Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2016 - MWWC - Sankt Johann - Austria

wo, 06 - April - 2016
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    14:15    16:00    18:00    20:00    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
0 Match-001 2 Greece GRE 2 vs 1 HUN  Hungary Approved -
3 MT10-001 8 Papageorgiou, Chris GRE 8 vs 3 HUN  Solymosi, Gabor Approved -
1 MT8-001 8 Bitsaxakis, Theodore GRE 2 vs 8 HUN  Miko, Balasz Approved -
2 MT9-001 9 Papadodimitrakis, Manolis GRE 9 vs 7 HUN  Keidl, Marton Approved -
0 Match-003 2 Italy ITA 0 vs 2 FIN  Finland Approved -
6 MT10-003 8 Amendola, Federico ITA 2 vs 8 FIN  Makkonen, Petri Approved -
4 MT8-003 8 Caperna, Pietro ITA 7 vs 6 FIN  Uski, Jani Approved -
5 MT9-003 9 Petroni, Fabio ITA 6 vs 9 FIN  Laaksonen, Kim Approved -
0 Match-004 2 North Cyprus TNC 0 vs 3 SLO  Slovenia Approved -
9 MT10-004 8 Sanlisoy, Osman TNC 4 vs 8 SLO  Potocnik, Jure Approved -
7 MT8-004 8 Borankan, Huseyin TNC 6 vs 8 SLO  Gradisnik, Mitja Approved -
8 MT9-004 9 Altur, Onuc TNC 8 vs 9 SLO  Gradisnik, Klemen Approved -
0 Match-005 2 Spain ESP 2 vs 0 LUX  Luxembourg Approved -
12 MT10-005 8 Diaz-Pizarro, Francisco ESP 8 vs 6 LUX  Leisen, Steve Approved -
10 MT8-005 8 Exposito, Juan Carlos ESP 8 vs 1 LUX  Beuel, Sebastian Approved -
11 MT9-005 9 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 4 vs 5 LUX  Glatz, Marc Approved -
0 Match-006 2 Portugal POR 2 vs 0 SUI  Switzerland Approved -
15 MT10-006 8 Silva, Miguel POR 3 vs 5 SUI  Specchia, Sascha Approved -
13 MT8-006 8 Franco, Rui POR 8 vs 2 SUI  Karabiyk, Aygun Approved -
14 MT9-006 9 Grilo, Joao POR 9 vs 5 SUI  Regli, Ronald Approved -
0 Match-008 2 Turkey TUR 0 vs 2 RUS  Russia Approved -
18 MT10-008 8 Kanatlar, Saki TUR 3 vs 8 RUS  Chinakhov, Ruslan Approved -
16 MT8-008 8 Koylu, Mahmut-Sami TUR 0 vs 8 RUS  Dudanets, Maksim Approved -
17 MT9-008 9 Yildrim, Onur TUR 2 vs 6 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -

10:45 session - round: 1
T NR D RTo Match
0 Match-002 2 Italy ITA 2 vs 1 FIN  Finland Approved -
10 WT8-002 6 Moscetti, Cristina ITA 6 vs 3 FIN  Tiihonen, Tuija Approved -
11 WT9-002 7 Gaudino, Silvia ITA 4 vs 7 FIN  Poikkijoki, Marika Approved -
11 WTS-002 1 Italy ITA 1 vs 0 FIN  Finland Approved -
0 Match-003 2 Belgium BEL 2 vs 1 SWE  Sweden Approved -
4 WT8-003 6 Khodjaeva, Diana BEL 6 vs 0 SWE  Roos, Caroline Approved -
12 WT9-003 7 Khodjaeva, Kamila BEL 2 vs 7 SWE  Furberg, Louise Approved -
13 WTS-003 1 Belgium BEL 1 vs 0 SWE  Sweden Approved -
0 Match-004 2 Poland POL 2 vs 1 SUI  Switzerland Approved -
6 WT8-004 6 Czuprynska, Oliwia SUI 6 vs 3 SUI  von Rohr, Claudia Approved -
5 WT9-004 7 Wesolowska, Katarzyna POL 5 vs 7 SUI  Feldmann, Christine Approved -
5 WTS-004 1 Poland POL 1 vs 0 SUI  Switzerland Approved -
0 Match-006 2 Germany GER 2 vs 0 POR  Portugal Approved -
7 WT8-006 6 Ivanovskaia, Veronika GER 6 vs 4 POR  Rocha, Sara Approved -
8 WT9-006 7 Grim, Kristina GER 7 vs 3 POR  Franco, Vania Approved -
0 WTS-006 1 Germany GER 0 vs 0 POR  Portugal Approved -
0 Match-007 2 Spain ESP 2 vs 1 NED  Netherlands Approved -
15 WT8-007 6 Lopez, Silvia ESP 6 vs 2 NED  Rademakers, Melissa Approved -
14 WT9-007 7 Matas, Amalia ESP 6 vs 7 NED  Peeters-Rademakers, Tamara Approved -
14 WTS-007 1 Spain ESP 1 vs 0 NED  Netherlands Approved -

10:45 session - round: W1
T NR D RTo Match
0 Match-009 2 Poland POL 2 vs 0 GRE  Greece Approved -
24 MT10-009 8 Skowerski, Karol POL 5 vs 5 GRE  Papageorgiou, Chris Approved -
22 MT8-009 8 Kaplan, Tomasz POL 8 vs 1 GRE  Bitsaxakis, Theodore Approved -
23 MT9-009 9 Skoneczny, Mariusz POL 9 vs 6 GRE  Papadodimitrakis, Manolis Approved -
0 Match-010 2 Norway NOR 1 vs 2 SWE  Sweden Approved -
18 MT10-010 8 Schjetne, Mats NOR 8 vs 5 SWE  Gerwen, Andreas Approved -
16 MT8-010 8 Wolff, Steffen NOR 4 vs 8 SWE  Chawki, Jim Approved -
17 MT9-010 9 Mindreboe, Kristoffer NOR 7 vs 9 SWE  Chamat, Marcus Approved -
0 Match-011 2 France FRA 2 vs 1 FIN  Finland Approved -
21 MT10-011 8 Cohen, Stephan FRA 8 vs 7 FIN  Makkonen, Petri Approved -
19 MT8-011 8 Kalb, Nicolas FRA 8 vs 4 FIN  Uski, Jani Approved -
20 MT9-011 9 Da Costa, Alain FRA 3 vs 9 FIN  Laaksonen, Kim Approved -
0 Match-012 2 Slovenia SLO 0 vs 3 GER  Germany Approved -
3 MT10-012 8 Potocnik, Jure SLO 2 vs 8 GER  Ludwig, Sebastian Approved -
1 MT8-012 8 Gradisnik, Mitja SLO 4 vs 8 GER  Staab, Sebastian Approved -
2 MT9-012 9 Gradisnik, Klemen SLO 4 vs 9 GER  Souquet, Ralf Approved -

12:30 session - round: L1
T NR D RTo Match
0 Match-014 2 Sweden SWE 1 vs 2 SUI  Switzerland Approved -
- WT8-014 6 Roos, Caroline SUI 6 vs 4 SUI  von Rohr, Claudia Approved -
18 WT9-014 7 Furberg, Louise SWE 3 vs 7 SUI  Feldmann, Christine Approved -
- WTS-014 1 Sweden SWE 0 vs 1 SUI  Switzerland Approved -

12:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
0 Match-009 2 Russia RUS 2 vs 0 ITA  Italy Approved -
4 WT8-009 6 Tkach, Kristina RUS 6 vs 2 ITA  Moscetti, Cristina Approved -
5 WT9-009 7 Mazhirina, Anna RUS 7 vs 4 ITA  Gaudino, Silvia Approved -
- WTS-009 1 Russia RUS 0 vs ITA  Italy Approved -
0 Match-010 2 Belgium BEL 2 vs 1 POL  Poland Approved -
21 WT8-010 6 Khodjaeva, Diana BEL 6 vs 2 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
20 WT9-010 7 Khodjaeva, Kamila BEL 6 vs 7 POL  Wesolowska, Katarzyna Approved -
- WTS-010 1 Belgium BEL 1 vs 0 POL  Poland Approved -
0 Match-011 2 Austria AUT 2 vs 0 GER  Germany Approved -
17 WT8-011 6 Baumgartner, Sandra AUT 6 vs 4 GER  Suessenguth, Melanie Approved -
16 WT9-011 7 Ouschan, Jasmin AUT 7 vs 2 GER  Schade, Vivien Approved -
- WTS-011 1 Austria AUT vs 0 GER  Germany Approved -
0 Match-012 2 Spain ESP 0 vs 2 NOR  Norway Approved -
7 WT8-012 6 Lopez, Silvia ESP 1 vs 6 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
8 WT9-012 7 Frances, Laura ESP 4 vs 7 NOR  Helvik, Ine Approved -
- WTS-012 1 Spain ESP 0 vs 0 NOR  Norway Approved -
0 Match-013 2 Austria AUT 0 vs 2 ESP  Spain Approved -
3 MT10-013 8 Ouschan, Albin AUT 6 vs 6 ESP  Diaz-Pizarro, Francisco Approved -
1 MT8-013 8 Lechner, Maximillian AUT 3 vs 8 ESP  Alcaide, David Approved -
2 MT9-013 9 He, Mario AUT 6 vs 9 ESP  Sanchez Ruiz, Francisco Approved -
0 Match-014 2 Portugal POR 2 vs 1 BEL  Belgium Approved -
15 MT10-014 8 Silva, Miguel POR 8 vs 3 BEL  DHaeseleer, Tom Approved -
13 MT8-014 8 Franco, Rui POR 2 vs 8 BEL  Das, Serge Approved -
14 MT9-014 9 Grilo, Joao POR 9 vs 5 BEL  Budo, Pascal Approved -
0 Match-015 2 Slovakia SVK 1 vs 2 CRO  Croatia Approved -
24 MT10-015 8 Koeles, Balazs SVK 5 vs 8 CRO  Bartol, Roberto Approved -
22 MT8-015 8 Koniar, Jakub SVK 7 vs 8 CRO  Vunjak, Vedran Approved -
23 MT9-015 9 Polach, Jaroslav SVK 9 vs 5 CRO  Lisnic, Marko Approved -
0 Match-016 2 Russia RUS 2 vs 1 NED  Netherlands Approved -
12 MT10-016 8 Chinakhov, Ruslan RUS 8 vs 3 NED  Teutscher, Marco Approved -
10 MT8-016 8 Dudanets, Maksim RUS 4 vs 8 NED  Feijen, Niels Approved -
11 MT9-016 9 Stepanov, Konstantin RUS 9 vs 8 NED  Berg-van-den, Nick Approved -

14:15 session - round: L1
T NR D RTo Match
0 Match-017 2 Hungary HUN 1 vs 2 NED  Netherlands Approved -
6 MT10-017 8 Miko, Balasz HUN 8 vs 7 NED  Berg-van-den, Nick Approved -
4 MT8-017 8 Solymosi, Gabor HUN 5 vs 8 NED  Feijen, Niels Approved -
5 MT9-017 9 Tot, Sandor HUN 7 vs 9 NED  Aarts, Ivo Approved -
0 Match-019 2 Italy ITA 2 vs 1 BEL  Belgium Approved -
18 MT10-019 8 Tonini, Gianmarco ITA 8 vs 7 BEL  Budo, Pascal Approved -
16 MT8-019 8 Caperna, Pietro ITA 2 vs 8 BEL  Das, Serge Approved -
17 MT9-019 9 Di Martino, Giovanni ITA 9 vs 5 BEL  Mobilia, Nico Approved -
0 Match-020 2 North Cyprus TNC 0 vs 2 AUT  Austria Approved -
24 MT10-020 8 Mehmetcik, Berk TNC 3 vs 8 AUT  He, Mario Approved -
22 MT8-020 8 Borankan, Huseyin TNC 1 vs 6 AUT  Lechner, Maximillian Approved -
23 MT9-020 9 Altur, Onuc TNC 1 vs 9 AUT  Ouschan, Albin Approved -
0 Match-021 2 Luxembourg LUX 1 vs 2 SLO  Slovenia Approved -
15 MT10-021 8 Beuel, Sebastian LUX 3 vs 8 SLO  Potocnik, Jure Approved -
13 MT8-021 8 Leisen, Steve LUX 4 vs 8 SLO  Gradisnik, Mitja Approved -
14 MT9-021 9 Glatz, Marc LUX 9 vs 5 SLO  Gradisnik, Klemen Approved -
0 Match-022 2 Switzerland SUI 1 vs 2 FIN  Finland Approved -
3 MT10-022 8 Schneider, Michael SUI 8 vs 5 FIN  Makkonen, Petri Approved -
1 MT8-022 8 Torres, John SUI 6 vs 8 FIN  Juva, Markus Approved -
2 MT9-022 9 Regli, Ronald SUI 3 vs 9 FIN  Laaksonen, Kim Approved -
0 Match-024 2 Turkey TUR 2 vs 0 GRE  Greece Approved -
21 MT10-024 8 Yildrim, Onur TUR 8 vs 3 GRE  Bitsaxakis, Theodore Approved -
19 MT8-024 8 Kanatlar, Saki TUR 7 vs 3 GRE  Papadodimitrakis, Manolis Approved -
20 MT9-024 9 Koylu, Mahmut-Sami TUR 9 vs 4 GRE  Papageorgiou, Chris Approved -

16:00 session - round: L2
T NR D RTo Match
0 Match-017 2 Finland FIN 1 vs 2 ESP  Spain Approved -
22 WT8-017 6 Tiihonen, Tuija FIN 1 vs 6 ESP  Lopez, Silvia Approved -
23 WT9-017 7 Poikkijoki, Marika FIN 7 vs 5 ESP  Matas, Amalia Approved -
- WTS-017 1   - 0 vs 1 -   Approved -
0 Match-018 2 Switzerland SUI 1 vs 2 GER  Germany Approved -
12 WT8-018 6 von Rohr, Claudia SUI 6 vs 3 GER  Ivanovskaia, Veronika Approved -
11 WT9-018 7 Feldmann, Christine SUI 2 vs 7 GER  Grim, Kristina Approved -
- WTS-018 1   - 0 vs 1 -   Approved -
0 Match-019 2 Portugal POR 1 vs 2 POL  Poland Approved -
3 WT8-019 6 Rocha, Sara POR 6 vs 2 POL  Wesolowska, Katarzyna Approved -
2 WT9-019 7 Franco, Vania POR 3 vs 7 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
- WTS-019 1   - 0 vs 1 -   Approved -
0 Match-020 2 Netherlands NED 2 vs 0 ITA  Italy Approved -
9 WT8-020 6 Rademakers, Melissa NED 6 vs 4 ITA  Moscetti, Cristina Approved -
8 WT9-020 7 Peeters-Rademakers, Tamara NED 7 vs 2 ITA  Gaudino, Silvia Approved -
- WTS-020 1   - 0 vs 0 -   Approved -

18:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
20 WC10-041 5 Deklerck, Kurt BEL 6 vs 4 GBR  Lee, Daniel Approved -
18 WC10-042 5 Tahti, Jouni FIN 6 vs 2 BEL  Himpe, David Approved -
2 W10-085 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 3 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
16 W10-086 6 Poikkijoki, Marika FIN 2 vs 6 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
3 M10-221 8 Alcaide, David ESP 8 vs 2 POR  Silva, Miguel Approved -
1 M10-222 8 Fortunski, Mieszko POL 3 vs 8 FIN  Makkonen, Petri Approved -

20:00 session - round: F
T NR D RTo Match
3 WC10-043 5 Deklerck, Kurt BEL 2 vs 6 FIN  Tahti, Jouni Approved -
1 W10-087 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 2 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
2 M10-223 8 Alcaide, David ESP 8 vs 7 FIN  Makkonen, Petri Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament