Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Now Running  »   [  EC - All Disciplines - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2018 - All Disciplins - Veldhoven - Netherlands

So, 22 - July - 2018
 Select time session:     all times    09:00    11:00    13:15    15:15    17:15    19:30    day overview 

09:00 session - round: L2
T NR D RTo Match
10 G10-033 5 Volery, Shirin SUI 3 vs 5 BLR  Dianisevichus, Alisa Approved -
13 G10-034 5 Flage, Astrid-Eiken NOR 5 vs 4 GER  Gunduz, Natalia Approved -
16 G10-035 5 Gurova, Viktoriia RUS 5 vs 2 SWE  Nguyen, My Approved -
3 G10-036 5 Primus, Lena AUT 5 vs 3 NED  Rademakers, Megan Approved -
9 G10-037 5 Hartikainen, Laura FIN 5 vs 3 SRB  Sarac, Bojana Approved -
19 G10-038 5 Guleikova, Aleksandra RUS 5 vs 4 SUI  Keller, Cindy Approved -
23 G10-039 5 Neuhausen, Maximiliana GER 5 vs 3 AUT  Kapeller, Sarah Approved -
27 G10-040 5 Ghaffari, Alara TNC 2 vs 5 POL  Switala, Bogna Approved -

09:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
39 J10-065 7 Haapaniemi, Mikael FIN 7 vs 6 TUR  Baykara, Arda Approved -
1 P10-065 6 Haegmans, Sonny NED 6 vs 4 BLR  Remez, Aliaksei Approved -
11 J10-066 7 Vatansever, Ibrahim TUR 7 vs 6 CRO  Petljak, Tin Approved -
25 P10-066 6 Arda, David AUT 6 vs 0 AUT  Heel, Florian Approved -
4 J10-067 7 Volery, Sandro SUI 3 vs 7 SWE  Gronsten, Ragnar Approved -
30 P10-067 6 Wollschlaeger, Jacques GER 6 vs 3 CZE  Tomecek, Milan Approved -
8 J10-068 7 Gangflot, Ole-Tobias Tanilon NOR 7 vs 6 RUS  Trifonov, Egor Approved -
33 P10-068 6 Mrva, Kristian SVK 5 vs 6 GER  Ivanovski, Boris Approved -
48 P10-069 6 Rapcsak, Barnabas HUN 0 vs 6 UKR  Lialin, Ihor Approved -
5 P10-070 6 Gnadeberg, Karl EST 6 vs 3 ITA  Anelli, Francesco Approved -
53 P10-071 6 Thomassen, Simon NOR 3 vs 6 NOR  Rudshavn, Ole-Kristian Approved -
57 P10-072 6 Jankowiak, Nikodem POL 0 vs 6 GER  Laszkowski, Dennis Approved -
44 P10-073 6 Vilches, Paul FRA 3 vs 6 NED  Pongers, Yannick Approved -
36 P10-074 6 Gangfløt, Emil-Andre NOR 6 vs 5 POL  Kural, Szymon Approved -
18 P10-075 6 Todorov, Danile BUL 5 vs 6 BLR  Adziarykha, Andrei Approved -
15 P10-076 6 Ozbay, Mehmet TNC 6 vs 4 UKR  Kobets, Valentyn Approved -
21 P10-077 6 Skorokhodov, Dmytro UKR 2 vs 6 NED  Knuever, Mitchel Approved -
29 P10-078 6 Sevastyanov, Arseni FIN 6 vs 2 BUL  Divlev, Filip Approved -
32 P10-079 6 Mazdrashki, Denis BUL 6 vs 2 ITA  Sini, Davide Approved -
35 P10-080 6 Seyhan, Sevgum TNC 1 vs 6 RUS  Kovalerchik, Arseniy Approved -
43 S10-129 7 Penta, Marco SUI 7 vs 5 SVK  Mrva, Milan Approved -
6 S10-130 7 Monzein, Christophe FRA 5 vs 7 GER  Gerber, Guido Approved -
47 S10-131 7 Palviainen, Mika FIN 2 vs 7 SWE  Toffer, Alf Approved -
56 S10-132 7 Taavila, Arto FIN 7 vs 0 TNC  Sozalp, Hasan Approved -
58 S10-133 7 Salzano, Angelo ITA 2 vs 7 ESP  Marquez, David Approved -
14 S10-134 7 Riolfatti, Michele ITA 7 vs 5 SVK  Lisik, Zdenko Approved -
17 S10-135 7 Sognen, Allan NOR 4 vs 7 FRA  Bobee, Gregory Approved -
20 S10-136 7 Gross, Steffen GER 7 vs 6 CZE  Mrnak, Jan Approved -
22 S10-137 7 Taube, Gatis LAT 2 vs 7 GER  Willner, Frank Approved -
2 S10-138 7 Stenten, Dirk GER 7 vs 3 SWE  Lofqvist, Fredrik Approved -
24 S10-139 7 Nieminen, Tero FIN 7 vs 6 SUI  Meierhofer, Daniel Approved -
26 S10-140 7 Milenkovic, Svetozar SRB 7 vs 2 TNC  Burcu, Askin Approved -
28 S10-141 7 Saloheimo, Joonas FIN 3 vs 7 SWE  Svanberg, Johan Approved -
31 S10-142 7 Weber, Andreas GER 7 vs 3 HUN  Habo, Alex Approved -
34 S10-143 7 Chellen, Kervin FRA 5 vs 7 SRB  Kremenovic, Miroslav Approved -
60 S10-144 7 Scharer, Marcel SUI 3 vs 7 AUT  Weichart, Markus Approved -
37 S10-145 7 Bucher, Andreas SUI 3 vs 7 DEN  Schmidt, Jesper Approved -
38 S10-146 7 Telfer, James NED 7 vs 3 GRE  Zavalis, Panagiotis Approved -
40 S10-147 7 Hagen, Henrik NOR 2 vs 7 NOR  Aralden, Dag-Joran Approved -
41 S10-148 7 Elfroos, Mats SWE 7 vs 6 NED  Eijmberts, Richard Approved -
42 S10-149 7 Flage, Gjermund NOR 7 vs 2 HUN  Luca, Gabor Approved -
7 S10-150 7 Latuputty, Djay NED 7 vs 4 SLO  Gavez, Kristijan Approved -
45 S10-151 7 Speijker, Lennaert NED 2 vs 7 SWE  Gunnarsson, Joakim Approved -
46 S10-152 7 Toivonen, Markku FIN 7 vs 1 FIN  Kaivonen, Tero Approved -
49 S10-153 7 Doroslovac, Rado SLO 3 vs 7 ITA  Cipriani, Danilo Approved -
50 S10-154 7 Maerz, Mario GER 7 vs 4 LUX  Jungels, Christian Approved -
51 S10-155 7 Bergh, Bjoern-Erik NOR 3 vs 7 GER  Ritter, Jurgen Approved -
52 S10-156 7 Zinowsky, Sascha GER 7 vs 5 SRB  Skrbic, Aleksandar Approved -
54 S10-157 7 Navne, Janick DEN 7 vs 1 NED  van Eekelen, Frans Approved -
55 S10-158 7 Bratteberg, Bjorn NOR 4 vs 7 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
59 S10-159 7 Hofmann, Timo GER 7 vs 1 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
12 S10-160 7 Laakso, Pauli FIN 7 vs 4 DEN  Magle, Theis Approved -

11:00 session - round: L2
T NR D RTo Match
26 W10-057 6 Filler, Pia GER 6 vs 3 FIN  Saaranen, Riikka Approved -
10 W10-058 6 Lopez, Silvia ESP 2 vs 6 TUR  Kibaroglu, Eylul Approved -
15 W10-059 6 Garcia, Encarnacion ESP 2 vs 6 BUL  Zlateva, Kristina Approved -
49 W10-060 6 Oc, Irem TUR 4 vs 6 POR  Rocha, Sara Approved -
56 W10-061 6 von Rohr, Claudia SUI 4 vs 6 SWE  Nilsson, Jessika Approved -
46 W10-062 6 Iannini, Sara ITA 1 vs 6 POR  Franco, Vania Approved -
45 W10-063 6 Milisauskaite, Simona LTU 6 vs 4 LUX  Meyer, Rachelle Approved -
39 W10-064 6 Gaspar, Yini SUI 4 vs 6 LAT  Prysazhnuka, Anna Approved -

11:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
25 J10-069 7 Skvortsov, Viacheslav UKR 4 vs 7 ESP  Souto, Jonas Approved -
2 J10-070 7 Barendregt, Richard NED 4 vs 7 TUR  Okurlar, Ruhi-Can Approved -
32 J10-071 7 Butschek, Manuel AUT 7 vs 1 SVK  Soltys, Michal Approved -
35 J10-072 7 Angelov, Emo BUL 7 vs 4 TNC  Cidam, Dogukan Approved -
16 J10-073 7 Brancusky, Petr CZE 7 vs 2 TNC  Sogular, Enis Approved -
33 J10-074 7 Zdziech, Mateusz POL 4 vs 7 POL  Zielinski, Wiktor Approved -
38 J10-075 7 Lebduska, Filip CZE 3 vs 7 SWE  Viitanen, William Approved -
40 J10-076 7 Oastlund, Kasper SWE 4 vs 7 CRO  Puljic, Jere Approved -
44 J10-077 7 Cakartas, Ercan TNC 3 vs 7 BUL  Zhelev, Nikolay Approved -
48 J10-078 7 de Valk, Joey NED 6 vs 7 CZE  Washburn, Calvin Approved -
53 J10-079 7 Dijkstra, Yuri NED 3 vs 7 ITA  Colombini, Fausto Approved -
57 J10-080 7 Shkudov, Dmitrii RUS 7 vs 4 UKR  Kaliaiev, Danii Approved -

11:00 session - round: SE-64
T NR D RTo Match
22 M10-161 8 He, Mario AUT 6 vs 8 CRO  Bartol, Roberto Approved -
55 M10-162 8 Kaplan, Tomasz POL 8 vs 5 POL  Skoneczny, Mariusz Approved -
47 M10-163 8 Labutis, Pijus LTU 8 vs 4 TUR  Yildirim, Onur Approved -
60 M10-164 8 Diaz-Pizarro, Francisco ESP 8 vs 7 SVK  Polach, Jaroslav Approved -
37 M10-165 8 Ruslanov, Stanimir BUL 8 vs 7 NOR  Saetre, Matias Approved -
3 M10-166 8 Souquet, Ralf GER 7 vs 8 POL  Fortunski, Mieszko Approved -
4 M10-167 8 Filler, Joshua GER 8 vs 4 GRE  Malai, Nikolaos Approved -
42 M10-168 8 Torrenti, Alessandro ITA 8 vs 3 AUT  Hoeberl, Georg Approved -
41 M10-169 8 Sola, Ante CRO 5 vs 8 NED  Rempe, Jan Approved -
58 M10-170 8 Koniar, Jakub SVK 8 vs 4 FIN  Siekkinen, Jani Approved -
8 M10-171 8 Ekonomopoulos, Nikos GRE 4 vs 8 NOR  Schjetne, Mats Approved -
19 M10-172 8 Laaksonen, Kim FIN 6 vs 8 RUS  Chinahkov, Ruslan Approved -
30 M10-173 8 Lotfy, Bahram DEN 8 vs 4 EST  Erm, Erki Approved -
20 M10-174 8 Stepanov, Konstantin RUS 8 vs 5 SWE  Andersson, Lukas Approved -
12 M10-175 8 Chamat, Marcus SWE 6 vs 8 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -
24 M10-176 8 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 8 vs 5 FIN  Juva, Markus Approved -
1 M10-177 8 Grabe, Denis EST 6 vs 8 AUT  Ouschan, Albin Approved -
50 M10-178 8 Rizzi, Fabio FRA 3 vs 8 SRB  Verkic, Milos Approved -
54 M10-179 8 Da Costa, Alain FRA 8 vs 3 LUX  Glatz, Marc Approved -
36 M10-180 8 Ferreira, Americo POR 4 vs 8 POR  Silva, Miguel Approved -
17 M10-181 8 Echeverria, Iker-Andoni ESP 8 vs 5 FRA  Cohen, Stephan Approved -
18 M10-182 8 Staab, Sebastian GER 8 vs 6 BIH  Muratovic, Alen Approved -
23 M10-183 8 Georgiev, Georgi BUL 8 vs 7 ITA  Bianchini, Michele Approved -
11 M10-184 8 Feijen, Niels NED 8 vs 2 CRO  Susic, Tomislav Approved -
29 M10-185 8 Lechner, Maximillian AUT 5 vs 8 NED  van den Berg, Nick Approved -
6 M10-186 8 Alcaide, David ESP 7 vs 8 NED  Saris, Ivar Approved -
43 M10-187 8 Kazakis, Alexander GRE 8 vs 3 SWE  Weiss, Adrian Approved -
13 M10-188 8 Skowerski, Karol POL 8 vs 7 SVK  Kovac, Lukas Approved -
52 M10-189 8 Gorst, Fedor RUS 8 vs 4 CZE  Meisner, Jan Approved -
14 M10-190 8 Grilo, Joao POR 8 vs 5 SVK  Lang, Daniel Approved -
31 M10-191 8 Makkonen, Petri FIN 8 vs 4 RUS  Seroshtan, Andrey Approved -
28 M10-192 8 Sparrenloev-Fischer, Christian SWE 8 vs 4 FIN  Uski, Jani Approved -

11:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
59 W10-049 6 Gradisnik, Ana SLO 6 vs 4 BLR  Shut, Yana Approved -
9 W10-050 6 Margeta, Monika SWE 0 vs 6 RUS  Tkach, Kristina Approved -
5 W10-051 6 Beuriot, Micha NED 6 vs 1 NED  Knijn, Relinde Approved -
21 W10-052 6 Va, Deu Rose FRA 1 vs 6 NED  Qiu, Elise Approved -
27 W10-053 6 Polovinchuk, Kateryna UKR 2 vs 6 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
51 W10-054 6 Seroshtan, Natalia RUS 6 vs 2 GER  Schwan, Janine Approved -
7 W10-055 6 Kjoersvik, Line NOR 5 vs 6 SWE  Furberg, Louise Approved -
34 W10-056 6 Peeters-Rademakers, Tamara NED 6 vs 5 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -

13:15 session - round: LQ
T NR D RTo Match
39 W10-065 6 Filler, Pia GER 6 vs 4 FRA  Va, Deu Rose Approved -
4 W10-066 6 Kibaroglu, Eylul TUR 6 vs 1 NED  Knijn, Relinde Approved -
11 W10-067 6 Zlateva, Kristina BUL 2 vs 6 SWE  Margeta, Monika Approved -
23 W10-068 6 Rocha, Sara POR 2 vs 6 BLR  Shut, Yana Approved -
15 W10-069 6 Nilsson, Jessika SWE 1 vs 6 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
48 W10-070 6 Franco, Vania POR 3 vs 6 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
22 W10-071 6 Milisauskaite, Simona LTU 1 vs 6 GER  Schwan, Janine Approved -
21 W10-072 6 Prysazhnuka, Anna LAT 2 vs 6 UKR  Polovinchuk, Kateryna Approved -

13:15 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
44 J10-081 7 Flage, Gard-Eiken NOR 4 vs 7 RUS  Shkudov, Dmitrii Approved -
12 J10-082 7 Langstroem, Karo FIN 4 vs 7 SWE  Gronsten, Ragnar Approved -
6 J10-083 7 Pehlivanovic, Sanjin BIH 7 vs 1 -  Gangflot, Ole-Tobias Tanilon Approved -
13 J10-084 7 Nekleenov, Ilia RUS 7 vs 2 CZE  Brancusky, Petr Approved -
1 J10-085 7 Zadeikis, Kestutis LTU 3 vs 7 POL  Zielinski, Wiktor Approved -
57 J10-086 7 Thyde, Jeppe DEN 7 vs 4 TUR  Vatansever, Ibrahim Approved -
58 J10-087 7 Suoraniemi, Aatu FIN 7 vs 4 CRO  Puljic, Jere Approved -
3 J10-088 7 van Lierop, Jan NED 7 vs 4 BUL  Zhelev, Nikolay Approved -
37 J10-089 7 Menn, Luca GER 5 vs 7 SWE  Viitanen, William Approved -
18 J10-090 7 Alnar, Mustafa TNC 7 vs 3 FIN  Haapaniemi, Mikael Approved -
29 J10-091 7 Shopik, Uladzislau BLR 7 vs 2 CZE  Washburn, Calvin Approved -
2 J10-092 7 Froehlich, Christian GER 7 vs 3 TUR  Okurlar, Ruhi-Can Approved -
30 J10-093 7 Krause, Mickey DEN 7 vs 2 ITA  Colombini, Fausto Approved -
19 J10-094 7 Stroem, Micke FIN 7 vs 1 BUL  Angelov, Emo Approved -
49 J10-095 7 Bonnelykke, Andreas-Steen DEN 7 vs 3 AUT  Butschek, Manuel Approved -
60 J10-096 7 Krysztofik, Tomasz POL 3 vs 7 ESP  Souto, Jonas Approved -

13:15 session - round: SE-64
T NR D RTo Match
20 S10-161 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 1 ESP  Marquez, David Approved -
41 S10-162 7 Trudnowski, Maciej POL 5 vs 7 ITA  Riolfatti, Michele Approved -
50 S10-163 7 Ahonen, Tomi FIN 6 vs 7 GER  Hofmann, Timo Approved -
51 S10-164 7 Tot, Sandor HUN 7 vs 2 DEN  Navne, Janick Approved -
46 S10-165 7 Karttunen, Sami FIN 4 vs 7 GER  Gross, Steffen Approved -
40 S10-166 7 Silva, Sergio POR 7 vs 5 GER  Zinowsky, Sascha Approved -
42 S10-167 7 Burkhardt, Kai GER 7 vs 6 GER  Willner, Frank Approved -
52 S10-168 7 Radakovits, Thomas AUT 7 vs 4 SWE  Toffer, Alf Approved -
53 S10-169 7 Nagy, Csaba HUN 7 vs 6 GER  Gerber, Guido Approved -
17 S10-170 7 Pereira, Manuel POR 7 vs 5 NED  Telfer, James Approved -
26 S10-171 7 Boni, GianLuca ITA 7 vs 4 FIN  Taavila, Arto Approved -
54 S10-172 7 Sini, Riccardo ITA 6 vs 7 GER  Stenten, Dirk Approved -
27 S10-173 7 Keihola, Kai FIN 6 vs 7 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
56 S10-174 7 Nykanen, Jouni FIN 5 vs 7 GER  Weber, Andreas Approved -
24 S10-175 7 Willius, Guenther GER 2 vs 7 SWE  Gunnarsson, Joakim Approved -
7 S10-176 7 Correia, Henrique POR 7 vs 2 FRA  Bobee, Gregory Approved -
5 S10-177 7 Cerimagic, Dino BIH 7 vs 1 NOR  Flage, Gjermund Approved -
34 S10-178 7 Vatne, Didrik NOR 7 vs 4 GER  Maerz, Mario Approved -
8 S10-179 7 Karlsson, Kent SWE 1 vs 7 SRB  Kremenovic, Miroslav Approved -
28 S10-180 7 Dalen, Pontus SWE 7 vs 6 NOR  Aralden, Dag-Joran Approved -
47 S10-181 7 Marsalo, Jiri FIN 7 vs 3 FIN  Nieminen, Tero Approved -
10 S10-182 7 Nilsen, Jorgen NOR 7 vs 6 FIN  Laakso, Pauli Approved -
36 S10-183 7 Mosler, Michael AUT 7 vs 4 SRB  Milenkovic, Svetozar Approved -
55 S10-184 7 Stark, Michael AUT 7 vs 3 SWE  Svanberg, Johan Approved -
43 S10-185 7 Bjerke, Tom NOR 7 vs 4 NED  Latuputty, Djay Approved -
35 S10-186 7 Lindloff, Thomas GER 5 vs 7 GER  Ritter, Jurgen Approved -
59 S10-187 7 Varadi, Andras HUN 2 vs 7 FIN  Toivonen, Markku Approved -
32 S10-188 7 Worung, Jimmy NED 4 vs 7 DEN  Schmidt, Jesper Approved -
38 S10-189 7 Woonings, Martijn NED 7 vs 6 SUI  Penta, Marco Approved -
45 S10-190 7 Schwedes, Dirk GER 6 vs 7 ITA  Cipriani, Danilo Approved -
31 S10-191 7 Margola, Giorgio ITA 7 vs 3 SWE  Elfroos, Mats Approved -
25 S10-192 7 Ayas, Murat SUI 7 vs 4 AUT  Weichart, Markus Approved -

13:15 session - round: WQ
T NR D RTo Match
33 G10-041 5 Siranchuk, Darya UKR 3 vs 5 BLR  Cheprasova, Daria Approved -
14 G10-042 5 Torvund, Nina NOR 4 vs 5 RUS  Trushevskaia, Valeriia Approved -
9 G10-043 5 Verharen, Tara NED 3 vs 5 BLR  Chernik, Palina Approved -
16 G10-044 5 Brummer, Alina GER 5 vs 2 NED  Pijpers, Lynn Approved -

15:15 session - round: L2
T NR D RTo Match
22 L10-029 5 Rohmer, Nathalie FRA 5 vs 1 GER  Orak, Alexandra Approved -
27 L10-030 5 Zwijnenburg, Jum NED 2 vs 5 ITA  Bolfelli, Barbara Approved -
24 L10-031 5 Andersson, Ulrika SWE 1 vs 5 GER  Hehre, Anja Approved -
30 L10-032 5 Jarecki, Monika GER 5 vs 4 GER  Lambauer, Alexandra Approved -

15:15 session - round: L3
T NR D RTo Match
12 G10-045 5 Dianisevichus, Alisa BLR 4 vs 5 NOR  Flage, Astrid-Eiken Approved -
14 G10-046 5 Gurova, Viktoriia RUS 5 vs 1 AUT  Primus, Lena Approved -
16 G10-047 5 Hartikainen, Laura FIN 2 vs 5 RUS  Guleikova, Aleksandra Approved -
18 G10-048 5 Neuhausen, Maximiliana GER 5 vs 4 POL  Switala, Bogna Approved -

15:15 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
48 P10-081 6 Galic, Ivan CRO 6 vs 5 EST  Gnadeberg, Karl Approved -
9 P10-082 6 Zaitinov, Alex BUL 2 vs 6 NED  Haegmans, Sonny Approved -
52 P10-083 6 Paluyan, Mikita BLR 3 vs 6 TNC  Ozbay, Mehmet Approved -
15 P10-084 6 Virtaranta, Jere FIN 2 vs 6 GER  Laszkowski, Dennis Approved -
1 P10-085 6 Pongers, Quinten NED 6 vs 4 FIN  Sevastyanov, Arseni Approved -
26 P10-086 6 Starkermann, Silvan SUI 6 vs 4 UKR  Lialin, Ihor Approved -
40 P10-087 6 Mittcev, Nikita RUS 1 vs 6 AUT  Arda, David Approved -
7 P10-088 6 van Berkel, Mika NED 1 vs 6 NOR  Gangfløt, Emil-Andre Approved -
43 P10-089 6 Lukin, Artem RUS 6 vs 5 BLR  Adziarykha, Andrei Approved -
5 P10-090 6 Jamorski, Oskar POL 6 vs 3 NED  Knuever, Mitchel Approved -
3 P10-091 6 Lentz, Christoffer DEN 6 vs 2 NED  Pongers, Yannick Approved -
47 P10-092 6 Galic, Luka CRO 3 vs 6 RUS  Kovalerchik, Arseniy Approved -
49 P10-093 6 Neuhausen, Moritz GER 6 vs 2 BUL  Mazdrashki, Denis Approved -
50 P10-094 6 Jastrzab, Dominik POL 5 vs 6 GER  Wollschlaeger, Jacques Approved -
51 P10-095 6 Kiracti, Mathias AUT 5 vs 6 NOR  Rudshavn, Ole-Kristian Approved -
59 P10-096 6 Hietamies, Sasu FIN 0 vs 6 GER  Ivanovski, Boris Approved -
29 M10-193 8 Bartol, Roberto CRO 7 vs 8 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
57 S10-193 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 0 ITA  Riolfatti, Michele Approved -
13 M10-194 8 Labutis, Pijus LTU 4 vs 8 ESP  Diaz-Pizarro, Francisco Approved -
53 S10-194 7 Hofmann, Timo GER 2 vs 7 HUN  Tot, Sandor Approved -
6 M10-195 8 Ruslanov, Stanimir BUL 4 vs 8 POL  Fortunski, Mieszko Approved -
60 S10-195 7 Gross, Steffen GER 7 vs 3 POR  Silva, Sergio Approved -
20 M10-196 8 Filler, Joshua GER 8 vs 2 ITA  Torrenti, Alessandro Approved -
54 S10-196 7 Burkhardt, Kai GER 6 vs 7 AUT  Radakovits, Thomas Approved -
21 M10-197 8 Rempe, Jan NED 2 vs 8 SVK  Koniar, Jakub Approved -
32 S10-197 7 Nagy, Csaba HUN 7 vs 4 POR  Pereira, Manuel Approved -
4 M10-198 8 Schjetne, Mats NOR 2 vs 8 RUS  Chinahkov, Ruslan Approved -
33 S10-198 7 Boni, GianLuca ITA 1 vs 7 GER  Stenten, Dirk Approved -
8 M10-199 8 Lotfy, Bahram DEN 5 vs 8 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -
56 S10-199 7 Aygunlu, Rustem TNC 2 vs 7 GER  Weber, Andreas Approved -
2 M10-200 8 Bijsterbosch, Marc NED 8 vs 3 ESP  Sanchez Ruiz, Francisco Approved -
28 S10-200 7 Gunnarsson, Joakim SWE 4 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
31 M10-201 8 Ouschan, Albin AUT 8 vs 1 SRB  Verkic, Milos Approved -
17 S10-201 7 Cerimagic, Dino BIH 5 vs 7 NOR  Vatne, Didrik Approved -
39 M10-202 8 Da Costa, Alain FRA 8 vs 6 POR  Silva, Miguel Approved -
37 S10-202 7 Kremenovic, Miroslav SRB 7 vs 3 SWE  Dalen, Pontus Approved -
42 M10-203 8 Echeverria, Iker-Andoni ESP 8 vs 7 GER  Staab, Sebastian Approved -
36 S10-203 7 Marsalo, Jiri FIN 5 vs 7 NOR  Nilsen, Jorgen Approved -
23 M10-204 8 Georgiev, Georgi BUL 7 vs 8 NED  Feijen, Niels Approved -
41 S10-204 7 Mosler, Michael AUT 7 vs 6 AUT  Stark, Michael Approved -
19 M10-205 8 van den Berg, Nick NED 3 vs 8 NED  Saris, Ivar Approved -
10 S10-205 7 Bjerke, Tom NOR 7 vs 5 GER  Ritter, Jurgen Approved -
44 M10-206 8 Kazakis, Alexander GRE 7 vs 8 POL  Skowerski, Karol Approved -
35 S10-206 7 Toivonen, Markku FIN 7 vs 2 DEN  Schmidt, Jesper Approved -
46 M10-207 8 Gorst, Fedor RUS 8 vs 2 POR  Grilo, Joao Approved -
25 S10-207 7 Woonings, Martijn NED 4 vs 7 ITA  Cipriani, Danilo Approved -
11 M10-208 8 Makkonen, Petri FIN 8 vs 3 SWE  Sparrenloev-Fischer, Christian Approved -
34 S10-208 7 Margola, Giorgio ITA 7 vs 5 SUI  Ayas, Murat Approved -

17:15 session - round: LQ
T NR D RTo Match
5 L10-033 5 Rohmer, Nathalie FRA 3 vs 5 GER  Thamsen, Wienke Approved -
60 WC10-033 5 Kengen, Dave NED 0 vs 5 SLO  Brajkovic, Matej Approved -
33 L10-034 5 Bolfelli, Barbara ITA 5 vs 4 FRA  Julien, Stella Approved -
53 WC10-034 5 Nygard, Kim-Ronny NOR 4 vs 5 BEL  Deklerck, Kurt Approved -
26 L10-035 5 Hehre, Anja GER 3 vs 5 SWE  Lofgren, Ann-Sofie Approved -
59 WC10-035 5 Larsson, Henrik SWE 3 vs 5 GBR  Southern, Tony Approved -
15 L10-036 5 Jarecki, Monika GER 5 vs 3 FIN  Panula, Tuuliina Approved -
57 WC10-036 5 Malanowski, Emil POL 5 vs 0 GER  Gattinger, Manfred Approved -
58 G10-049 5 Flage, Astrid-Eiken NOR 1 vs 5 NOR  Torvund, Nina Approved -
50 G10-050 5 Gurova, Viktoriia RUS 5 vs 1 UKR  Siranchuk, Darya Approved -
13 G10-051 5 Guleikova, Aleksandra RUS 2 vs 5 NED  Pijpers, Lynn Approved -
14 G10-052 5 Neuhausen, Maximiliana GER 1 vs 5 NED  Verharen, Tara Approved -

17:15 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
10 W10-073 6 Gradisnik, Ana SLO 3 vs 6 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
18 W10-074 6 Tkach, Kristina RUS 6 vs 3 GER  Filler, Pia Approved -
12 W10-075 6 Beuriot, Micha NED 6 vs 3 SWE  Margeta, Monika Approved -
35 W10-076 6 Qiu, Elise NED 2 vs 6 BLR  Shut, Yana Approved -
19 W10-077 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 4 TUR  Kibaroglu, Eylul Approved -
31 W10-078 6 Seroshtan, Natalia RUS 3 vs 6 UKR  Polovinchuk, Kateryna Approved -
22 W10-079 6 Furberg, Louise SWE 5 vs 6 GER  Schwan, Janine Approved -
20 W10-080 6 Peeters-Rademakers, Tamara NED 2 vs 6 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
46 J10-097 7 Shkudov, Dmitrii RUS 6 vs 7 SWE  Gronsten, Ragnar Approved -
28 P10-097 6 Galic, Ivan CRO 6 vs 0 NED  Haegmans, Sonny Approved -
49 J10-098 7 Pehlivanovic, Sanjin BIH 7 vs 3 RUS  Nekleenov, Ilia Approved -
39 P10-098 6 Ozbay, Mehmet TNC 1 vs 6 GER  Laszkowski, Dennis Approved -
3 J10-099 7 Zielinski, Wiktor POL 7 vs 2 DEN  Thyde, Jeppe Approved -
45 P10-099 6 Pongers, Quinten NED 6 vs 2 SUI  Starkermann, Silvan Approved -
24 J10-100 7 Suoraniemi, Aatu FIN 1 vs 7 NED  van Lierop, Jan Approved -
29 P10-100 6 Arda, David AUT 2 vs 6 NOR  Gangfløt, Emil-Andre Approved -
48 J10-101 7 Viitanen, William SWE 3 vs 7 TNC  Alnar, Mustafa Approved -
8 P10-101 6 Lukin, Artem RUS 5 vs 6 POL  Jamorski, Oskar Approved -
34 J10-102 7 Shopik, Uladzislau BLR 3 vs 7 GER  Froehlich, Christian Approved -
38 P10-102 6 Lentz, Christoffer DEN 6 vs 2 RUS  Kovalerchik, Arseniy Approved -
37 J10-103 7 Krause, Mickey DEN 7 vs 4 FIN  Stroem, Micke Approved -
27 P10-103 6 Neuhausen, Moritz GER 6 vs 1 GER  Wollschlaeger, Jacques Approved -
21 J10-104 7 Bonnelykke, Andreas-Steen DEN 3 vs 7 ESP  Souto, Jonas Approved -
47 P10-104 6 Rudshavn, Ole-Kristian NOR 5 vs 6 GER  Ivanovski, Boris Approved -
16 M10-209 8 Kaplan, Tomasz POL 8 vs 7 ESP  Diaz-Pizarro, Francisco Approved -
7 S10-209 7 Wirsbitzki, Reiner GER 1 vs 7 HUN  Tot, Sandor Approved -
2 M10-210 8 Fortunski, Mieszko POL 3 vs 8 GER  Filler, Joshua Approved -
51 S10-210 7 Gross, Steffen GER 7 vs 4 AUT  Radakovits, Thomas Approved -
1 M10-211 8 Koniar, Jakub SVK 2 vs 8 RUS  Chinahkov, Ruslan Approved -
30 S10-211 7 Nagy, Csaba HUN 7 vs 6 GER  Stenten, Dirk Approved -
4 M10-212 8 Stepanov, Konstantin RUS 8 vs 5 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -
9 S10-212 7 Weber, Andreas GER 4 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
40 M10-213 8 Ouschan, Albin AUT 8 vs 2 FRA  Da Costa, Alain Approved -
44 S10-213 7 Vatne, Didrik NOR 3 vs 7 SRB  Kremenovic, Miroslav Approved -
52 M10-214 8 Echeverria, Iker-Andoni ESP 8 vs 6 NED  Feijen, Niels Approved -
32 S10-214 7 Nilsen, Jorgen NOR 7 vs 2 AUT  Mosler, Michael Approved -
36 M10-215 8 Saris, Ivar NED 6 vs 8 POL  Skowerski, Karol Approved -
11 S10-215 7 Bjerke, Tom NOR 6 vs 7 FIN  Toivonen, Markku Approved -
6 M10-216 8 Gorst, Fedor RUS 5 vs 8 FIN  Makkonen, Petri Approved -
43 S10-216 7 Cipriani, Danilo ITA 7 vs 3 ITA  Margola, Giorgio Approved -

19:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
0 Match-001 2 Norway NOR 0 vs 2 POR  Portugal Approved -
46 ST10-001 7 Aralden, Dag-Joran NOR 2 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
44 ST8-001 7 Vatne, Didrik NOR 3 vs 2 POR  Silva, Sergio Approved -
45 ST9-001 8 Nilsen, Jorgen NOR 2 vs 8 POR  Pereira, Manuel Approved -
0 Match-002 2 Switzerland SUI 0 vs 2 SWE  Sweden Approved -
42 LT8-002 5 Haefliger, Ortenzia SUI 3 vs 5 SWE  Lofgren, Ann-Sofie Approved -
43 LT9-002 6 Oeschger, Monika SUI 2 vs 6 SWE  Andersson, Ulrika Approved -
- LTSO-002 1   - 0 vs 0 -   Approved -
0 Match-002 2 Greece GRE 2 vs 0 TNC  North Cyprus Approved -
41 MT10-002 8 Malai, Nikolaos GRE 8 vs 3 TNC  Altur, Onuc Approved -
39 MT8-002 8 Kazakis, Alexander GRE 8 vs 0 TNC  Borankan, Huseyin Approved -
40 MT9-002 9 Ekonomopoulos, Nikos GRE 6 vs 4 TNC  Sanlisoy, Osman Approved -
0 Match-003 2 Denmark DEN 2 vs 1 SUI  Switzerland Approved -
35 MT10-003 8 Lotfy, Bahram DEN 8 vs 2 SUI  Specchia, Sascha Approved -
33 MT8-003 8 Kristoffersen, Kasper DEN 8 vs 3 SUI  Anar, Bora Approved -
34 MT9-003 9 Madsen, Andreas DEN 3 vs 9 SUI  Regli, Ronald Approved -
0 Match-003 2 Serbia SRB 0 vs 2 ITA  Italy Approved -
15 ST10-003 7 Kremenovic, Miroslav SRB 4 vs 6 ITA  Sini, Riccardo Approved -
13 ST8-003 7 Skrbic, Aleksandar SRB 3 vs 7 ITA  Margola, Giorgio Approved -
14 ST9-003 8 Milenkovic, Svetozar SRB 3 vs 8 ITA  Cipriani, Danilo Approved -
0 Match-004 2 Portugal POR 3 vs 0 SLO  Slovenia Approved -
32 MT10-004 8 Silva, Miguel POR 8 vs 0 SLO  Potocnik, Jure Approved -
30 MT8-004 8 Sousa, Bruno POR 8 vs 2 SLO  Gradisnik, Mitja Approved -
31 MT9-004 9 Grilo, Joao POR 9 vs 3 SLO  Gradisnik, Klemen Approved -
0 Match-004 2 Hungary HUN 1 vs 2 GER  Germany Approved -
21 ST10-004 7 Tot, Sandor HUN 7 vs 0 GER  Gross, Steffen Approved -
19 ST8-004 7 Habo, Alex HUN 4 vs 7 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
20 ST9-004 8 Nagy, Csaba HUN 7 vs 8 GER  Stenten, Dirk Approved -
0 Match-005 2 Finland FIN 2 vs 0 SVK  Slovakia Approved -
49 ST10-005 7 Karttunen, Sami FIN 6 vs 5 SVK  Lisik, Zdenko Approved -
48 ST9-005 8 Ahonen, Tomi FIN 8 vs 7 SVK  Mrva, Milan Approved -
0 Match-006 2 Czech Republic CZE 2 vs 0 SVK  Slovakia Approved -
24 MT10-006 8 Meisner, Jan CZE 8 vs 4 SVK  Kovac, Lukas Approved -
22 MT8-006 8 Hybler, Roman CZE 8 vs 5 SVK  Koniar, Jakub Approved -
23 MT9-006 9 Urban, Petr CZE 8 vs 3 SVK  Polach, Jaroslav Approved -
0 Match-006 2 France FRA 2 vs 0 TNC  North Cyprus Approved -
52 ST10-006 7 Chellen, Kervin FRA 7 vs 1 TNC  Burcu, Askin Approved -
50 ST8-006 7 Bobee, Gregory FRA 7 vs 1 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
51 ST9-006 8 Monzein, Christophe FRA 6 vs 3 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
0 Match-007 2 Germany GER 1 vs 2 CRO  Croatia Approved -
18 MT10-007 8 Filler, Joshua GER 8 vs 5 CRO  Susic, Tomislav Approved -
16 MT8-007 8 Lackner, Andre GER 7 vs 8 CRO  Bartol, Roberto Approved -
17 MT9-007 9 Ludwig, Sebastian GER 7 vs 9 CRO  Bartol, Michel Approved -
0 Match-007 2 Austria AUT 1 vs 2 SUI  Switzerland Approved -
56 ST10-007 7 Weichart, Markus AUT 7 vs 2 SUI  Ayas, Murat Approved -
54 ST8-007 7 Stark, Michael AUT 6 vs 7 SUI  Karabiyk, Aygun Approved -
55 ST9-007 8 Radakovits, Thomas AUT 5 vs 8 SUI  Manojlovic, Sascha Approved -
0 Match-008 2 Sweden SWE 0 vs 2 NED  Netherlands Approved -
6 ST10-008 7 Karlsson, Kent SWE 6 vs 7 NED  Worung, Jimmy Approved -
4 ST8-008 7 Gunnarsson, Joakim SWE 5 vs 6 NED  Telfer, James Approved -
5 ST9-008 8 Svanberg, Johan SWE 4 vs 8 NED  Gennissen, Marinus Approved -
0 Match-010 2 Bosnia and Herzegovina BIH 2 vs 1 ITA  Italy Approved -
12 MT10-010 8 Pehlivanovic, Sanjin BIH 8 vs 7 ITA  Torrenti, Alessandro Approved -
10 MT8-010 8 Cerimagic, Dino BIH 4 vs 8 ITA  Dellino, Stefano Approved -
11 MT9-010 9 Muratovic, Alen BIH 9 vs 8 ITA  Bianchini, Michele Approved -
0 Match-011 2 Estonia EST 2 vs 1 TUR  Turkey Approved -
29 MT10-011 8 Magi, Mark EST 8 vs 5 TUR  Kanatlar, Saki Approved -
27 MT8-011 8 Erm, Erki EST 6 vs 8 TUR  Yildirim, Onur Approved -
28 MT9-011 9 Grabe, Denis EST 9 vs 7 TUR  Koylu, Mahmut-Sami Approved -
0 Match-014 2 Netherlands NED 2 vs 0 FRA  France Approved -
3 MT10-014 8 van Lierop, Jan NED 7 vs 6 FRA  Da Costa, Alain Approved -
1 MT8-014 8 Bijsterbosch, Marc NED 8 vs 4 FRA  Montpellier, Alex Approved -
2 MT9-014 9 Feijen, Niels NED 9 vs 6 FRA  Rizzi, Fabio Approved -
0 Match-015 2 Russia RUS 2 vs 1 SWE  Sweden Approved -
9 MT10-015 8 Gorst, Fedor RUS 8 vs 3 SWE  Weiss, Adrian Approved -
7 MT8-015 8 Seroshtan, Andrey RUS 1 vs 8 SWE  Sparrenloev-Fischer, Christian Approved -
8 MT9-015 9 Lutsker, Sergey RUS 9 vs 7 SWE  Larsson, Tomas Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament