Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2017 - SLT - Leende - Netherlands

Mi, 16 - August - 2017
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    14:15    16:15    18:00    20:00    day overview 

09:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
12 L10-017 5 Panula, Tuuliina FIN 5 vs 1 SWE  Nilsson, Annika Approved -
2 L10-024 5 Hehre, Anja GER 4 vs 5 GER  Wessel, Susanne Approved -
4 S10-A17 7 Doroslovac, Rado SLO 7 vs 1 FIN  Toivonen, Markku Approved -
5 S10-A19 7 Karlsson, Kent SWE 7 vs 5 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
6 S10-A20 7 Neves, Antonio POR 3 vs 7 FRA  Bobee, Gregory Approved -
7 S10-A21 7 Oldervik, Ronnie NOR 7 vs 2 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
8 S10-A24 7 Elfroos, Mats SWE 7 vs 3 NOR  Bratteberg, Bjorn Approved -
9 S10-B17 7 Kosykh, Evgeny RUS 4 vs 7 TNC  Celikag, Mucahit Approved -
10 S10-B20 7 Habo, Alex HUN 7 vs 6 POL  Misiewicz, Radoslaw Approved -
11 S10-B21 7 Laakso, Pauli FIN 2 vs 7 NED  Peeters, Rene Approved -
13 S10-B22 7 Ayas, Murat SUI 7 vs 6 DEN  Schmidt, Jesper Approved -
14 S10-B24 7 Derbilov, Vyacheslav RUS 3 vs 7 NOR  Johannessen, Christian Approved -
1 S10-C17 7 Sayapin, Maxim RUS 2 vs 7 FRA  Chellen, Kervin Approved -
15 S10-C19 7 Eijmberts, Richard NED 7 vs 3 RUS  Kolesnikov, Vladimir Approved -
16 S10-C20 7 Silic, Berislav CRO 6 vs 7 ITA  Valoroso, Marcello Approved -
17 S10-C21 7 Reese, Melvin NED 0 vs 7 ITA  Cipriani, Danilo Approved -
19 S10-C24 7 Delesalle, Thierry FRA 7 vs 5 SWE  Lofqvist, Fredrik Approved -
20 S10-D17 7 Palviainen, Mika FIN 4 vs 7 SWE  Dalen, Pontus Approved -
21 S10-D20 7 Kakkonen, Pasi FIN 3 vs 7 AUT  Radakovits, Thomas Approved -
3 S10-D21 7 Maerz, Mario GER 7 vs 3 CZE  Mrnak, Jan Approved -
22 S10-D22 7 Lisik, Zdenko SVK 7 vs 0 SRB  Milenkovic, Svetozar Approved -
23 S10-D24 7 Nykanen, Jouni FIN 7 vs 3 SUI  Scharer, Marcel Approved -

10:45 session - round: WQ
T NR D RTo Match
23 L10-025 5 Rohmer, Nathalie FRA 5 vs 4 FRA  Julien, Stella Approved -
17 L10-026 5 Zalmanova, Ilona CZE 3 vs 5 ITA  Bolfelli, Barbara Approved -
4 L10-027 5 Michl, Karin GER 3 vs 5 ITA  Ignesti, Patrizia Approved -
15 L10-028 5 Lofgren, Ann-Sofie SWE 2 vs 5 ITA  Moscetti, Cristina Approved -
3 S10-A25 7 Kristiansen, Vegar NOR 7 vs 2 FIN  Rantanen, Antti Approved -
5 S10-A26 7 Varadi, Andras HUN 3 vs 7 GER  Schwedes, Dirk Approved -
7 S10-A27 7 Svanberg, Johan SWE 7 vs 4 ITA  Boni, GianLuca Approved -
8 S10-A28 7 Correia, Henrique POR 7 vs 2 NED  Thehu, Jesse Approved -
12 S10-B25 7 Cerimagic, Dino BIH 7 vs 4 SRB  Kremenovic, Miroslav Approved -
16 S10-B26 7 Keller, Jan DEN 2 vs 7 POL  Bak, Tomasz Approved -
18 S10-B27 7 Natali, Michel FRA 7 vs 5 FIN  Ahonen, Tomi Approved -
19 S10-B28 7 Gross, Steffen GER 7 vs 4 GER  Hofmann, Timo Approved -
10 S10-C25 7 Nagy, Csaba HUN 7 vs 4 GER  Gerber, Guido Approved -
20 S10-C26 7 Skrbic, Aleksandar SRB 6 vs 7 GER  Stenten, Dirk Approved -
21 S10-C27 7 Espeland, Rune NOR 2 vs 7 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
14 S10-C28 7 Sozalp, Hasan TNC 4 vs 7 AUT  Schernthaner, Johann Approved -
11 S10-D25 7 Tetec, Zvonko CRO 7 vs 5 SVK  Mrva, Milan Approved -
6 S10-D26 7 Ericson, Stefan SWE 6 vs 7 NED  Leeflang, Mozes Approved -
22 S10-D27 7 Manojlovic, Sascha SUI 4 vs 7 AUT  Stark, Michael Approved -
1 S10-D28 7 Abdik, Onur TUR 1 vs 7 NED  Worung, Jimmy Approved -

12:30 session - round: L2
T NR D RTo Match
3 S10-A29 7 Doroslovac, Rado SLO 7 vs 5 NED  Telfer, James Approved -
13 S10-A30 7 Karlsson, Kent SWE 7 vs 3 FRA  Bobee, Gregory Approved -
2 S10-A31 7 Oldervik, Ronnie NOR 4 vs 7 NOR  Nilsen, Jorgen Approved -
17 S10-A32 7 Karttunen, Sami FIN 7 vs 2 SWE  Elfroos, Mats Approved -
7 S10-B29 7 Celikag, Mucahit TNC 7 vs 1 POL  Kiernicki, Adam Approved -
12 S10-B30 7 Bedir, Murat-Can TUR 4 vs 7 HUN  Habo, Alex Approved -
8 S10-B31 7 Peeters, Rene NED 4 vs 7 SUI  Ayas, Murat Approved -
19 S10-B32 7 Taavila, Arto FIN 6 vs 7 NOR  Johannessen, Christian Approved -
10 S10-C29 7 Chellen, Kervin FRA 7 vs 4 FIN  Kaivonen, Tero Approved -
9 S10-C30 7 Eijmberts, Richard NED 7 vs 6 ITA  Valoroso, Marcello Approved -
14 S10-C31 7 Cipriani, Danilo ITA 2 vs 7 GER  Forster, Frank Approved -
11 S10-C32 7 Toffer, Alf SWE 7 vs 6 FRA  Delesalle, Thierry Approved -
16 S10-D29 7 Dalen, Pontus SWE 7 vs 4 SWE  Andersson, Glenn Approved -
15 S10-D30 7 Weichart, Markus AUT 7 vs 4 AUT  Radakovits, Thomas Approved -
21 S10-D31 7 Maerz, Mario GER 4 vs 7 SVK  Lisik, Zdenko Approved -
1 S10-D32 7 Pereira, Manuel POR 7 vs 3 FIN  Nykanen, Jouni Approved -

14:15 session - round: L2
T NR D RTo Match
2 L10-029 5 Panula, Tuuliina FIN 3 vs 5 NOR  Helvik, Ine Approved -
4 L10-030 5 Jarecki, Monika GER 4 vs 5 POR  Cunha, Alexandra Approved -
6 L10-031 5 Moreira, Lidia POR 5 vs 2 SUI  Habersaat, Ursula Approved -
8 L10-032 5 Thamsen, Wienke GER 5 vs 3 GER  Wessel, Susanne Approved -

14:15 session - round: LQ
T NR D RTo Match
19 S10-A33 7 Doroslovac, Rado SLO 7 vs 2 FIN  Rantanen, Antti Approved -
5 S10-A34 7 Karlsson, Kent SWE 7 vs 3 HUN  Varadi, Andras Approved -
7 S10-A35 7 Nilsen, Jorgen NOR 6 vs 7 ITA  Boni, GianLuca Approved -
1 S10-A36 7 Karttunen, Sami FIN 7 vs 3 NED  Thehu, Jesse Approved -
10 S10-B33 7 Celikag, Mucahit TNC 2 vs 7 SRB  Kremenovic, Miroslav Approved -
12 S10-B34 7 Habo, Alex HUN 6 vs 7 DEN  Keller, Jan Approved -
16 S10-B35 7 Ayas, Murat SUI 7 vs 1 FIN  Ahonen, Tomi Approved -
17 S10-B36 7 Johannessen, Christian NOR 7 vs 3 GER  Hofmann, Timo Approved -
13 S10-C33 7 Chellen, Kervin FRA 3 vs 7 GER  Gerber, Guido Approved -
15 S10-C34 7 Eijmberts, Richard NED 7 vs 5 SRB  Skrbic, Aleksandar Approved -
18 S10-C35 7 Forster, Frank GER 7 vs 4 NOR  Espeland, Rune Approved -
3 S10-C36 7 Toffer, Alf SWE 7 vs 1 TNC  Sozalp, Hasan Approved -
11 S10-D33 7 Dalen, Pontus SWE 6 vs 7 SVK  Mrva, Milan Approved -
21 S10-D34 7 Weichart, Markus AUT 6 vs 7 SWE  Ericson, Stefan Approved -
20 S10-D35 7 Lisik, Zdenko SVK 7 vs 6 SUI  Manojlovic, Sascha Approved -
14 S10-D36 7 Pereira, Manuel POR 7 vs 1 TUR  Abdik, Onur Approved -

16:15 session - round: 1
T NR D RTo Match
0 Match-002 2 Finland FIN FF vs 0 FRA  France Approved -
- LT8-002 5   - 0 vs 0 -   Approved -
- LT9-002 5   - 0 vs 0 -   Approved -
- LTS-002 5   - 0 vs 0 -   Approved -
0 Match-003 2 Portugal POR 2 vs 1 SWE  Sweden Approved -
22 LT8-003 5 Cunha, Alexandra POR 5 vs 4 SWE  Lofgren, Ann-Sofie Approved -
23 LT9-003 5 Moreira, Lidia POR 2 vs 5 SWE  Nilsson, Annika Approved -
- LTS-003 5   - 6 vs 5 -   Approved -

16:15 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
4 S10-SE01 7 Kristiansen, Vegar NOR 7 vs 5 ITA  Boni, GianLuca Approved -
5 S10-SE02 7 Forster, Frank GER 6 vs 7 GER  Schwedes, Dirk Approved -
6 S10-SE03 7 Svanberg, Johan SWE 6 vs 7 FIN  Karttunen, Sami Approved -
7 S10-SE04 7 Toffer, Alf SWE 1 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
8 S10-SE05 7 Cerimagic, Dino BIH 7 vs 2 SWE  Ericson, Stefan Approved -
9 S10-SE06 7 Pereira, Manuel POR 6 vs 7 POL  Bak, Tomasz Approved -
10 S10-SE07 7 Natali, Michel FRA 7 vs 5 SLO  Doroslovac, Rado Approved -
11 S10-SE08 7 Ayas, Murat SUI 7 vs 4 GER  Gross, Steffen Approved -
12 S10-SE09 7 Nagy, Csaba HUN 7 vs 6 SVK  Lisik, Zdenko Approved -
1 S10-SE10 7 Kremenovic, Miroslav SRB 7 vs 2 GER  Stenten, Dirk Approved -
13 S10-SE11 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 1 NED  Eijmberts, Richard Approved -
14 S10-SE12 7 Gerber, Guido GER 7 vs 4 AUT  Schernthaner, Johann Approved -
15 S10-SE13 7 Tetec, Zvonko CRO 4 vs 7 NOR  Johannessen, Christian Approved -
2 S10-SE14 7 Mrva, Milan SVK 5 vs 7 NED  Leeflang, Mozes Approved -
16 S10-SE15 7 Stark, Michael AUT 6 vs 7 DEN  Keller, Jan Approved -
3 S10-SE16 7 Karlsson, Kent SWE 7 vs 3 NED  Worung, Jimmy Approved -

18:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
0 Match-002 2 Austria AUT 1 vs 2 NOR  Norway Approved -
12 ST10-002 7 Schernthaner, Johann AUT 7 vs 6 NOR  Johannessen, Christian Approved -
10 ST8-002 7 Stark, Michael AUT 2 vs 7 NOR  Oldervik, Ronnie Approved -
11 ST9-002 8 Radakovits, Thomas AUT 1 vs 8 NOR  Kristiansen, Vegar Approved -
0 Match-003 2 Poland POL 1 vs 2 SUI  Switzerland Approved -
15 ST10-003 7 Misiewicz, Radoslaw POL 2 vs 7 SUI  Manojlovic, Sascha Approved -
13 ST8-003 7 Kiernicki, Adam POL 2 vs 7 SUI  Scharer, Marcel Approved -
14 ST9-003 8 Bak, Tomasz POL 8 vs 6 SUI  Ayas, Murat Approved -
0 Match-004 2 Slovakia SVK 1 vs 2 TNC  North Cyprus Approved -
18 ST10-004 7 Lisik, Zdenko SVK 6 vs 7 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
17 ST9-004 8 Mrva, Milan SVK 8 vs 2 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
0 Match-005 2 Netherlands NED 2 vs 0 FRA  France Approved -
21 ST10-005 7 Telfer, James NED 7 vs 3 FRA  Chellen, Kervin Approved -
19 ST8-005 7 Eijmberts, Richard NED 5 vs 3 FRA  Bobee, Gregory Approved -
20 ST9-005 8 Thehu, Jesse NED 8 vs 4 FRA  Natali, Michel Approved -
0 Match-006 2 Russia RUS 0 vs 3 FIN  Finland Approved -
3 ST10-006 7 Kosykh, Evgeny RUS 1 vs 7 FIN  Karttunen, Sami Approved -
1 ST8-006 7 Kolesnikov, Vladimir RUS 3 vs 7 FIN  Laakso, Pauli Approved -
2 ST9-006 8 Sayapin, Maxim RUS 5 vs 8 FIN  Toivonen, Markku Approved -
0 Match-007 2 Sweden SWE 2 vs 1 DEN  Denmark Approved -
9 ST10-007 7 Karlsson, Kent SWE 7 vs 6 DEN  Navne, Janick Approved -
7 ST8-007 7 Svanberg, Johan SWE 7 vs 6 DEN  Schmidt, Jesper Approved -
8 ST9-007 8 Ericson, Stefan SWE 5 vs 8 DEN  Keller, Jan Approved -
0 Match-008 2 Italy ITA 1 vs 2 GER  Germany Approved -
6 ST10-008 7 Cipriani, Danilo ITA 6 vs 7 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
4 ST8-008 7 Boni, GianLuca ITA 6 vs 7 GER  Stenten, Dirk Approved -
5 ST9-008 8 Valoroso, Marcello ITA 8 vs 7 GER  Gerber, Guido Approved -

20:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
0 Match-014 2 Poland POL 2 vs 1 SVK  Slovakia Approved -
6 ST10-014 7 Misiewicz, Radoslaw POL 2 vs 7 SVK  Lisik, Zdenko Approved -
5 ST9-014 8 Bak, Tomasz POL 8 vs 6 SVK  Mrva, Milan Approved -
0 Match-015 2 France FRA 2 vs 0 RUS  Russia Approved -
12 ST10-015 7 Chellen, Kervin FRA 4 vs 5 RUS  Derbilov, Vyacheslav Approved -
10 ST8-015 7 Delesalle, Thierry FRA 7 vs 1 RUS  Kolesnikov, Vladimir Approved -
11 ST9-015 8 Natali, Michel FRA 8 vs 1 RUS  Sayapin, Maxim Approved -
0 Match-016 2 Denmark DEN 0 vs 2 ITA  Italy Approved -
18 ST10-016 7 Navne, Janick DEN 4 vs 7 ITA  Cipriani, Danilo Approved -
16 ST8-016 7 Schmidt, Jesper DEN 4 vs 7 ITA  Boni, GianLuca Approved -
17 ST9-016 8 Keller, Jan DEN 7 vs 7 ITA  Valoroso, Marcello Approved -

20:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
0 Match-009 2 Portugal POR 1 vs 2 NOR  Norway Approved -
3 ST10-009 7 Correia, Henrique POR 7 vs 2 NOR  Johannessen, Christian Approved -
1 ST8-009 7 Neves, Antonio POR 2 vs 7 NOR  Oldervik, Ronnie Approved -
2 ST9-009 8 Pereira, Manuel POR 3 vs 8 NOR  Kristiansen, Vegar Approved -
0 Match-010 2 Switzerland SUI 2 vs 1 TNC  North Cyprus Approved -
21 ST10-010 7 Manojlovic, Sascha SUI 7 vs 2 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
19 ST8-010 7 Scharer, Marcel SUI 7 vs 5 TNC  Celikag, Mucahit Approved -
20 ST9-010 8 Ayas, Murat SUI 2 vs 8 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
0 Match-011 2 Netherlands NED 2 vs 0 FIN  Finland Approved -
15 ST10-011 7 Telfer, James NED 7 vs 4 FIN  Karttunen, Sami Approved -
13 ST8-011 7 Thehu, Jesse NED 7 vs 4 FIN  Nykanen, Jouni Approved -
14 ST9-011 8 Eijmberts, Richard NED 5 vs 6 FIN  Ahonen, Tomi Approved -
0 Match-012 2 Sweden SWE 0 vs 2 GER  Germany Approved -
9 ST10-012 7 Svanberg, Johan SWE 2 vs 7 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
7 ST8-012 7 Andersson, Glenn SWE 3 vs 7 GER  Stenten, Dirk Approved -
8 ST9-012 8 Ericson, Stefan SWE 6 vs 6 GER  Gerber, Guido Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament

Visit the Aramith website ... Visit the Dynamic Billard website ... Visit the Iwan Simonis website ... Visit the Patricks Canadian Taverne website ... Visit the Rasson website ...