Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2016 - JPT-G - Tirana - Albania

Mo, 01 - Aug - 2016
 Select time session:     all times    09:00    11:00    14:00    15:30    day overview 

09:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
0 Match-025 2 Germany GER 2 vs 0 POL  Poland Approved -
4 JT10-025 7 Hofmann, Patrick GER 7 vs 4 POL  Szaszor, Kamil Approved -
5 JT8-025 7 Teber, Tayfun GER 5 vs 5 POL  Maciol, Daniel Approved -
24 JT9-025 8 Schiller, Kevin GER 8 vs 3 POL  Cwikla, Krystian Approved -
0 Match-025 2 Russia RUS 2 vs 0 DEN  Denmark Approved -
3 PT10-025 6 Nekleenov, Ilia RUS 6 vs 0 DEN  Bonnelykke, Andreas-Steen Approved -
2 PT8-025 7 Trifonov, Egor RUS 4 vs 2 DEN  Krause, Mickey Approved -
1 PT9-025 6 Gorst, Fedor RUS 7 vs 2 DEN  Thyde, Jeppe Approved -
0 Match-026 2 Netherlands NED 2 vs 0 RUS  Russia Approved -
6 JT10-026 7 van Lierop, Jan NED 7 vs 5 RUS  Dudanets, Maksim Approved -
7 JT8-026 7 Haegmans, Joey NED 4 vs 2 RUS  Safiullin, Marsel Approved -
8 JT9-026 8 Ledoux, Cyriel NED 8 vs 2 RUS  Tkach, Kristina Approved -
0 Match-026 2 Germany GER 2 vs 1 POL  Poland Approved -
21 PT10-026 6 Menn, Luca GER 6 vs 3 POL  Blazej, Szymon Approved -
22 PT8-026 7 Herman, Pete GER 6 vs 2 POL  Kural, Szymon Approved -
23 PT9-026 6 Kohl, Leon GER 6 vs 7 POL  Zielinski, Wiktor Approved -

11:00 session - round: F
T NR D RTo Match
0 Match-027 2 Germany GER 2 vs 0 NED  Netherlands Approved -
3 JT10-027 7 Hofmann, Patrick GER 7 vs 5 NED  Ledoux, Cyriel Approved -
2 JT8-027 7 Teber, Tayfun GER 4 vs 5 NED  Haegmans, Joey Approved -
1 JT9-027 8 Schiller, Kevin GER 8 vs 4 NED  van Lierop, Jan Approved -
0 Match-027 2 Russia RUS 1 vs 2 GER  Germany Approved -
4 PT10-027 6 Nekleenov, Ilia RUS 5 vs 6 GER  Menn, Luca Approved -
22 PT8-027 7 Trifonov, Egor RUS 5 vs 6 GER  Herman, Pete Approved -
24 PT9-027 6 Gorst, Fedor RUS 7 vs 2 GER  Kohl, Leon Approved -

14:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
3 G9-027 6 Tkach, Kristina RUS 6 vs 0 BLR  Chernik, Palina Approved -
24 G9-028 6 Khodjaeva, Diana BEL 6 vs 2 GER  Blaeser, Pia Approved -
1 J9-077 8 Koukiadakis, Kostas GRE 5 vs 8 RUS  Dudanets, Maksim Approved -
4 P9-077 7 Zielinski, Wiktor POL 7 vs 3 GER  Menn, Luca Approved -
22 J9-078 8 Hofmann, Patrick GER 8 vs 4 POL  Maciol, Daniel Approved -
2 P9-078 7 Gorst, Fedor RUS 5 vs 7 LTU  Zadeikis,Kestutis Approved -

15:30 session - round: F
T NR D RTo Match
2 G9-029 6 Tkach, Kristina RUS 6 vs 5 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -
1 J9-079 8 Dudanets, Maksim RUS 5 vs 8 GER  Hofmann, Patrick Approved -
3 P9-079 7 Zielinski, Wiktor POL 7 vs 5 LTU  Zadeikis,Kestutis Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament