Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Now Running  »   [  Under23 - Leende - (Golden Tulip Jagershorst)  ]  
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2017 - SLT - Leende - Netherlands

Di, 15 - August - 2017
 Select time session:     all times    09:00    11:00    13:00    15:30    17:30    19:30    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
4 L10-001 5 Panula, Tuuliina FIN 3 vs 5 FRA  Rohmer, Nathalie Approved -
20 S10-A01 7 Doroslovac, Rado SLO 4 vs 7 NOR  Bratteberg, Bjorn Approved -
17 S10-A03 7 Varadi, Andras HUN 7 vs 6 SWE  Karlsson, Kent Approved -
12 S10-A04 7 Schwedes, Dirk GER 7 vs 2 POR  Neves, Antonio Approved -
21 S10-A05 7 Oldervik, Ronnie NOR 3 vs 7 FRA  Bobee, Gregory Approved -
10 L10-008 5 Nilsson, Annika SWE 5 vs 4 GER  Hehre, Anja Approved -
7 S10-A08 7 Thehu, Jesse NED 7 vs 4 SWE  Elfroos, Mats Approved -
15 S10-B01 7 Kosykh, Evgeny RUS 4 vs 7 BIH  Cerimagic, Dino Approved -
19 S10-B04 7 Bak, Tomasz POL 7 vs 6 HUN  Habo, Alex Approved -
5 S10-B05 7 Laakso, Pauli FIN 6 vs 7 POL  Misiewicz, Radoslaw Approved -
1 S10-B06 7 Ahonen, Tomi FIN 7 vs 3 SUI  Ayas, Murat Approved -
14 S10-B08 7 Hofmann, Timo GER 7 vs 4 RUS  Derbilov, Vyacheslav Approved -
16 S10-C01 7 Lofqvist, Fredrik SWE 7 vs 1 RUS  Sayapin, Maxim Approved -
9 S10-C03 7 Eijmberts, Richard NED 4 vs 7 SRB  Skrbic, Aleksandar Approved -
13 S10-C04 7 Stenten, Dirk GER 7 vs 0 CRO  Silic, Berislav Approved -
8 S10-C05 7 Reese, Melvin NED 2 vs 7 ITA  Valoroso, Marcello Approved -
22 S10-C08 7 Chellen, Kervin FRA 7 vs 4 FRA  Delesalle, Thierry Approved -
2 S10-D01 7 Scharer, Marcel SUI 7 vs 5 FIN  Palviainen, Mika Approved -
6 S10-D04 7 Leeflang, Mozes NED 7 vs 4 FIN  Kakkonen, Pasi Approved -
11 S10-D05 7 Manojlovic, Sascha SUI 7 vs 6 GER  Maerz, Mario Approved -
23 S10-D06 7 Lisik, Zdenko SVK 3 vs 7 AUT  Weichart, Markus Approved -
3 S10-D08 7 Dalen, Pontus SWE 7 vs 5 FIN  Nykanen, Jouni Approved -

11:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
4 S10-A09 7 Kristiansen, Vegar NOR 7 vs 3 NOR  Bratteberg, Bjorn Approved -
6 S10-A10 7 Rantanen, Antti FIN 7 vs 6 FIN  Karttunen, Sami Approved -
10 S10-A11 7 Nilsen, Jorgen NOR 6 vs 7 HUN  Varadi, Andras Approved -
1 S10-A12 7 Schwedes, Dirk GER 7 vs 1 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
22 S10-A13 7 Svanberg, Johan SWE 7 vs 5 FRA  Bobee, Gregory Approved -
13 S10-A14 7 Boni, GianLuca ITA 7 vs 0 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
14 S10-A15 7 Telfer, James NED 6 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
3 S10-A16 7 Thehu, Jesse NED 7 vs 4 FIN  Toivonen, Markku Approved -
17 S10-B09 7 Johannessen, Christian NOR 2 vs 7 BIH  Cerimagic, Dino Approved -
7 S10-B10 7 Kremenovic, Miroslav SRB 7 vs 2 FIN  Taavila, Arto Approved -
21 S10-B11 7 Keller, Jan DEN 7 vs 3 DEN  Schmidt, Jesper Approved -
20 S10-B12 7 Bak, Tomasz POL 7 vs 4 NED  Peeters, Rene Approved -
23 S10-B13 7 Natali, Michel FRA 7 vs 6 POL  Misiewicz, Radoslaw Approved -
8 S10-B14 7 Ahonen, Tomi FIN 7 vs 4 TUR  Bedir, Murat-Can Approved -
15 S10-B15 7 Gross, Steffen GER 7 vs 3 POL  Kiernicki, Adam Approved -
2 S10-B16 7 Hofmann, Timo GER 7 vs 2 TNC  Celikag, Mucahit Approved -
16 S10-C09 7 Nagy, Csaba HUN 7 vs 2 SWE  Lofqvist, Fredrik Approved -
5 S10-C10 7 Toffer, Alf SWE 2 vs 7 GER  Gerber, Guido Approved -
9 S10-C11 7 Forster, Frank GER 4 vs 7 SRB  Skrbic, Aleksandar Approved -
11 S10-C12 7 Stenten, Dirk GER 7 vs 0 ITA  Cipriani, Danilo Approved -
19 S10-C13 7 Espeland, Rune NOR 7 vs 4 ITA  Valoroso, Marcello Approved -
18 S10-C14 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 0 RUS  Kolesnikov, Vladimir Approved -
12 S10-C15 7 Kaivonen, Tero FIN 6 vs 7 TNC  Sozalp, Hasan Approved -

13:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
21 L10-009 5 Wessel, Susanne GER 4 vs 5 FRA  Rohmer, Nathalie Approved -
20 L10-010 5 Julien, Stella FRA 5 vs 1 GER  Thamsen, Wienke Approved -
19 L10-011 5 Zalmanova, Ilona CZE 5 vs 3 SUI  Habersaat, Ursula Approved -
13 L10-012 5 Moreira, Lidia POR 4 vs 5 ITA  Bolfelli, Barbara Approved -
15 L10-013 5 Michl, Karin GER 5 vs 2 POR  Cunha, Alexandra Approved -
17 L10-014 5 Ignesti, Patrizia ITA 5 vs 4 GER  Jarecki, Monika Approved -
22 L10-015 5 Lofgren, Ann-Sofie SWE 5 vs 2 NOR  Helvik, Ine Approved -
14 L10-016 5 Nilsson, Annika SWE 3 vs 5 ITA  Moscetti, Cristina Approved -
16 S10-C16 7 Chellen, Kervin FRA 6 vs 7 AUT  Schernthaner, Johann Approved -
3 S10-D09 7 Tetec, Zvonko CRO 7 vs 3 SUI  Scharer, Marcel Approved -
4 S10-D10 7 Pereira, Manuel POR 4 vs 7 SVK  Mrva, Milan Approved -
5 S10-D11 7 Ericson, Stefan SWE 7 vs 4 SRB  Milenkovic, Svetozar Approved -
6 S10-D12 7 Leeflang, Mozes NED 7 vs 3 CZE  Mrnak, Jan Approved -
7 S10-D13 7 Radakovits, Thomas AUT 6 vs 7 SUI  Manojlovic, Sascha Approved -
8 S10-D14 7 Weichart, Markus AUT 5 vs 7 AUT  Stark, Michael Approved -
2 S10-D15 7 Andersson, Glenn SWE 5 vs 7 TUR  Abdik, Onur Approved -
1 S10-D16 7 Dalen, Pontus SWE 4 vs 7 NED  Worung, Jimmy Approved -

15:30 session - round: QF
T NR D RTo Match
1 SS-SE25 100 Karlsson, Kent SWE 49 vs 100 GER  Stenten, Dirk Approved -
2 SS-SE26 100 Wirsbitzki, Reiner GER 100 vs 63 AUT  Weichart, Markus Approved -
4 SS-SE27 100 Manojlovic, Sascha SUI -1 vs 100 NED  Thehu, Jesse Approved -
3 SS-SE28 100 Cipriani, Danilo ITA 100 vs 44 HUN  Habo, Alex Approved -

17:30 session - round: SF
T NR D RTo Match
2 SS-SE29 100 Stenten, Dirk GER 100 vs 70 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
1 SS-SE30 100 Thehu, Jesse NED 100 vs 42 ITA  Cipriani, Danilo Approved -

19:30 session - round: F
T NR D RTo Match
1 SS-SE31 100 Stenten, Dirk GER 84 vs 100 NED  Thehu, Jesse Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament