Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2015 - MWWC - Vale do Lobo - Portugal

Sa, 18 - April - 2015
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    15:00    17:30    20:00    day overview 

09:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
22 M8-137 8 D Hondt, Johan BEL 8 vs 7 LTU  Strolis, Henrikas Approved -
2 M8-138 8 Koylu, Sami TUR 7 vs 8 POL  Fortunski, Mieszko Approved -
3 M8-139 8 Wolff, Steffen NOR 7 vs 8 ITA  Candela, Francesco Approved -
4 M8-140 8 Vernedal, Lionel FRA 4 vs 8 SWE  Larsson, Tomas Approved -
5 M8-141 8 Caperna, Pietro ITA 8 vs 1 ALB  Kurthysa, Edlir Approved -
6 M8-142 8 Leisen, Steve LUX 8 vs 5 ITA  Corrieri, Daniele Approved -
7 M8-143 8 Hybler, Roman CZE 8 vs 6 SWE  Tangudd, Daniel Approved -
8 M8-144 8 Sousa, Guilherme POR 8 vs 5 TUR  Bakici, Mehmet Approved -
9 M8-145 8 Jemeljanovs, Vadims LAT 1 vs 8 ALB  Kaci, Eklent Approved -
10 M8-146 8 Brabin, Antony CYP 6 vs 8 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -
11 M8-147 8 Franco, Rui POR 6 vs 8 SVK  Polach, Jaroslav Approved -
12 M8-148 8 Mehmetcik, Berk TNC 4 vs 8 TUR  Kanatlar, Saki Approved -
13 M8-149 8 Smelnitskii, Danila RUS 3 vs 8 POR  Barqueiro, Antonio Approved -
14 M8-150 8 Kristoffersen, Kasper DEN 8 vs 1 CYP  Konnaris, Kostas Approved -
15 M8-151 8 Bartol, Roberto CRO 6 vs 8 GER  Ludwig, Sebastian Approved -
16 M8-152 8 Sulek, Matej SLO 4 vs 8 FIN  Uski, Jani Approved -
17 M8-153 8 Cerimagic, Dino BIH 6 vs 8 ROM  Braga, Mihai Approved -
18 M8-154 8 Sparrenloev-Fischer, Christian SWE 8 vs 0 ROM  Surdea, Christian Approved -
19 M8-155 8 Chinahov, Ruslan RUS 8 vs 6 FIN  Heiskanen, Aki Approved -
20 M8-156 8 Kijlstra, Jelle NED 4 vs 8 GER  Roschkowsky, Andreas Approved -
21 M8-157 8 Torres, John SUI 8 vs 3 SUI  Koch, Sebastian Approved -
1 M8-158 8 Salkauskas, Mindaugas LTU 6 vs 8 BEL  Das, Serge Approved -
23 M8-159 8 Jungo, Dimitri SUI 8 vs 6 SLO  Demsar, Matjaz Approved -
24 M8-160 8 Hoeberl, Georg AUT 8 vs 6 FRA  Kalb, Nicolas Approved -

10:45 session - round: L1
T NR D RTo Match
13 WC8-013 5 Malanowski, Emil POL 5 vs 4 CRO  Karamatic, Eduard Approved -
4 WC8-014 5 Luton, Daniel GBR 5 vs 4 GBR  Welsh, Craig Approved -
5 WC8-015 5 Lee, Daniel GBR 5 vs 0 POL  Klusakiewicz, Michal Approved -
14 WC8-016 5 Nygard, Kim-Ronny NOR 0 vs 5 SWE  Larsson, Henrik Approved -

10:45 session - round: L2
T NR D RTo Match
2 W8-057 6 Kunzl, Simone GER 6 vs 3 ITA  Zuddas, Barbara Approved -
20 W8-058 6 Hubrtova, Veronika CZE 6 vs 1 TUR  Kibaroglu, Eylul Approved -
1 W8-059 6 Seichter, Nathalie NED 0 vs 6 POL  Wesolowska, Katarzyna Approved -
10 W8-060 6 Lopez, Silvia ESP 5 vs 6 BLR  Fefilava, Marharyta Approved -
24 W8-061 6 Kjoersvik, Line NOR 6 vs 1 POR  Franco, Vania Approved -
15 W8-062 6 Suessenguth, Melanie SUI 6 vs 4 SUI  von Rohr, Claudia Approved -
16 W8-063 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 4 NED  Peeters-Rademakers, Tamara Approved -
12 W8-064 6 Khodjaeva, Diana BEL 6 vs 4 RUS  Sirotina, Daria Approved -

10:45 session - round: WQ
T NR D RTo Match
22 W8-049 6 Frances, Laura ESP 1 vs 6 SWE  Roos, Caroline Approved -
9 W8-050 6 Mazhirina, Anna RUS 4 vs 6 RUS  Tkach, Kristina Approved -
19 W8-051 6 Jaeger, Kristina GER 6 vs 4 NED  Orfanidou, Kynthia Approved -
7 W8-052 6 Czuprynska, Oliwia POL 6 vs 3 CRO  Antonijevic, Zrinka Approved -
21 W8-053 6 Baumgartner, Sandra AUT 6 vs 4 NED  Beuriot, Micha Approved -
8 W8-054 6 Poikkijoki, Marika FIN 6 vs 3 SUI  Feldmann, Christine Approved -
18 W8-055 6 Furberg, Louise SWE 3 vs 6 NED  Rademakers, Melissa Approved -
6 W8-056 6 Vaitkiene, Tatjana LTU 3 vs 6 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -

12:30 session - round: SE-64
T NR D RTo Match
13 M8-161 8 Berg-van-den, Nick NED 8 vs 1 SVK  Hajduch, Michal Approved -
3 M8-162 8 Diaz, Francisco ESP 8 vs 2 SVK  Polach, Jaroslav Approved -
16 M8-163 8 Ekonomopoulos, Nick GRE 7 vs 8 SWE  Larsson, Tomas Approved -
20 M8-164 8 Rasmussen, Roger NOR 6 vs 8 FIN  Uski, Jani Approved -
24 M8-165 8 Silva, Miguel POR 5 vs 8 AUT  Hoeberl, Georg Approved -
10 M8-166 8 Chamat, Marcus SWE 8 vs 6 SUI  Jungo, Dimitri Approved -
7 M8-167 8 Grilo, Joao POR 7 vs 8 TUR  Kanatlar, Saki Approved -
11 M8-168 8 Alcaide, David ESP 6 vs 8 RUS  Chinahov, Ruslan Approved -
14 M8-169 8 Souquet, Ralf GER 8 vs 5 SWE  Sparrenloev-Fischer, Christian Approved -
5 M8-170 8 Ouschan, Albin AUT 8 vs 7 GER  Roschkowsky, Andreas Approved -
6 M8-171 8 Lechner, Maximillian AUT 7 vs 8 SUI  Regli, Ronald Approved -
17 M8-172 8 Madsen, Andreas DEN 8 vs 3 SUI  Torres, John Approved -
22 M8-173 8 Gavenciak, Michal CZE 5 vs 8 ROM  Braga, Mihai Approved -
19 M8-174 8 Schneider, Michael SUI 7 vs 8 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -
12 M8-175 8 Grabe, Denis EST 8 vs 2 POR  Barqueiro, Antonio Approved -
15 M8-176 8 Feijen, Niels NED 8 vs 2 POL  Fortunski, Mieszko Approved -
2 M8-177 8 Skoneczny, Mariusz POL 8 vs 6 RUS  Lutsker, Sergey Approved -
8 M8-178 8 Louka, George CYP 4 vs 8 BEL  Das, Serge Approved -
18 M8-179 8 Siekkinen, Jani FIN 8 vs 5 ITA  Candela, Francesco Approved -
4 M8-180 8 Kaplan, Tomasz POL 8 vs 3 POR  Sousa, Guilherme Approved -
21 M8-181 8 Makkonen, Petri FIN 8 vs 7 DEN  Kristoffersen, Kasper Approved -
1 M8-182 8 Teutscher, Marco NED 7 vs 8 CZE  Hybler, Roman Approved -
9 M8-183 8 Kazakis, Alexander GRE 8 vs 6 GER  Ludwig, Sebastian Approved -
23 M8-184 8 Tinoco, Jorge POR 8 vs 4 BEL  D Hondt, Johan Approved -

15:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
0 Match-025 2 Sweden SWE 0 vs 2 SUI  Switzerland Approved -
13 WT8-025 6 Roos, Caroline SUI 1 vs 6 SUI  von Rohr, Claudia Approved -
14 WT9-025 7 Furberg, Louise SWE 3 vs 7 SUI  Feldmann, Christine Approved -
0 Match-026 2 Finland FIN 1 vs 1 NOR  Norway Approved -
19 WT8-026 6 Saaranen, Riikka FIN 1 vs 6 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
20 WT9-026 7 Poikkijoki, Marika FIN 7 vs 5 NOR  Christiansen, Martine Approved -

15:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
0 Match-037 2 Netherlands NED 2 vs 0 CRO  Croatia Approved -
18 MT10-037 8 Feijen, Niels NED 8 vs 3 CRO  Bartol, Michel Approved -
16 MT8-037 8 Aarts, Ivo NED 8 vs 5 CRO  Susnjara, Josip Approved -
17 MT9-037 9 Berg-van-den, Nick NED 6 vs 5 CRO  Lisnic, Marko Approved -
0 Match-038 2 Portugal POR 0 vs 2 AUT  Austria Approved -
3 MT10-038 8 Grilo, Joao POR 4 vs 8 AUT  Ouschan, Albin Approved -
1 MT8-038 8 Franco, Rui POR 4 vs 6 AUT  Lechner, Maximillian Approved -
24 MT9-038 9 Silva, Miguel POR 3 vs 9 AUT  He, Mario Approved -
0 Match-039 2 Germany GER 2 vs 0 ESP  Spain Approved -
8 MT10-039 8 Staab, Sebastian GER 8 vs 7 ESP  Diaz, Francisco Approved -
6 MT8-039 8 Roschkowsky, Andreas GER 8 vs 3 ESP  Alcaide, David Approved -
7 MT9-039 9 Souquet, Ralf GER 5 vs 5 ESP  Sanchez Ruiz, Francisco Approved -
0 Match-040 2 Poland POL 2 vs 1 FIN  Finland Approved -
12 MT10-040 8 Skowerski, Karol POL 8 vs 1 FIN  Makkonen, Petri Approved -
10 MT8-040 8 Kaplan, Tomasz POL 8 vs 4 FIN  Heiskanen, Aki Approved -
11 MT9-040 9 Fortunski, Mieszko POL 2 vs 9 FIN  Laaksonen, Kim Approved -

17:30 session - round: L2
T NR D RTo Match
15 WC8-017 5 Malanowski, Emil POL 1 vs 5 GER  Gattinger, Manfred Approved -
19 WC8-018 5 Luton, Daniel GBR 5 vs 4 BEL  Himpe, David Approved -
21 WC8-019 5 Lee, Daniel GBR 4 vs 5 IRL  Dinsmore, Fred Approved -
22 WC8-020 5 Larsson, Henrik SWE 2 vs 5 SLO  Brajkovic, Matej Approved -

17:30 session - round: SF
T NR D RTo Match
0 Match-027 2 Austria AUT 1 vs 1 NOR  Norway Approved -
4 WT8-027 6 Baumgartner, Sandra AUT 2 vs 6 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
5 WT9-027 7 Ouschan, Jasmin AUT 7 vs 1 NOR  Christiansen, Martine Approved -
0 Match-028 2 Russia RUS 1 vs 1 SUI  Switzerland Approved -
2 WT8-028 6 Mazhirina, Anna SUI 4 vs 6 SUI  von Rohr, Claudia Approved -
1 WT9-028 7 Tkach, Kristina RUS 7 vs 6 SUI  Feldmann, Christine Approved -
0 Match-041 2 Netherlands NED 2 vs 1 AUT  Austria Approved -
9 MT10-041 8 Feijen, Niels NED 8 vs 6 AUT  Ouschan, Albin Approved -
7 MT8-041 8 Aarts, Ivo NED 8 vs 7 AUT  Lechner, Maximillian Approved -
8 MT9-041 9 Berg-van-den, Nick NED 8 vs 9 AUT  He, Mario Approved -
0 Match-042 2 Germany GER 0 vs 2 POL  Poland Approved -
13 MT10-042 8 Staab, Sebastian GER 0 vs 8 POL  Skowerski, Karol Approved -
11 MT8-042 8 Roschkowsky, Andreas GER 5 vs 8 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
12 MT9-042 9 Ludwig, Sebastian GER 5 vs 7 POL  Skoneczny, Mariusz Approved -

17:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
16 WC8-021 5 Tahti, Jouni FIN 4 vs 5 GBR  Southern, Tony Approved -
18 WC8-022 5 Deklerck, Kurt BEL 5 vs 3 GBR  Kimberley, Roy Approved -

20:00 session - round: F
T NR D RTo Match
0 Match-029 2 Norway NOR 0 vs 2 RUS  Russia Approved -
7 WT8-029 6 Kjoersvik, Line NOR 3 vs 6 RUS  Mazhirina, Anna Approved -
9 WT9-029 7 Christiansen, Martine NOR 6 vs 7 RUS  Tkach, Kristina Approved -
0 Match-043 2 Netherlands NED 1 vs 2 POL  Poland Approved -
3 MT10-043 8 Feijen, Niels NED 5 vs 8 POL  Skowerski, Karol Approved -
2 MT8-043 8 Aarts, Ivo NED 4 vs 8 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
1 MT9-043 9 Berg-van-den, Nick NED 9 vs 3 POL  Skoneczny, Mariusz Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament