Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Now Running  »   [  EC - All Disciplines - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2016 - JPT-G - Tirana - Albania

Di, 26 - July - 2016
 Select time session:     all times    09:00    11:00    13:00    15:30    17:00    18:30    day overview 

09:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
3 JS-073 100 Dudanets, Maksim RUS 100 vs 44 TNC  Sanlisoy, Osman Approved -
23 PS-073 75 Gorst, Fedor RUS 75 vs 15 FIN  Virtaranta, Jere Approved -
21 JS-074 100 Schneider, Michael SUI 100 vs 70 POL  Maciol, Daniel Approved -
4 PS-074 75 Herman, Pete GER 65 vs 75 NED  van Lierop, Jan Approved -
22 JS-075 100 Magi, Mark EST 100 vs 39 POL  Cwikla, Krystian Approved -
2 PS-075 75 Menn, Luca GER 54 vs 75 BIH  Pehlivanovic, Sanjin Approved -
1 JS-076 100 Hajsman, Ladislav CZE 68 vs 100 GER  Hofmann, Patrick Approved -
24 PS-076 75 D Egido, Giulio ITA 32 vs 75 POL  Zielinski, Wiktor Approved -

11:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
2 JS-077 100 Dudanets, Maksim RUS 100 vs 16 SUI  Schneider, Michael Approved -
3 PS-077 75 Gorst, Fedor RUS 75 vs 13 NED  van Lierop, Jan Approved -
4 JS-078 100 Magi, Mark EST 60 vs 100 GER  Hofmann, Patrick Approved -
1 PS-078 75 Pehlivanovic, Sanjin BIH 37 vs 75 POL  Zielinski, Wiktor Approved -

13:00 session - round: F
T NR D RTo Match
1 JS-079 100 Dudanets, Maksim RUS 52 vs 100 GER  Hofmann, Patrick Approved -
3 PS-079 75 Gorst, Fedor RUS 66 vs 75 POL  Zielinski, Wiktor Approved -

15:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
2 J10-001 7 Baetscher, Yannis SUI 7 vs 6 GRE  Koukiadakis, Kostas Approved -
9 P10-001 6 Mrva, Kristian SVK 6 vs 5 RUS  Matvienko, Vladimir Approved -
10 P10-003 6 Kural, Szymon POL 0 vs 6 FIN  Virtaranta, Jere Approved -
3 J10-004 7 Magi, Mark EST 7 vs 2 AUT  Blim. Matthias Approved -
11 P10-004 6 Gjoni, Ernesto ALB 0 vs 6 POL  Zielinski, Wiktor Approved -
4 J10-005 7 Correia, Carlos POR 7 vs 4 TNC  Burcu, Aykin Approved -
24 P10-005 6 Nekleenov, Ilia RUS 6 vs 0 POL  Kaczmarek, Krzysztof Approved -
23 P10-006 6 Washburn, Calvin CZE 6 vs 2 NED  Knuever, Mitchel Approved -
22 P10-007 6 Van der Weken, Louis LUX 6 vs 4 FIN  Narvola, Jori Approved -
5 J10-008 7 Sereda, Timofey BLR 7 vs 6 TNC  Ulugun, Adem Approved -
21 P10-008 6 Blazej, Szymon POL 6 vs 1 LTU  Gideikis, Rokas Approved -
6 J10-009 7 Mele. Edoardo ITA 3 vs 7 CZE  Hajsman, Ladislav Approved -
20 P10-009 6 Nybakk, Stein Tore C NOR 4 vs 6 ITA  D Egido, Giulio Approved -
19 P10-011 6 Ostlund, Kasper SWE 4 vs 6 NOR  Thomassen, Simon Approved -
7 J10-012 7 Kettenhummer, Pascal AUT 2 vs 7 GER  Schiller, Kevin Approved -
18 P10-012 6 Flage, Gard Eiken NOR 6 vs 2 DEN  Lentz, Christoffer Approved -
1 J10-013 7 Todic, Adrijan SUI 7 vs 2 FRA  Da Costa, Tony Approved -
17 P10-013 6 Pehlivanovic, Sanjin BIH 6 vs 0 LTU  Zadeikis,Kestutis Approved -
16 P10-014 6 Paja, Alban ALB 3 vs 6 ALB  Demollari, Desart Approved -
8 J10-016 7 Bjorkmann, Emil NOR 3 vs 7 AUT  Czasch, Benjamin Approved -
15 P10-016 6 Bregu, Aleksander ALB 1 vs 6 GER  Herman, Pete Approved -

17:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
1 G10-001 5 Tkach, Kristina RUS 5 vs 0 NOR  Torvund, Nina Approved -
2 G10-002 5 Rademakers, Megan NED 2 vs 5 BLR  Chernik, Palina Approved -
21 G10-003 5 Marcic, Kyenna NED 5 vs 0 NED  Pijpers, Lynn Approved -
4 G10-004 5 Nguyen, My SWE 5 vs 0 NOR  Sandman, Michelle Approved -
24 G10-005 5 Peters, Jana GER 5 vs 2 TNC  Gaffari, Alara Approved -
6 G10-006 5 Fatihova, Dina RUS 5 vs 0 NOR  Holme, Vilde-Mary D Approved -
7 G10-007 5 Overeem, Roxanne LUX 1 vs 5 GER  Blaeser, Pia Approved -
3 G10-008 5 Hartikainen, Laura FIN 0 vs 5 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -

17:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
5 P10-017 6 Gorst, Fedor RUS 6 vs 1 SVK  Mrva, Kristian Approved -
10 P10-018 6 Thyde, Jeppe DEN 1 vs 6 GER  Kohl, Leon Approved -
12 P10-019 6 Butschek, Manuel AUT 0 vs 6 FIN  Virtaranta, Jere Approved -
11 P10-020 6 Zielinski, Wiktor POL 6 vs 1 ITA  Amendola, Alessandro Approved -
13 P10-021 6 Menn, Luca GER 6 vs 4 RUS  Nekleenov, Ilia Approved -
18 P10-022 6 Washburn, Calvin CZE 2 vs 6 TNC  Alnar, Mustafa Approved -
19 P10-023 6 Cidam, Dogukan TNC 0 vs 6 LUX  Van der Weken, Louis Approved -
8 P10-024 6 Blazej, Szymon POL 6 vs 1 TNC  Sogular, Enis Approved -
9 P10-025 6 Pongers, Quinten NED 6 vs 2 ITA  D Egido, Giulio Approved -
17 P10-026 6 Brancusky, Petr CZE 3 vs 6 NED  van Lierop, Jan Approved -
22 P10-027 6 Gangflot, Ole Tobias Tanilon NOR 2 vs 6 NOR  Thomassen, Simon Approved -
23 P10-028 6 Flage, Gard Eiken NOR 5 vs 6 RUS  Trifonov, Egor Approved -
16 P10-029 6 Langstroem, Karo FIN 1 vs 6 BIH  Pehlivanovic, Sanjin Approved -
20 P10-030 6 Demollari, Desart ALB 0 vs 6 BLR  Shopik, Uladzislau Approved -
15 P10-031 6 Souto, Jonas ESP 4 vs 6 DEN  Krause, Mickey Approved -
14 P10-032 6 Herman, Pete GER 3 vs 6 DEN  Bonnelykke, Andreas-Steen Approved -

18:30 session - round: L1
T NR D RTo Match
9 G10-013 5 Torvund, Nina NOR 5 vs 0 NED  Rademakers, Megan Approved -
23 G10-014 5 Pijpers, Lynn NED 4 vs 5 NOR  Sandman, Michelle Approved -
16 G10-015 5 Gaffari, Alara TNC 5 vs 2 NOR  Holme, Vilde-Mary D Approved -
14 G10-016 5 Overeem, Roxanne LUX 4 vs 5 FIN  Hartikainen, Laura Approved -

18:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
24 G10-009 5 Tkach, Kristina RUS 5 vs 0 BLR  Chernik, Palina Approved -
4 G10-010 5 Marcic, Kyenna NED 0 vs 5 SWE  Nguyen, My Approved -
2 G10-011 5 Peters, Jana GER 4 vs 5 RUS  Fatihova, Dina Approved -
21 G10-012 5 Blaeser, Pia GER 4 vs 5 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -

18:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
10 J10-017 7 Dudanets, Maksim RUS 7 vs 2 SUI  Baetscher, Yannis Approved -
3 J10-018 7 Schneider, Michael SUI 4 vs 7 RUS  Safiullin, Marsel Approved -
22 J10-019 7 Szaszor, Kamil POL 7 vs 3 NED  Haegmans, Joey Approved -
6 J10-020 7 Magi, Mark EST 7 vs 1 LUX  Schiltz, Philippe Approved -
20 J10-021 7 Teber, Tayfun GER 5 vs 7 POR  Correia, Carlos Approved -
7 J10-022 7 Eisajan, Elkhem NOR 5 vs 7 FIN  Oksala, Nooa Approved -
18 J10-023 7 Rysjedal, Jaran Gelin NOR 0 vs FF ALB  Bogdani, Rei Approved -
15 J10-024 7 Sereda, Timofey BLR 6 vs 7 TNC  Sanlisoy, Osman Approved -
5 J10-025 7 Resch, Daniel AUT 5 vs 7 CZE  Hajsman, Ladislav Approved -
11 J10-026 7 Hofmann, Patrick GER 7 vs 2 TNC  Alacam, Bilge Approved -
13 J10-027 7 Shytaj, Enea ALB 2 vs 7 POL  Cwikla, Krystian Approved -
12 J10-028 7 Schiller, Kevin GER 6 vs 7 POL  Maciol, Daniel Approved -
17 J10-029 7 Amendola, Federico ITA 6 vs 7 SUI  Todic, Adrijan Approved -
19 J10-030 7 Percoco, Marco ITA 7 vs 4 SVK  Malanik, Filip Approved -
8 J10-031 7 Lang, Daniel SVK 6 vs 7 NOR  Raheem, Sajid Approved -
1 J10-032 7 Czasch, Benjamin AUT 2 vs 7 NED  Ledoux, Cyriel Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament