Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2016 - SLT - Tirana - Albania

Fr, 12 - August - 2016
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    14:15    16:30    18:30    20:00    day overview 

09:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
2 S8-A25 7 Doroslovac, Rado SLO 7 vs 5 FIN  Marsalo, Jiri Approved -
3 S8-A26 7 Andersson, Glenn SWE 5 vs 7 FIN  Karttunen, Sami Approved -
4 S8-A27 7 Keller, Jan DEN 7 vs 5 FIN  Nykanen, Jouni Approved -
5 S8-A28 7 Kristiansen, Vegar NOR 7 vs 4 NOR  Bjerke, Tom Approved -
6 S8-B25 7 Correia, Henrique POR 7 vs 2 FIN  Korpela, Simo Approved -
7 S8-B26 7 Azar, Senharip SWE 7 vs 3 HUN  Nagy, Csaba Approved -
8 S8-B27 7 Neves, Antonio POR 1 vs 7 GER  Forster, Frank Approved -
9 S8-B28 7 Tot, Sandor HUN 7 vs 5 CYP  Konnaris, Kostas Approved -
10 S8-C25 7 Bedir, Murat-Can TUR 6 vs 7 DEN  Navne, Janick Approved -
19 S8-C26 7 Laakso, Pauli FIN 7 vs 0 POR  Pereira, Manuel Approved -
20 S8-C27 7 Damm, Thomas GER 2 vs 7 HUN  Habo, Alex Approved -
21 S8-C28 7 Saltnes, Espen NOR 6 vs 7 FIN  Ahonen, Tomi Approved -
1 S8-D25 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 1 ITA  Petroni, Fabio Approved -
22 S8-D26 7 Valoroso, Marcello ITA 7 vs 2 AUT  Radakovits, Thomas Approved -
23 S8-D27 7 Cerimagic, Dino BIH 6 vs 7 ITA  Salzano, Angelo Approved -
24 S8-D28 7 Boni, GianLuca ITA 7 vs 3 NED  Telfer, James Approved -

10:45 session - round: L2
T NR D RTo Match
11 L8-017 5 Oeschger, Monika SUI 0 vs 5 GER  Kasper, Hildegard Approved -
12 L8-018 5 Michl, Karin GER 5 vs 1 SWE  Lofgren, Ann-Sofie Approved -
13 L8-019 5 Moscetti, Cristina ITA 5 vs 1 FRA  Rohmer, Nathalie Approved -
14 L8-020 5 Habersaat, Ursula SUI 0 vs 5 ITA  Bolfelli, Barbara Approved -
15 S8-A29 7 Gross, Steffen GER 7 vs 3 CRO  Gracin, Vedran Approved -
16 S8-A30 7 Kablukov, Mikhail RUS 5 vs 7 CRO  Tetec, Zvonko Approved -
17 S8-A31 7 Konuklu, Emir A TNC 4 vs 7 POL  Trudnowski, Maciej Approved -
18 S8-A32 7 Kubat, Cesur TUR 4 vs 7 GER  Doussos, Thomas Approved -
9 S8-B29 7 Silic, Berislav CRO 6 vs 7 DEN  Schmidt, Jesper Approved -
6 S8-B30 7 Devruscian, Marco ITA 4 vs 7 ITA  Piergiovanni, Davy Approved -
8 S8-B31 7 Ericson, Stefan SWE 7 vs 5 NOR  Nilsen, Jorgen Approved -
20 S8-B32 7 Dimroshi, Erjon ALB 1 vs 7 HUN  Erdelyi, Gabor Approved -
22 S8-C29 7 Mosler, Michael AUT 3 vs 7 NED  Worung, Jimmy Approved -
7 S8-C30 7 Sozalp, Hasan TNC 2 vs 7 RUS  Simon, Aleksandr Approved -
1 S8-C31 7 Gennissen, Marinus NED 7 vs 6 ITA  Margola, Giorgio Approved -
19 S8-C32 7 Lisik, Zdenko SVK 6 vs 7 FIN  Hartikainen, Marko Approved -
3 S8-D29 7 Schaerer, Marcel SUI 7 vs 6 FIN  Mikkola, Tommy Approved -
5 S8-D30 7 Toivonen, Markku FIN 4 vs 7 SUI  Buccoliero, Daniele Approved -
24 S8-D31 7 van Adrichem, Ronald NED 7 vs 5 ALB  Kola, Argile Approved -
21 S8-D32 7 Aralden, Dag-Joran NOR 7 vs 5 FIN  Kaivonen, Tero Approved -

12:30 session - round: L2
T NR D RTo Match
0 Match-017 2 Turkey TUR 0 vs 2 NED  Netherlands Approved -
22 ST10-017 7 Abdik, Onur TUR 4 vs 5 NED  Worung, Jimmy Approved -
23 ST8-017 7 Bedir, Murat-Can TUR 0 vs 7 NED  Telfer, James Approved -
24 ST9-017 8 Kubat, Cesur TUR 5 vs 8 NED  Gennissen, Marinus Approved -
0 Match-018 2 Finland FIN 2 vs 1 NOR  Norway Approved -
7 ST10-018 7 Karttunen, Sami FIN 7 vs 1 NOR  Bjerke, Tom Approved -
8 ST8-018 7 Nykanen, Jouni FIN 2 vs 7 NOR  Kristiansen, Vegar Approved -
21 ST9-018 8 Hartikainen, Marko FIN 8 vs 4 NOR  Saltnes, Espen Approved -
0 Match-019 2 Austria AUT 2 vs 1 SWE  Sweden Approved -
10 ST10-019 7 Weichart, Markus AUT 7 vs 6 SWE  Azar, Senharip Approved -
11 ST8-019 7 Radakovits, Thomas AUT 7 vs 4 SWE  Andersson, Glenn Approved -
12 ST9-019 8 Mosler, Michael AUT 7 vs 8 SWE  Ericson, Stefan Approved -
0 Match-020 2 North Cyprus TNC 0 vs 3 POR  Portugal Approved -
1 ST10-020 7 Sozalp, Hasan TNC 2 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
2 ST8-020 7 Aygunlu, Rustem TNC 3 vs 7 POR  Neves, Antonio Approved -
3 ST9-020 8 Konuklu, Emir A TNC 7 vs 8 POR  Pereira, Manuel Approved -

14:15 session - round: LQ
T NR D RTo Match
4 S8-A33 7 Gross, Steffen GER 7 vs 4 FIN  Marsalo, Jiri Approved -
11 S8-A34 7 Tetec, Zvonko CRO 4 vs 7 SWE  Andersson, Glenn Approved -
6 S8-A35 7 Trudnowski, Maciej POL 2 vs 7 FIN  Nykanen, Jouni Approved -
7 S8-A36 7 Doussos, Thomas GER 6 vs 7 NOR  Bjerke, Tom Approved -
13 S8-B33 7 Schmidt, Jesper DEN 7 vs 1 FIN  Korpela, Simo Approved -
22 S8-B34 7 Piergiovanni, Davy ITA 7 vs 1 HUN  Nagy, Csaba Approved -
2 S8-B35 7 Ericson, Stefan SWE 3 vs 7 POR  Neves, Antonio Approved -
1 S8-B36 7 Erdelyi, Gabor HUN 7 vs 5 CYP  Konnaris, Kostas Approved -
23 S8-C33 7 Worung, Jimmy NED 7 vs 6 TUR  Bedir, Murat-Can Approved -
3 S8-C34 7 Simon, Aleksandr RUS 2 vs 7 POR  Pereira, Manuel Approved -
24 S8-C35 7 Gennissen, Marinus NED 2 vs 7 GER  Damm, Thomas Approved -
21 S8-C36 7 Hartikainen, Marko FIN 4 vs 7 NOR  Saltnes, Espen Approved -
9 S8-D33 7 Schaerer, Marcel SUI 4 vs 7 ITA  Petroni, Fabio Approved -
15 S8-D34 7 Buccoliero, Daniele SUI 1 vs 7 AUT  Radakovits, Thomas Approved -
5 S8-D35 7 van Adrichem, Ronald NED 3 vs 7 BIH  Cerimagic, Dino Approved -
20 S8-D36 7 Aralden, Dag-Joran NOR 0 vs 7 NED  Telfer, James Approved -

16:30 session - round: L3
T NR D RTo Match
8 L8-023 5 Kasper, Hildegard GER 4 vs 5 GER  Michl, Karin Approved -
10 L8-024 5 Moscetti, Cristina ITA 5 vs 4 ITA  Bolfelli, Barbara Approved -

16:30 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
1 S8-SE01 7 Doroslovac, Rado SLO 7 vs 3 HUN  Erdelyi, Gabor Approved -
2 S8-SE02 7 Telfer, James NED 6 vs 7 FIN  Karttunen, Sami Approved -
3 S8-SE03 7 Keller, Jan DEN 7 vs 1 DEN  Schmidt, Jesper Approved -
4 S8-SE04 7 Nykanen, Jouni FIN 5 vs 7 NOR  Kristiansen, Vegar Approved -
5 S8-SE05 7 Correia, Henrique POR 7 vs 1 ITA  Piergiovanni, Davy Approved -
6 S8-SE06 7 Damm, Thomas GER 2 vs 7 SWE  Azar, Senharip Approved -
7 S8-SE07 7 Forster, Frank GER 7 vs 3 GER  Gross, Steffen Approved -
9 S8-SE08 7 Worung, Jimmy HUN 7 vs 6 HUN  Tot, Sandor Approved -
11 S8-SE09 7 Navne, Janick DEN 7 vs 5 NOR  Bjerke, Tom Approved -
12 S8-SE10 7 Andersson, Glenn SWE 7 vs 6 FIN  Laakso, Pauli Approved -
13 S8-SE11 7 Habo, Alex HUN 7 vs 4 AUT  Radakovits, Thomas Approved -
14 S8-SE12 7 Cerimagic, Dino BIH 7 vs 5 FIN  Ahonen, Tomi Approved -
15 S8-SE13 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 6 POR  Pereira, Manuel Approved -
16 S8-SE14 7 Neves, Antonio POR 7 vs 5 ITA  Valoroso, Marcello Approved -
17 S8-SE15 7 Salzano, Angelo ITA 2 vs 7 ITA  Petroni, Fabio Approved -
18 S8-SE16 7 Saltnes, Espen NOR 3 vs 7 ITA  Boni, GianLuca Approved -

16:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
19 L8-021 5 Andersson, Ulrika SWE 5 vs 3 ITA  Ignesti, Patrizia Approved -
20 L8-022 5 Jarecki, Monika GER 4 vs 5 GER  Wessel, Susanne Approved -

18:30 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
5 S8-SE17 7 Doroslovac, Rado SLO 4 vs 7 FIN  Karttunen, Sami Approved -
2 S8-SE18 7 Keller, Jan DEN 7 vs 6 NOR  Kristiansen, Vegar Approved -
1 S8-SE19 7 Correia, Henrique POR 4 vs 7 SWE  Azar, Senharip Approved -
4 S8-SE20 7 Forster, Frank GER 7 vs 5 NED  Worung, Jimmy Approved -
24 S8-SE21 7 Navne, Janick DEN 7 vs 3 SWE  Andersson, Glenn Approved -
23 S8-SE22 7 Habo, Alex HUN 7 vs 2 BIH  Cerimagic, Dino Approved -
22 S8-SE23 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 4 POR  Neves, Antonio Approved -
3 S8-SE24 7 Petroni, Fabio ITA 6 vs 7 ITA  Boni, GianLuca Approved -

20:00 session - round: L3
T NR D RTo Match
0 Match-023 2 Netherlands NED 2 vs 1 FIN  Finland Approved -
1 ST10-023 7 Worung, Jimmy NED 7 vs 5 FIN  Karttunen, Sami Approved -
2 ST8-023 7 Telfer, James NED 7 vs 6 FIN  Hartikainen, Marko Approved -
3 ST9-023 8 van Adrichem, Ronald NED 5 vs 8 FIN  Laakso, Pauli Approved -
0 Match-024 2 Austria AUT 1 vs 2 POR  Portugal Approved -
10 ST10-024 7 Weichart, Markus AUT 5 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
11 ST8-024 7 Radakovits, Thomas AUT 7 vs 3 POR  Neves, Antonio Approved -
12 ST9-024 8 Mosler, Michael AUT 2 vs 8 POR  Pereira, Manuel Approved -

20:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
0 Match-021 2 Italy ITA 0 vs 2 HUN  Hungary Approved -
7 ST10-021 7 Petroni, Fabio ITA 6 vs 5 HUN  Nagy, Csaba Approved -
8 ST8-021 7 Margola, Giorgio ITA 0 vs 7 HUN  Habo, Alex Approved -
9 ST9-021 8 Piergiovanni, Davy HUN 4 vs 8 HUN  Tot, Sandor Approved -
0 Match-022 2 Denmark DEN 0 vs 2 GER  Germany Approved -
19 ST10-022 7 Schmidt, Jesper DEN 6 vs 7 GER  Schwab, Martin Approved -
20 ST8-022 7 Navne, Janick DEN 2 vs 7 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
21 ST9-022 8 Keller, Jan DEN 5 vs 7 GER  Damm, Thomas Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament

Visit the Aramith website ... Visit the Dynamic Billard website ... Visit the Iwan Simonis website ... Visit the Patricks Canadian Taverne website ... Visit the Rasson website ...