Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2016 - SLT - Tirana - Albania

Do, 11 - August - 2016
 Select time session:     all times    09:00    10:45    13:00    15:00    17:00    19:00    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
10 S8-A01 7 Gross, Steffen GER 4 vs 7 SLO  Doroslovac, Rado Approved -
11 S8-A05 7 Tetec, Zvonko CRO 7 vs 5 SUI  Manojlovic, Sascha Approved -
12 S8-A08 7 Bjerke, Tom NOR 7 vs 5 ALB  Lengu, Gentian Approved -
13 S8-B01 7 Correia, Henrique POR 7 vs 0 TUR  Kesen, Riza Approved -
14 S8-B04 7 Nagy, Csaba HUN 7 vs 2 ITA  Piergiovanni, Davy Approved -
15 S8-B05 7 Neves, Antonio POR 7 vs 2 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
16 S8-B08 7 Konnaris, Kostas CYP 7 vs 5 HUN  Erdelyi, Gabor Approved -
17 S8-C01 7 Mosler, Michael AUT 6 vs 7 TUR  Bedir, Murat-Can Approved -
18 S8-C04 7 Simon, Aleksandr RUS 3 vs 7 NED  Gennissen, Marinus Approved -
19 S8-C05 7 Damm, Thomas GER 7 vs 5 FIN  Kaksonen, Henri Approved -
20 S8-C08 7 Ahonen, Tomi FIN 7 vs 1 FIN  Hartikainen, Marko Approved -
21 S8-D01 7 Abdik, Onur TUR 1 vs 7 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
22 S8-D04 7 Buccoliero, Daniele SUI 3 vs 7 SWE  Elfroos, Mats Approved -
23 S8-D05 7 Cerimagic, Dino BIH 7 vs 0 NED  van Adrichem, Ronald Approved -
24 S8-D08 7 Schaerer, Marcel SUI 7 vs 1 HUN  Luca, Gabor Approved -

09:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
9 S8-A10 7 Marsalo, Jiri FIN 7 vs 4 TUR  Kubat, Cesur Approved -
8 S8-A11 7 Trudnowski, Maciej POL 6 vs 7 SWE  Andersson, Glenn Approved -
7 S8-A12 7 Karttunen, Sami FIN 7 vs 2 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
6 S8-A14 7 Nykanen, Jouni FIN 7 vs 1 RUS  Kablukov, Mikhail Approved -
4 S8-A15 7 Kristiansen, Vegar NOR 7 vs 3 CRO  Gracin, Vedran Approved -
5 S8-B10 7 Korpela, Simo FIN 7 vs 1 ALB  Dimroshi, Erjon Approved -
3 S8-B11 7 Nilsen, Jorgen NOR 1 vs 7 SWE  Azar, Senharip Approved -
2 S8-B14 7 Forster, Frank GER 7 vs 2 ITA  Devruscian, Marco Approved -
1 S8-B15 7 Schmidt, Jesper HUN 1 vs 7 HUN  Tot, Sandor Approved -

10:45 session - round: W1
T NR D RTo Match
2 S8-A09 7 Doussos, Thomas GER 4 vs 7 SLO  Doroslovac, Rado Approved -
11 S8-A13 7 Keller, Jan DEN 7 vs 2 CRO  Tetec, Zvonko Approved -
12 S8-A16 7 Bjerke, Tom NOR 0 vs FF HUN  Szekely, Alin Approved -
4 S8-B09 7 Weichart, Markus AUT 2 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
6 S8-B12 7 Nagy, Csaba HUN 7 vs 6 SWE  Ericson, Stefan Approved -
7 S8-B13 7 Stark, Michael AUT 1 vs 7 POR  Neves, Antonio Approved -
16 S8-B16 7 Konnaris, Kostas CYP 7 vs 6 CRO  Silic, Berislav Approved -
17 S8-C09 7 Schwab, Martin GER 6 vs 7 TUR  Bedir, Murat-Can Approved -
21 S8-C10 7 Navne, Janick DEN 7 vs 1 SVK  Lisik, Zdenko Approved -
5 S8-C11 7 Margola, Giorgio ITA 5 vs 7 FIN  Laakso, Pauli Approved -
18 S8-C12 7 Gennissen, Marinus NED 6 vs 7 POR  Pereira, Manuel Approved -
8 S8-C13 7 Cserhati, Zsolt HUN 6 vs 7 GER  Damm, Thomas Approved -
3 S8-C14 7 Sozalp, Hasan TNC 1 vs 7 HUN  Habo, Alex Approved -
20 S8-C15 7 Worung, Jimmy NED 3 vs 7 NOR  Saltnes, Espen Approved -
15 S8-C16 7 Ahonen, Tomi FIN 7 vs 5 FIN  Taavila, Arto Approved -
14 S8-D09 7 Kaivonen, Tero FIN 1 vs 7 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
1 S8-D10 7 Petroni, Fabio ITA 7 vs 4 NOR  Aralden, Dag-Joran Approved -
13 S8-D11 7 Valoroso, Marcello ITA 7 vs 3 ALB  Kola, Argile Approved -
10 S8-D12 7 Elfroos, Mats SWE 4 vs 7 AUT  Radakovits, Thomas Approved -
22 S8-D13 7 Alho, Janne FIN 2 vs 7 BIH  Cerimagic, Dino Approved -
24 S8-D14 7 Toivonen, Markku FIN 3 vs 7 ITA  Salzano, Angelo Approved -
23 S8-D15 7 Boni, GianLuca ITA 7 vs 3 FIN  Mikkola, Tommy Approved -
19 S8-D16 7 Schaerer, Marcel SUI 2 vs 7 NED  Telfer, James Approved -

13:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
9 L8-002 5 Oeschger, Monika SUI 0 vs 5 SWE  Andersson, Ulrika Approved -
8 L8-003 5 Ignesti, Patrizia ITA 5 vs 2 GER  Michl, Karin Approved -
14 L8-004 5 Panula, Tuuliina FIN 2 vs 5 FRA  Rohmer, Nathalie Approved -
13 L8-005 5 Moscetti, Cristina ITA 3 vs 5 GER  Jarecki, Monika Approved -
18 L8-006 5 Nieminen, Anne FIN 1 vs 5 SWE  Lofgren, Ann-Sofie Approved -
12 L8-007 5 Kasper, Hildegard GER 5 vs 0 SUI  Habersaat, Ursula Approved -

13:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
5 S8-A17 7 Gross, Steffen GER 7 vs 1 HUN  Szekely, Alin Approved -
15 S8-A21 7 Manojlovic, Sascha SUI 5 vs 7 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
7 S8-A24 7 Lengu, Gentian ALB 4 vs 7 GER  Doussos, Thomas Approved -
16 S8-B17 7 Kesen, Riza TUR 1 vs 7 CRO  Silic, Berislav Approved -
17 S8-B20 7 Piergiovanni, Davy ITA 7 vs 2 AUT  Stark, Michael Approved -
10 S8-B21 7 Aygunlu, Rustem TNC 3 vs 7 SWE  Ericson, Stefan Approved -
19 S8-B24 7 Erdelyi, Gabor HUN 7 vs 2 AUT  Weichart, Markus Approved -
23 S8-C17 7 Mosler, Michael AUT 7 vs 4 FIN  Taavila, Arto Approved -
20 S8-C20 7 Simon, Aleksandr RUS 7 vs 5 HUN  Cserhati, Zsolt Approved -
21 S8-C21 7 Kaksonen, Henri FIN 4 vs 7 NED  Gennissen, Marinus Approved -
6 S8-C24 7 Hartikainen, Marko FIN 7 vs 4 GER  Schwab, Martin Approved -
22 S8-D17 7 Abdik, Onur TUR 6 vs 7 SUI  Schaerer, Marcel Approved -
24 S8-D20 7 Buccoliero, Daniele SUI 7 vs 3 FIN  Alho, Janne Approved -
11 S8-D21 7 van Adrichem, Ronald NED 7 vs 3 SWE  Elfroos, Mats Approved -
1 S8-D24 7 Luca, Gabor HUN 4 vs 7 FIN  Kaivonen, Tero Approved -

15:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
23 L8-014 5 Michl, Karin GER 5 vs 4 FIN  Panula, Tuuliina Approved -
8 L8-015 5 Moscetti, Cristina ITA 5 vs 2 FIN  Nieminen, Anne Approved -

15:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
3 S10-153 7 Schmidt, Jesper DEN 4 vs 7 NED  Worung, Jimmy Approved -
2 S10-154 7 Azar, Senharip SWE 7 vs 3 POR  Pereira, Manuel Approved -
1 S10-155 7 Kristiansen, Vegar NOR 7 vs 6 ITA  Petroni, Fabio Approved -
4 S10-156 7 Forster, Frank HUN 3 vs 7 HUN  Tot, Sandor Approved -

15:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
24 L8-009 5 Bolfelli, Barbara ITA 2 vs 5 SWE  Andersson, Ulrika Approved -
5 L8-010 5 Ignesti, Patrizia ITA 5 vs 1 FRA  Rohmer, Nathalie Approved -
6 L8-011 5 Jarecki, Monika GER 5 vs 4 SWE  Lofgren, Ann-Sofie Approved -
7 L8-012 5 Kasper, Hildegard GER 0 vs 5 GER  Wessel, Susanne Approved -

17:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
2 L10-027 5 Moscetti, Cristina ITA 5 vs 4 GER  Michl, Karin Approved -
4 L10-028 5 Andersson, Ulrika SWE 3 vs 5 GER  Wessel, Susanne Approved -
1 S10-157 7 Worung, Jimmy NED 4 vs 7 SWE  Azar, Senharip Approved -
3 S10-158 7 Kristiansen, Vegar HUN 4 vs 7 HUN  Tot, Sandor Approved -

19:00 session - round: F
T NR D RTo Match
3 L10-029 5 Moscetti, Cristina ITA 1 vs 5 GER  Wessel, Susanne Approved -
1 S10-159 7 Azar, Senharip HUN 3 vs 7 HUN  Tot, Sandor Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament

Visit the Aramith website ... Visit the Dynamic Billard website ... Visit the Iwan Simonis website ... Visit the Patricks Canadian Taverne website ... Visit the Rasson website ...