Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Now Running  »   [  Under23 - Leende - (Golden Tulip Jagershorst)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2016 - MWWC - Sankt Johann - Austria

do, 07 - April - 2016
 Select time session:     all times    09:00    11:00    13:00    14:45    16:30    18:15    20:00    day overview 

09:00 session - round: L2
T NR D RTo Match
0 Match-029 2 Netherlands NED 1 vs 2 SVK  Slovakia Approved -
15 MT10-029 8 Bijsterbosch, Marc NED 5 vs 8 SVK  Koeles, Balazs Approved -
13 MT8-029 8 Berg-van-den, Nick NED 4 vs 8 SVK  Koniar, Jakub Approved -
14 MT9-029 9 Feijen, Niels NED 9 vs 1 SVK  Polach, Jaroslav Approved -
0 Match-030 2 Italy ITA 0 vs 2 AUT  Austria Approved -
18 MT10-030 8 Di Martino, Giovanni ITA 7 vs 8 AUT  He, Mario Approved -
16 MT8-030 8 Caperna, Pietro ITA 3 vs 8 AUT  Lechner, Maximillian Approved -
17 MT9-030 9 Amendola, Federico ITA 6 vs 8 AUT  Ouschan, Albin Approved -
0 Match-031 2 Slovenia SLO 1 vs 2 FIN  Finland Approved -
21 MT10-031 8 Potocnik, Jure SLO 4 vs 8 FIN  Makkonen, Petri Approved -
19 MT8-031 8 Gradisnik, Mitja SLO 8 vs 3 FIN  Uski, Jani Approved -
20 MT9-031 9 Gradisnik, Klemen SLO 3 vs 9 FIN  Laaksonen, Kim Approved -
0 Match-032 2 Norway NOR 1 vs 2 TUR  Turkey Approved -
24 MT10-032 8 Schjetne, Mats NOR 7 vs 8 TUR  Yildrim, Onur Approved -
22 MT8-032 8 Wolff, Steffen NOR 5 vs 8 TUR  Kanatlar, Saki Approved -
23 MT9-032 9 Wolff, Tommy NOR 9 vs 4 TUR  Koylu, Mahmut-Sami Approved -

09:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
0 Match-025 2 Poland POL 1 vs 2 SWE  Sweden Approved -
3 MT10-025 8 Sniegocki, Mateusz POL 4 vs 8 SWE  Chamat, Marcus Approved -
1 MT8-025 8 Kaplan, Tomasz POL 7 vs 8 SWE  Chawki, Jim Approved -
2 MT9-025 9 Fortunski, Mieszko POL 9 vs 4 SWE  Tangudd, Daniel Approved -
0 Match-026 2 France FRA 0 vs 3 GER  Germany Approved -
6 MT10-026 8 Cohen, Stephan FRA 5 vs 8 GER  Filler, Joshua Approved -
4 MT8-026 8 Kalb, Nicolas FRA 5 vs 8 GER  Becker, Kevin Approved -
5 MT9-026 9 Da Costa, Alain FRA 6 vs 9 GER  Souquet, Ralf Approved -
0 Match-027 2 Spain ESP 2 vs 1 POR  Portugal Approved -
9 MT10-027 8 Diaz-Pizarro, Francisco ESP 8 vs 2 POR  Silva, Miguel Approved -
7 MT8-027 8 Alcaide, David ESP 8 vs 5 POR  Franco, Rui Approved -
8 MT9-027 9 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 7 vs 9 POR  Grilo, Joao Approved -
0 Match-028 2 Croatia CRO 0 vs 3 RUS  Russia Approved -
12 MT10-028 8 Milin, Ivo CRO 2 vs 8 RUS  Chinakhov, Ruslan Approved -
10 MT8-028 8 Vunjak, Vedran CRO 2 vs 8 RUS  Dudanets, Maksim Approved -
11 MT9-028 9 Bartol, Roberto CRO 2 vs 9 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -

11:00 session - round: L3
T NR D RTo Match
0 Match-023 2 Spain ESP 1 vs 2 GER  Germany Approved -
17 WT8-023 6 Lopez, Silvia ESP 3 vs 6 GER  Schade, Vivien Approved -
18 WT9-023 7 Matas, Amalia ESP 7 vs 4 GER  Grim, Kristina Approved -
- WTS-023 1   - 0 vs 1 -   Approved -
0 Match-024 2 Poland POL 2 vs 1 NED  Netherlands Approved -
9 WT8-024 6 Czuprynska, Oliwia POL 6 vs 1 NED  Rademakers, Melissa Approved -
8 WT9-024 7 Wesolowska, Katarzyna POL 6 vs 7 NED  Peeters-Rademakers, Tamara Approved -
- WTS-024 1   - 1 vs 0 -   Approved -

11:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
0 Match-033 2 Slovakia SVK 2 vs 1 FRA  France Approved -
24 MT10-033 8 Koeles, Balazs SVK 2 vs 8 FRA  Cohen, Stephan Approved -
22 MT8-033 8 Koniar, Jakub SVK 8 vs 3 FRA  Montpellier, Alex Approved -
23 MT9-033 9 Polach, Jaroslav SVK 9 vs 5 FRA  Da Costa, Alain Approved -
0 Match-034 2 Austria AUT 2 vs 1 POL  Poland Approved -
21 MT10-034 8 Ouschan, Albin AUT 8 vs 6 POL  Skowerski, Karol Approved -
19 MT8-034 8 Lechner, Maximillian AUT 2 vs 8 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
20 MT9-034 9 He, Mario AUT 9 vs 2 POL  Fortunski, Mieszko Approved -
0 Match-035 2 Finland FIN 2 vs 1 CRO  Croatia Approved -
6 MT10-035 8 Makkonen, Petri FIN 8 vs 6 CRO  Milin, Ivo Approved -
4 MT8-035 8 Uski, Jani FIN 5 vs 8 CRO  Bartol, Roberto Approved -
5 MT9-035 9 Laaksonen, Kim FIN 9 vs 2 CRO  Lisnic, Marko Approved -
0 Match-036 2 Turkey TUR 1 vs 2 POR  Portugal Approved -
3 MT10-036 8 Yildrim, Onur TUR 6 vs 8 POR  Correia, Henrique Approved -
1 MT8-036 8 Kanatlar, Saki TUR 8 vs 4 POR  Grilo, Joao Approved -
2 MT9-036 9 Koylu, Mahmut-Sami TUR 2 vs 9 POR  Silva, Miguel Approved -

11:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
0 Match-021 2 Russia RUS 2 vs 1 BEL  Belgium Approved -
15 WT8-021 6 Tkach, Kristina RUS 6 vs 2 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -
16 WT9-021 7 Mazhirina, Anna RUS 6 vs 7 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
- WTS-021 1   - 1 vs 0 -   Approved -
0 Match-022 2 Austria AUT 1 vs 2 NOR  Norway Approved -
13 WT8-022 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 1 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
14 WT9-022 7 Stadlbauer, Petra AUT 4 vs 7 NOR  Christiansen, Martine Approved -
- WTS-022 1   - 0 vs 1 -   Approved -

13:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
9 M8-002 8 DHaeseleer, Tom BEL 2 vs 8 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -
14 M8-003 8 Berg-van-den, Nick NED 1 vs 8 ESP  Diaz-Pizarro, Francisco Approved -
15 M8-004 8 Leisen, Steve LUX 8 vs 7 GRE  Bitsaxakis, Theodore Approved -
5 M8-005 8 Seroshtan, Andrey RUS 8 vs 3 CZE  Hajdovsky, Marek Approved -
18 M8-006 8 Specchia, Sascha SUI 8 vs 6 SLO  Potocnik, Jure Approved -
24 M8-007 8 Koniar, Jakub SVK 8 vs 5 FRA  Montpellier, Alex Approved -
20 M8-008 8 Braga, Robert-Mihai ROM 8 vs 5 SUI  Torres, John Approved -
4 M8-009 8 Amendola, Federico ITA 3 vs 8 ROM  Voicu, Sergiu Approved -
2 M8-010 8 Graser, Christian LUX 1 vs 8 GER  Ludwig, Sebastian Approved -
16 M8-011 8 Melkonyan, Babken ROM FF vs 0 SWE  Sparrenloev-Fischer, Christian Approved -
8 M8-012 8 Gradisnik, Mitja SLO 6 vs 8 ESP  Exposito, Juan Carlos Approved -
1 M8-013 8 Chamat, Marcus SWE 8 vs 2 ROM  Novacovici, Florin Approved -
10 M8-014 8 Prenga, Kushtrim ALB 5 vs 8 RUS  Dudanets, Maksim Approved -
17 M8-015 8 Wolff, Tommy NOR 8 vs 4 TUR  Yuksel, Sina Approved -
7 M8-018 8 Gale, Daniel ROM 8 vs 3 SLO  Gradisnik, Klemen Approved -
12 M8-019 8 Glatz, Marc LUX 8 vs 4 CRO  Lisnic, Marko Approved -
6 M8-020 8 Becker, Kevin GER 8 vs 5 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -
22 M8-021 8 Beuel, Sebastian LUX 5 vs 8 SUI  Karabiyk, Aygun Approved -
21 M8-022 8 Kurthysa, Edlir ALB 5 vs 8 FIN  Laaksonen, Kim Approved -
11 M8-023 8 Lechner, Maximillian AUT 8 vs 3 CYP  Louka, George Approved -
13 M8-024 8 Bartol, Roberto CRO 8 vs 7 SWE  Gerwen, Andreas Approved -
3 M8-025 8 Koeles, Balazs SVK 8 vs 4 TNC  Altur, Onuc Approved -
23 M8-026 8 Sanlisoy, Osman TNC 2 vs 8 ESP  Alcaide, David Approved -
19 M8-027 8 Labutis, Pijus LTU 5 vs 8 AUT  He, Mario Approved -

14:45 session - round: 1
T NR D RTo Match
20 M8-028 8 Kaplan, Tomasz POL 7 vs 8 FIN  Makkonen, Petri Approved -
19 M8-029 8 Borankan, Huseyin TNC 1 vs 8 TUR  Kanatlar, Saki Approved -
7 M8-030 8 Staab, Sebastian GER 8 vs 7 POR  Sousa, Guilherme Approved -
14 M8-031 8 Hybler, Roman CZE 7 vs 8 TUR  Koylu, Mahmut-Sami Approved -
11 M8-034 8 Papadodimitrakis, Manolis GRE 0 vs 8 BIH  Cerimagic, Dino Approved -
21 M8-035 8 Regli, Ronald SUI 8 vs 1 SVK  Polach, Jaroslav Approved -
5 M8-036 8 Pereira, Manuel POR 2 vs 8 DEN  Kandi, Daniel Approved -
6 M8-037 8 Grabe, Denis EST 8 vs 4 LTU  Ganusauskas, Marius Approved -
23 M8-038 8 Juva, Markus FIN 5 vs 8 AUT  Jenisy, Juergen Approved -
4 M8-039 8 Urban, Petr CZE 7 vs 8 FRA  Cohen, Stephan Approved -
1 M8-040 8 Safiullin, Marsel RUS 7 vs 8 GER  Souquet, Ralf Approved -
3 M8-041 8 Ouschan, Albin AUT 8 vs 5 SUI  Schneider, Michael Approved -
15 M8-042 8 Mehmetcik, Berk TNC 5 vs 8 HUN  Miko, Balasz Approved -
17 M8-043 8 Hoeberl, Georg AUT 2 vs 8 FRA  Kalb, Nicolas Approved -
16 M8-044 8 Milin, Ivo CRO 5 vs 8 SWE  Chawki, Jim Approved -
8 M8-045 8 Papageorgiou, Chris GRE 8 vs 7 CZE  Meisner, Jan Approved -
10 M8-046 8 Solymosi, Gabor HUN 8 vs 4 BLR  Chuprov, Dzmitry Approved -
9 M8-047 8 Petroni, Fabio ITA 8 vs 6 BEL  Mobilia, Nico Approved -
24 M8-050 8 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 8 vs 0 FIN  Siekkinen, Jani Approved -
18 M8-051 8 Koshovyi, Artem UKR 4 vs 8 ITA  Di Martino, Giovanni Approved -
2 M8-052 8 Silva, Miguel POR 8 vs 1 HUN  Tot, Sandor Approved -
13 M8-053 8 Yildrim, Onur TUR 6 vs 8 POL  Fortunski, Mieszko Approved -
12 M8-054 8 Pehlivanovic, Sanjin BIH 2 vs 8 NOR  Wolff, Steffen Approved -
22 M8-055 8 Caperna, Pietro ITA 7 vs 8 ITA  Tonini, Gianmarco Approved -

16:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
21 W8-001 6 Polovinchuk, Kateryna UKR 2 vs 6 GER  Suessenguth, Melanie Approved -
3 WC8-001 5 Himpe, David BEL 1 vs 5 FIN  Tahti, Jouni Approved -
13 W8-003 6 Hubrtova, Veronika CZE 6 vs 5 TUR  Kibaroglu, Eylul Approved -
9 W8-004 6 Stadlbauer, Petra AUT 6 vs 2 HUN  Tuboly-Toth, Bernadett Approved -
8 W8-005 6 Gradisnik, Ana SLO 6 vs 4 POL  Wesolowska, Katarzyna Approved -
12 WC8-005 5 Nygard, Kim-Ronny NOR 4 vs 5 GBR  Lee, Daniel Approved -
17 W8-006 6 Jarusauskaite, Agne LTU 3 vs 6 GER  Ivanovskaia, Veronika Approved -
6 W8-007 6 Feldmann, Christine SUI 5 vs 6 AUT  Baumgartner, Sandra Approved -
24 W8-008 6 Rocha, Sara POR 6 vs 0 ESP  Garcia, Encarnacion Approved -
4 WC8-008 5 Savic, Danijel AUT 5 vs 3 SLO  Slacek, David Approved -
22 W8-009 6 Matas, Amalia ESP 6 vs 3 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
20 W8-010 6 Moscetti, Cristina ITA 6 vs 2 LTU  Milisauskaite, Simona Approved -
14 W8-011 6 Franco, Vania POR 6 vs 1 NED  Rademakers, Melissa Approved -
15 W8-012 6 Seroshtan, Natalia RUS 6 vs 4 BLR  Fefilava, Marharyta Approved -
2 M8-056 8 Budo, Pascal BEL 3 vs 8 NOR  Mindreboe, Kristoffer Approved -
1 M8-057 8 Correia, Henrique POR 4 vs 8 POL  Skoneczny, Mariusz Approved -
10 M8-058 8 Tangudd, Daniel SWE 8 vs 3 FRA  Da Costa, Alain Approved -
5 M8-059 8 Keidl, Marton HUN 5 vs 8 DEN  Madsen, Andreas Approved -
16 M8-060 8 Filler, Joshua GER 8 vs 2 HUN  Nagy, Csaba Approved -
11 M8-061 8 Brabin, Antony CYP 8 vs 1 SLO  Zajc, Miha Approved -
19 M8-062 8 Teutscher, Marco NED 6 vs 8 POL  Sniegocki, Mateusz Approved -
18 M8-063 8 Vunjak, Vedran CRO 2 vs 8 NOR  Schjetne, Mats Approved -

18:15 session - round: 1
T NR D RTo Match
3 W8-013 6 Gaudino, Silvia ITA 3 vs 6 FRA  Marcotte, Alice Approved -
10 W8-014 6 Tkach, Kristina RUS 6 vs 1 NOR  Helvik, Ine Approved -
2 W8-016 6 Vartiainen, Johanna FIN 0 vs 6 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -

18:15 session - round: WQ
T NR D RTo Match
7 M8-065 8 Feijen, Niels NED 8 vs 3 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -
9 M8-066 8 Diaz-Pizarro, Francisco ESP 8 vs 3 LUX  Leisen, Steve Approved -
11 M8-067 8 Seroshtan, Andrey RUS 8 vs 5 SUI  Specchia, Sascha Approved -
17 M8-068 8 Koniar, Jakub SVK 8 vs 4 ROM  Braga, Robert-Mihai Approved -
13 M8-069 8 Voicu, Sergiu ROM 8 vs 7 GER  Ludwig, Sebastian Approved -
24 M8-070 8 Sparrenloev-Fischer, Christian SWE 8 vs 5 ESP  Exposito, Juan Carlos Approved -
19 M8-071 8 Chamat, Marcus SWE 8 vs 5 RUS  Dudanets, Maksim Approved -
22 M8-072 8 Wolff, Tommy NOR 5 vs 8 UKR  Patsura, Vitaliy Approved -
18 M8-073 8 Aarts, Ivo NED 8 vs 2 ROM  Gale, Daniel Approved -
8 M8-074 8 Glatz, Marc LUX 6 vs 8 GER  Becker, Kevin Approved -
20 M8-075 8 Karabiyk, Aygun SUI 2 vs 8 FIN  Laaksonen, Kim Approved -
23 M8-076 8 Lechner, Maximillian AUT 8 vs 6 CRO  Bartol, Roberto Approved -
5 M8-077 8 Koeles, Balazs SVK 6 vs 8 ESP  Alcaide, David Approved -
14 M8-078 8 He, Mario AUT 6 vs 8 FIN  Makkonen, Petri Approved -
12 M8-079 8 Kanatlar, Saki TUR 0 vs 8 GER  Staab, Sebastian Approved -
15 M8-080 8 Koylu, Mahmut-Sami TUR 4 vs 8 FIN  Uski, Jani Approved -
21 M8-081 8 Das, Serge BEL 8 vs 6 BIH  Cerimagic, Dino Approved -
6 M8-082 8 Regli, Ronald SUI 8 vs 4 DEN  Kandi, Daniel Approved -
1 M8-083 8 Grabe, Denis EST 8 vs 7 AUT  Jenisy, Juergen Approved -
16 M8-084 8 Cohen, Stephan FRA 5 vs 8 GER  Souquet, Ralf Approved -

20:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
0 Match-025 2 Germany GER 2 vs 1 BEL  Belgium Approved -
10 WT8-025 6 Ivanovskaia, Veronika GER 6 vs 3 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -
19 WT9-025 7 Schade, Vivien GER 6 vs 7 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
- WTS-025 1   - 1 vs 0 -   Approved -
0 Match-026 2 Poland POL 2 vs 1 AUT  Austria Approved -
11 WT8-026 6 Czuprynska, Oliwia POL 6 vs 3 AUT  Stadlbauer, Petra Approved -
20 WT9-026 7 Wesolowska, Katarzyna POL 4 vs 7 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
- WTS-026 1   - 1 vs 0 -   Approved -

20:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
0 Match-037 2 Sweden SWE 2 vs 0 SVK  Slovakia Approved -
9 MT10-037 8 Chamat, Marcus SWE 8 vs 4 SVK  Koeles, Balazs Approved -
7 MT8-037 8 Chawki, Jim SWE 8 vs 7 SVK  Koniar, Jakub Approved -
17 MT9-037 9 Sparrenloev-Fischer, Christian SWE 8 vs 4 SVK  Polach, Jaroslav Approved -
0 Match-038 2 Germany GER 2 vs 0 POR  Portugal Approved -
24 MT10-038 8 Filler, Joshua GER 8 vs 3 POR  Grilo, Joao Approved -
22 MT8-038 8 Staab, Sebastian GER 6 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
23 MT9-038 9 Souquet, Ralf GER 9 vs 3 POR  Silva, Miguel Approved -
0 Match-039 2 Spain ESP 1 vs 2 FIN  Finland Approved -
6 MT10-039 8 Diaz-Pizarro, Francisco ESP 7 vs 8 FIN  Makkonen, Petri Approved -
4 MT8-039 8 Alcaide, David ESP 8 vs 1 FIN  Uski, Jani Approved -
5 MT9-039 9 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 7 vs 9 FIN  Laaksonen, Kim Approved -
0 Match-040 2 Russia RUS 2 vs 0 AUT  Austria Approved -
3 MT10-040 8 Chinakhov, Ruslan RUS 8 vs 3 AUT  Ouschan, Albin Approved -
1 MT8-040 8 Dudanets, Maksim RUS 8 vs 5 AUT  Lechner, Maximillian Approved -
2 MT9-040 9 Stepanov, Konstantin RUS 5 vs 7 AUT  He, Mario Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament