Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2015 - MWWC - Vale do Lobo - Portugal

So, 19 - April - 2015
 Select time session:     all times    09:00    11:00    13:00    15:00    17:30    20:00    day overview 

09:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
14 W8-065 6 Kunzl, Simone GER 2 vs 6 CRO  Antonijevic, Zrinka Approved -
2 W8-066 6 Hubrtova, Veronika CZE 6 vs 2 NED  Orfanidou, Kynthia Approved -
3 W8-067 6 Wesolowska, Katarzyna POL 6 vs 4 RUS  Mazhirina, Anna Approved -
4 W8-068 6 Fefilava, Marharyta BLR 6 vs 2 ESP  Frances, Laura Approved -
5 W8-069 6 Kjoersvik, Line NOR 6 vs 2 LTU  Vaitkiene, Tatjana Approved -
6 W8-070 6 Suessenguth, Melanie GER 5 vs 6 SWE  Furberg, Louise Approved -
7 W8-071 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 4 SUI  Feldmann, Christine Approved -
8 W8-072 6 Khodjaeva, Diana BEL 6 vs 5 NED  Beuriot, Micha Approved -

09:00 session - round: SE-64
T NR D RTo Match
9 M8-185 8 Aarts, Ivo NED 8 vs 7 TUR  Dumus, Tolga-Yukselir Approved -
10 M8-186 8 Koukiadakis, Andreas GRE 6 vs 8 LUX  Leisen, Steve Approved -
11 M8-187 8 Stepanov, Konstantin RUS 8 vs 7 DEN  Lotfy, Bahram Approved -
12 M8-188 8 Sinkovec, Miha SLO 6 vs 8 CRO  Susnjara, Josip Approved -
13 M8-189 8 Da Costa, Alain FRA 4 vs 8 FRA  Cohen, Stephan Approved -
1 M8-190 8 Petroni, Fabio ITA 8 vs 3 ALB  Kaci, Eklent Approved -
15 M8-191 8 Laaksonen, Kim FIN 8 vs 5 ITA  Caperna, Pietro Approved -
16 M8-192 8 Koniar, Jakub SVK 3 vs 8 POL  Skowerski, Karol Approved -

11:00 session - round: L3
T NR D RTo Match
24 WC8-023 5 Gattinger, Manfred GER 0 vs 5 GBR  Luton, Daniel Approved -
23 WC8-024 5 Dinsmore, Fred IRL 5 vs 2 SLO  Brajkovic, Matej Approved -

11:00 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
3 M8-193 8 Berg-van-den, Nick NED 8 vs 4 ESP  Diaz, Francisco Approved -
14 M8-194 8 Larsson, Tomas SWE 7 vs 8 FIN  Uski, Jani Approved -
12 M8-195 8 Hoeberl, Georg AUT 3 vs 8 SWE  Chamat, Marcus Approved -
13 M8-196 8 Kanatlar, Saki TUR 3 vs 8 RUS  Chinahov, Ruslan Approved -
9 M8-197 8 Souquet, Ralf GER 5 vs 8 AUT  Ouschan, Albin Approved -
2 M8-198 8 Regli, Ronald SUI 8 vs 4 DEN  Madsen, Andreas Approved -
10 M8-199 8 Braga, Mihai ROM 8 vs 7 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -
1 M8-200 8 Grabe, Denis EST 1 vs 8 NED  Feijen, Niels Approved -
8 M8-201 8 Skoneczny, Mariusz POL 3 vs 8 BEL  Das, Serge Approved -
21 M8-202 8 Siekkinen, Jani FIN 3 vs 8 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
5 M8-203 8 Makkonen, Petri FIN 4 vs 8 CZE  Hybler, Roman Approved -
6 M8-204 8 Kazakis, Alexander GRE 8 vs 6 POR  Tinoco, Jorge Approved -
20 M8-205 8 Aarts, Ivo NED 8 vs 5 LUX  Leisen, Steve Approved -
7 M8-206 8 Stepanov, Konstantin RUS 8 vs 3 CRO  Susnjara, Josip Approved -
4 M8-207 8 Cohen, Stephan FRA 4 vs 8 ITA  Petroni, Fabio Approved -
11 M8-208 8 Laaksonen, Kim FIN 0 vs 8 POL  Skowerski, Karol Approved -

13:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
23 WC8-025 5 Luton, Daniel GBR 5 vs 4 FIN  Tahti, Jouni Approved -
24 WC8-026 5 Dinsmore, Fred IRL 5 vs 4 GBR  Kimberley, Roy Approved -

13:00 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
13 W8-073 6 Roos, Caroline SWE 6 vs 3 CZE  Hubrtova, Veronika Approved -
11 W8-074 6 Tkach, Kristina RUS 0 vs 6 CRO  Antonijevic, Zrinka Approved -
21 W8-075 6 Jaeger, Kristina GER 6 vs 5 SWE  Furberg, Louise Approved -
1 W8-076 6 Czuprynska, Oliwia POL 6 vs 3 BLR  Fefilava, Marharyta Approved -
7 W8-077 6 Baumgartner, Sandra AUT 4 vs 6 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
3 W8-078 6 Poikkijoki, Marika FIN 2 vs 6 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -
20 W8-079 6 Rademakers, Melissa NED 1 vs 6 POL  Wesolowska, Katarzyna Approved -
12 W8-080 6 Khodjaeva, Kamila BEL 3 vs 6 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
10 M8-209 8 Berg-van-den, Nick NED 5 vs 8 FIN  Uski, Jani Approved -
4 M8-210 8 Chamat, Marcus SWE 5 vs 8 RUS  Chinahov, Ruslan Approved -
5 M8-211 8 Ouschan, Albin AUT 8 vs 5 SUI  Regli, Ronald Approved -
14 M8-212 8 Braga, Mihai ROM 4 vs 8 NED  Feijen, Niels Approved -
2 M8-213 8 Das, Serge BEL 8 vs 6 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
8 M8-214 8 Hybler, Roman CZE 0 vs 8 GRE  Kazakis, Alexander Approved -
6 M8-215 8 Aarts, Ivo NED 8 vs 6 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -
9 M8-216 8 Petroni, Fabio ITA FF vs 5 POL  Skowerski, Karol Approved -

15:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
4 W8-081 6 Roos, Caroline SWE 6 vs 2 CRO  Antonijevic, Zrinka Approved -
8 W8-082 6 Jaeger, Kristina GER 1 vs 6 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
2 W8-083 6 Ouschan, Jasmin AUT 3 vs 6 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -
7 W8-084 6 Wesolowska, Katarzyna POL 3 vs 6 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
6 M8-217 8 Uski, Jani FIN 8 vs 6 RUS  Chinahov, Ruslan Approved -
3 M8-218 8 Ouschan, Albin AUT 5 vs 8 NED  Feijen, Niels Approved -
1 M8-219 8 Das, Serge BEL 8 vs 5 GRE  Kazakis, Alexander Approved -
5 M8-220 8 Aarts, Ivo NED 4 vs 8 POL  Skowerski, Karol Approved -

17:30 session - round: SF
T NR D RTo Match
6 WC8-027 5 Southern, Tony GBR 3 vs 5 GBR  Luton, Daniel Approved -
8 WC8-028 5 Deklerck, Kurt BEL 4 vs 5 IRL  Dinsmore, Fred Approved -
2 W8-085 6 Roos, Caroline SWE 6 vs 2 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
1 W8-086 6 Khodjaeva, Diana BEL 3 vs 6 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
4 M8-221 8 Uski, Jani FIN 2 vs 8 NED  Feijen, Niels Approved -
3 M8-222 8 Das, Serge BEL 4 vs 8 POL  Skowerski, Karol Approved -

20:00 session - round: F
T NR D RTo Match
2 WC8-029 5 Luton, Daniel GBR 2 vs 5 IRL  Dinsmore, Fred Approved -
3 W8-087 6 Roos, Caroline SWE 6 vs 2 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
1 M8-223 8 Feijen, Niels NED 8 vs 6 POL  Skowerski, Karol Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament