Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Now Running  »   [  EC - All Disciplines - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2018 - All Disciplins - Veldhoven - Netherlands

Mo, 23 - July - 2018
 Select time session:     all times    10:00    12:00    14:00    16:00    day overview 

10:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
0 Match-001 2 Netherlands NED 2 vs 0 TUR  Turkey Approved -
53 GT8-001 5 Rademakers, Megan NED 5 vs 2 TUR  Gol, Dilara Approved -
44 GT9-001 6 Pijpers, Lynn NED 6 vs 1 TUR  Ay, Zeynep-Beyza Approved -
- GTSO-001 1 Netherlands NED 0 vs 0 TUR  Turkey Approved -
0 Match-001 2 Germany GER 2 vs 1 LTU  Lithuania Approved -
30 JT8-001 7 Menn, Luca GER 5 vs 7 LTU  Zadeikis, Kestutis Approved -
31 JT9-001 8 Salic, Alen GER 8 vs 6 LTU  Ignotas, Mantas Approved -
0 Match-002 2 Norway NOR 2 vs 1 GER  Germany Approved -
46 GT8-002 5 Torvund, Nina NOR 5 vs 4 GER  Gunduz, Nathalia Approved -
51 GT9-002 6 Flage, Astrid-Eiken NOR 2 vs 6 GER  Brummer, Alina Approved -
- GTSO-002 1 Norway NOR 1 vs 0 GER  Germany Approved -
0 Match-002 2 Bulgaria BUL 0 vs 2 CRO  Croatia Approved -
38 JT10-002 7 Angelov, Emo BUL 1 vs 7 CRO  Galic, Ivan Approved -
36 JT8-002 7 Zhelev, Nikolay BUL 6 vs 3 CRO  Puljic, Jere Approved -
37 JT9-002 8 Divlev, Filip BUL 4 vs 8 CRO  Petljak, Tin Approved -
0 Match-002 2 Ukraine UKR 0 vs 2 NED  Netherlands Approved -
15 PT10-002 6 Lialin, Ihor UKR 5 vs 2 NED  van Berkel, Mika Approved -
13 PT8-002 6 Skorokhodov, Dmytro UKR 1 vs 6 NED  Pongers, Quinten Approved -
14 PT9-002 7 Rudenko, Ivan UKR 4 vs 7 NED  Pongers, Yannick Approved -
0 Match-002 2 Denmark DEN 1 vs 2 POL  Poland Approved -
41 ST10-002 7 Schmidt, Jesper DEN 7 vs 2 POL  Trudnowski, Maciej Approved -
39 ST8-002 7 Navne, Janick DEN 6 vs 7 POL  Zasztowt, Artur Approved -
40 ST9-002 8 Magle, Theis DEN 6 vs 8 POL  Malinowski, Tomasz Approved -
0 Match-002 2 Turkey TUR 2 vs 1 SWE  Sweden Approved -
42 WT8-002 6 Kibaroglu, Eylul TUR 6 vs 4 SWE  Nilsson, Jessika Approved -
43 WT9-002 7 Oc, Irem TUR 0 vs 7 SWE  Furberg, Louise Approved -
43 WTSO-002 1 Turkey TUR 1 vs 0 SWE  Sweden Approved -
0 Match-003 2 Belarus BLR 2 vs 1 SUI  Switzerland Approved -
54 GT8-003 5 Cheprasova, Daria BLR 2 vs 5 SUI  Keller, Cindy Approved -
55 GT9-003 6 Chernik, Palina BLR 6 vs 1 SUI  Volery, Shirin Approved -
- GTSO-003 1 Belarus BLR 1 vs 0 SUI  Switzerland Approved -
0 Match-003 2 Ukraine UKR 1 vs 2 CZE  Czech Republic Approved -
3 JT10-003 7 Kaliaiev, Danii UKR 5 vs 7 CZE  Brancusky, Petr Approved -
1 JT8-003 7 Skvortsov, Viacheslav UKR 7 vs 4 CZE  Lebduska, Filip Approved -
2 JT9-003 8 Siranchuk, Darya UKR 5 vs 8 CZE  Washburn, Calvin Approved -
0 Match-003 2 Austria AUT 2 vs 0 TNC  North Cyprus Approved -
6 PT10-003 6 Heel, Florian AUT 3 vs 4 TNC  Ozbay, Mehmet Approved -
4 PT8-003 6 Arda, David AUT 6 vs 1 TNC  Ozkebapci, Mehmet Approved -
5 PT9-003 7 Kiracti, Mathias AUT 7 vs 1 TNC  Boztuna, Salih Approved -
0 Match-003 2 Finland FIN 1 vs 2 POL  Poland Approved -
49 WT8-003 6 Soininen, Tuija FIN 2 vs 6 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
48 WT9-003 7 Vartiainen, Johanna FIN 7 vs 2 POL  Switala, Bogna Approved -
- WTSO-003 1 Finland FIN 0 vs 1 POL  Poland Approved -
0 Match-004 2 Russia RUS 2 vs 0 AUT  Austria Approved -
25 GT8-004 5 Gurova, Viktoriia RUS 5 vs 3 AUT  Riegler, Anna Approved -
26 GT9-004 6 Trushevskaia, Valeriia RUS 6 vs 3 AUT  Primus, Lena Approved -
- GTSO-004 1   - 0 vs 0 -   Approved -
0 Match-004 2 Switzerland SUI 0 vs 2 RUS  Russia Approved -
24 JT10-004 7 Starkermann, Silvan SUI 5 vs 5 RUS  Shkudov, Dmitrii Approved -
22 JT8-004 7 Volery, Sandro SUI 2 vs 7 RUS  Trifonov, Egor Approved -
23 JT9-004 8 Baetscher, Levin SUI 0 vs 8 RUS  Nekleenov, Ilia Approved -
0 Match-004 2 Portugal POR 2 vs 0 SUI  Switzerland Approved -
56 WT8-004 6 Franco, Vania POR 6 vs 5 SUI  von Rohr, Claudia Approved -
57 WT9-004 7 Rocha, Sara POR 7 vs 2 SUI  Gaspar, Yini Approved -
- WTSO-004 1   - 0 vs 0 -   Approved -
0 Match-005 2 Netherlands NED 2 vs 0 TUR  Turkey Approved -
18 JT10-005 7 Barendregt, Richard NED 6 vs 5 TUR  Okurlar, Ruhi-Can Approved -
16 JT8-005 7 de Valk, Joey NED 7 vs 6 TUR  Vatansever, Ibrahim Approved -
17 JT9-005 8 Dijkstra, Yuri NED 8 vs 6 TUR  Baykara, Arda Approved -
0 Match-005 2 Netherlands NED 2 vs 0 ITA  Italy Approved -
52 WT8-005 6 Peeters-Rademakers, Tamara NED 6 vs 0 ITA  Iannini, Sara Approved -
45 WT9-005 7 Beuriot, Micha NED 7 vs 5 ITA  Gaudino, Silvia Approved -
- WTSO-005 1   - 0 vs 0 -   Approved -
0 Match-006 2 North Cyprus TNC 0 vs 2 SWE  Sweden Approved -
9 JT10-006 7 Alnar, Mustafa TNC 2 vs 7 SWE  Gronsten, Ragnar Approved -
7 JT8-006 7 Sogular, Enis TNC 4 vs 7 SWE  Oastlund, Kasper Approved -
8 JT9-006 8 Cidam, Dogukan TNC 4 vs 7 SWE  Viitanen, William Approved -
0 Match-006 2 Russia RUS 2 vs 1 ITA  Italy Approved -
29 PT10-006 6 Lukin, Artem RUS 6 vs 2 ITA  Anelli, Francesco Approved -
27 PT8-006 6 Mittcev, Nikita RUS 6 vs 2 ITA  Cipriani, Francesco Approved -
28 PT9-006 7 Kovalerchik, Arseniy RUS 4 vs 7 ITA  Sini, Davide Approved -
0 Match-006 2 Germany GER 2 vs 1 NOR  Norway Approved -
50 WT8-006 6 Ivanovskaia, Veronika GER 3 vs 6 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
47 WT9-006 7 Vogelmann, Tina GER 7 vs 0 NOR  Helvik, Ine Approved -
- WTSO-006 1 Germany GER 1 vs 0 NOR  Norway Approved -
0 Match-007 2 Finland FIN 2 vs 0 NOR  Norway Approved -
10 JT8-007 7 Stroem, Micke FIN 7 vs 4 NOR  Flage, Gard-Eiken Approved -
11 JT9-007 8 Langstroem, Karo FIN 6 vs 6 NOR  Gangflot, Ole-Tobias Tanilon Approved -
0 Match-007 2 Norway NOR 2 vs 0 BUL  Bulgaria Approved -
35 PT10-007 6 Rudshavn, Ole-Kristian NOR 6 vs 4 BUL  Mazdrashki, Denis Approved -
33 PT8-007 6 Thomassen, Simon NOR 5 vs 3 BUL  Georgiev, Alexandar Approved -
34 PT9-007 7 Gangfløt, Emil-Andre NOR 7 vs 4 BUL  Todorov, Danile Approved -
0 Match-007 2 Ukraine UKR 2 vs 0 FRA  France Approved -
58 WT8-007 6 Nagorna, Viktoria UKR 6 vs 2 FRA  Va, Deu Rose Approved -
59 WT9-007 7 Polovinchuk, Kateryna UKR 7 vs 0 FRA  Cammas, Sylvie Approved -
- WTSO-007 1   - 0 vs 0 -   Approved -
0 Match-008 2 Denmark DEN 1 vs 2 POL  Poland Approved -
21 JT10-008 7 Krause, Mickey DEN 7 vs 0 POL  Krysztofik, Tomasz Approved -
19 JT8-008 7 Bonnelykke, Andreas-Steen DEN 5 vs 7 POL  Zdziech, Mateusz Approved -
20 JT9-008 8 Lentz, Christoffer DEN 4 vs 8 POL  Zielinski, Wiktor Approved -

12:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
3 L10-037 5 Helvik, Ine NOR 5 vs 2 SWE  Lofgren, Ann-Sofie Approved -
15 WC10-037 6 Himpe, David BEL 3 vs 6 GBR  Southern, Tony Approved -
4 L10-038 5 Moscetti, Cristina ITA 5 vs 0 ITA  Bolfelli, Barbara Approved -
9 WC10-038 6 Tahti, Jouni FIN 6 vs 3 BEL  Deklerck, Kurt Approved -
10 L10-039 5 Michl, Karin GER 4 vs 5 GER  Thamsen, Wienke Approved -
17 WC10-039 6 Dinsmore, Fred IRL 6 vs 4 SLO  Brajkovic, Matej Approved -
11 L10-040 5 Wessel, Susanne GER 5 vs 4 GER  Jarecki, Monika Approved -
20 WC10-040 6 Kimberley, Roy GBR 6 vs 4 POL  Malanowski, Emil Approved -
5 G10-053 5 Cheprasova, Daria BLR 5 vs 3 NED  Pijpers, Lynn Approved -
6 G10-054 5 Trushevskaia, Valeriia RUS 5 vs 4 RUS  Gurova, Viktoriia Approved -
7 G10-055 5 Chernik, Palina BLR 2 vs 5 NOR  Torvund, Nina Approved -
8 G10-056 5 Brummer, Alina GER 5 vs 0 NED  Verharen, Tara Approved -
25 W10-081 6 Czuprynska, Oliwia POL 6 vs 4 RUS  Tkach, Kristina Approved -
26 W10-082 6 Beuriot, Micha NED 5 vs 6 BLR  Shut, Yana Approved -
27 W10-083 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 3 UKR  Polovinchuk, Kateryna Approved -
28 W10-084 6 Schwan, Janine GER 2 vs 6 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
29 J10-105 7 Gronsten, Ragnar SWE 3 vs 7 BIH  Pehlivanovic, Sanjin Approved -
14 P10-105 6 Galic, Ivan CRO 6 vs 4 GER  Laszkowski, Dennis Approved -
32 J10-106 7 Zielinski, Wiktor POL 7 vs 5 NED  van Lierop, Jan Approved -
16 P10-106 6 Pongers, Quinten NED 5 vs 6 NOR  Gangfløt, Emil-Andre Approved -
30 J10-107 7 Alnar, Mustafa TNC 7 vs 6 GER  Froehlich, Christian Approved -
18 P10-107 6 Jamorski, Oskar POL 2 vs 6 DEN  Lentz, Christoffer Approved -
33 J10-108 7 Krause, Mickey DEN 7 vs 5 ESP  Souto, Jonas Approved -
19 P10-108 6 Neuhausen, Moritz GER 6 vs 1 GER  Ivanovski, Boris Approved -
1 M10-217 8 Kaplan, Tomasz POL 5 vs 8 GER  Filler, Joshua Approved -
21 S10-217 7 Tot, Sandor HUN 7 vs 5 GER  Gross, Steffen Approved -
12 M10-218 8 Chinahkov, Ruslan RUS 8 vs 7 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -
22 S10-218 7 Nagy, Csaba HUN 5 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
2 M10-219 8 Ouschan, Albin AUT 8 vs 0 ESP  Echeverria, Iker-Andoni Approved -
23 S10-219 7 Kremenovic, Miroslav SRB 7 vs 5 NOR  Nilsen, Jorgen Approved -
13 M10-220 8 Skowerski, Karol POL 8 vs 3 FIN  Makkonen, Petri Approved -
24 S10-220 7 Toivonen, Markku FIN 1 vs 7 ITA  Cipriani, Danilo Approved -

14:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
11 L10-041 5 Helvik, Ine NOR 5 vs 2 ITA  Moscetti, Cristina Approved -
14 WC10-041 6 Southern, Tony GBR 3 vs 6 FIN  Tahti, Jouni Approved -
17 L10-042 5 Thamsen, Wienke GER 5 vs 2 GER  Wessel, Susanne Approved -
15 WC10-042 6 Dinsmore, Fred IRL 4 vs 6 GBR  Kimberley, Roy Approved -
8 G10-057 5 Cheprasova, Daria BLR 5 vs 4 RUS  Trushevskaia, Valeriia Approved -
12 G10-058 5 Torvund, Nina NOR 5 vs 4 GER  Brummer, Alina Approved -
6 W10-085 6 Czuprynska, Oliwia POL 4 vs 6 BLR  Shut, Yana Approved -
2 W10-086 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 3 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
10 J10-109 7 Pehlivanovic, Sanjin BIH 0 vs 7 POL  Zielinski, Wiktor Approved -
9 P10-109 6 Galic, Ivan CRO 6 vs 0 NOR  Gangfløt, Emil-Andre Approved -
16 J10-110 7 Alnar, Mustafa TNC 7 vs 6 DEN  Krause, Mickey Approved -
13 P10-110 6 Lentz, Christoffer DEN 6 vs 2 GER  Neuhausen, Moritz Approved -
5 M10-221 8 Filler, Joshua GER 8 vs 0 RUS  Chinahkov, Ruslan Approved -
3 S10-221 7 Tot, Sandor HUN 7 vs 4 POR  Correia, Henrique Approved -
1 M10-222 8 Ouschan, Albin AUT 8 vs 7 POL  Skowerski, Karol Approved -
7 S10-222 7 Kremenovic, Miroslav SRB 7 vs 3 ITA  Cipriani, Danilo Approved -

16:00 session - round: F
T NR D RTo Match
7 L10-043 5 Helvik, Ine NOR 5 vs 2 GER  Thamsen, Wienke Approved -
9 WC10-043 6 Tahti, Jouni FIN 6 vs 3 GBR  Kimberley, Roy Approved -
2 G10-059 5 Cheprasova, Daria BLR 4 vs 5 NOR  Torvund, Nina Approved -
8 W10-087 6 Shut, Yana BLR 6 vs 2 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
6 J10-111 7 Zielinski, Wiktor POL 7 vs 5 TNC  Alnar, Mustafa Approved -
3 P10-111 6 Galic, Ivan CRO 3 vs 6 DEN  Lentz, Christoffer Approved -
1 M10-223 8 Filler, Joshua GER 8 vs 5 AUT  Ouschan, Albin Approved -
5 S10-223 7 Tot, Sandor HUN 7 vs 0 SRB  Kremenovic, Miroslav Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament