Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2016 - SLT - Tirana - Albania

Sa, 13 - August - 2016
 Select time session:     all times    09:00    10:30    12:00    13:30    16:00    18:00    20:00    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
4 S9-A01 8 Hartikainen, Marko FIN 8 vs 6 FIN  Mikkola, Tommy Approved -
6 S9-A05 8 Nykanen, Jouni FIN 6 vs 8 HUN  Nagy, Csaba Approved -
7 S9-A08 8 Navne, Janick DEN 8 vs 1 HUN  Szekely, Alin Approved -
5 S9-B01 8 Schwab, Martin GER 8 vs 2 GER  Gross, Steffen Approved -
8 S9-B04 8 Mosler, Michael AUT 5 vs 8 FIN  Korpela, Simo Approved -
1 S9-B05 8 Stark, Michael AUT 7 vs 8 FIN  Laakso, Pauli Approved -
9 S9-B08 8 Karttunen, Sami FIN 8 vs 4 NOR  Bjerke, Tom Approved -
2 S9-C01 8 Kesen, Riza TUR 3 vs 8 SWE  Elfroos, Mats Approved -
10 S9-C05 8 Konuklu, Emir A TNC 5 vs 8 FIN  Toivonen, Markku Approved -
11 S9-C08 8 Kaivonen, Tero FIN 1 vs 8 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
12 S9-D01 8 Lisik, Zdenko SVK 8 vs 6 RUS  Simon, Aleksandr Approved -
13 S9-D04 8 Bedir, Murat-Can TUR 8 vs 4 HUN  Cserhati, Zsolt Approved -
14 S9-D08 8 Taavila, Arto FIN 2 vs 8 GER  Forster, Frank Approved -

09:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
15 S9-A10 8 Aralden, Dag-Joran NOR 8 vs 7 HUN  Erdelyi, Gabor Approved -
16 S9-A11 8 Trudnowski, Maciej POL 8 vs 5 DEN  Schmidt, Jesper Approved -
17 S9-A12 8 Saltnes, Espen NOR 3 vs 8 DEN  Keller, Jan Approved -
18 S9-A14 8 Doroslovac, Rado SLO 5 vs 8 HUN  Tot, Sandor Approved -
19 S9-A15 8 Marsalo, Jiri FIN 3 vs 8 NED  Telfer, James Approved -
20 S9-B10 8 Doussos, Thomas GER 8 vs 6 CRO  Gracin, Vedran Approved -
21 S9-B11 8 Silic, Berislav CRO 1 vs 8 FIN  Ahonen, Tomi Approved -
22 S9-B14 8 Piergiovanni, Davy ITA 8 vs 4 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
23 S9-B15 8 Tetec, Zvonko CRO 8 vs 3 TNC  Sozalp, Hasan Approved -
3 S9-C10 8 Luca, Gabor HUN 8 vs 7 ALB  Dimroshi, Erjon Approved -
24 S9-C11 8 Abdik, Onur TUR 8 vs 7 ITA  Devruscian, Marco Approved -

10:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
4 S9-A09 8 Correia, Henrique POR 8 vs 3 FIN  Hartikainen, Marko Approved -
22 S9-A13 8 Kola, Argile ALB 3 vs 8 HUN  Nagy, Csaba Approved -
10 S9-A16 8 Navne, Janick DEN 8 vs 6 SUI  Manojlovic, Sascha Approved -
11 S9-B09 8 Radakovits, Thomas AUT 4 vs 8 GER  Schwab, Martin Approved -
19 S9-B12 8 Korpela, Simo FIN 2 vs 8 FIN  Kaksonen, Henri Approved -
1 S9-B13 8 Andersson, Glenn SWE 2 vs 8 FIN  Laakso, Pauli Approved -
16 S9-B16 8 Karttunen, Sami FIN 6 vs 8 GER  Damm, Thomas Approved -
12 S9-C09 8 Pereira, Manuel POR 8 vs 1 SWE  Elfroos, Mats Approved -
2 S9-C12 8 Neves, Antonio POR 8 vs 3 ITA  Margola, Giorgio Approved -
23 S9-C13 8 Kablukov, Mikhail RUS 8 vs 5 FIN  Toivonen, Markku Approved -
15 S9-C14 8 Weichart, Markus AUT 4 vs 8 NED  Gennissen, Marinus Approved -
13 S9-C15 8 Nilsen, Jorgen NOR 8 vs 4 SUI  Buccoliero, Daniele Approved -
17 S9-C16 8 Wirsbitzki, Reiner GER 8 vs 1 ALB  Lengu, Gentian Approved -
7 S9-D09 8 Kristiansen, Vegar NOR 8 vs 3 SVK  Lisik, Zdenko Approved -
14 S9-D10 8 Konnaris, Kostas CYP 8 vs 1 NED  Worung, Jimmy Approved -
5 S9-D11 8 Schaerer, Marcel SUI 1 vs 8 ITA  Valoroso, Marcello Approved -
6 S9-D12 8 Bedir, Murat-Can TUR 4 vs 8 ITA  Petroni, Fabio Approved -
18 S9-D13 8 Habo, Alex HUN 8 vs 3 FIN  Alho, Janne Approved -
9 S9-D14 8 van Adrichem, Ronald NED 7 vs 8 TUR  Kubat, Cesur Approved -
8 S9-D15 8 Ericson, Stefan SWE 0 vs 8 BIH  Cerimagic, Dino Approved -
21 S9-D16 8 Forster, Frank GER 6 vs 8 SWE  Azar, Senharip Approved -

12:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
17 L9-002 5 Andersson, Ulrika SWE 5 vs 3 GER  Kasper, Hildegard Approved -
20 L9-003 5 Ignesti, Patrizia ITA 2 vs 5 FIN  Panula, Tuuliina Approved -
24 L9-004 5 Habersaat, Ursula SUI 0 vs 5 SUI  Oeschger, Monika Approved -
8 L9-005 5 Michl, Karin GER 5 vs 0 ITA  Bolfelli, Barbara Approved -
12 L9-006 5 Lofgren, Ann-Sofie SWE 5 vs 2 GER  Jarecki, Monika Approved -
3 L9-007 5 Nieminen, Anne FIN 2 vs 5 FRA  Rohmer, Nathalie Approved -

12:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
10 S9-A17 8 Mikkola, Tommy FIN 5 vs 8 SUI  Manojlovic, Sascha Approved -
6 S9-A21 8 Nykanen, Jouni FIN 5 vs 8 NOR  Saltnes, Espen Approved -
4 S9-A24 8 Szekely, Alin HUN 1 vs 8 FIN  Hartikainen, Marko Approved -
16 S9-B17 8 Gross, Steffen GER 6 vs 8 FIN  Karttunen, Sami Approved -
15 S9-B20 8 Mosler, Michael AUT DIS vs 3 SWE  Andersson, Glenn Approved -
7 S9-B21 8 Stark, Michael AUT 8 vs 7 FIN  Korpela, Simo Approved -
13 S9-B24 8 Bjerke, Tom NOR 3 vs 8 AUT  Radakovits, Thomas Approved -
14 S9-C17 8 Kesen, Riza TUR 8 vs 1 ALB  Lengu, Gentian Approved -
2 S9-C21 8 Konuklu, Emir A TNC 3 vs 8 ITA  Margola, Giorgio Approved -
5 S9-C24 8 Kaivonen, Tero FIN 5 vs 8 SWE  Elfroos, Mats Approved -
21 S9-D17 8 Simon, Aleksandr RUS 3 vs 8 GER  Forster, Frank Approved -
18 S9-D20 8 Cserhati, Zsolt HUN 8 vs 3 FIN  Alho, Janne Approved -
11 S9-D24 8 Taavila, Arto FIN 7 vs 8 SVK  Lisik, Zdenko Approved -

13:30 session - round: L1
T NR D RTo Match
11 L9-014 5 Ignesti, Patrizia ITA 5 vs 0 SUI  Habersaat, Ursula Approved -
21 L9-015 5 Bolfelli, Barbara ITA 5 vs 3 GER  Jarecki, Monika Approved -

13:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
17 L9-009 5 Wessel, Susanne GER 5 vs 2 SWE  Andersson, Ulrika Approved -
20 L9-010 5 Panula, Tuuliina FIN 5 vs 3 SUI  Oeschger, Monika Approved -
6 L9-011 5 Michl, Karin GER 5 vs 1 SWE  Lofgren, Ann-Sofie Approved -
12 L9-012 5 Rohmer, Nathalie FRA 0 vs 5 ITA  Moscetti, Cristina Approved -

13:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
9 S9-A25 8 Correia, Henrique POR 8 vs 2 NOR  Aralden, Dag-Joran Approved -
18 S9-A26 8 Trudnowski, Maciej POL 5 vs 8 DEN  Keller, Jan Approved -
2 S9-A27 8 Nagy, Csaba HUN 5 vs 8 HUN  Tot, Sandor Approved -
14 S9-A28 8 Telfer, James NED 8 vs 1 DEN  Navne, Janick Approved -
15 S9-B25 8 Schwab, Martin GER 8 vs 6 GER  Doussos, Thomas Approved -
4 S9-B26 8 Ahonen, Tomi FIN 8 vs 5 FIN  Kaksonen, Henri Approved -
13 S9-B27 8 Laakso, Pauli FIN 8 vs 4 ITA  Piergiovanni, Davy Approved -
23 S9-B28 8 Tetec, Zvonko CRO 8 vs 5 GER  Damm, Thomas Approved -
8 S9-C25 8 Pereira, Manuel POR 8 vs 3 HUN  Luca, Gabor Approved -
3 S9-C26 8 Abdik, Onur TUR 4 vs 8 POR  Neves, Antonio Approved -
5 S9-C27 8 Kablukov, Mikhail RUS 2 vs 8 NED  Gennissen, Marinus Approved -
16 S9-C28 8 Nilsen, Jorgen NOR 5 vs 8 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
1 S9-D25 8 Kristiansen, Vegar NOR 8 vs 6 CYP  Konnaris, Kostas Approved -
22 S9-D26 8 Valoroso, Marcello ITA 4 vs 8 ITA  Petroni, Fabio Approved -
24 S9-D27 8 Habo, Alex HUN 8 vs 3 TUR  Kubat, Cesur Approved -
19 S9-D28 8 Cerimagic, Dino BIH 8 vs 7 SWE  Azar, Senharip Approved -

16:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
6 L8-025 5 Michl, Karin GER 3 vs 5 ITA  Ignesti, Patrizia Approved -
7 L8-026 5 Moscetti, Cristina ITA 5 vs 4 GER  Jarecki, Monika Approved -

16:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
2 S8-SE25 7 Karttunen, Sami FIN 7 vs 3 DEN  Keller, Jan Approved -
4 S8-SE26 7 Azar, Senharip SWE 7 vs 3 GER  Forster, Frank Approved -
3 S8-SE27 7 Navne, Janick DEN 6 vs 7 HUN  Habo, Alex Approved -
1 S8-SE28 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 0 ITA  Boni, GianLuca Approved -

18:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
2 L8-027 5 Andersson, Ulrika SWE 5 vs 3 ITA  Moscetti, Cristina Approved -
4 L8-028 5 Wessel, Susanne GER 5 vs 2 ITA  Ignesti, Patrizia Approved -
1 S8-SE29 7 Karttunen, Sami FIN 6 vs 7 SWE  Azar, Senharip Approved -
3 S8-SE30 7 Habo, Alex HUN 2 vs 7 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -

20:00 session - round: F
T NR D RTo Match
3 L8-029 5 Andersson, Ulrika SWE 5 vs 3 GER  Wessel, Susanne Approved -
1 S8-SE31 7 Azar, Senharip SWE 7 vs 5 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament