Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Now Running  »   [  EC - All Disciplines - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2016 - SLT - Tirana - Albania

Do, 11 - August - 2016
 Select time session:     all times    09:00    10:45    13:00    15:00    17:00    19:00    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
10 S8-A01 7 Gross, Steffen GER 4 vs 7 SLO  Doroslovac, Rado Approved -
11 S8-A05 7 Tetec, Zvonko CRO 7 vs 5 SUI  Manojlovic, Sascha Approved -
12 S8-A08 7 Bjerke, Tom NOR 7 vs 5 ALB  Lengu, Gentian Approved -
13 S8-B01 7 Correia, Henrique POR 7 vs 0 TUR  Kesen, Riza Approved -
14 S8-B04 7 Nagy, Csaba HUN 7 vs 2 ITA  Piergiovanni, Davy Approved -
15 S8-B05 7 Neves, Antonio POR 7 vs 2 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
16 S8-B08 7 Konnaris, Kostas CYP 7 vs 5 HUN  Erdelyi, Gabor Approved -
17 S8-C01 7 Mosler, Michael AUT 6 vs 7 TUR  Bedir, Murat-Can Approved -
18 S8-C04 7 Simon, Aleksandr RUS 3 vs 7 NED  Gennissen, Marinus Approved -
19 S8-C05 7 Damm, Thomas GER 7 vs 5 FIN  Kaksonen, Henri Approved -
20 S8-C08 7 Ahonen, Tomi FIN 7 vs 1 FIN  Hartikainen, Marko Approved -
21 S8-D01 7 Abdik, Onur TUR 1 vs 7 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
22 S8-D04 7 Buccoliero, Daniele SUI 3 vs 7 SWE  Elfroos, Mats Approved -
23 S8-D05 7 Cerimagic, Dino BIH 7 vs 0 NED  van Adrichem, Ronald Approved -
24 S8-D08 7 Schaerer, Marcel SUI 7 vs 1 HUN  Luca, Gabor Approved -

09:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
9 S8-A10 7 Marsalo, Jiri FIN 7 vs 4 TUR  Kubat, Cesur Approved -
8 S8-A11 7 Trudnowski, Maciej POL 6 vs 7 SWE  Andersson, Glenn Approved -
7 S8-A12 7 Karttunen, Sami FIN 7 vs 2 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
6 S8-A14 7 Nykanen, Jouni FIN 7 vs 1 RUS  Kablukov, Mikhail Approved -
4 S8-A15 7 Kristiansen, Vegar NOR 7 vs 3 CRO  Gracin, Vedran Approved -
5 S8-B10 7 Korpela, Simo FIN 7 vs 1 ALB  Dimroshi, Erjon Approved -
3 S8-B11 7 Nilsen, Jorgen NOR 1 vs 7 SWE  Azar, Senharip Approved -
2 S8-B14 7 Forster, Frank GER 7 vs 2 ITA  Devruscian, Marco Approved -
1 S8-B15 7 Schmidt, Jesper HUN 1 vs 7 HUN  Tot, Sandor Approved -

10:45 session - round: W1
T NR D RTo Match
2 S8-A09 7 Doussos, Thomas GER 4 vs 7 SLO  Doroslovac, Rado Approved -
11 S8-A13 7 Keller, Jan DEN 7 vs 2 CRO  Tetec, Zvonko Approved -
12 S8-A16 7 Bjerke, Tom NOR 0 vs FF HUN  Szekely, Alin Approved -
4 S8-B09 7 Weichart, Markus AUT 2 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
6 S8-B12 7 Nagy, Csaba HUN 7 vs 6 SWE  Ericson, Stefan Approved -
7 S8-B13 7 Stark, Michael AUT 1 vs 7 POR  Neves, Antonio Approved -
16 S8-B16 7 Konnaris, Kostas CYP 7 vs 6 CRO  Silic, Berislav Approved -
17 S8-C09 7 Schwab, Martin GER 6 vs 7 TUR  Bedir, Murat-Can Approved -
21 S8-C10 7 Navne, Janick DEN 7 vs 1 SVK  Lisik, Zdenko Approved -
5 S8-C11 7 Margola, Giorgio ITA 5 vs 7 FIN  Laakso, Pauli Approved -
18 S8-C12 7 Gennissen, Marinus NED 6 vs 7 POR  Pereira, Manuel Approved -
8 S8-C13 7 Cserhati, Zsolt HUN 6 vs 7 GER  Damm, Thomas Approved -
3 S8-C14 7 Sozalp, Hasan TNC 1 vs 7 HUN  Habo, Alex Approved -
20 S8-C15 7 Worung, Jimmy NED 3 vs 7 NOR  Saltnes, Espen Approved -
15 S8-C16 7 Ahonen, Tomi FIN 7 vs 5 FIN  Taavila, Arto Approved -
14 S8-D09 7 Kaivonen, Tero FIN 1 vs 7 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
1 S8-D10 7 Petroni, Fabio ITA 7 vs 4 NOR  Aralden, Dag-Joran Approved -
13 S8-D11 7 Valoroso, Marcello ITA 7 vs 3 ALB  Kola, Argile Approved -
10 S8-D12 7 Elfroos, Mats SWE 4 vs 7 AUT  Radakovits, Thomas Approved -
22 S8-D13 7 Alho, Janne FIN 2 vs 7 BIH  Cerimagic, Dino Approved -
24 S8-D14 7 Toivonen, Markku FIN 3 vs 7 ITA  Salzano, Angelo Approved -
23 S8-D15 7 Boni, GianLuca ITA 7 vs 3 FIN  Mikkola, Tommy Approved -
19 S8-D16 7 Schaerer, Marcel SUI 2 vs 7 NED  Telfer, James Approved -

13:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
9 L8-002 5 Oeschger, Monika SUI 0 vs 5 SWE  Andersson, Ulrika Approved -
8 L8-003 5 Ignesti, Patrizia ITA 5 vs 2 GER  Michl, Karin Approved -
14 L8-004 5 Panula, Tuuliina FIN 2 vs 5 FRA  Rohmer, Nathalie Approved -
13 L8-005 5 Moscetti, Cristina ITA 3 vs 5 GER  Jarecki, Monika Approved -
18 L8-006 5 Nieminen, Anne FIN 1 vs 5 SWE  Lofgren, Ann-Sofie Approved -
12 L8-007 5 Kasper, Hildegard GER 5 vs 0 SUI  Habersaat, Ursula Approved -

13:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
5 S8-A17 7 Gross, Steffen GER 7 vs 1 HUN  Szekely, Alin Approved -
15 S8-A21 7 Manojlovic, Sascha SUI 5 vs 7 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
7 S8-A24 7 Lengu, Gentian ALB 4 vs 7 GER  Doussos, Thomas Approved -
16 S8-B17 7 Kesen, Riza TUR 1 vs 7 CRO  Silic, Berislav Approved -
17 S8-B20 7 Piergiovanni, Davy ITA 7 vs 2 AUT  Stark, Michael Approved -
10 S8-B21 7 Aygunlu, Rustem TNC 3 vs 7 SWE  Ericson, Stefan Approved -
19 S8-B24 7 Erdelyi, Gabor HUN 7 vs 2 AUT  Weichart, Markus Approved -
23 S8-C17 7 Mosler, Michael AUT 7 vs 4 FIN  Taavila, Arto Approved -
20 S8-C20 7 Simon, Aleksandr RUS 7 vs 5 HUN  Cserhati, Zsolt Approved -
21 S8-C21 7 Kaksonen, Henri FIN 4 vs 7 NED  Gennissen, Marinus Approved -
6 S8-C24 7 Hartikainen, Marko FIN 7 vs 4 GER  Schwab, Martin Approved -
22 S8-D17 7 Abdik, Onur TUR 6 vs 7 SUI  Schaerer, Marcel Approved -
24 S8-D20 7 Buccoliero, Daniele SUI 7 vs 3 FIN  Alho, Janne Approved -
11 S8-D21 7 van Adrichem, Ronald NED 7 vs 3 SWE  Elfroos, Mats Approved -
1 S8-D24 7 Luca, Gabor HUN 4 vs 7 FIN  Kaivonen, Tero Approved -

15:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
23 L8-014 5 Michl, Karin GER 5 vs 4 FIN  Panula, Tuuliina Approved -
8 L8-015 5 Moscetti, Cristina ITA 5 vs 2 FIN  Nieminen, Anne Approved -

15:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
3 S10-153 7 Schmidt, Jesper DEN 4 vs 7 NED  Worung, Jimmy Approved -
2 S10-154 7 Azar, Senharip SWE 7 vs 3 POR  Pereira, Manuel Approved -
1 S10-155 7 Kristiansen, Vegar NOR 7 vs 6 ITA  Petroni, Fabio Approved -
4 S10-156 7 Forster, Frank HUN 3 vs 7 HUN  Tot, Sandor Approved -

15:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
24 L8-009 5 Bolfelli, Barbara ITA 2 vs 5 SWE  Andersson, Ulrika Approved -
5 L8-010 5 Ignesti, Patrizia ITA 5 vs 1 FRA  Rohmer, Nathalie Approved -
6 L8-011 5 Jarecki, Monika GER 5 vs 4 SWE  Lofgren, Ann-Sofie Approved -
7 L8-012 5 Kasper, Hildegard GER 0 vs 5 GER  Wessel, Susanne Approved -

17:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
2 L10-027 5 Moscetti, Cristina ITA 5 vs 4 GER  Michl, Karin Approved -
4 L10-028 5 Andersson, Ulrika SWE 3 vs 5 GER  Wessel, Susanne Approved -
1 S10-157 7 Worung, Jimmy NED 4 vs 7 SWE  Azar, Senharip Approved -
3 S10-158 7 Kristiansen, Vegar HUN 4 vs 7 HUN  Tot, Sandor Approved -

19:00 session - round: F
T NR D RTo Match
3 L10-029 5 Moscetti, Cristina ITA 1 vs 5 GER  Wessel, Susanne Approved -
1 S10-159 7 Azar, Senharip HUN 3 vs 7 HUN  Tot, Sandor Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament