Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2017 - SLT - Leende - Netherlands

Di, 15 - August - 2017
 Select time session:     all times    09:00    11:00    13:00    15:30    17:30    19:30    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
4 L10-001 5 Panula, Tuuliina FIN 3 vs 5 FRA  Rohmer, Nathalie Approved -
20 S10-A01 7 Doroslovac, Rado SLO 4 vs 7 NOR  Bratteberg, Bjorn Approved -
17 S10-A03 7 Varadi, Andras HUN 7 vs 6 SWE  Karlsson, Kent Approved -
12 S10-A04 7 Schwedes, Dirk GER 7 vs 2 POR  Neves, Antonio Approved -
21 S10-A05 7 Oldervik, Ronnie NOR 3 vs 7 FRA  Bobee, Gregory Approved -
10 L10-008 5 Nilsson, Annika SWE 5 vs 4 GER  Hehre, Anja Approved -
7 S10-A08 7 Thehu, Jesse NED 7 vs 4 SWE  Elfroos, Mats Approved -
15 S10-B01 7 Kosykh, Evgeny RUS 4 vs 7 BIH  Cerimagic, Dino Approved -
19 S10-B04 7 Bak, Tomasz POL 7 vs 6 HUN  Habo, Alex Approved -
5 S10-B05 7 Laakso, Pauli FIN 6 vs 7 POL  Misiewicz, Radoslaw Approved -
1 S10-B06 7 Ahonen, Tomi FIN 7 vs 3 SUI  Ayas, Murat Approved -
14 S10-B08 7 Hofmann, Timo GER 7 vs 4 RUS  Derbilov, Vyacheslav Approved -
16 S10-C01 7 Lofqvist, Fredrik SWE 7 vs 1 RUS  Sayapin, Maxim Approved -
9 S10-C03 7 Eijmberts, Richard NED 4 vs 7 SRB  Skrbic, Aleksandar Approved -
13 S10-C04 7 Stenten, Dirk GER 7 vs 0 CRO  Silic, Berislav Approved -
8 S10-C05 7 Reese, Melvin NED 2 vs 7 ITA  Valoroso, Marcello Approved -
22 S10-C08 7 Chellen, Kervin FRA 7 vs 4 FRA  Delesalle, Thierry Approved -
2 S10-D01 7 Scharer, Marcel SUI 7 vs 5 FIN  Palviainen, Mika Approved -
6 S10-D04 7 Leeflang, Mozes NED 7 vs 4 FIN  Kakkonen, Pasi Approved -
11 S10-D05 7 Manojlovic, Sascha SUI 7 vs 6 GER  Maerz, Mario Approved -
23 S10-D06 7 Lisik, Zdenko SVK 3 vs 7 AUT  Weichart, Markus Approved -
3 S10-D08 7 Dalen, Pontus SWE 7 vs 5 FIN  Nykanen, Jouni Approved -

11:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
4 S10-A09 7 Kristiansen, Vegar NOR 7 vs 3 NOR  Bratteberg, Bjorn Approved -
6 S10-A10 7 Rantanen, Antti FIN 7 vs 6 FIN  Karttunen, Sami Approved -
10 S10-A11 7 Nilsen, Jorgen NOR 6 vs 7 HUN  Varadi, Andras Approved -
1 S10-A12 7 Schwedes, Dirk GER 7 vs 1 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
22 S10-A13 7 Svanberg, Johan SWE 7 vs 5 FRA  Bobee, Gregory Approved -
13 S10-A14 7 Boni, GianLuca ITA 7 vs 0 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
14 S10-A15 7 Telfer, James NED 6 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
3 S10-A16 7 Thehu, Jesse NED 7 vs 4 FIN  Toivonen, Markku Approved -
17 S10-B09 7 Johannessen, Christian NOR 2 vs 7 BIH  Cerimagic, Dino Approved -
7 S10-B10 7 Kremenovic, Miroslav SRB 7 vs 2 FIN  Taavila, Arto Approved -
21 S10-B11 7 Keller, Jan DEN 7 vs 3 DEN  Schmidt, Jesper Approved -
20 S10-B12 7 Bak, Tomasz POL 7 vs 4 NED  Peeters, Rene Approved -
23 S10-B13 7 Natali, Michel FRA 7 vs 6 POL  Misiewicz, Radoslaw Approved -
8 S10-B14 7 Ahonen, Tomi FIN 7 vs 4 TUR  Bedir, Murat-Can Approved -
15 S10-B15 7 Gross, Steffen GER 7 vs 3 POL  Kiernicki, Adam Approved -
2 S10-B16 7 Hofmann, Timo GER 7 vs 2 TNC  Celikag, Mucahit Approved -
16 S10-C09 7 Nagy, Csaba HUN 7 vs 2 SWE  Lofqvist, Fredrik Approved -
5 S10-C10 7 Toffer, Alf SWE 2 vs 7 GER  Gerber, Guido Approved -
9 S10-C11 7 Forster, Frank GER 4 vs 7 SRB  Skrbic, Aleksandar Approved -
11 S10-C12 7 Stenten, Dirk GER 7 vs 0 ITA  Cipriani, Danilo Approved -
19 S10-C13 7 Espeland, Rune NOR 7 vs 4 ITA  Valoroso, Marcello Approved -
18 S10-C14 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 0 RUS  Kolesnikov, Vladimir Approved -
12 S10-C15 7 Kaivonen, Tero FIN 6 vs 7 TNC  Sozalp, Hasan Approved -

13:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
21 L10-009 5 Wessel, Susanne GER 4 vs 5 FRA  Rohmer, Nathalie Approved -
20 L10-010 5 Julien, Stella FRA 5 vs 1 GER  Thamsen, Wienke Approved -
19 L10-011 5 Zalmanova, Ilona CZE 5 vs 3 SUI  Habersaat, Ursula Approved -
13 L10-012 5 Moreira, Lidia POR 4 vs 5 ITA  Bolfelli, Barbara Approved -
15 L10-013 5 Michl, Karin GER 5 vs 2 POR  Cunha, Alexandra Approved -
17 L10-014 5 Ignesti, Patrizia ITA 5 vs 4 GER  Jarecki, Monika Approved -
22 L10-015 5 Lofgren, Ann-Sofie SWE 5 vs 2 NOR  Helvik, Ine Approved -
14 L10-016 5 Nilsson, Annika SWE 3 vs 5 ITA  Moscetti, Cristina Approved -
16 S10-C16 7 Chellen, Kervin FRA 6 vs 7 AUT  Schernthaner, Johann Approved -
3 S10-D09 7 Tetec, Zvonko CRO 7 vs 3 SUI  Scharer, Marcel Approved -
4 S10-D10 7 Pereira, Manuel POR 4 vs 7 SVK  Mrva, Milan Approved -
5 S10-D11 7 Ericson, Stefan SWE 7 vs 4 SRB  Milenkovic, Svetozar Approved -
6 S10-D12 7 Leeflang, Mozes NED 7 vs 3 CZE  Mrnak, Jan Approved -
7 S10-D13 7 Radakovits, Thomas AUT 6 vs 7 SUI  Manojlovic, Sascha Approved -
8 S10-D14 7 Weichart, Markus AUT 5 vs 7 AUT  Stark, Michael Approved -
2 S10-D15 7 Andersson, Glenn SWE 5 vs 7 TUR  Abdik, Onur Approved -
1 S10-D16 7 Dalen, Pontus SWE 4 vs 7 NED  Worung, Jimmy Approved -

15:30 session - round: QF
T NR D RTo Match
1 SS-SE25 75 Karlsson, Kent SWE 49 vs 100 GER  Stenten, Dirk Approved -
2 SS-SE26 75 Wirsbitzki, Reiner GER 100 vs 63 AUT  Weichart, Markus Approved -
4 SS-SE27 75 Manojlovic, Sascha SUI -1 vs 100 NED  Thehu, Jesse Approved -
3 SS-SE28 75 Cipriani, Danilo ITA 100 vs 44 HUN  Habo, Alex Approved -

17:30 session - round: SF
T NR D RTo Match
2 SS-SE29 75 Stenten, Dirk GER 100 vs 70 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
1 SS-SE30 75 Thehu, Jesse NED 100 vs 42 ITA  Cipriani, Danilo Approved -

19:30 session - round: F
T NR D RTo Match
1 SS-SE31 75 Stenten, Dirk GER 84 vs 100 NED  Thehu, Jesse Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament

Visit the Aramith website ... Visit the Dynamic Billard website ... Visit the Iwan Simonis website ... Visit the Patricks Canadian Taverne website ... Visit the Rasson website ...