Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2016 - SLT - Tirana - Albania

Di, 09 - August - 2016
 Select time session:     all times    09:00    10:45    13:00    15:00    17:00    19:00    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
20 S10-001 7 Piergiovanni, Davy ITA 7 vs 1 GER  Damm, Thomas Approved -
4 L10-002 5 Lofgren, Ann-Sofie SWE 5 vs 2 SUI  Oeschger, Monika Approved -
24 L10-003 5 Habersaat, Ursula SUI FF vs 0 GER  Jarecki, Monika Approved -
23 L10-004 5 Panula, Tuuliina FIN 0 vs 5 FRA  Rohmer, Nathalie Approved -
22 L10-005 5 Kasper, Hildegard GER 5 vs 4 FIN  Nieminen, Anne Approved -
19 S10-005 7 Kaksonen, Henri FIN 7 vs 2 FIN  Alho, Janne Approved -
21 L10-006 5 Ignesti, Patrizia ITA 3 vs 5 SWE  Andersson, Ulrika Approved -
2 L10-007 5 Bolfelli, Barbara ITA 2 vs 5 GER  Wessel, Susanne Approved -
18 S10-008 7 Devruscian, Marco ITA 7 vs 5 ALB  Lengu, Gentian Approved -
17 S10-009 7 Hartikainen, Marko FIN 7 vs 5 SWE  Andersson, Glenn Approved -
12 S10-012 7 Gennissen, Marinus NED 7 vs 5 FIN  Kaivonen, Tero Approved -
11 S10-013 7 Silic, Berislav CRO 2 vs 7 POR  Pereira, Manuel Approved -
10 S10-016 7 Karttunen, Sami FIN 1 vs 7 GER  Schwab, Martin Approved -
9 S10-017 7 Habo, Alex HUN 4 vs 7 CRO  Tetec, Zvonko Approved -
8 S10-020 7 Gross, Steffen GER 7 vs 6 GER  Doussos, Thomas Approved -
1 S10-021 7 Gracin, Vedran CRO 4 vs 7 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
7 S10-024 7 Valoroso, Marcello ITA 7 vs 4 RUS  Kablukov, Mikhail Approved -
6 S10-025 7 Lisik, Zdenko SVK 3 vs 7 SUI  Buccoliero, Daniele Approved -
3 S10-028 7 Luca, Gabor HUN 1 vs 7 FIN  Ahonen, Tomi Approved -
5 S10-032 7 Abdik, Onur TUR 7 vs 4 NED  Telfer, James Approved -

10:45 session - round: WQ
T NR D RTo Match
19 S10-033 7 Correia, Henrique POR 7 vs 5 ITA  Piergiovanni, Davy Approved -
10 S10-034 7 Boni, GianLuca ITA 4 vs 7 HUN  Erdelyi, Gabor Approved -
13 S10-035 7 Bedir, Murat-Can TUR 3 vs 7 CYP  Konnaris, Kostas Approved -
14 S10-036 7 Schmidt, Jesper DEN 7 vs 2 SUI  Schaerer, Marcel Approved -
20 S10-037 7 Mosler, Michael AUT 7 vs 4 FIN  Kaksonen, Henri Approved -
15 S10-038 7 Ericson, Stefan SWE 7 vs 1 TNC  Sozalp, Hasan Approved -
16 S10-039 7 Radakovits, Thomas AUT 6 vs 7 ITA  Margola, Giorgio Approved -
18 S10-040 7 Devruscian, Marco ITA 5 vs 7 NED  Worung, Jimmy Approved -
9 S10-041 7 Salzano, Angelo ITA 7 vs 5 FIN  Hartikainen, Marko Approved -
3 S10-042 7 Marsalo, Jiri FIN 6 vs 7 SUI  Manojlovic, Sascha Approved -
1 S10-043 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 2 FIN  Nykanen, Jouni Approved -
7 S10-044 7 Gennissen, Marinus NED 0 vs 7 SWE  Azar, Senharip Approved -
11 S10-045 7 Korpela, Simo FIN 4 vs 7 POR  Pereira, Manuel Approved -
24 S10-046 7 Cserhati, Zsolt HUN 7 vs 3 FIN  Mikkola, Tommy Approved -
21 S10-047 7 Szekely, Alin HUN 7 vs 6 RUS  Simon, Aleksandr Approved -
23 S10-048 7 Schwab, Martin GER 7 vs 1 TUR  Kubat, Cesur Approved -
22 S10-049 7 Kristiansen, Vegar NOR 7 vs 3 CRO  Tetec, Zvonko Approved -
17 S10-052 7 Gross, Steffen GER 7 vs 5 AUT  Weichart, Markus Approved -
2 S10-053 7 Toivonen, Markku FIN 7 vs 6 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
8 S10-056 7 Valoroso, Marcello ITA 7 vs 3 AUT  Stark, Michael Approved -
6 S10-057 7 Doroslovac, Rado SLO 3 vs 7 SUI  Buccoliero, Daniele Approved -
4 S10-060 7 Ahonen, Tomi FIN 7 vs 6 NOR  Bjerke, Tom Approved -
5 S10-061 7 Cerimagic, Dino BIH 7 vs 5 POL  Trudnowski, Maciej Approved -
12 S10-064 7 Abdik, Onur TUR 7 vs 4 NOR  Aralden, Dag-Joran Approved -

13:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
11 S10-065 7 Damm, Thomas GER 7 vs 1 NOR  Aralden, Dag-Joran Approved -
12 S10-069 7 Alho, Janne FIN 7 vs 2 NOR  Bjerke, Tom Approved -
13 S10-072 7 Lengu, Gentian ALB 4 vs 7 SLO  Doroslovac, Rado Approved -
19 S10-073 7 Andersson, Glenn SWE 7 vs 6 AUT  Stark, Michael Approved -
9 S10-076 7 Kaivonen, Tero FIN 2 vs 7 TNC  Konuklu, Emir A Approved -
17 S10-077 7 Silic, Berislav CRO 7 vs 2 AUT  Weichart, Markus Approved -
21 S10-080 7 Karttunen, Sami FIN 7 vs 5 CRO  Tetec, Zvonko Approved -
22 S10-081 7 Habo, Alex HUN 7 vs 5 TUR  Kubat, Cesur Approved -
23 S10-084 7 Doussos, Thomas GER 6 vs 7 FIN  Korpela, Simo Approved -
20 S10-085 7 Gracin, Vedran CRO 7 vs 5 NED  Gennissen, Marinus Approved -
6 S10-088 7 Kablukov, Mikhail RUS 7 vs 6 FIN  Hartikainen, Marko Approved -
18 S10-089 7 Lisik, Zdenko SVK 3 vs 7 ITA  Devruscian, Marco Approved -
16 S10-092 7 Luca, Gabor HUN 1 vs 7 FIN  Kaksonen, Henri Approved -
24 S10-096 7 Telfer, James NED 7 vs 1 ITA  Piergiovanni, Davy Approved -

13:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
15 S10-050 7 Elfroos, Mats SWE 7 vs 3 FIN  Laakso, Pauli Approved -
7 S10-051 7 Kola, Argile ALB 0 vs 7 HUN  Nagy, Csaba Approved -
14 S10-054 7 Taavila, Arto FIN 7 vs 3 TNC  Aygunlu, Rustem Approved -
4 S10-055 7 Nilsen, Jorgen NOR 7 vs 0 ALB  Dimroshi, Erjon Approved -
5 S10-058 7 van Adrichem, Ronald NED 5 vs 7 DEN  Keller, Jan Approved -
8 S10-059 7 Forster, Frank GER 7 vs 5 DEN  Navne, Janick Approved -
10 S10-062 7 Tot, Sandor HUN 7 vs 4 POR  Neves, Antonio Approved -
1 S10-063 7 Saltnes, Espen NOR 7 vs 5 ITA  Petroni, Fabio Approved -

15:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
1 SS-SE25 75 Tot, Sandor HUN 100 vs 5 NED  Telfer, James Approved -
2 SS-SE26 75 Konnaris, Kostas CYP 100 vs 83 SWE  Azar, Senharip Approved -
4 SS-SE27 75 Pereira, Manuel POR 54 vs 100 FIN  Ahonen, Tomi Approved -
3 SS-SE28 75 Korpela, Simo FIN 3 vs 100 NOR  Kristiansen, Vegar Approved -

17:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
3 SS-SE29 75 Tot, Sandor HUN 100 vs 49 CYP  Konnaris, Kostas Approved -
1 SS-SE30 75 Ahonen, Tomi FIN 0 vs 100 NOR  Kristiansen, Vegar Approved -

19:00 session - round: F
T NR D RTo Match
1 SS-SE31 75 Tot, Sandor HUN 64 vs 100 NOR  Kristiansen, Vegar Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament