Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Now Running  »   [  Under23 - Leende - (Golden Tulip Jagershorst)  ]  
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2017 - SLT - Leende - Netherlands

Do, 17 - August - 2017
 Select time session:     all times    09:00    11:00    13:00    15:30    17:30    19:30    day overview 

09:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
23 L10-033 5 Helvik, Ine NOR 5 vs 1 CZE  Zalmanova, Ilona Approved -
5 L10-034 5 Cunha, Alexandra POR 3 vs 5 FRA  Julien, Stella Approved -
6 L10-035 5 Moreira, Lidia POR 1 vs 5 SWE  Lofgren, Ann-Sofie Approved -
10 L10-036 5 Thamsen, Wienke GER 5 vs 3 GER  Michl, Karin Approved -

09:00 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
3 S10-SE17 7 Kristiansen, Vegar NOR 7 vs 1 GER  Schwedes, Dirk Approved -
1 S10-SE18 7 Karttunen, Sami FIN 1 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
2 S10-SE19 7 Cerimagic, Dino BIH 7 vs 6 POL  Bak, Tomasz Approved -
8 S10-SE20 7 Natali, Michel FRA 2 vs 7 SUI  Ayas, Murat Approved -
11 S10-SE21 7 Nagy, Csaba HUN 7 vs 4 SRB  Kremenovic, Miroslav Approved -
9 S10-SE22 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 1 GER  Gerber, Guido Approved -
7 S10-SE23 7 Johannessen, Christian NOR 7 vs 2 NED  Leeflang, Mozes Approved -
12 S10-SE24 7 Keller, Jan DEN 7 vs 4 SWE  Karlsson, Kent Approved -

11:00 session - round: L2
T NR D RTo Match
0 Match-017 2 Austria AUT 2 vs 1 SWE  Sweden Approved -
9 ST10-017 7 Weichart, Markus AUT 7 vs 5 SWE  Karlsson, Kent Approved -
7 ST8-017 7 Schernthaner, Johann AUT 7 vs 5 SWE  Svanberg, Johan Approved -
8 ST9-017 8 Stark, Michael AUT 3 vs 8 SWE  Ericson, Stefan Approved -
0 Match-018 2 Poland POL 1 vs 2 FIN  Finland Approved -
3 ST10-018 7 Kiernicki, Adam POL 1 vs 7 FIN  Karttunen, Sami Approved -
1 ST8-018 7 Misiewicz, Radoslaw POL 5 vs 7 FIN  Nykanen, Jouni Approved -
2 ST9-018 8 Bak, Tomasz POL 8 vs 1 FIN  Ahonen, Tomi Approved -
0 Match-019 2 France FRA 1 vs 2 TNC  North Cyprus Approved -
6 ST10-019 7 Chellen, Kervin FRA 7 vs 0 TNC  Celikag, Mucahit Approved -
4 ST8-019 7 Delesalle, Thierry FRA 5 vs 7 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
5 ST9-019 8 Bobee, Gregory FRA 7 vs 8 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
0 Match-020 2 Italy ITA 0 vs 3 POR  Portugal Approved -
12 ST10-020 7 Cipriani, Danilo ITA 2 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
10 ST8-020 7 Boni, GianLuca ITA 3 vs 7 POR  Neves, Antonio Approved -
11 ST9-020 8 Valoroso, Marcello ITA 6 vs 8 POR  Pereira, Manuel Approved -

11:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
0 Match-005 2 Germany GER 2 vs 0 FRA  France Approved -
22 LT8-005 5 Wessel, Susanne GER 5 vs 4 FRA  Rohmer, Nathalie Approved -
23 LT9-005 5 Michl, Karin GER 5 vs 4 FRA  Julien, Stella Approved -
- LTS-005 5   - 0 vs 0 -   Approved -
0 Match-006 2 Portugal POR 2 vs 1 ITA  Italy Approved -
13 LT8-006 5 Cunha, Alexandra POR 5 vs 1 ITA  Moscetti, Cristina Approved -
14 LT9-006 5 Moreira, Lidia POR 1 vs 5 ITA  Ignesti, Patrizia Approved -
- LTS-006 5   - 3 vs 2 -   Approved -

13:00 session - round: L3
T NR D RTo Match
0 Match-023 2 Austria AUT 0 vs 2 FIN  Finland Approved -
6 ST10-023 7 Weichart, Markus AUT 2 vs 7 FIN  Karttunen, Sami Approved -
5 ST8-023 7 Schernthaner, Johann AUT 4 vs 7 FIN  Nykanen, Jouni Approved -
4 ST9-023 8 Radakovits, Thomas AUT 6 vs 8 FIN  Ahonen, Tomi Approved -
0 Match-024 2 North Cyprus TNC 0 vs 2 POR  Portugal Approved -
9 ST10-024 7 Celikag, Mucahit TNC 0 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
7 ST8-024 7 Konuklu, Emir A TNC 3 vs 5 POR  Neves, Antonio Approved -
8 ST9-024 8 Aygunlu, Rustem TNC 4 vs 8 POR  Pereira, Manuel Approved -

13:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
0 Match-021 2 Norway NOR 3 vs 0 SUI  Switzerland Approved -
12 ST10-021 7 Johannessen, Christian NOR 7 vs 2 SUI  Ayas, Murat Approved -
10 ST8-021 7 Oldervik, Ronnie NOR 7 vs 1 SUI  Scharer, Marcel Approved -
11 ST9-021 8 Kristiansen, Vegar NOR 8 vs 4 SUI  Manojlovic, Sascha Approved -
0 Match-022 2 Netherlands NED 2 vs 0 GER  Germany Approved -
1 ST10-022 7 Leeflang, Mozes NED 5 vs 2 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
3 ST8-022 7 Thehu, Jesse NED 7 vs 4 GER  Stenten, Dirk Approved -
2 ST9-022 8 Telfer, James NED 8 vs 1 GER  Gerber, Guido Approved -

15:30 session - round: QF
T NR D RTo Match
2 L10-037 6 Rohmer, Nathalie FRA 6 vs 4 SWE  Lofgren, Ann-Sofie Approved -
4 L10-038 6 Bolfelli, Barbara ITA 6 vs 0 FRA  Julien, Stella Approved -
7 L10-039 6 Ignesti, Patrizia ITA 5 vs 6 GER  Thamsen, Wienke Approved -
8 L10-040 6 Moscetti, Cristina ITA 2 vs 6 NOR  Helvik, Ine Approved -
3 S10-SE25 8 Kristiansen, Vegar NOR 8 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
5 S10-SE26 8 Cerimagic, Dino BIH 7 vs 8 SUI  Ayas, Murat Approved -
9 S10-SE27 8 Nagy, Csaba HUN 5 vs 8 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
1 S10-SE28 8 Johannessen, Christian NOR 8 vs 6 DEN  Keller, Jan Approved -

17:30 session - round: SF
T NR D RTo Match
3 L10-041 6 Rohmer, Nathalie FRA 6 vs 3 ITA  Bolfelli, Barbara Approved -
4 L10-042 6 Thamsen, Wienke GER 1 vs 6 NOR  Helvik, Ine Approved -
1 S10-SE29 8 Kristiansen, Vegar NOR 8 vs 6 SUI  Ayas, Murat Approved -
2 S10-SE30 8 Wirsbitzki, Reiner GER 8 vs 7 NOR  Johannessen, Christian Approved -

19:30 session - round: F
T NR D RTo Match
2 L10-043 6 Rohmer, Nathalie FRA 2 vs 6 NOR  Helvik, Ine Approved -
1 S10-SE31 8 Kristiansen, Vegar NOR 8 vs 5 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament