Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Now Running  »   [  Under23 - Leende - (Golden Tulip Jagershorst)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2016 - MWWC - Sankt Johann - Austria

zo, 03 - April - 2016
 Select time session:     all times    09:00    11:00    13:00    15:00    17:00    19:30    day overview 

09:00 session - round: L2
T NR D RTo Match
9 WS-057 75 Khodjaeva, Kamila BEL 75 vs 61 ESP  Frances, Laura Approved -
2 WS-058 75 Vartiainen, Johanna FIN 55 vs 75 FIN  Tiihonen, Tuija Approved -
3 WS-059 75 Tkach, Kristina RUS 75 vs 35 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -
4 WS-060 75 Garcia, Encarnacion ESP 7 vs 75 RUS  Seroshtan, Natalia Approved -
5 WS-061 75 Roos, Caroline SUI 75 vs 10 SUI  von Rohr, Claudia Approved -
6 WS-062 75 Peeters-Rademakers, Tamara NED 75 vs 70 SWE  Furberg, Louise Approved -
7 WS-063 75 Seichter, Nathalie NED 40 vs 75 NOR  Helvik, Ine Approved -
8 WS-064 75 Gaudino, Silvia ITA 69 vs 75 FIN  Poikkijoki, Marika Approved -

09:00 session - round: SE-64
T NR D RTo Match
1 MS-113 100 Diaz-Pizarro, Francisco ESP 125 vs 72 POL  Skoneczny, Mariusz Approved -
10 MS-114 100 Koshovyi, Artem UKR 38 vs 125 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -
11 MS-115 100 Gerwen, Andreas SWE 125 vs 83 FIN  Siekkinen, Jani Approved -
12 MS-116 100 Sniegocki, Mateusz POL 125 vs 1 ITA  Amendola, Federico Approved -
13 MS-117 100 Laaksonen, Kim FIN 8 vs 125 AUT  Jenisy, Juergen Approved -
14 MS-118 100 He, Mario AUT 125 vs 65 CZE  Urban, Petr Approved -
15 MS-119 100 Montpellier, Alex FRA 117 vs 125 LUX  Glatz, Marc Approved -
16 MS-120 100 Das, Serge BEL 125 vs 117 FRA  Da Costa, Alain Approved -
17 MS-121 100 Lechner, Maximillian AUT 125 vs 25 SWE  Sparrenloev-Fischer, Christian Approved -
18 MS-122 100 Stepanov, Konstantin RUS 125 vs 48 GRE  Papadodimitrakis, Manolis Approved -
19 MS-123 100 Makkonen, Petri FIN 125 vs 108 POR  Correia, Henrique Approved -
20 MS-124 100 Grilo, Joao POR 125 vs 99 BLR  Chuprov, Dzmitry Approved -
21 MS-125 100 Alcaide, David ESP 125 vs 17 NOR  Wolff, Tommy Approved -
22 MS-126 100 Madsen, Andreas DEN 106 vs 125 TNC  Mehmetcik, Berk Approved -
23 MS-127 100 Koniar, Jakub SVK 58 vs 125 FIN  Uski, Jani Approved -
24 MS-128 100 Feijen, Niels NED 125 vs 23 AUT  Hoeberl, Georg Approved -

11:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
24 WS-065 75 Khodjaeva, Kamila BEL 75 vs 63 ESP  Lopez, Silvia Approved -
11 WS-066 75 Tiihonen, Tuija FIN 26 vs 75 GER  Vogelmann, Tina Approved -
10 WS-067 75 Tkach, Kristina RUS 66 vs 75 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
13 WS-068 75 Seroshtan, Natalia RUS 75 vs 71 GER  Vietz, Jenny Approved -
21 WS-069 75 Roos, Caroline SWE 75 vs 31 NED  Beuriot, Micha Approved -
2 WS-070 75 Peeters-Rademakers, Tamara NED 75 vs 69 ESP  Matas, Amalia Approved -
12 WS-071 75 Helvik, Ine NOR 59 vs 75 SUI  Feldmann, Christine Approved -
16 WS-072 75 Poikkijoki, Marika FIN 75 vs 61 CZE  Hubrtova, Veronika Approved -

11:00 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
23 MS-129 100 Berg-van-den, Nick NED 125 vs 42 NOR  Schjetne, Mats Approved -
19 MS-130 100 Wolff, Steffen NOR 125 vs 111 POR  Franco, Rui Approved -
7 MS-131 100 Schneider, Michael SUI 8 vs 125 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
22 MS-132 100 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 125 vs 91 RUS  Dudanets, Maksim Approved -
1 MS-133 100 Roschkowsky, Andreas GER 125 vs 8 GRE  Papageorgiou, Chris Approved -
14 MS-134 100 Aarts, Ivo NED 10 vs 125 AUT  Ouschan, Albin Approved -
18 MS-135 100 Petroni, Fabio ITA 67 vs 125 SWE  Tangudd, Daniel Approved -
17 MS-136 100 Teutscher, Marco NED 38 vs 125 SUI  Regli, Ronald Approved -
3 MS-137 100 Diaz-Pizarro, Francisco ESP 102 vs 125 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -
9 MS-138 100 Gerwen, Andreas SWE 27 vs 125 POL  Sniegocki, Mateusz Approved -
5 MS-139 100 Jenisy, Juergen AUT 125 vs 84 AUT  He, Mario Approved -
8 MS-140 100 Glatz, Marc LUX 16 vs 125 BEL  Das, Serge Approved -
4 MS-141 100 Lechner, Maximillian AUT 46 vs 125 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -
15 MS-142 100 Makkonen, Petri FIN 41 vs 125 POR  Grilo, Joao Approved -
20 MS-143 100 Alcaide, David ESP 125 vs 114 TNC  Mehmetcik, Berk Approved -
6 MS-144 100 Uski, Jani FIN 36 vs 125 NED  Feijen, Niels Approved -

13:00 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
7 WS-073 75 Ouschan, Jasmin AUT 75 vs 17 RUS  Seroshtan, Natalia Approved -
8 WS-074 75 Mazhirina, Anna RUS 75 vs 70 SUI  Feldmann, Christine Approved -
9 WS-075 75 Wesolowska, Katarzyna POL 23 vs 75 FIN  Poikkijoki, Marika Approved -
14 WS-076 75 Franco, Vania POR 69 vs 75 SWE  Roos, Caroline Approved -
15 WS-077 75 Fefilava, Marharyta BLR 35 vs 75 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
17 WS-078 75 Polovinchuk, Kateryna UKR 69 vs 75 NED  Peeters-Rademakers, Tamara Approved -
18 WS-079 75 Baumgartner, Sandra AUT 19 vs 75 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
20 WS-080 75 Czuprynska, Oliwia POL 75 vs 19 GER  Vogelmann, Tina Approved -
5 MS-145 100 Berg-van-den, Nick NED 125 vs 36 NOR  Wolff, Steffen Approved -
4 MS-146 100 Kaplan, Tomasz POL 125 vs 73 ESP  Sanchez Ruiz, Francisco Approved -
3 MS-147 100 Roschkowsky, Andreas GER 65 vs 125 AUT  Ouschan, Albin Approved -
11 MS-148 100 Tangudd, Daniel SWE 76 vs 125 SUI  Regli, Ronald Approved -
1 MS-149 100 Bijsterbosch, Marc NED 22 vs 125 POL  Sniegocki, Mateusz Approved -
10 MS-150 100 Jenisy, Juergen AUT 69 vs 125 BEL  Das, Serge Approved -
6 MS-151 100 Stepanov, Konstantin RUS 125 vs 69 POR  Grilo, Joao Approved -
2 MS-152 100 Alcaide, David ESP 125 vs 82 NED  Feijen, Niels Approved -

15:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
2 WS-081 75 Ouschan, Jasmin AUT 75 vs 21 RUS  Mazhirina, Anna Approved -
21 WS-082 75 Poikkijoki, Marika FIN 14 vs 75 SWE  Roos, Caroline Approved -
23 WS-083 75 Kjoersvik, Line NOR 75 vs 22 NED  Peeters-Rademakers, Tamara Approved -
3 WS-084 75 Khodjaeva, Kamila BEL 70 vs 75 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
19 MS-153 100 Berg-van-den, Nick NED 125 vs 5 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
1 MS-154 100 Ouschan, Albin AUT 125 vs 79 SUI  Regli, Ronald Approved -
22 MS-155 100 Sniegocki, Mateusz POL 125 vs 83 BEL  Das, Serge Approved -
24 MS-156 100 Stepanov, Konstantin RUS 125 vs 80 ESP  Alcaide, David Approved -

17:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
1 WS-085 75 Ouschan, Jasmin AUT 75 vs 32 SWE  Roos, Caroline Approved -
3 WS-086 75 Kjoersvik, Line NOR 61 vs 75 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
2 MS-157 100 Berg-van-den, Nick NED 66 vs 125 AUT  Ouschan, Albin Approved -
16 MS-158 100 Sniegocki, Mateusz POL 36 vs 125 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -

19:30 session - round: F
T NR D RTo Match
2 WS-087 75 Ouschan, Jasmin AUT 75 vs 2 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
1 MS-159 100 Ouschan, Albin AUT 125 vs 0 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament