Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Now Running  »   [  Under23 - Leende - (Golden Tulip Jagershorst)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2016 - MWWC - Sankt Johann - Austria

di, 12 - April - 2016
 Select time session:     all times    09:00    11:00    16:00    17:30    19:00    20:30    day overview 

09:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
3 WC9-033 7 Malanowski, Emil POL 7 vs 2 GER  Schuler, Joachim Approved -
22 WC9-034 7 Brajkovic, Matej SLO 5 vs 7 FIN  Tahti, Jouni Approved -
24 WC9-035 7 Slacek, David SLO 3 vs 7 GBR  Lee, Daniel Approved -
12 WC9-036 7 Himpe, David BEL 6 vs 7 GBR  Kimberley, Roy Approved -

09:00 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
2 W9-073 7 Ouschan, Jasmin AUT 2 vs 7 GER  Schade, Vivien Approved -
20 W9-074 7 Rocha, Sara POR 7 vs 5 NED  Peeters-Rademakers, Tamara Approved -
14 W9-075 7 Kaplan, Ina GER 7 vs 0 SWE  Furberg, Louise Approved -
15 W9-076 7 Kjoersvik, Line NOR 7 vs 0 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
16 W9-077 7 Lopez, Silvia ESP 2 vs 7 GER  Grim, Kristina Approved -
17 W9-078 7 Suessenguth, Melanie GER 6 vs 7 RUS  Seroshtan, Natalia Approved -
18 W9-079 7 Baumgartner, Sandra AUT 7 vs 5 CRO  Antonijevic, Zrinka Approved -
19 W9-080 7 Khodjaeva, Kamila BEL 7 vs 5 RUS  Mazhirina, Anna Approved -
4 M9-209 9 Cohen, Stephan FRA 4 vs 9 EST  Grabe, Denis Approved -
5 M9-210 9 Koshovyi, Artem UKR 9 vs 4 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -
1 M9-211 9 Feijen, Niels NED 7 vs 9 AUT  Ouschan, Albin Approved -
6 M9-212 9 Gerwen, Andreas SWE 6 vs 9 GER  Filler, Joshua Approved -
7 M9-213 9 Hybler, Roman CZE 9 vs 8 TUR  Yildrim, Onur Approved -
8 M9-214 9 Becker, Kevin GER 2 vs 9 RUS  Chinakhov, Ruslan Approved -
9 M9-215 9 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 9 vs 1 ITA  Caperna, Pietro Approved -
10 M9-216 9 Da Costa, Alain FRA 6 vs 9 POL  Skowerski, Karol Approved -

11:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
22 WC9-037 7 Larsson, Henrik SWE 7 vs 2 POL  Malanowski, Emil Approved -
12 WC9-038 7 Dinsmore, Fred IRL 7 vs 6 GBR  Kimberley, Roy Approved -
3 WC9-039 7 Deklerck, Kurt BEL 7 vs 2 GBR  Lee, Daniel Approved -
24 WC9-040 7 Southern, Tony GBR 4 vs 7 FIN  Tahti, Jouni Approved -
4 W9-081 7 Schade, Vivien GER 6 vs 7 POR  Rocha, Sara Approved -
10 W9-082 7 Kaplan, Ina GER 7 vs 1 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
6 W9-083 7 Grim, Kristina GER 7 vs 5 RUS  Seroshtan, Natalia Approved -
1 W9-084 7 Baumgartner, Sandra AUT 4 vs 7 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
18 M9-217 9 Grabe, Denis EST 9 vs 5 UKR  Koshovyi, Artem Approved -
2 M9-218 9 Ouschan, Albin AUT 3 vs 9 GER  Filler, Joshua Approved -
20 M9-219 9 Hybler, Roman CZE 3 vs 9 RUS  Chinakhov, Ruslan Approved -
14 M9-220 9 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 9 vs 1 POL  Skowerski, Karol Approved -

16:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
5 WC9-041 7 Larsson, Henrik SWE 7 vs 6 IRL  Dinsmore, Fred Approved -
7 WC9-042 7 Deklerck, Kurt BEL 7 vs 6 FIN  Tahti, Jouni Approved -
2 W9-085 7 Rocha, Sara POR 5 vs 7 GER  Kaplan, Ina Approved -
3 W9-086 7 Grim, Kristina GER 4 vs 7 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
1 M9-222 9 Chinakhov, Ruslan RUS 6 vs 9 ESP  Sanchez Ruiz, Francisco Approved -

17:30 session - round: SF
T NR D RTo Match
1 M9-221 9 Grabe, Denis EST 5 vs 9 GER  Filler, Joshua Approved -

19:00 session - round: F
T NR D RTo Match
2 WC9-043 7 Larsson, Henrik SWE 7 vs 2 BEL  Deklerck, Kurt Approved -
1 W9-087 7 Kaplan, Ina GER 6 vs 7 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -

20:30 session - round: F
T NR D RTo Match
1 M9-223 9 Filler, Joshua GER 3 vs 9 ESP  Sanchez Ruiz, Francisco Approved

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament