Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Now Running  »   [  Youth - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2015 - MWWC - Vale do Lobo - Portugal

Mi, 15 - April - 2015
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    14:15    16:00    18:00    19:45    21:30    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
23 W10-001 6 Kunzl, Simone GER 4 vs 6 NED  Seichter, Nathalie Approved -
2 M10-002 8 Skowerski, Karol POL 8 vs 2 LUX  Beuel, Sebastian Approved -
3 M10-003 8 Corrieri, Daniele ITA 8 vs 4 ESP  Del Santo Sanz, Javi Approved -
4 W10-003 6 Sirotina, Daria RUS 6 vs 4 ESP  Garcia, Encarnacion Approved -
6 M10-004 8 Das, Serge BEL 2 vs 8 ESP  Diaz, Francisco Approved -
5 W10-004 6 Antonijevic, Zrinka CRO 3 vs 6 RUS  Tkach, Kristina Approved -
7 W10-005 6 Vaitkiene, Tatjana LTU 4 vs 6 FIN  Vartiainen, Johanna Approved -
8 M10-006 8 Louka, George CYP 1 vs 8 RUS  Lutsker, Sergey Approved -
9 M10-007 8 Gradisnik, Klemen SLO 5 vs 8 TNC  Mehmetcik, Berk Approved -
10 W10-008 6 Ouschan, Jasmin AUT 5 vs 6 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
11 W10-009 6 Parali, Gizem TNC 3 vs 6 BLR  Fefilava, Marharyta Approved -
12 M10-010 8 Sanlisoy, Osman TNC 5 vs 8 FIN  Laaksonen, Kim Approved -
14 M10-011 8 Bartoccioni, Gregory LUX 3 vs 8 LUX  Glatz, Marc Approved -
13 W10-011 6 Kibaroglu, Eylul TUR 6 vs 1 LTU  Jarusauskaite, Agne Approved -
15 W10-012 6 Lopez, Silvia ESP 6 vs 4 CZE  Hubrtova, Veronika Approved -
16 W10-013 6 Khodjaeva, Diana BEL 6 vs 1 POR  Silva, Ines Approved -
18 M10-014 8 Ekonomopoulos, Nick GRE 6 vs 8 NOR  Schjetne, Mats Approved -
17 W10-014 6 Czuprynska, Oliwia POL 3 vs 6 RUS  Mazhirina, Anna Approved -
19 M10-015 8 Teker, Murat TUR 1 vs 8 GER  Roschkowsky, Andreas Approved -
20 W10-016 6 Gradisnik, Ana SLO 2 vs 6 POR  Rocha, Sara Approved -
21 M10-018 8 Cerimagic, Dino BIH 8 vs 2 POR  Franco, Rui Approved -
22 M10-019 8 Grilo, Joao POR 8 vs 6 TUR  Bakici, Mehmet Approved -
1 M10-022 8 Skoneczny, Mariusz POL 4 vs 8 CZE  Hajdovsky, Marek Approved -
24 M10-023 8 Caperna, Pietro ITA 8 vs 4 SVK  Polach, Jaroslav Approved -

10:45 session - round: 1
T NR D RTo Match
5 M10-026 8 Silva, Miguel POR 8 vs 1 AUT  Lechner, Maximillian Approved -
15 M10-027 8 Stepanov, Konstantin RUS FF vs 0 LTU  Strolis, Henrikas Approved -
9 M10-030 8 Staab, Sebastian GER 8 vs 3 SWE  Gerwen, Andreas Approved -
7 M10-031 8 Hybler, Roman CZE 8 vs 6 FRA  Kalb, Nicolas Approved -
24 M10-034 8 Fortunski, Mieszko POL 7 vs 8 AUT  Ouschan, Albin Approved -
18 M10-035 8 Grabe, Denis EST 8 vs 4 GER  Ludwig, Sebastian Approved -
19 M10-038 8 Kazakis, Alexander GRE 8 vs 7 SWE  Larsson, Tomas Approved -
6 M10-039 8 Schneider, Michael SUI 6 vs 8 CZE  Gavenciak, Michal Approved -
22 M10-042 8 Jemeljanovs, Vadims LAT 2 vs 8 ITA  Petroni, Fabio Approved -
12 M10-043 8 Smelnitskii, Danila RUS 7 vs 8 AUT  Hoeberl, Georg Approved -
16 M10-046 8 Brabin, Antony CYP 8 vs 1 BEL  D Hondt, Johan Approved -
20 M10-047 8 Bijsterbosch, Marc NED 2 vs 8 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
3 M10-050 8 Bartol, Roberto CRO 2 vs 8 DEN  Lotfy, Bahram Approved -
4 M10-051 8 Koukiadakis, Andreas GRE 7 vs 8 SWE  Sparrenloev-Fischer, Christian Approved -
11 M10-054 8 Heiskanen, Aki FIN 8 vs 2 SUI  Jungo, Dimitri Approved -
8 M10-055 8 Sinkovec, Miha SLO 4 vs 8 SLO  Demsar, Matjaz Approved -
14 M10-058 8 Konnaris, Kostas CYP 2 vs 8 ESP  Sanchez Ruiz, Francisco Approved -
2 M10-059 8 Madsen, Andreas DEN 8 vs 5 SUI  Torres, John Approved -
17 M10-061 8 Sousa, Guilherme POR 3 vs 8 SUI  Regli, Ronald Approved -
13 M10-062 8 Tinoco, Jorge POR 8 vs 7 LUX  Leisen, Steve Approved -
1 M10-063 8 Chamat, Marcus SWE 8 vs 2 ALB  Kurthysa, Edlir Approved -

12:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
8 W10-017 6 Wesolowska, Katarzyna POL 6 vs 1 NED  Seichter, Nathalie Approved -
20 W10-018 6 Frances, Laura ESP 0 vs 6 AUT  Baumgartner, Sandra Approved -
5 W10-019 6 von Rohr, Claudia SUI 6 vs 5 RUS  Sirotina, Daria Approved -
17 W10-020 6 Tkach, Kristina RUS 5 vs 6 NOR  Christiansen, Martine Approved -
21 W10-021 6 Titaux, Severine FRA 6 vs 3 FIN  Vartiainen, Johanna Approved -
23 W10-022 6 Suessenguth, Melanie GER 1 vs 6 NED  Rademakers, Melissa Approved -
15 W10-023 6 Marin, Covadonga ESP 4 vs 6 NED  Orfanidou, Kynthia Approved -
7 W10-024 6 Khodjaeva, Kamila BEL 6 vs 0 SUI  Feldmann, Christine Approved -
11 W10-025 6 Poikkijoki, Marika FIN 6 vs 5 BLR  Fefilava, Marharyta Approved -
3 W10-026 6 Saaranen, Riikka FIN 4 vs 6 NED  Peeters-Rademakers, Tamara Approved -
9 W10-027 6 Jaeger, Kristina GER 6 vs 2 TUR  Kibaroglu, Eylul Approved -
16 W10-028 6 Lopez, Silvia ESP 6 vs 2 LAT  Prysazhnuka, Anna Approved -
19 W10-029 6 Franco, Vania POR 6 vs 4 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -
24 W10-030 6 Mazhirina, Anna RUS 6 vs 1 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
14 W10-031 6 Bolfelli, Barbara ITA 5 vs 6 SWE  Roos, Caroline Approved -
10 W10-032 6 Rocha, Sara POR 5 vs 6 SWE  Furberg, Louise Approved -

12:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
1 M10-065 8 Alcaide, David ESP 8 vs 4 POL  Skowerski, Karol Approved -
4 M10-066 8 Corrieri, Daniele ITA 8 vs 5 ESP  Diaz, Francisco Approved -
18 M10-067 8 Kristoffersen, Kasper DEN 7 vs 8 RUS  Lutsker, Sergey Approved -
2 M10-068 8 Mehmetcik, Berk TNC 8 vs 5 CRO  Susnjara, Josip Approved -
6 M10-069 8 Teutscher, Marco NED 5 vs 8 FIN  Laaksonen, Kim Approved -
22 M10-070 8 Glatz, Marc LUX 7 vs 8 FRA  Da Costa, Alain Approved -
12 M10-071 8 Salzano, Angelo ITA 6 vs 8 NOR  Schjetne, Mats Approved -
13 M10-072 8 Roschkowsky, Andreas GER 8 vs 5 CRO  Lisnic, Marko Approved -

14:15 session - round: WQ
T NR D RTo Match
12 M10-073 8 Feijen, Niels NED 5 vs 8 BIH  Cerimagic, Dino Approved -
16 M10-074 8 Grilo, Joao POR 8 vs 3 TUR  Kanatlar, Saki Approved -
19 M10-075 8 Kaci, Eklent ALB 8 vs 0 CZE  Hajdovsky, Marek Approved -
9 M10-076 8 Caperna, Pietro ITA 8 vs 2 FRA  Vernedal, Lionel Approved -
14 M10-077 8 Bartol, Michel CRO 6 vs 8 POR  Silva, Miguel Approved -
20 M10-078 8 Strolis, Henrikas LTU 6 vs 8 SVK  Koniar, Jakub Approved -
6 M10-079 8 Karanfiloglu, Ali TNC 1 vs 8 GER  Staab, Sebastian Approved -
5 M10-080 8 Hybler, Roman CZE 5 vs 8 NED  Berg-van-den, Nick Approved -
13 M10-081 8 Makkonen, Petri FIN 8 vs 4 AUT  Ouschan, Albin Approved -
18 M10-082 8 Grabe, Denis EST 8 vs 1 LTU  Salkauskas, Mindaugas Approved -
23 M10-083 8 Rasmussen, Roger NOR 8 vs 5 GRE  Kazakis, Alexander Approved -
10 M10-084 8 Gavenciak, Michal CZE 8 vs 7 AUT  He, Mario Approved -
1 M10-085 8 Chuprov, Dzmitry BLR 4 vs 8 ITA  Petroni, Fabio Approved -
7 M10-086 8 Hoeberl, Georg AUT 7 vs 8 TUR  Koylu, Sami Approved -
11 M10-087 8 Wolff, Steffen NOR 7 vs 8 CYP  Brabin, Antony Approved -
4 M10-088 8 Kaplan, Tomasz POL 8 vs 4 GER  Souquet, Ralf Approved -
22 M10-089 8 Cohen, Stephan FRA 8 vs 5 DEN  Lotfy, Bahram Approved -
8 M10-090 8 Sparrenloev-Fischer, Christian SWE 8 vs 3 SVK  Hajduch, Michal Approved -
17 M10-091 8 Sulek, Matej SLO 4 vs 8 FIN  Heiskanen, Aki Approved -
21 M10-092 8 Demsar, Matjaz SLO 8 vs 3 TNC  Altur, Onuc Approved -
2 M10-093 8 Uski, Jani FIN 1 vs 8 ESP  Sanchez Ruiz, Francisco Approved -
24 M10-094 8 Madsen, Andreas DEN 6 vs 8 NOR  Oldervik, Ronnie Approved -
15 M10-095 8 Regli, Ronald SUI 8 vs 0 POR  Tinoco, Jorge Approved -
3 M10-096 8 Chamat, Marcus SWE 8 vs 5 RUS  Chinahov, Ruslan Approved -

16:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
2 W10-033 6 Kunzl, Simone GER 6 vs 3 POR  Rocha, Sara Approved -
24 W10-035 6 Garcia, Encarnacion ESP 4 vs 6 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
5 W10-036 6 Antonijevic, Zrinka CRO 0 vs 6 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -
8 W10-037 6 Vaitkiene, Tatjana LTU 6 vs 5 LAT  Prysazhnuka, Anna Approved -
1 W10-040 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 1 BLR  Fefilava, Marharyta Approved -
19 W10-041 6 Parali, Gizem TNC 1 vs 6 SUI  Feldmann, Christine Approved -
11 W10-043 6 Jarusauskaite, Agne LTU 6 vs 5 GER  Suessenguth, Melanie Approved -
9 W10-044 6 Hubrtova, Veronika CZE 6 vs 4 FIN  Vartiainen, Johanna Approved -
18 W10-045 6 Silva, Ines POR 3 vs 6 RUS  Tkach, Kristina Approved -
4 W10-046 6 Czuprynska, Oliwia POL 2 vs 6 RUS  Sirotina, Daria Approved -
15 W10-048 6 Gradisnik, Ana SLO 6 vs 1 NED  Seichter, Nathalie Approved -
22 M10-098 8 Del Santo Sanz, Javi ESP 5 vs 8 BEL  Das, Serge Approved -
7 M10-127 8 Sousa, Guilherme POR 3 vs 8 LUX  Leisen, Steve Approved -

16:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
21 W10-049 6 Wesolowska, Katarzyna POL 6 vs 4 AUT  Baumgartner, Sandra Approved -
3 W10-050 6 von Rohr, Claudia SUI 6 vs 4 NOR  Christiansen, Martine Approved -
13 W10-051 6 Titaux, Severine FRA 6 vs 2 NED  Rademakers, Melissa Approved -
16 W10-052 6 Orfanidou, Kynthia NED 6 vs 4 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
20 W10-053 6 Poikkijoki, Marika FIN 3 vs 6 NED  Peeters-Rademakers, Tamara Approved -
23 W10-054 6 Jaeger, Kristina GER 6 vs 1 ESP  Lopez, Silvia Approved -
6 W10-055 6 Franco, Vania POR 2 vs 6 RUS  Mazhirina, Anna Approved -
17 W10-056 6 Roos, Caroline SWE 5 vs 6 SWE  Furberg, Louise Approved -

18:00 session - round: L2
T NR D RTo Match
13 WC10-017 5 Larsson, Henrik SWE 1 vs 5 GBR  Kimberley, Roy Approved -
15 WC10-018 5 Himpe, David BEL 1 vs 5 SLO  Brajkovic, Matej Approved -
16 WC10-019 5 Southern, Tony GBR 5 vs 3 GBR  Luton, Daniel Approved -
14 WC10-020 5 Lee, Daniel GBR 4 vs 5 GER  Gattinger, Manfred Approved -

18:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
23 M10-129 8 Beuel, Sebastian LUX 3 vs 8 RUS  Chinahov, Ruslan Approved -
3 M10-130 8 Das, Serge BEL 8 vs 5 POR  Tinoco, Jorge Approved -
18 M10-131 8 Louka, George CYP 7 vs 8 DEN  Madsen, Andreas Approved -
10 M10-132 8 Gradisnik, Klemen SLO 3 vs 8 FIN  Uski, Jani Approved -
9 M10-133 8 Sanlisoy, Osman TNC 8 vs 7 TNC  Altur, Onuc Approved -
17 M10-134 8 Bartoccioni, Gregory LUX 6 vs 8 SLO  Sulek, Matej Approved -
8 M10-135 8 Ekonomopoulos, Nick GRE 8 vs 3 SVK  Hajduch, Michal Approved -
20 M10-136 8 Teker, Murat TUR 5 vs 8 DEN  Lotfy, Bahram Approved -
24 M10-137 8 Franco, Rui POR 3 vs 8 GER  Souquet, Ralf Approved -
11 M10-138 8 Bakici, Mehmet TUR 8 vs 4 NOR  Wolff, Steffen Approved -
22 M10-139 8 Skoneczny, Mariusz POL 8 vs 4 AUT  Hoeberl, Georg Approved -
19 M10-140 8 Polach, Jaroslav SVK 5 vs 8 BLR  Chuprov, Dzmitry Approved -
12 M10-141 8 Lechner, Maximillian AUT 8 vs 5 AUT  He, Mario Approved -
1 M10-142 8 Stepanov, Konstantin RUS 6 vs 8 GRE  Kazakis, Alexander Approved -
21 M10-143 8 Gerwen, Andreas SWE 8 vs 0 LTU  Salkauskas, Mindaugas Approved -

18:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
4 WS-081 75 Fefilava, Marharyta BLR 75 vs 35 RUS  Tkach, Kristina Approved -
5 WS-082 75 Lopez, Silvia ESP 24 vs 75 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
6 WS-083 75 Kjoersvik, Line NOR 41 vs 75 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
7 WS-084 75 Baumgartner, Sandra AUT 44 vs 75 SWE  Roos, Caroline Approved -

19:45 session - round: LQ
T NR D RTo Match
4 M10-144 8 Kalb, Nicolas FRA 8 vs 7 AUT  Ouschan, Albin Approved -
16 M10-145 8 Fortunski, Mieszko POL 6 vs 8 CZE  Hybler, Roman Approved -
11 M10-146 8 Ludwig, Sebastian GER 8 vs 1 TNC  Karanfiloglu, Ali Approved -
8 M10-147 8 Larsson, Tomas SWE 8 vs 5 LTU  Strolis, Henrikas Approved -
10 M10-148 8 Schneider, Michael SUI 8 vs 2 CRO  Bartol, Michel Approved -
21 M10-149 8 Jemeljanovs, Vadims LAT 2 vs 8 FRA  Vernedal, Lionel Approved -
18 M10-150 8 Smelnitskii, Danila RUS 3 vs 8 CZE  Hajdovsky, Marek Approved -
7 M10-151 8 D Hondt, Johan BEL 4 vs 8 TUR  Kanatlar, Saki Approved -
14 M10-152 8 Bijsterbosch, Marc NED 8 vs 6 NED  Feijen, Niels Approved -
13 M10-153 8 Bartol, Roberto CRO 8 vs 5 CRO  Lisnic, Marko Approved -
15 M10-154 8 Koukiadakis, Andreas GRE 8 vs 2 ITA  Salzano, Angelo Approved -
17 M10-155 8 Jungo, Dimitri SUI 8 vs 4 LUX  Glatz, Marc Approved -
19 M10-156 8 Sinkovec, Miha SLO 1 vs 8 NED  Teutscher, Marco Approved -
9 M10-157 8 Konnaris, Kostas CYP 7 vs 8 CRO  Susnjara, Josip Approved -
20 M10-158 8 Torres, John SUI 3 vs 8 DEN  Kristoffersen, Kasper Approved -
5 M10-159 8 Leisen, Steve LUX 3 vs 8 ESP  Diaz, Francisco Approved -
12 M10-160 8 Kurthysa, Edlir ALB 3 vs 8 POL  Skowerski, Karol Approved -

19:45 session - round: SF
T NR D RTo Match
3 WS-085 75 Fefilava, Marharyta BLR 36 vs 75 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
1 WS-086 75 Khodjaeva, Kamila BEL 75 vs 29 SWE  Roos, Caroline Approved -

21:30 session - round: F
T NR D RTo Match
1 WS-087 75 Ouschan, Jasmin AUT 75 vs 57 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament