6 BLR  Shut, Yana Approved -
27 W10-083 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 3 UKR  Polovinchuk, Kateryna Approved -
28 W10-084 6 Schwan, Janine GER 2 vs 6 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
29 J10-105 7 Gronsten, Ragnar SWE 3 vs 7 BIH  Pehlivanovic, Sanjin Approved -
14 P10-105 6 Galic, Ivan CRO 6 vs 4 GER  Laszkowski, Dennis Approved -
32 J10-106 7 Zielinski, Wiktor POL 7 vs 5 NED  van Lierop, Jan Approved -
16 P10-106 6 Pongers, Quinten NED 5 vs 6 NOR  Gangfløt, Emil-Andre Approved -
30 J10-107 7 Alnar, Mustafa TNC 7 vs 6 GER  Froehlich, Christian Approved -
18 P10-107 6 Jamorski, Oskar POL 2 vs 6 DEN  Lentz, Christoffer Approved -
33 J10-108 7 Krause, Mickey DEN 7 vs 5 ESP  Souto, Jonas Approved -
19 P10-108 6 Neuhausen, Moritz GER 6 vs 1 GER  Ivanovski, Boris Approved -
1 M10-217 8 Kaplan, Tomasz POL 5 vs 8 GER  Filler, Joshua Approved -
21 S10-217 7 Tot, Sandor HUN 7 vs 5 GER  Gross, Steffen Approved -
12 M10-218 8 Chinahkov, Ruslan RUS 8 vs 7 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -
22 S10-218 7 Nagy, Csaba HUN 5 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
2 M10-219 8 Ouschan, Albin AUT 8 vs 0 ESP  Echeverria, Iker-Andoni Approved -
23 S10-219 7 Kremenovic, Miroslav SRB 7 vs 5 NOR  Nilsen, Jorgen Approved -
13 M10-220 8 Skowerski, Karol POL 8 vs 3 FIN  Makkonen, Petri Approved -
24 S10-220 7 Toivonen, Markku FIN 1 vs 7 ITA  Cipriani, Danilo Approved -

14:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
11 L10-041 5 Helvik, Ine NOR 5 vs 2 ITA  Moscetti, Cristina Approved -
14 WC10-041 5 Southern, Tony GBR 3 vs 6 FIN  Tahti, Jouni Approved -
17 L10-042 5 Thamsen, Wienke GER 5 vs 2 GER  Wessel, Susanne Approved -
15 WC10-042 5 Dinsmore, Fred IRL 4 vs 6 GBR  Kimberley, Roy Approved -
8 G10-057 5 Cheprasova, Daria BLR 5 vs 4 RUS  Trushevskaia, Valeriia Approved -
12 G10-058 5 Torvund, Nina NOR 5 vs 4 GER  Brummer, Alina Approved -
6 W10-085 6 Czuprynska, Oliwia POL 4 vs 6 BLR  Shut, Yana Approved -
2 W10-086 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 3 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
10 J10-109 7 Pehlivanovic, Sanjin BIH 0 vs 7 POL  Zielinski, Wiktor Approved -
9 P10-109 6 Galic, Ivan CRO 6 vs 0 NOR  Gangfløt, Emil-Andre Approved -
16 J10-110 7 Alnar, Mustafa TNC 7 vs 6 DEN  Krause, Mickey Approved -
13 P10-110 6 Lentz, Christoffer DEN 6 vs 2 GER  Neuhausen, Moritz Approved -
5 M10-221 8 Filler, Joshua GER 8 vs 0 RUS  Chinahkov, Ruslan Approved -
3 S10-221 7 Tot, Sandor HUN 7 vs 4 POR  Correia, Henrique Approved -
1 M10-222 8 Ouschan, Albin AUT 8 vs 7 POL  Skowerski, Karol Approved -
7 S10-222 7 Kremenovic, Miroslav SRB 7 vs 3 ITA  Cipriani, Danilo Approved -

16:00 session - round: F
T NR D RTo Match
7 L10-043 5 Helvik, Ine NOR 5 vs 2 GER  Thamsen, Wienke Approved -
9 WC10-043 5 Tahti, Jouni FIN 6 vs 3 GBR  Kimberley, Roy Approved -
2 G10-059 5 Cheprasova, Daria BLR 4 vs 5 NOR  Torvund, Nina Approved -
8 W10-087 6 Shut, Yana BLR 6 vs 2 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
6 J10-111 7 Zielinski, Wiktor POL 7 vs 5 TNC  Alnar, Mustafa Approved -
3 P10-111 6 Galic, Ivan CRO 3 vs 6 DEN  Lentz, Christoffer Approved -
1 M10-223 8 Filler, Joshua GER 8 vs 5 AUT  Ouschan, Albin Approved -
5 S10-223 7 Tot, Sandor HUN 7 vs 0 SRB  Kremenovic, Miroslav Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament

Visit the Aramith website ... Visit the Dynamic Billard website ... Visit the Iwan Simonis website ... Visit the Patricks Canadian Taverne website ... Visit the Rasson website ...