Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Now Running  »   [  Under23 - Leende - (Golden Tulip Jagershorst)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2016 - MWWC - Sankt Johann - Austria

vr, 08 - April - 2016
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    14:15    16:00    18:00    20:00    day overview 

09:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
8 W8-017 6 Roos, Caroline SWE 4 vs 6 GER  Suessenguth, Melanie Approved -
2 W8-018 6 Lopez, Silvia ESP 2 vs 6 NOR  Christiansen, Martine Approved -
3 W8-019 6 Frances, Laura ESP 0 vs 6 CZE  Hubrtova, Veronika Approved -
4 W8-020 6 Stadlbauer, Petra AUT 6 vs 4 NED  Beuriot, Micha Approved -
5 W8-021 6 Grim, Kristina GER 6 vs 3 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
6 W8-022 6 Ivanovskaia, Veronika GER 6 vs 4 RUS  Mazhirina, Anna Approved -
7 W8-023 6 Peeters-Rademakers, Tamara NED 5 vs 6 AUT  Baumgartner, Sandra Approved -
1 W8-024 6 Rocha, Sara POR 6 vs 4 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -
9 W8-025 6 Czuprynska, Oliwia POL 6 vs 4 ESP  Matas, Amalia Approved -
10 W8-026 6 Moscetti, Cristina ITA 1 vs 6 GER  Kaplan, Ina Approved -
11 W8-027 6 von Rohr, Claudia SUI 6 vs 2 POR  Franco, Vania Approved -
12 W8-028 6 Seroshtan, Natalia RUS 6 vs 2 CRO  Antonijevic, Zrinka Approved -

09:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
13 M8-085 8 Ouschan, Albin AUT 5 vs 8 HUN  Miko, Balasz Approved -
14 M8-086 8 Kalb, Nicolas FRA 4 vs 8 SWE  Chawki, Jim Approved -
15 M8-087 8 Papageorgiou, Chris GRE 5 vs 8 HUN  Solymosi, Gabor Approved -
16 M8-088 8 Petroni, Fabio ITA 2 vs 8 RUS  Chinakhov, Ruslan Approved -
17 M8-089 8 Teker, Murat TUR 2 vs 8 ESP  Sanchez Ruiz, Francisco Approved -
18 M8-090 8 Di Martino, Giovanni ITA 1 vs 8 POR  Silva, Miguel Approved -
19 M8-091 8 Fortunski, Mieszko POL 8 vs 7 NOR  Wolff, Steffen Approved -
20 M8-092 8 Tonini, Gianmarco ITA 3 vs 8 NOR  Mindreboe, Kristoffer Approved -
21 M8-093 8 Skoneczny, Mariusz POL 3 vs 8 SWE  Tangudd, Daniel Approved -
22 M8-094 8 Madsen, Andreas DEN 1 vs 8 GER  Filler, Joshua Approved -
23 M8-095 8 Brabin, Antony CYP 3 vs 8 POL  Sniegocki, Mateusz Approved -
24 M8-096 8 Schjetne, Mats NOR 5 vs 8 POL  Skowerski, Karol Approved -

10:45 session - round: L1
T NR D RTo Match
1 M8-098 8 Berg-van-den, Nick NED 8 vs 4 GRE  Bitsaxakis, Theodore Approved -
15 M8-099 8 Hajdovsky, Marek CZE 8 vs 5 SLO  Potocnik, Jure Approved -
19 M8-100 8 Montpellier, Alex FRA 4 vs 8 SUI  Torres, John Approved -
17 M8-101 8 Amendola, Federico ITA 8 vs 2 LUX  Graser, Christian Approved -
7 M8-102 8 Melkonyan, Babken ROM FF vs 0 SLO  Gradisnik, Mitja Approved -
14 M8-103 8 Novacovici, Florin ROM 6 vs 8 ALB  Prenga, Kushtrim Approved -
6 M8-106 8 Lisnic, Marko CRO 8 vs 3 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -
5 M8-107 8 Beuel, Sebastian LUX 5 vs 8 ALB  Kurthysa, Edlir Approved -
16 M8-108 8 Louka, George CYP 6 vs 8 SWE  Gerwen, Andreas Approved -
23 M8-109 8 Altur, Onuc TNC 8 vs 2 TNC  Sanlisoy, Osman Approved -
8 M8-110 8 Labutis, Pijus LTU 0 vs 8 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
18 M8-111 8 Borankan, Huseyin TNC 2 vs 8 POR  Sousa, Guilherme Approved -

10:45 session - round: W1
T NR D RTo Match
22 WC8-009 5 Dinsmore, Fred IRL 5 vs 4 FIN  Tahti, Jouni Approved -
3 WC8-010 5 Schuler, Joachim GER 5 vs 1 AUT  Fink, Harald Approved -
24 WC8-011 5 Blumczynski, Leszek POL 3 vs 5 SLO  Brajkovic, Matej Approved -
2 WC8-012 5 Karamatic, Eduard CRO 3 vs 5 SWE  Larsson, Henrik Approved -
13 WC8-013 5 Southern, Tony GBR 4 vs 5 GBR  Lee, Daniel Approved -
12 WC8-014 5 Lindner, Albert AUT 3 vs 5 POL  Malanowski, Emil Approved -
21 WC8-015 5 Duffy, Matt GBR 2 vs 5 GBR  Kimberley, Roy Approved -
4 WC8-016 5 Savic, Danijel AUT 0 vs 5 BEL  Deklerck, Kurt Approved -
11 W8-029 6 Poikkijoki, Marika FIN 6 vs 4 FRA  Marcotte, Alice Approved -
9 W8-030 6 Tkach, Kristina RUS 6 vs 5 SWE  Furberg, Louise Approved -
10 W8-031 6 Schade, Vivien GER 6 vs 2 FIN  Tiihonen, Tuija Approved -
20 W8-032 6 Khodjaeva, Kamila BEL 4 vs 6 NOR  Kjoersvik, Line Approved -

12:30 session - round: L1
T NR D RTo Match
21 WC8-017 5 Himpe, David BEL 5 vs 1 AUT  Savic, Danijel Approved -
4 WC8-021 5 Nygard, Kim-Ronny NOR 4 vs 5 CRO  Karamatic, Eduard Approved -
3 WC8-024 5 Slacek, David SLO 1 vs 5 FIN  Tahti, Jouni Approved -
19 W8-033 6 Polovinchuk, Kateryna UKR 6 vs 5 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
- W8-034 6 Walk-Over - 0 vs 0 FIN  Tiihonen, Tuija Approved -
17 W8-035 6 Kibaroglu, Eylul TUR 5 vs 6 SWE  Furberg, Louise Approved -
2 W8-036 6 Tuboly-Toth, Bernadett HUN 6 vs 4 FRA  Marcotte, Alice Approved -
13 W8-037 6 Wesolowska, Katarzyna POL 6 vs 2 CRO  Antonijevic, Zrinka Approved -
6 W8-038 6 Jarusauskaite, Agne LTU 1 vs 6 POR  Franco, Vania Approved -
8 W8-039 6 Feldmann, Christine SUI 5 vs 6 ITA  Moscetti, Cristina Approved -
10 W8-040 6 Garcia, Encarnacion ESP 2 vs 6 ESP  Matas, Amalia Approved -
9 M8-114 8 Polach, Jaroslav SVK 6 vs 8 POR  Pereira, Manuel Approved -
5 M8-115 8 Ganusauskas, Marius LTU 4 vs 8 FIN  Juva, Markus Approved -
20 M8-116 8 Urban, Petr CZE 8 vs 3 RUS  Safiullin, Marsel Approved -
22 M8-117 8 Schneider, Michael SUI 8 vs 4 TNC  Mehmetcik, Berk Approved -
24 M8-118 8 Hoeberl, Georg AUT 8 vs 3 CRO  Milin, Ivo Approved -
16 M8-119 8 Meisner, Jan CZE 6 vs 8 BLR  Chuprov, Dzmitry Approved -
1 M8-122 8 Koshovyi, Artem UKR 7 vs 8 HUN  Tot, Sandor Approved -
15 M8-123 8 Yildrim, Onur TUR 8 vs 7 BIH  Pehlivanovic, Sanjin Approved -
7 M8-124 8 Caperna, Pietro ITA 8 vs 3 BEL  Budo, Pascal Approved -
18 M8-125 8 Correia, Henrique POR 4 vs 8 FRA  Da Costa, Alain Approved -
23 M8-126 8 Keidl, Marton HUN 5 vs 8 HUN  Nagy, Csaba Approved -
11 M8-127 8 Zajc, Miha SLO 3 vs 8 NED  Teutscher, Marco Approved -

14:15 session - round: L1
T NR D RTo Match
15 W8-041 6 Ouschan, Jasmin AUT 2 vs 6 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -
13 W8-042 6 Milisauskaite, Simona LTU 1 vs 6 NED  Peeters-Rademakers, Tamara Approved -
17 W8-043 6 Rademakers, Melissa NED 4 vs 6 RUS  Mazhirina, Anna Approved -
18 W8-044 6 Fefilava, Marharyta BLR 5 vs 6 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
3 W8-045 6 Gaudino, Silvia ITA 0 vs 6 NED  Beuriot, Micha Approved -
16 W8-046 6 Helvik, Ine NOR 6 vs 3 ESP  Frances, Laura Approved -
- W8-047 6 Walk-Over - 0 vs 0 ESP  Lopez, Silvia Approved -
12 W8-048 6 Vartiainen, Johanna FIN 0 vs 6 SWE  Roos, Caroline Approved -

14:15 session - round: LQ
T NR D RTo Match
9 M8-129 8 DHaeseleer, Tom BEL 2 vs 8 NOR  Schjetne, Mats Approved -
2 M8-130 8 Berg-van-den, Nick NED 8 vs 2 CYP  Brabin, Antony Approved -
23 M8-131 8 Hajdovsky, Marek CZE 6 vs 8 DEN  Madsen, Andreas Approved -
22 M8-132 8 Torres, John SUI 7 vs 8 POL  Skoneczny, Mariusz Approved -
6 M8-133 8 Amendola, Federico ITA 8 vs 4 ITA  Tonini, Gianmarco Approved -
11 M8-134 8 Gradisnik, Mitja SLO 8 vs 7 NOR  Wolff, Steffen Approved -
7 M8-135 8 Prenga, Kushtrim ALB 8 vs 7 ITA  Di Martino, Giovanni Approved -
21 M8-136 8 Yuksel, Sina TUR 5 vs 8 TUR  Teker, Murat Approved -
5 M8-137 8 Gradisnik, Klemen SLO 5 vs 8 ITA  Petroni, Fabio Approved -
20 M8-138 8 Lisnic, Marko CRO 8 vs 3 GRE  Papageorgiou, Chris Approved -
10 M8-139 8 Kurthysa, Edlir ALB 7 vs 8 FRA  Kalb, Nicolas Approved -
19 M8-140 8 Gerwen, Andreas SWE 3 vs 8 AUT  Ouschan, Albin Approved -
1 M8-141 8 Altur, Onuc TNC 4 vs 8 FRA  Cohen, Stephan Approved -
24 M8-142 8 Kaplan, Tomasz POL 8 vs 1 AUT  Jenisy, Juergen Approved -
8 M8-143 8 Sousa, Guilherme POR 8 vs 1 DEN  Kandi, Daniel Approved -
14 M8-144 8 Hybler, Roman CZE 6 vs 8 BIH  Cerimagic, Dino Approved -

16:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
14 M8-145 8 Papadodimitrakis, Manolis GRE 4 vs 8 TUR  Koylu, Mahmut-Sami Approved -
21 M8-146 8 Pereira, Manuel POR 8 vs 3 TUR  Kanatlar, Saki Approved -
2 M8-147 8 Juva, Markus FIN 3 vs 8 AUT  He, Mario Approved -
7 M8-148 8 Urban, Petr CZE 1 vs 8 SVK  Koeles, Balazs Approved -
18 M8-149 8 Schneider, Michael SUI 5 vs 8 CRO  Bartol, Roberto Approved -
11 M8-150 8 Hoeberl, Georg AUT 8 vs 3 SUI  Karabiyk, Aygun Approved -
15 M8-151 8 Chuprov, Dzmitry BLR 6 vs 8 LUX  Glatz, Marc Approved -
24 M8-152 8 Mobilia, Nico BEL 8 vs 4 ROM  Gale, Daniel Approved -
3 M8-153 8 Siekkinen, Jani FIN 8 vs 6 NOR  Wolff, Tommy Approved -
4 M8-154 8 Tot, Sandor HUN 8 vs 5 RUS  Dudanets, Maksim Approved -
22 M8-155 8 Yildrim, Onur TUR 8 vs 6 ESP  Exposito, Juan Carlos Approved -
1 M8-156 8 Caperna, Pietro ITA 4 vs 8 GER  Ludwig, Sebastian Approved -
5 M8-157 8 Da Costa, Alain FRA 6 vs 8 ROM  Braga, Robert-Mihai Approved -
23 M8-158 8 Nagy, Csaba HUN 8 vs 6 SUI  Specchia, Sascha Approved -
17 M8-159 8 Teutscher, Marco NED 8 vs 3 LUX  Leisen, Steve Approved -
10 M8-160 8 Vunjak, Vedran CRO 4 vs 8 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -

16:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
8 W8-049 6 Suessenguth, Melanie GER 6 vs 3 NOR  Christiansen, Martine Approved -
6 W8-050 6 Hubrtova, Veronika CZE 6 vs 5 AUT  Stadlbauer, Petra Approved -
9 W8-051 6 Grim, Kristina GER 5 vs 6 GER  Ivanovskaia, Veronika Approved -
16 W8-052 6 Baumgartner, Sandra AUT 6 vs 4 POR  Rocha, Sara Approved -
19 W8-053 6 Czuprynska, Oliwia POL 0 vs 6 GER  Kaplan, Ina Approved -
13 W8-054 6 von Rohr, Claudia SUI 6 vs 5 RUS  Seroshtan, Natalia Approved -
12 W8-055 6 Poikkijoki, Marika FIN 6 vs 5 RUS  Tkach, Kristina Approved -
20 W8-056 6 Schade, Vivien GER 4 vs 6 NOR  Kjoersvik, Line Approved -

18:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
0 Match-027 2 Russia RUS 2 vs 1 GER  Germany Approved -
7 WT8-027 6 Tkach, Kristina RUS 1 vs 6 GER  Ivanovskaia, Veronika Approved -
8 WT9-027 7 Seroshtan, Natalia RUS 7 vs 3 GER  Schade, Vivien Approved -
- WTS-027 1   - 1 vs 0 -   Approved -
0 Match-028 2 Norway NOR 1 vs 2 POL  Poland Approved -
22 WT8-028 6 Kjoersvik, Line NOR 5 vs 6 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
23 WT9-028 7 Christiansen, Martine NOR 7 vs 4 POL  Wesolowska, Katarzyna Approved -
- WTS-028 1   - 0 vs 1 -   Approved -
0 Match-041 2 Sweden SWE 0 vs 2 GER  Germany Approved -
1 MT10-041 8 Chamat, Marcus SWE 5 vs 8 GER  Filler, Joshua Approved -
3 MT8-041 8 Chawki, Jim SWE 3 vs 5 GER  Staab, Sebastian Approved -
2 MT9-041 9 Tangudd, Daniel SWE 1 vs 9 GER  Souquet, Ralf Approved -
0 Match-042 2 Finland FIN 0 vs 2 RUS  Russia Approved -
12 MT10-042 8 Makkonen, Petri FIN 5 vs 8 RUS  Chinakhov, Ruslan Approved -
10 MT8-042 8 Juva, Markus FIN 4 vs 8 RUS  Dudanets, Maksim Approved -
11 MT9-042 9 Laaksonen, Kim FIN 7 vs 8 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -

20:00 session - round: F
T NR D RTo Match
0 Match-029 2 Russia RUS 1 vs 2 POL  Poland Approved -
22 WT8-029 6 Mazhirina, Anna RUS 6 vs 2 POL  Wesolowska, Katarzyna Approved -
23 WT9-029 7 Seroshtan, Natalia RUS 2 vs 7 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
- WTS-029 1   - 0 vs 1 -   Approved -
0 Match-043 2 Germany GER 2 vs 1 RUS  Russia Approved -
3 MT10-043 8 Filler, Joshua GER 7 vs 8 RUS  Chinakhov, Ruslan Approved -
1 MT8-043 8 Staab, Sebastian GER 8 vs 4 RUS  Dudanets, Maksim Approved -
2 MT9-043 9 Souquet, Ralf GER 9 vs 7 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament