Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2016 - MWWC - Sankt Johann - Austria

ma, 04 - April - 2016
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    14:30    16:15    18:00    20:00    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
7 M10-002 8 Chawki, Jim SWE 8 vs 6 LUX  Beuel, Sebastian Approved -
2 M10-003 8 Wolff, Tommy NOR 8 vs 2 FIN  Siekkinen, Jani Approved -
3 M10-004 8 Borankan, Huseyin TNC 5 vs 8 CZE  Hajdovsky, Marek Approved -
4 M10-006 8 Milin, Ivo CRO 8 vs 4 RUS  Seroshtan, Andrey Approved -
5 M10-007 8 Caperna, Pietro ITA 2 vs 8 UKR  Patsura, Vitaliy Approved -
6 M10-010 8 Roschkowsky, Andreas GER 8 vs 1 SUI  Regli, Ronald Approved -
1 M10-011 8 Mehmetcik, Berk TNC 1 vs 8 ESP  Alcaide, David Approved -
8 M10-012 8 Sparrenloev-Fischer, Christian SWE 7 vs 8 SWE  Gerwen, Andreas Approved -
9 M10-013 8 Chamat, Marcus SWE 8 vs 7 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
10 M10-014 8 Koshovyi, Artem UKR 4 vs 8 FIN  Laaksonen, Kim Approved -
11 M10-015 8 Teker, Murat TUR 5 vs 8 CRO  Lisnic, Marko Approved -
12 M10-018 8 Glatz, Marc LUX 8 vs 2 FRA  Cohen, Stephan Approved -
13 M10-019 8 Specchia, Sascha SUI 8 vs 1 FRA  Montpellier, Alex Approved -
14 M10-020 8 Schjetne, Mats NOR 8 vs 6 POL  Skoneczny, Mariusz Approved -
15 M10-021 8 Silva, Miguel POR 8 vs 2 GRE  Bitsaxakis, Theodore Approved -
16 M10-022 8 Cerimagic, Dino BIH 3 vs 8 SVK  Koniar, Jakub Approved -
17 M10-023 8 Louka, George CYP 7 vs 8 CRO  Vunjak, Vedran Approved -
18 M10-026 8 Ganusauskas, Marius LTU 2 vs 8 RUS  Dudanets, Maksim Approved -
19 M10-027 8 Gradisnik, Mitja SLO 8 vs 5 SLO  Zajc, Miha Approved -
20 M10-028 8 Kurthysa, Edlir ALB 8 vs 7 HUN  Miko, Balasz Approved -
21 M10-029 8 Jenisy, Juergen AUT 8 vs 6 TNC  Sanlisoy, Osman Approved -
22 M10-030 8 Pehlivanovic, Sanjin BIH 8 vs 7 TNC  Altur, Onuc Approved -
23 M10-031 8 Solymosi, Gabor HUN 8 vs 7 GER  Weissenberger, Geronimo Approved -
24 M10-034 8 Papadodimitrakis, Manolis GRE 7 vs 8 TUR  Yildrim, Onur Approved -

10:45 session - round: 1
T NR D RTo Match
12 WC10-001 5 Blumczynski, Leszek POL 2 vs 6 GBR  Duffy, Matt Approved -
4 WC10-008 5 Oberthanner, Urban AUT 1 vs 6 GBR  Lee, Daniel Approved -
22 M10-035 8 Graser, Christian LUX 1 vs 8 POL  Fortunski, Mieszko Approved -
2 M10-036 8 Franco, Rui POR 8 vs 5 CZE  Urban, Petr Approved -
7 M10-037 8 Ouschan, Albin AUT 7 vs 8 FIN  Uski, Jani Approved -
11 M10-038 8 Chinakhov, Ruslan RUS 5 vs 8 NED  Feijen, Niels Approved -
20 M10-039 8 Yuksel, Sina TUR 6 vs 8 NOR  Wolff, Steffen Approved -
3 M10-042 8 Schneider, Michael SUI 2 vs 8 NED  Teutscher, Marco Approved -
15 M10-043 8 Mobilia, Nico BEL 2 vs 8 LTU  Labutis, Pijus Approved -
10 M10-044 8 Polach, Jaroslav SVK 6 vs 8 BLR  Chuprov, Dzmitry Approved -
1 M10-045 8 Tangudd, Daniel SWE 2 vs 8 HUN  Tot, Sandor Approved -
8 M10-046 8 Keidl, Marton HUN 8 vs 1 FRA  Da Costa, Alain Approved -
21 M10-047 8 Meisner, Jan CZE 5 vs 8 FRA  Kalb, Nicolas Approved -
9 M10-050 8 Amendola, Federico ITA 8 vs 5 ESP  Sanchez Ruiz, Francisco Approved -
14 M10-051 8 Makkonen, Petri FIN 8 vs 3 ITA  Tonini, Gianmarco Approved -
23 M10-052 8 Di Martino, Giovanni ITA 3 vs 8 POR  Correia, Henrique Approved -
16 M10-053 8 Koylu, Mahmut-Sami TUR 8 vs 6 CYP  Brabin, Antony Approved -
5 M10-054 8 Hoeberl, Georg AUT 8 vs 7 BEL  Budo, Pascal Approved -
18 M10-055 8 Prenga, Kushtrim ALB 4 vs 8 DEN  Kandi, Daniel Approved -
13 M10-058 8 Gradisnik, Klemen SLO 3 vs 8 ROM  Melkonyan, Babken Approved -
17 M10-059 8 Aarts, Ivo NED 8 vs 6 NOR  Mindreboe, Kristoffer Approved -
19 M10-061 8 Sniegocki, Mateusz POL 8 vs 1 FIN  Juva, Markus Approved -
6 M10-062 8 Torres, John SUI 4 vs 8 LUX  Leisen, Steve Approved -
24 M10-063 8 Bijsterbosch, Marc NED 8 vs 6 SUI  Karabiyk, Aygun Approved -

12:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
21 W10-001 6 Helvik, Ine NOR 5 vs 6 CRO  Antonijevic, Zrinka Approved -
5 W10-003 6 Christiansen, Martine NOR 3 vs 6 ESP  Matas, Amalia Approved -
8 W10-004 6 Mazhirina, Anna RUS 4 vs 6 GER  Vogelmann, Tina Approved -
22 W10-005 6 Vietz, Jenny GER 6 vs 5 SWE  Furberg, Louise Approved -
7 W10-008 6 Moscetti, Cristina ITA 4 vs 6 POR  Franco, Vania Approved -
19 W10-009 6 Gaudino, Silvia ITA 3 vs 6 SWE  Roos, Caroline Approved -
4 W10-011 6 Polovinchuk, Kateryna UKR 6 vs 0 LTU  Jarusauskaite, Agne Approved -
16 W10-012 6 Tuboly-Toth, Bernadett HUN 1 vs 6 AUT  Stadlbauer, Petra Approved -
23 W10-013 6 Fefilava, Marharyta BLR 6 vs 0 FIN  Vartiainen, Johanna Approved -
24 W10-014 6 Kjoersvik, Line NOR 6 vs 1 ESP  Garcia, Encarnacion Approved -
12 W10-016 6 Hubrtova, Veronika CZE 6 vs 4 NED  Beuriot, Micha Approved -

12:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
11 M10-065 8 Diaz-Pizarro, Francisco ESP 6 vs 8 SWE  Chawki, Jim Approved -
20 M10-066 8 Wolff, Tommy NOR 8 vs 4 CZE  Hajdovsky, Marek Approved -
17 M10-067 8 Potocnik, Jure SLO 8 vs 5 CRO  Milin, Ivo Approved -
1 M10-068 8 Patsura, Vitaliy UKR 7 vs 8 AUT  Lechner, Maximillian Approved -
18 M10-069 8 Papageorgiou, Chris GRE 1 vs 8 GER  Roschkowsky, Andreas Approved -
6 M10-070 8 Alcaide, David ESP 8 vs 1 SWE  Gerwen, Andreas Approved -
10 M10-071 8 Chamat, Marcus SWE 8 vs 2 FIN  Laaksonen, Kim Approved -
13 M10-072 8 Lisnic, Marko CRO 6 vs 8 BEL  Das, Serge Approved -
15 M10-073 8 Madsen, Andreas DEN 8 vs 5 LUX  Glatz, Marc Approved -
3 M10-074 8 Specchia, Sascha SUI 8 vs 6 NOR  Schjetne, Mats Approved -
14 M10-075 8 Silva, Miguel POR 8 vs 4 SVK  Koniar, Jakub Approved -
2 M10-076 8 Vunjak, Vedran CRO 8 vs 5 RUS  Safiullin, Marsel Approved -

14:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
24 WC10-009 5 Tahti, Jouni FIN 6 vs 0 GBR  Duffy, Matt Approved -
21 WC10-010 5 Southern, Tony GBR 3 vs 6 SWE  Larsson, Henrik Approved -
4 WC10-011 5 Nygard, Kim-Ronny NOR 6 vs 5 SLO  Slacek, David Approved -
12 WC10-012 5 Malanowski, Emil POL 2 vs 6 GBR  Kimberley, Roy Approved -

14:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
16 M10-077 8 Hybler, Roman CZE 8 vs 7 RUS  Dudanets, Maksim Approved -
6 M10-078 8 Gradisnik, Mitja SLO 8 vs 3 ALB  Kurthysa, Edlir Approved -
10 M10-079 8 Jenisy, Juergen AUT 8 vs 3 BIH  Pehlivanovic, Sanjin Approved -
11 M10-080 8 Solymosi, Gabor HUN 7 vs 8 TUR  Kanatlar, Saki Approved -
20 M10-081 8 Petroni, Fabio ITA 0 vs 8 TUR  Yildrim, Onur Approved -
18 M10-082 8 Fortunski, Mieszko POL 2 vs 8 POR  Franco, Rui Approved -
3 M10-083 8 Uski, Jani FIN 5 vs 8 NED  Feijen, Niels Approved -
19 M10-084 8 Wolff, Steffen NOR 3 vs 8 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -
14 M10-085 8 Grilo, Joao POR 6 vs 8 NED  Teutscher, Marco Approved -
23 M10-086 8 Labutis, Pijus LTU 5 vs 8 BLR  Chuprov, Dzmitry Approved -
13 M10-087 8 Tot, Sandor HUN 7 vs 8 HUN  Keidl, Marton Approved -
15 M10-088 8 Kalb, Nicolas FRA 1 vs 8 POL  Skowerski, Karol Approved -
9 M10-089 8 Bartol, Roberto CRO 7 vs 8 ITA  Amendola, Federico Approved -
8 M10-090 8 Makkonen, Petri FIN 8 vs 3 POR  Correia, Henrique Approved -
22 M10-091 8 Koylu, Mahmut-Sami TUR 8 vs 4 AUT  Hoeberl, Georg Approved -
2 M10-092 8 Kandi, Daniel DEN 8 vs 5 AUT  He, Mario Approved -
1 M10-093 8 Exposito, Juan Carlos ESP 8 vs 4 ROM  Melkonyan, Babken Approved -
17 M10-094 8 Aarts, Ivo NED 8 vs 4 SVK  Koeles, Balazs Approved -
5 M10-095 8 Sniegocki, Mateusz POL 8 vs 7 LUX  Leisen, Steve Approved -
7 M10-096 8 Bijsterbosch, Marc NED 8 vs 5 NED  Berg-van-den, Nick Approved -

16:15 session - round: W1
T NR D RTo Match
22 WC10-013 5 Dinsmore, Fred IRL 6 vs 2 GER  Schuler, Joachim Approved -
24 WC10-014 5 Himpe, David BEL 6 vs 4 AUT  Fink, Harald Approved -
12 WC10-015 5 Karamatic, Eduard CRO 3 vs 6 SLO  Brajkovic, Matej Approved -
3 WC10-016 5 Lee, Daniel GBR 1 vs 6 BEL  Deklerck, Kurt Approved -
4 W10-017 6 Khodjaeva, Kamila BEL 6 vs 1 CRO  Antonijevic, Zrinka Approved -
17 W10-018 6 Rademakers, Melissa NED 2 vs 6 AUT  Baumgartner, Sandra Approved -
2 W10-019 6 Gradisnik, Ana SLO 1 vs 6 ESP  Matas, Amalia Approved -
10 W10-020 6 Vogelmann, Tina GER 6 vs 5 RUS  Seroshtan, Natalia Approved -
18 W10-021 6 Milisauskaite, Simona LTU 3 vs 6 GER  Vietz, Jenny Approved -
19 W10-022 6 von Rohr, Claudia SUI 4 vs 6 RUS  Tkach, Kristina Approved -
1 W10-023 6 Czuprynska, Oliwia POL 6 vs 2 ESP  Frances, Laura Approved -
15 W10-024 6 Franco, Vania POR 2 vs 6 FIN  Poikkijoki, Marika Approved -
11 W10-025 6 Khodjaeva, Diana BEL 1 vs 6 SWE  Roos, Caroline Approved -
7 W10-026 6 Tiihonen, Tuija FIN 6 vs 5 FRA  Marcotte, Alice Approved -
20 W10-027 6 Peeters-Rademakers, Tamara NED 5 vs 6 UKR  Polovinchuk, Kateryna Approved -
13 W10-028 6 Stadlbauer, Petra AUT 4 vs 6 TUR  Kibaroglu, Eylul Approved -
23 W10-029 6 Wesolowska, Katarzyna POL 2 vs 6 BLR  Fefilava, Marharyta Approved -
6 W10-030 6 Kjoersvik, Line NOR 6 vs 2 POR  Rocha, Sara Approved -
8 W10-031 6 Lopez, Silvia ESP 3 vs 6 SUI  Feldmann, Christine Approved -
21 W10-032 6 Hubrtova, Veronika CZE 1 vs 6 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -

18:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
2 M10-098 8 Siekkinen, Jani FIN 8 vs 6 TNC  Borankan, Huseyin Approved -
3 M10-102 8 Mehmetcik, Berk TNC 5 vs 8 SWE  Sparrenloev-Fischer, Christian Approved -
11 M10-103 8 Kaplan, Tomasz POL 5 vs 8 UKR  Koshovyi, Artem Approved -
20 M10-106 8 Montpellier, Alex FRA 1 vs 8 POL  Skoneczny, Mariusz Approved -
6 M10-107 8 Bitsaxakis, Theodore GRE 1 vs 8 BIH  Cerimagic, Dino Approved -
9 M10-110 8 Zajc, Miha SLO 7 vs 8 HUN  Miko, Balasz Approved -
14 M10-111 8 Sanlisoy, Osman TNC 8 vs 7 TNC  Altur, Onuc Approved -
15 M10-114 8 Graser, Christian LUX 1 vs 8 CZE  Urban, Petr Approved -
1 M10-115 8 Ouschan, Albin AUT 8 vs 3 RUS  Chinakhov, Ruslan Approved -
16 M10-118 8 Mobilia, Nico BEL 4 vs 8 SVK  Polach, Jaroslav Approved -
4 M10-119 8 Tangudd, Daniel SWE 0 vs 8 FRA  Da Costa, Alain Approved -
8 M10-122 8 Tonini, Gianmarco ITA 8 vs 7 ITA  Di Martino, Giovanni Approved -
5 M10-123 8 Brabin, Antony CYP 8 vs 1 BEL  Budo, Pascal Approved -
17 M10-127 8 Juva, Markus FIN 7 vs 8 SUI  Torres, John Approved -

20:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
3 WC10-017 5 Blumczynski, Leszek POL 2 vs 5 GBR  Lee, Daniel Approved -
12 WC10-024 5 Oberthanner, Urban AUT 0 vs 5 GBR  Duffy, Matt Approved -
10 W10-033 6 Helvik, Ine NOR 3 vs 6 CZE  Hubrtova, Veronika Approved -
1 W10-035 6 Christiansen, Martine NOR 6 vs 3 POR  Rocha, Sara Approved -
2 W10-036 6 Mazhirina, Anna RUS 6 vs 1 POL  Wesolowska, Katarzyna Approved -
9 W10-037 6 Furberg, Louise SWE 3 vs 6 AUT  Stadlbauer, Petra Approved -
19 W10-040 6 Moscetti, Cristina ITA 0 vs 6 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -
18 W10-041 6 Gaudino, Silvia ITA 4 vs 6 POR  Franco, Vania Approved -
4 W10-043 6 Jarusauskaite, Agne SUI 1 vs 6 SUI  von Rohr, Claudia Approved -
5 W10-044 6 Tuboly-Toth, Bernadett HUN 6 vs 1 LTU  Milisauskaite, Simona Approved -
6 W10-045 6 Vartiainen, Johanna FIN 1 vs 6 RUS  Seroshtan, Natalia Approved -
13 W10-046 6 Garcia, Encarnacion ESP 3 vs 6 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
15 W10-048 6 Beuriot, Micha NED 2 vs 6 CRO  Antonijevic, Zrinka Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament