Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2015 - MWWC - Vale do Lobo - Portugal

Do, 16 - April - 2015
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    14:30    16:30    18:30    21:00    day overview 

09:00 session - round: L2
T NR D RTo Match
22 W10-057 6 Kunzl, Simone GER 6 vs 4 ITA  Bolfelli, Barbara Approved -
3 W10-058 6 Kjoersvik, Line NOR 5 vs 6 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -
2 W10-059 6 Vaitkiene, Tatjana LTU 4 vs 6 TUR  Kibaroglu, Eylul Approved -
4 W10-060 6 Saaranen, Riikka FIN 0 vs 6 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
5 W10-061 6 Feldmann, Christine SUI 6 vs 2 ESP  Marin, Covadonga Approved -
6 W10-062 6 Jarusauskaite, Agne LTU 3 vs 6 CZE  Hubrtova, Veronika Approved -
7 W10-063 6 Tkach, Kristina RUS 6 vs 2 RUS  Sirotina, Daria Approved -
8 W10-064 6 Frances, Laura ESP 6 vs 4 SLO  Gradisnik, Ana Approved -

09:00 session - round: SE-64
T NR D RTo Match
9 M10-161 8 Alcaide, David ESP 8 vs 7 GER  Ludwig, Sebastian Approved -
10 M10-162 8 Corrieri, Daniele ITA 2 vs 8 GRE  Kazakis, Alexander Approved -
11 M10-163 8 Lutsker, Sergey RUS 8 vs 3 TUR  Bakici, Mehmet Approved -
12 M10-164 8 Mehmetcik, Berk TNC 1 vs 8 SWE  Gerwen, Andreas Approved -
13 M10-165 8 Laaksonen, Kim FIN 8 vs 6 POL  Skoneczny, Mariusz Approved -
14 M10-166 8 Da Costa, Alain FRA 8 vs 2 GRE  Koukiadakis, Andreas Approved -
15 M10-167 8 Schjetne, Mats NOR 4 vs 8 DEN  Madsen, Andreas Approved -
16 M10-168 8 Roschkowsky, Andreas GER 7 vs 8 SWE  Larsson, Tomas Approved -
17 M10-169 8 Cerimagic, Dino BIH 3 vs 8 CRO  Susnjara, Josip Approved -
18 M10-170 8 Grilo, Joao POR 8 vs 7 SUI  Schneider, Michael Approved -
19 M10-171 8 Kaci, Eklent ALB 5 vs 8 TUR  Kanatlar, Saki Approved -
20 M10-172 8 Caperna, Pietro ITA 7 vs 8 GRE  Ekonomopoulos, Nick Approved -
21 M10-173 8 Silva, Miguel POR 8 vs 7 FIN  Uski, Jani Approved -
1 M10-174 8 Koniar, Jakub SVK 3 vs 8 GER  Souquet, Ralf Approved -
23 M10-175 8 Staab, Sebastian GER 2 vs 8 RUS  Chinahov, Ruslan Approved -
24 M10-176 8 Berg-van-den, Nick NED 8 vs 6 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -

10:45 session - round: LQ
T NR D RTo Match
3 W10-065 6 Kunzl, Simone GER 2 vs 6 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
16 W10-066 6 Khodjaeva, Diana BEL 6 vs 4 NED  Rademakers, Melissa Approved -
8 W10-067 6 Kibaroglu, Eylul TUR 5 vs 6 NOR  Christiansen, Martine Approved -
17 W10-068 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 1 AUT  Baumgartner, Sandra Approved -
6 W10-069 6 Feldmann, Christine SUI 5 vs 6 SWE  Roos, Caroline Approved -
5 W10-070 6 Hubrtova, Veronika CZE 6 vs 5 POR  Franco, Vania Approved -
4 W10-071 6 Tkach, Kristina RUS 2 vs 6 ESP  Lopez, Silvia Approved -
2 W10-072 6 Frances, Laura ESP 0 vs 6 FIN  Poikkijoki, Marika Approved -

10:45 session - round: SE-64
T NR D RTo Match
9 M10-177 8 Makkonen, Petri FIN 8 vs 4 TNC  Sanlisoy, Osman Approved -
21 M10-178 8 Grabe, Denis EST 8 vs 1 SUI  Jungo, Dimitri Approved -
24 M10-179 8 Rasmussen, Roger NOR 6 vs 8 FRA  Kalb, Nicolas Approved -
7 M10-180 8 Gavenciak, Michal CZE 5 vs 8 POL  Skowerski, Karol Approved -
13 M10-181 8 Petroni, Fabio ITA 8 vs 7 CZE  Hybler, Roman Approved -
14 M10-182 8 Koylu, Sami TUR 8 vs 3 AUT  Lechner, Maximillian Approved -
22 M10-183 8 Brabin, Antony CYP 2 vs 8 DEN  Lotfy, Bahram Approved -
10 M10-184 8 Kaplan, Tomasz POL 8 vs 0 CZE  Hajdovsky, Marek Approved -
1 M10-185 8 Cohen, Stephan FRA 5 vs 8 NED  Teutscher, Marco Approved -
15 M10-186 8 Sparrenloev-Fischer, Christian SWE 3 vs 8 SLO  Sulek, Matej Approved -
19 M10-187 8 Heiskanen, Aki FIN 8 vs 3 CRO  Bartol, Roberto Approved -
11 M10-188 8 Demsar, Matjaz SLO 8 vs 6 BEL  Das, Serge Approved -
23 M10-189 8 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 7 vs 8 ESP  Diaz, Francisco Approved -
20 M10-190 8 Oldervik, Ronnie NOR 8 vs 7 FRA  Vernedal, Lionel Approved -
12 M10-191 8 Regli, Ronald SUI 4 vs 8 DEN  Kristoffersen, Kasper Approved -
18 M10-192 8 Chamat, Marcus SWE 6 vs 8 BLR  Chuprov, Dzmitry Approved -

12:30 session - round: L3
T NR D RTo Match
12 WC10-023 5 Kimberley, Roy GBR 5 vs 3 SLO  Brajkovic, Matej Approved -
17 WC10-024 5 Southern, Tony GBR 5 vs 4 GER  Gattinger, Manfred Approved -

12:30 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
1 M10-193 8 Alcaide, David ESP 7 vs 8 GRE  Kazakis, Alexander Approved -
10 M10-194 8 Lutsker, Sergey RUS 4 vs 8 SWE  Gerwen, Andreas Approved -
3 M10-195 8 Laaksonen, Kim FIN 8 vs 6 FRA  Da Costa, Alain Approved -
19 M10-196 8 Madsen, Andreas DEN 8 vs 5 SWE  Larsson, Tomas Approved -
21 M10-197 8 Susnjara, Josip CRO 8 vs 4 POR  Grilo, Joao Approved -
22 M10-198 8 Kanatlar, Saki TUR 8 vs 3 GRE  Ekonomopoulos, Nick Approved -
24 M10-199 8 Silva, Miguel POR 5 vs 8 GER  Souquet, Ralf Approved -
2 M10-200 8 Chinahov, Ruslan RUS 6 vs 8 NED  Berg-van-den, Nick Approved -
4 M10-201 8 Makkonen, Petri FIN 8 vs 6 EST  Grabe, Denis Approved -
5 M10-202 8 Kalb, Nicolas FRA 7 vs 8 POL  Skowerski, Karol Approved -
6 M10-203 8 Petroni, Fabio ITA 8 vs 5 TUR  Koylu, Sami Approved -
23 M10-204 8 Lotfy, Bahram DEN 8 vs 6 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
9 M10-205 8 Teutscher, Marco NED 6 vs 8 SLO  Sulek, Matej Approved -
16 M10-206 8 Heiskanen, Aki FIN 8 vs 1 SLO  Demsar, Matjaz Approved -
8 M10-207 8 Diaz, Francisco ESP 8 vs 4 NOR  Oldervik, Ronnie Approved -
7 M10-208 8 Kristoffersen, Kasper DEN 8 vs 4 BLR  Chuprov, Dzmitry Approved -

12:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
15 WC10-021 5 Dinsmore, Fred IRL 6 vs 2 CRO  Karamatic, Eduard Approved -
14 WC10-022 5 Tahti, Jouni FIN 6 vs 2 BEL  Deklerck, Kurt Approved -

14:30 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
2 W10-073 6 Wesolowska, Katarzyna POL 6 vs 4 NOR  Christiansen, Martine Approved -
10 W10-074 6 von Rohr, Claudia SUI 5 vs 6 FIN  Poikkijoki, Marika Approved -
15 W10-075 6 Titaux, Severine FRA 1 vs 6 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
13 W10-076 6 Orfanidou, Kynthia NED 6 vs 5 ESP  Lopez, Silvia Approved -
17 W10-077 6 Peeters-Rademakers, Tamara NED 5 vs 6 SWE  Roos, Caroline Approved -
11 W10-078 6 Jaeger, Kristina GER 5 vs 6 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -
3 W10-079 6 Mazhirina, Anna RUS 4 vs 6 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
16 W10-080 6 Furberg, Louise SWE 6 vs 3 CZE  Hubrtova, Veronika Approved -
7 M10-209 8 Kazakis, Alexander GRE 8 vs 5 SWE  Gerwen, Andreas Approved -
4 M10-210 8 Laaksonen, Kim FIN 6 vs 8 DEN  Madsen, Andreas Approved -
6 M10-211 8 Susnjara, Josip CRO 4 vs 8 TUR  Kanatlar, Saki Approved -
1 M10-212 8 Souquet, Ralf GER 1 vs 8 NED  Berg-van-den, Nick Approved -
14 M10-213 8 Makkonen, Petri FIN 1 vs 8 POL  Skowerski, Karol Approved -
8 M10-214 8 Petroni, Fabio ITA 8 vs 7 DEN  Lotfy, Bahram Approved -
18 M10-215 8 Sulek, Matej SLO 4 vs 8 FIN  Heiskanen, Aki Approved -
9 M10-216 8 Diaz, Francisco ESP 8 vs 4 DEN  Kristoffersen, Kasper Approved -

16:30 session - round: LQ
T NR D RTo Match
15 WC10-025 5 Kimberley, Roy GBR 5 vs 3 CRO  Karamatic, Eduard Approved -
14 WC10-026 5 Southern, Tony GBR 2 vs 5 BEL  Deklerck, Kurt Approved -

16:30 session - round: QF
T NR D RTo Match
6 W10-081 6 Wesolowska, Katarzyna POL 1 vs 6 FIN  Poikkijoki, Marika Approved -
5 W10-082 6 Khodjaeva, Kamila BEL 6 vs 5 NED  Orfanidou, Kynthia Approved -
7 W10-083 6 Roos, Caroline SWE 5 vs 6 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -
4 W10-084 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 1 SWE  Furberg, Louise Approved -
3 M10-217 8 Kazakis, Alexander GRE 8 vs 3 DEN  Madsen, Andreas Approved -
11 M10-218 8 Kanatlar, Saki TUR 4 vs 8 NED  Berg-van-den, Nick Approved -
10 M10-219 8 Skowerski, Karol POL 6 vs 8 ITA  Petroni, Fabio Approved -
1 M10-220 8 Heiskanen, Aki FIN 6 vs 8 ESP  Diaz, Francisco Approved -

18:30 session - round: SF
T NR D RTo Match
6 WC10-027 5 Dinsmore, Fred IRL 5 vs 6 BEL  Deklerck, Kurt Approved -
8 WC10-028 5 Tahti, Jouni FIN 6 vs 4 GBR  Kimberley, Roy Approved -
4 W10-085 6 Poikkijoki, Marika FIN 3 vs 6 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
2 W10-086 6 Khodjaeva, Diana BEL 1 vs 6 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
1 M10-221 8 Kazakis, Alexander GRE 8 vs 6 NED  Berg-van-den, Nick Approved -
3 M10-222 8 Petroni, Fabio ITA 3 vs 8 ESP  Diaz, Francisco Approved -

21:00 session - round: F
T NR D RTo Match
2 WC10-029 5 Deklerck, Kurt BEL 5 vs 6 FIN  Tahti, Jouni Approved -
3 W10-087 6 Khodjaeva, Kamila BEL 6 vs 4 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
1 M10-223 8 Kazakis, Alexander GRE 8 vs 5 ESP  Diaz, Francisco Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament