Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Now Running  »   [  Under23 - Leende - (Golden Tulip Jagershorst)  ]  
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2017 - SLT - Leende - Netherlands

So, 20 - August - 2017
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    14:15    16:00    17:45    19:30    21:30    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
2 L9-001 5 Hehre, Anja GER 5 vs 2 GER  Jarecki, Monika Approved -
10 S9-A01 8 Lisik, Zdenko SVK 8 vs 6 GER  Stenten, Dirk Approved -
11 S9-A03 8 Schmidt, Jesper DEN 8 vs 6 FRA  Natali, Michel Approved -
1 S9-A04 8 Ericson, Stefan SWE 8 vs 2 HUN  Varadi, Andras Approved -
6 S9-A05 8 Derbilov, Vyacheslav RUS 8 vs 3 RUS  Kosykh, Evgeny Approved -
4 L9-008 5 Ignesti, Patrizia ITA 5 vs 2 ITA  Bolfelli, Barbara Approved -
12 S9-A08 8 Aygunlu, Rustem TNC 3 vs 8 FIN  Taavila, Arto Approved -
13 S9-B01 8 Schwedes, Dirk GER 4 vs 8 FIN  Ahonen, Tomi Approved -
9 S9-B04 8 Reese, Melvin NED 5 vs 8 NED  Verwijmeren, Bas Approved -
14 S9-B05 8 Wirsbitzki, Reiner GER 5 vs 8 FIN  Karttunen, Sami Approved -
15 S9-B08 8 Manojlovic, Sascha SUI 7 vs 8 NED  Telfer, James Approved -
16 S9-C01 8 Bobee, Gregory FRA 4 vs 8 GER  Gross, Steffen Approved -
17 S9-C03 8 Andersson, Glenn SWE 0 vs 8 POR  Correia, Henrique Approved -
7 S9-C04 8 Radakovits, Thomas AUT 5 vs 8 AUT  Stark, Michael Approved -
19 S9-C05 8 Gerber, Guido GER 7 vs 8 NED  Thehu, Jesse Approved -
20 S9-C08 8 Boni, GianLuca ITA 4 vs 8 SWE  Lofqvist, Fredrik Approved -
21 S9-D01 8 Chellen, Kervin FRA 6 vs 8 FIN  Nykanen, Jouni Approved -
22 S9-D04 8 Nilsen, Jorgen NOR 4 vs 8 POR  Neves, Antonio Approved -
8 S9-D05 8 Bak, Tomasz POL 8 vs 2 RUS  Sayapin, Maxim Approved -
23 S9-D06 8 Bratteberg, Bjorn NOR 3 vs 8 SWE  Elfroos, Mats Approved -
3 S9-D08 8 Skrbic, Aleksandar SRB 5 vs 8 NED  Lely, Alex Approved -

10:45 session - round: W1
T NR D RTo Match
4 S9-A09 8 Keller, Jan DEN 6 vs 8 SVK  Lisik, Zdenko Approved -
7 S9-A10 8 Milenkovic, Svetozar SRB 3 vs 8 NOR  Johannessen, Christian Approved -
5 S9-A11 8 Misiewicz, Radoslaw POL 3 vs 8 DEN  Schmidt, Jesper Approved -
8 S9-A12 8 Ericson, Stefan SWE 7 vs 8 POL  Kiernicki, Adam Approved -
9 S9-A13 8 Karlsson, Kent SWE 4 vs 8 RUS  Derbilov, Vyacheslav Approved -
10 S9-A14 8 Sozalp, Hasan TNC 8 vs 6 FIN  Palviainen, Mika Approved -
12 S9-A15 8 Dalen, Pontus SWE 8 vs 7 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
13 S9-A16 8 Taavila, Arto FIN 6 vs 8 SUI  Ayas, Murat Approved -
14 S9-B09 8 Delesalle, Thierry FRA 8 vs 5 FIN  Ahonen, Tomi Approved -
15 S9-B10 8 Mrva, Milan SVK 8 vs 7 TUR  Bedir, Murat-Can Approved -
6 S9-B11 8 Worung, Jimmy NED 8 vs 2 SWE  Toffer, Alf Approved -
16 S9-B12 8 Verwijmeren, Bas NED 6 vs 8 TUR  Abdik, Onur Approved -
17 S9-B13 8 Hensens, Joram NED 2 vs 8 FIN  Karttunen, Sami Approved -
18 S9-B14 8 Habo, Alex HUN 8 vs 3 AUT  Schernthaner, Johann Approved -
19 S9-B15 8 Svanberg, Johan SWE 8 vs 3 ITA  Cipriani, Danilo Approved -
3 S9-B16 8 Telfer, James NED 6 vs 8 LUX  Glatz, Marc Approved -
2 S9-C09 8 Kristiansen, Vegar NOR 6 vs 8 GER  Gross, Steffen Approved -
1 S9-C10 8 Forster, Frank GER 8 vs 7 FIN  Kakkonen, Pasi Approved -
11 S9-C11 8 Weichart, Markus AUT 2 vs 8 POR  Correia, Henrique Approved -
20 S9-C12 8 Stark, Michael AUT 8 vs 4 SUI  Scharer, Marcel Approved -
21 S9-C13 8 Laakso, Pauli FIN 2 vs 8 NED  Thehu, Jesse Approved -
22 S9-C14 8 Kremenovic, Miroslav SRB 8 vs 2 HUN  Nagy, Csaba Approved -
23 S9-C15 8 Celikag, Mucahit TNC 8 vs 7 CZE  Mrnak, Jan Approved -

12:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
9 L9-009 5 Wessel, Susanne GER 4 vs 5 GER  Hehre, Anja Approved -
18 L9-010 5 Lofgren, Ann-Sofie SWE 5 vs 1 SWE  Nilsson, Annika Approved -
7 L9-011 5 Cunha, Alexandra POR 5 vs 1 NOR  Helvik, Ine Approved -
16 L9-012 5 Rohmer, Nathalie FRA 5 vs 1 SUI  Habersaat, Ursula Approved -
5 L9-013 5 Panula, Tuuliina FIN 5 vs 4 FRA  Julien, Stella Approved -
11 L9-014 5 Moreira, Lidia POR 5 vs 0 CZE  Zalmanova, Ilona Approved -
19 L9-015 5 Moscetti, Cristina ITA 4 vs 5 GER  Thamsen, Wienke Approved -
21 L9-016 5 Ignesti, Patrizia ITA 5 vs 0 GER  Michl, Karin Approved -
22 S9-C16 8 Lofqvist, Fredrik SWE 6 vs 8 FIN  Toivonen, Markku Approved -
20 S9-D09 8 Maerz, Mario GER 2 vs 8 FIN  Nykanen, Jouni Approved -
3 S9-D10 8 Leeflang, Mozes NED 7 vs 8 NOR  Oldervik, Ronnie Approved -
17 S9-D11 8 Kaivonen, Tero FIN 5 vs 8 RUS  Kolesnikov, Vladimir Approved -
6 S9-D12 8 Neves, Antonio POR 7 vs 8 NED  Eijmberts, Richard Approved -
14 S9-D13 8 Navne, Janick DEN 4 vs 8 POL  Bak, Tomasz Approved -
15 S9-D14 8 Elfroos, Mats SWE 8 vs 5 ITA  Valoroso, Marcello Approved -
2 S9-D15 8 Hofmann, Timo GER 7 vs 8 FIN  Rantanen, Antti Approved -
1 S9-D16 8 Lely, Alex NED 5 vs 8 POR  Pereira, Manuel Approved -

14:15 session - round: L1
T NR D RTo Match
4 L9-017 5 Jarecki, Monika GER 2 vs 5 GER  Michl, Karin Approved -
19 L9-024 5 Bolfelli, Barbara ITA 2 vs 5 GER  Wessel, Susanne Approved -
23 S9-A17 8 Stenten, Dirk GER 8 vs 1 FIN  Taavila, Arto Approved -
21 S9-A19 8 Natali, Michel FRA 8 vs 1 FIN  Palviainen, Mika Approved -
10 S9-A20 8 Varadi, Andras HUN 3 vs 8 SWE  Karlsson, Kent Approved -
13 S9-A21 8 Kosykh, Evgeny RUS 3 vs 8 SWE  Ericson, Stefan Approved -
12 S9-A24 8 Aygunlu, Rustem TNC 1 vs 8 DEN  Keller, Jan Approved -
1 S9-B17 8 Schwedes, Dirk GER 3 vs 8 NED  Telfer, James Approved -
2 S9-B20 8 Reese, Melvin NED 5 vs 8 NED  Hensens, Joram Approved -
3 S9-B21 8 Wirsbitzki, Reiner GER 8 vs 2 NED  Verwijmeren, Bas Approved -
22 S9-B24 8 Manojlovic, Sascha SUI 5 vs 8 FIN  Ahonen, Tomi Approved -
20 S9-C17 8 Bobee, Gregory FRA 8 vs 3 SWE  Lofqvist, Fredrik Approved -
11 S9-C19 8 Andersson, Glenn SWE 5 vs 8 HUN  Nagy, Csaba Approved -
16 S9-C20 8 Radakovits, Thomas AUT 2 vs 8 FIN  Laakso, Pauli Approved -
8 S9-C21 8 Gerber, Guido GER 8 vs 3 SUI  Scharer, Marcel Approved -
15 S9-C24 8 Boni, GianLuca ITA 4 vs 8 NOR  Kristiansen, Vegar Approved -
17 S9-D17 8 Chellen, Kervin FRA 2 vs 8 NED  Lely, Alex Approved -
18 S9-D20 8 Nilsen, Jorgen NOR 8 vs 2 DEN  Navne, Janick Approved -
14 S9-D21 8 Sayapin, Maxim RUS 7 vs 8 POR  Neves, Antonio Approved -
9 S9-D22 8 Bratteberg, Bjorn NOR 8 vs 5 FIN  Kaivonen, Tero Approved -
7 S9-D24 8 Skrbic, Aleksandar SRB 5 vs 8 GER  Maerz, Mario Approved -

16:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
16 S9-A25 8 Lisik, Zdenko SVK 7 vs 8 NOR  Johannessen, Christian Approved -
1 S9-A26 8 Schmidt, Jesper DEN 8 vs 7 POL  Kiernicki, Adam Approved -
23 S9-A27 8 Derbilov, Vyacheslav RUS 8 vs 2 TNC  Sozalp, Hasan Approved -
15 S9-A28 8 Dalen, Pontus SWE 3 vs 8 SUI  Ayas, Murat Approved -
18 S9-B25 8 Delesalle, Thierry FRA 4 vs 8 SVK  Mrva, Milan Approved -
10 S9-B26 8 Worung, Jimmy NED 8 vs 0 TUR  Abdik, Onur Approved -
19 S9-B27 8 Karttunen, Sami FIN 5 vs 8 HUN  Habo, Alex Approved -
8 S9-B28 8 Svanberg, Johan SWE 8 vs 5 LUX  Glatz, Marc Approved -
6 S9-C25 8 Gross, Steffen GER 8 vs 7 GER  Forster, Frank Approved -
4 S9-C26 8 Correia, Henrique POR 6 vs 8 AUT  Stark, Michael Approved -
21 S9-C27 8 Thehu, Jesse NED 8 vs 4 SRB  Kremenovic, Miroslav Approved -
3 S9-C28 8 Celikag, Mucahit TNC 2 vs 8 FIN  Toivonen, Markku Approved -
2 S9-D25 8 Nykanen, Jouni FIN 4 vs 8 NOR  Oldervik, Ronnie Approved -
17 S9-D26 8 Kolesnikov, Vladimir RUS 3 vs 8 NED  Eijmberts, Richard Approved -
12 S9-D27 8 Bak, Tomasz POL 5 vs 8 SWE  Elfroos, Mats Approved -
20 S9-D28 8 Rantanen, Antti FIN 3 vs 8 POR  Pereira, Manuel Approved -

17:45 session - round: L2
T NR D RTo Match
8 S9-A29 8 Stenten, Dirk GER 8 vs 1 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
21 S9-A30 8 Natali, Michel FRA 6 vs 8 SWE  Karlsson, Kent Approved -
20 S9-A31 8 Ericson, Stefan SWE 2 vs 8 POL  Misiewicz, Radoslaw Approved -
9 S9-A32 8 Milenkovic, Svetozar SRB 0 vs 8 DEN  Keller, Jan Approved -
18 S9-B29 8 Telfer, James NED 5 vs 8 ITA  Cipriani, Danilo Approved -
17 S9-B30 8 Schernthaner, Johann AUT 8 vs 6 NED  Hensens, Joram Approved -
11 S9-B31 8 Wirsbitzki, Reiner GER 8 vs 1 SWE  Toffer, Alf Approved -
4 S9-B32 8 Bedir, Murat-Can TUR 3 vs 8 FIN  Ahonen, Tomi Approved -
23 S9-C29 8 Bobee, Gregory FRA 8 vs 3 CZE  Mrnak, Jan Approved -
19 S9-C30 8 Nagy, Csaba HUN 8 vs 1 FIN  Laakso, Pauli Approved -
15 S9-C31 8 Gerber, Guido GER 8 vs 5 AUT  Weichart, Markus Approved -
3 S9-C32 8 Kakkonen, Pasi FIN 2 vs 8 NOR  Kristiansen, Vegar Approved -
10 S9-D29 8 Lely, Alex NED 8 vs 7 GER  Hofmann, Timo Approved -
7 S9-D30 8 Valoroso, Marcello ITA 8 vs 7 NOR  Nilsen, Jorgen Approved -
12 S9-D31 8 Neves, Antonio POR 8 vs 4 NOR  Bratteberg, Bjorn Approved -
14 S9-D32 8 Leeflang, Mozes NED 7 vs 8 GER  Maerz, Mario Approved -

17:45 session - round: WQ
T NR D RTo Match
2 L9-025 5 Hehre, Anja GER 5 vs 2 SWE  Lofgren, Ann-Sofie Approved -
1 L9-026 5 Cunha, Alexandra POR 1 vs 5 FRA  Rohmer, Nathalie Approved -
22 L9-027 5 Panula, Tuuliina FIN 5 vs 2 POR  Moreira, Lidia Approved -
13 L9-028 5 Thamsen, Wienke GER 3 vs 5 ITA  Ignesti, Patrizia Approved -

19:30 session - round: L2
T NR D RTo Match
4 L9-029 5 Michl, Karin GER 5 vs 1 ITA  Moscetti, Cristina Approved -
13 L9-030 5 Zalmanova, Ilona CZE 4 vs 5 FRA  Julien, Stella Approved -
3 L9-031 5 Habersaat, Ursula SUI 3 vs 5 NOR  Helvik, Ine Approved -
2 L9-032 5 Nilsson, Annika SWE 1 vs 5 GER  Wessel, Susanne Approved -

19:30 session - round: LQ
T NR D RTo Match
1 S9-A33 8 Stenten, Dirk GER 8 vs 6 SVK  Lisik, Zdenko Approved -
19 S9-A34 8 Karlsson, Kent SWE 8 vs 3 POL  Kiernicki, Adam Approved -
22 S9-A35 8 Misiewicz, Radoslaw POL 8 vs 2 TNC  Sozalp, Hasan Approved -
6 S9-A36 8 Keller, Jan DEN 4 vs 8 SWE  Dalen, Pontus Approved -
23 S9-B33 8 Cipriani, Danilo ITA 8 vs 1 FRA  Delesalle, Thierry Approved -
7 S9-B34 8 Schernthaner, Johann AUT 8 vs 1 TUR  Abdik, Onur Approved -
15 S9-B35 8 Wirsbitzki, Reiner GER 8 vs 5 FIN  Karttunen, Sami Approved -
8 S9-B36 8 Ahonen, Tomi FIN 5 vs 8 LUX  Glatz, Marc Approved -
16 S9-C33 8 Bobee, Gregory FRA 6 vs 8 GER  Forster, Frank Approved -
11 S9-C34 8 Nagy, Csaba HUN 6 vs 8 POR  Correia, Henrique Approved -
21 S9-C35 8 Gerber, Guido GER 8 vs 7 SRB  Kremenovic, Miroslav Approved -
9 S9-C36 8 Kristiansen, Vegar NOR 8 vs 0 TNC  Celikag, Mucahit Approved -
20 S9-D33 8 Lely, Alex NED 8 vs 4 FIN  Nykanen, Jouni Approved -
10 S9-D34 8 Valoroso, Marcello ITA 6 vs 8 RUS  Kolesnikov, Vladimir Approved -
17 S9-D35 8 Neves, Antonio POR 8 vs 3 POL  Bak, Tomasz Approved -
12 S9-D36 8 Maerz, Mario GER 0 vs 8 FIN  Rantanen, Antti Approved -

21:30 session - round: LQ
T NR D RTo Match
12 L9-033 5 Michl, Karin GER 5 vs 2 POR  Cunha, Alexandra Approved -
4 L9-034 5 Julien, Stella FRA 5 vs 4 SWE  Lofgren, Ann-Sofie Approved -
7 L9-035 5 Helvik, Ine NOR 5 vs 1 GER  Thamsen, Wienke Approved -
9 L9-036 5 Wessel, Susanne GER 5 vs 2 POR  Moreira, Lidia Approved -

21:30 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
10 S9-SE01 8 Johannessen, Christian NOR 8 vs 3 GER  Stenten, Dirk Approved -
11 S9-SE02 8 Neves, Antonio POR 5 vs 8 DEN  Schmidt, Jesper Approved -
8 S9-SE03 8 Derbilov, Vyacheslav RUS 5 vs 8 NED  Lely, Alex Approved -
13 S9-SE04 8 Misiewicz, Radoslaw POL 6 vs 8 SUI  Ayas, Murat Approved -
14 S9-SE05 8 Mrva, Milan SVK 5 vs 8 POR  Correia, Henrique Approved -
1 S9-SE06 8 Karlsson, Kent SWE 3 vs 8 NED  Worung, Jimmy Approved -
3 S9-SE07 8 Habo, Alex HUN 8 vs 1 AUT  Schernthaner, Johann Approved -
6 S9-SE08 8 Rantanen, Antti FIN 7 vs 8 SWE  Svanberg, Johan Approved -
15 S9-SE09 8 Gross, Steffen GER 7 vs 8 SWE  Dalen, Pontus Approved -
16 S9-SE10 8 Wirsbitzki, Reiner GER 8 vs 1 AUT  Stark, Michael Approved -
21 S9-SE11 8 Thehu, Jesse NED 8 vs 5 GER  Forster, Frank Approved -
22 S9-SE12 8 Gerber, Guido GER 6 vs 8 FIN  Toivonen, Markku Approved -
23 S9-SE13 8 Oldervik, Ronnie NOR 2 vs 8 ITA  Cipriani, Danilo Approved -
20 S9-SE14 8 Kristiansen, Vegar NOR 7 vs 8 NED  Eijmberts, Richard Approved -
17 S9-SE15 8 Elfroos, Mats SWE 3 vs 8 LUX  Glatz, Marc Approved -
2 S9-SE16 8 Kolesnikov, Vladimir RUS 1 vs 8 POR  Pereira, Manuel Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament