Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Now Running  »   [  Under23 - Leende - (Golden Tulip Jagershorst)  ]  
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2017 - JPT-G - Leende - Netherlands

sat, 05 - August - 2017
 Select time session:     all times    09:00    10:30    12:00    13:30    16:00    17:45    19:30    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
7 P9-002 7 Sini, Davide ITA 7 vs 4 LUX  Bernardy, Damon Approved -
23 P9-003 7 Neuhausen, Moritz GER 6 vs 7 ITA  Amendola, Alessandro Approved -
14 P9-004 7 Alnar, Mustafa TNC 7 vs 2 RUS  Lukin, Artem Approved -
19 P9-005 7 Akhtiamov, Stanislav RUS 7 vs 2 EST  Gnadeberg, Karl Approved -
12 P9-006 7 Starkermann, Silvan SUI 7 vs 4 NED  van Berkel, Mika Approved -
2 P9-007 7 Cidam, Dogukan TNC 6 vs 7 NOR  Thomassen, Simon Approved -
5 P9-008 7 Pongers, Quinten NED 7 vs 5 NOR  Hansen, Jonas-Kvalsund Approved -
3 P9-009 7 Lentz, Christoffer DEN 2 vs 7 BIH  Pehlivanovic, Sanjin Approved -
21 P9-010 7 Narvola, Jori FIN 2 vs 7 POL  Kural, Szymon Approved -
13 P9-011 7 Knuever, Mitchel NED 7 vs 6 NED  Dijkstra, Yuri Approved -
11 P9-012 7 Laszkowski, Dennis GER 7 vs 1 RUS  Vlasov, Yurii Approved -
20 P9-013 7 Sogular, Enis TNC 2 vs 7 FIN  Langstroem, Karo Approved -
8 P9-014 7 Butschek, Manuel AUT 7 vs 5 CRO  Galic, Luka Approved -
10 P9-015 7 Iscan, Mehmet-Ulas TUR 6 vs 7 GER  Hastedt, Anton Approved -
16 P9-018 7 Zhelev, Nikolay BUL 7 vs 6 NED  Pongers, Yannick Approved -
22 P9-019 7 Mrva, Kristian SVK 3 vs 7 UKR  Kaliaiev, Daniil Approved -
4 P9-020 7 Okurlar, Ruhi-Can TUR 3 vs 7 POL  Krysztofik, Tomasz Approved -
6 P9-021 7 Blazej, Szymon POL 0 vs 7 ESP  Souto, Jonas Approved -
15 P9-022 7 Kobets, Valentyn UKR 6 vs 7 AUT  Kiracti, Mathias Approved -
1 P9-023 7 Georgiev, Alexandar BUL 2 vs 7 RUS  Shkudov, Dmitrii Approved -
18 P9-024 7 Hietamies, Sasu FIN 7 vs 1 NED  van Wordragen, Joel Approved -
17 P9-025 7 Lialin, Ihor UKR 6 vs 7 AUT  Arda, David Approved -
9 P9-026 7 Galic, Ivan CRO 6 vs 7 NOR  Rudshavn, Ole-Kristian Approved -

10:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
6 G9-002 6 Tchernaya, Ekaterina BLR 6 vs 2 BEL  Willaerts, Jolien Approved -
14 J9-002 8 D Egidio, Giulio ITA 6 vs 8 AUT  Kapeller, Manuel Approved -
7 G9-003 6 Neuhausen, Maximiliana GER 4 vs 6 FIN  Hartikainen, Laura Approved -
12 J9-003 8 Stamm, Alessio SUI 2 vs 8 TUR  Vatansever, Ibrahim Approved -
9 G9-004 6 Brummer, Alina GER 1 vs 6 RUS  Trushevskaia, Valeriia Approved -
10 J9-004 8 Washburn, Calvin CZE 4 vs 8 SUI  Baetscher, Yannis Approved -
5 G9-005 6 Bachmaier, Paula GER 6 vs 2 BLR  Murha, Milena Approved -
8 G9-006 6 Pijpers, Lynn NED 6 vs 3 SUI  Keller, Cindy Approved -
17 J9-006 8 Rudenko, Nikita UKR 5 vs 8 FIN  Oksala, Nooa Approved -
21 G9-007 6 Hahn, Lara LUX 4 vs 6 NOR  Sandman, Michelle Approved -
11 G9-008 6 Gaffari, Alara TNC 6 vs 3 SUI  Volery, Shirin Approved -
22 G9-009 6 Wolff, Katja NOR 2 vs 6 LTU  Jureleviciute, Evelina Approved -
1 G9-010 6 Siranchuk, Darya UKR 6 vs 2 BLR  Cheprasova, Daria Approved -
23 G9-011 6 Karwik, Weronika POL 6 vs 4 SWE  Nguyen, My Approved -
4 G9-012 6 Sarac, Bojana SRB 6 vs 1 LUX  Overeem, Roxanne Approved -
19 G9-013 6 Rademakers, Megan NED 1 vs 6 POL  Pietrzak, Kinga Approved -
15 G9-014 6 Solomka, Bohdana UKR 5 vs 6 RUS  Gurova, Viktoriia Approved -
3 G9-015 6 Torvund, Nina NOR 6 vs 1 AUT  Riegler, Anna Approved -
13 P9-027 7 Vilches-Pardo, Paul FRA 7 vs 0 LUX  Faria, Manuel Approved -
2 P9-028 7 Bonnelykke, Andreas-Steen DEN 5 vs 7 FIN  Virtaranta, Jere Approved -
20 P9-029 7 Masselink, Bjorge NED 1 vs 7 BLR  Shopik, Uladzislau Approved -
18 P9-030 7 Thyde, Jeppe DEN FF vs 0 RUS  Mittcev, Nikita Approved -
16 P9-031 7 Ignotas, Mantas LTU 7 vs 2 NED  Barendregt, Richard Approved -

12:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
23 J9-007 8 Loncarek, Domagoj CRO 6 vs 8 FIN  Vehmasaho, Marko Approved -
21 J9-010 8 Da Costa, Tony FRA 8 vs 4 RUS  Matvienko, Vladimir Approved -
5 J9-011 8 Tiklev, Diliyan BUL 4 vs 8 LTU  Zadeikis, Kestutis Approved -
6 J9-014 8 van Lierop, Jan NED 8 vs 4 ITA  Amendola, Federico Approved -
9 J9-015 8 Prosdocimo, Paolo ITA 8 vs 5 NOR  Raheem, Sajid Approved -
17 J9-018 8 Pecelj, Aleksa SRB 8 vs 7 POL  Szaszor, Kamil Approved -
11 J9-019 8 Nekleenov, Ilia RUS 4 vs 8 GER  Schiller, Kevin Approved -
10 J9-022 8 De Bruecker, Tibaut BEL 8 vs 6 CZE  Lebduska, Filip Approved -
22 J9-023 8 Haapaniemi, Mikael FIN 5 vs 8 GER  Kohl, Leon Approved -
18 J9-026 8 Plisko, Anton RUS 8 vs 2 SVK  Malanik, Filip Approved -
7 J9-027 8 Colombini, Fausto ITA 5 vs 8 NOR  Flage, Gard-Eiken Approved -
3 J9-029 8 Brancusky, Petr CZE 5 vs 8 NED  Haegmans, Joey Approved -
14 J9-030 8 Burcu, Aykin TNC 4 vs 8 DEN  Krause, Mickey Approved -
12 J9-031 8 Gorst, Fedor RUS 8 vs 2 TUR  Degirmenci, Samet Approved -

12:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
8 P9-033 7 Zielinski, Wiktor POL 7 vs 1 ITA  Sini, Davide Approved -
20 P9-034 7 Amendola, Alessandro ITA 7 vs 5 TNC  Alnar, Mustafa Approved -
13 P9-035 7 Akhtiamov, Stanislav RUS 7 vs 5 SUI  Starkermann, Silvan Approved -
4 P9-036 7 Thomassen, Simon NOR 4 vs 7 NED  Pongers, Quinten Approved -
1 P9-037 7 Pehlivanovic, Sanjin BIH 5 vs 7 POL  Kural, Szymon Approved -
2 P9-038 7 Knuever, Mitchel NED 2 vs 7 GER  Laszkowski, Dennis Approved -
19 P9-039 7 Langstroem, Karo FIN 7 vs 4 AUT  Butschek, Manuel Approved -
15 P9-040 7 Hastedt, Anton GER 7 vs 3 SWE  Viitanen, William Approved -
16 P9-041 7 Todorov, Daniel BUL 3 vs 7 BUL  Zhelev, Nikolay Approved -

13:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
5 G9-017 6 Tkach, Kristina RUS 6 vs 0 BLR  Tchernaya, Ekaterina Approved -
6 G9-018 6 Hartikainen, Laura FIN 2 vs 6 RUS  Trushevskaia, Valeriia Approved -
19 G9-019 6 Bachmaier, Paula GER 3 vs 6 NED  Pijpers, Lynn Approved -
20 G9-020 6 Sandman, Michelle NOR 6 vs 2 TNC  Gaffari, Alara Approved -
11 G9-021 6 Jureleviciute, Evelina LTU 3 vs 6 UKR  Siranchuk, Darya Approved -
17 G9-022 6 Karwik, Weronika POL 1 vs 6 SRB  Sarac, Bojana Approved -
16 G9-023 6 Pietrzak, Kinga POL 4 vs 6 RUS  Gurova, Viktoriia Approved -
4 G9-024 6 Torvund, Nina NOR 6 vs 4 BLR  Chernik, Palina Approved -

13:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
7 J9-033 8 Hofmann, Patrick GER 8 vs 5 AUT  Kapeller, Manuel Approved -
21 J9-034 8 Vatansever, Ibrahim TUR 8 vs 6 SUI  Baetscher, Yannis Approved -
9 J9-035 8 Sanlisoy, Osman TNC 6 vs 8 FIN  Oksala, Nooa Approved -
23 J9-036 8 Vehmasaho, Marko FIN 8 vs 3 AUT  Kettenhummer, Pascal Approved -
10 J9-037 8 Zdziech, Mateusz POL 7 vs 8 FRA  Da Costa, Tony Approved -
3 J9-038 8 Zadeikis, Kestutis LTU 8 vs 1 POL  Polis, Piotr Approved -
13 J9-039 8 Ostlund, Kasper SWE 5 vs 8 NED  van Lierop, Jan Approved -
15 J9-040 8 Prosdocimo, Paolo ITA 8 vs 2 AUT  Gspandl, Patrick Approved -
12 P9-042 7 Kaliaiev, Daniil UKR 7 vs 6 POL  Krysztofik, Tomasz Approved -
22 P9-043 7 Souto, Jonas ESP 7 vs 1 AUT  Kiracti, Mathias Approved -
1 P9-044 7 Shkudov, Dmitrii RUS 7 vs 4 FIN  Hietamies, Sasu Approved -
8 P9-045 7 Arda, David AUT 3 vs 7 NOR  Rudshavn, Ole-Kristian Approved -
18 P9-046 7 Vilches-Pardo, Paul FRA 2 vs 7 FIN  Virtaranta, Jere Approved -
14 P9-047 7 Shopik, Uladzislau BLR 7 vs 3 RUS  Mittcev, Nikita Approved -
2 P9-048 7 Ignotas, Mantas LTU 7 vs 6 POL  Jastrzab, Dominik Approved -

16:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
21 G8-053 5 Tkach, Kristina RUS 5 vs 3 GER  Bachmaier, Paula Approved -
6 G8-054 5 Keller, Cindy SUI 1 vs 5 UKR  Siranchuk, Darya Approved -
8 G8-055 5 Pietrzak, Kinga POL 5 vs 4 NOR  Torvund, Nina Approved -
7 G8-056 5 Gurova, Viktoriia RUS 1 vs 5 POL  Karwik, Weronika Approved -
3 J8-073 7 Gorst, Fedor RUS 7 vs 4 POL  Szaszor, Kamil Approved -
5 J8-074 7 Hofmann, Patrick GER 7 vs 3 SWE  Ostlund, Kasper Approved -
1 J8-075 7 Magi, Mark EST 7 vs 3 SRB  Pecelj, Aleksa Approved -
2 J8-076 7 Loncarek, Domagoj CRO 5 vs 7 POL  Maciol, Daniel Approved -
4 P8-105 6 Pehlivanovic, Sanjin BIH 6 vs 4 DEN  Lentz, Christoffer Approved -
22 P8-106 6 Langstroem, Karo FIN 0 vs 6 FIN  Virtaranta, Jere Approved -
23 P8-107 6 Bonnelykke, Andreas-Steen DEN 3 vs 6 POL  Kural, Szymon Approved -
9 P8-108 6 Thomassen, Simon NOR 1 vs 6 POL  Zielinski, Wiktor Approved -

17:45 session - round: SF
T NR D RTo Match
1 G8-057 5 Tkach, Kristina RUS 5 vs 0 UKR  Siranchuk, Darya Approved -
2 G8-058 5 Pietrzak, Kinga POL 2 vs 5 POL  Karwik, Weronika Approved -
3 J8-077 7 Gorst, Fedor RUS 7 vs 1 GER  Hofmann, Patrick Approved -
4 J8-078 7 Magi, Mark EST 3 vs 7 POL  Maciol, Daniel Approved -
7 P8-109 6 Pehlivanovic, Sanjin BIH 6 vs 0 FIN  Virtaranta, Jere Approved -
9 P8-110 6 Kural, Szymon POL 1 vs 6 POL  Zielinski, Wiktor Approved -

19:30 session - round: F
T NR D RTo Match
3 G8-059 5 Tkach, Kristina RUS 5 vs 0 POL  Karwik, Weronika Approved -
1 J8-079 7 Gorst, Fedor RUS 7 vs 2 POL  Maciol, Daniel Approved -
2 P8-111 6 Pehlivanovic, Sanjin BIH 6 vs 4 POL  Zielinski, Wiktor Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament