Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2014 - MWWC - Kyrenia - North Cyprus

Thu, 03 - April - 2014
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    14:15    16:00    17:45    19:30    21:15    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
0 Match-001 2 North Cyprus TNC 2 vs 1 DEN  Denmark Approved -
23 MT10-001 8 Soezgen, Mehmetali TNC 7 vs 5 DEN  Lotfy, Bahram Approved -
22 MT8-001 8 Altur, Onuc TNC 3 vs 7 DEN  Kristoffersen, Kasper Approved -
24 MT9-001 9 Mehmetcik, Berk TNC 9 vs 5 DEN  Keller, Jan Approved -
0 Match-003 2 Norway NOR 1 vs 2 AUT  Austria Approved -
19 MT10-003 8 Oldervik, Ronnie NOR 6 vs 7 AUT  Ouschan, Albin Approved -
17 MT8-003 8 Kristiansen, Vegar NOR 7 vs 5 AUT  He, Mario Approved -
21 MT9-003 9 Rasmussen, Roger NOR 4 vs 9 AUT  Jenisy, Juergen Approved -
0 Match-004 2 Italy ITA 2 vs 0 TUR  Turkey Approved -
7 MT10-004 8 Corrieri, Daniele ITA 7 vs 1 TUR  Ozdemir, Ferdi Approved -
9 MT8-004 8 Petroni, Fabio ITA 7 vs 4 TUR  Kanatlar, Saki Approved -
5 MT9-004 9 Benvenuto, Antonio ITA 6 vs 7 TUR  Yildirim, Onur Approved -
0 Match-005 2 Portugal POR 2 vs 0 LTU  Lithuania Approved -
13 MT10-005 8 Gama, Manuel POR 7 vs 0 LTU  Mineikis, Domas Approved -
11 MT8-005 8 Franco, Rui POR 7 vs 0 LTU  Labutis, Pijus Approved -
15 MT9-005 9 Sousa, Guilherme POR 5 vs 4 LTU  Strolis, Henrikas Approved -
0 Match-006 2 Spain ESP 3 vs 0 SUI  Switzerland Approved -
12 MT10-006 8 Diaz, Francisco ESP 7 vs 4 SUI  Nydegger, Pascal Approved -
14 MT8-006 8 Alcaide, David ESP 7 vs 5 SUI  Torres, John Approved -
10 MT9-006 9 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 9 vs 8 SUI  Schneider, Daniel Approved -
0 Match-008 2 Slovakia SVK 1 vs 2 BEL  Belgium Approved -
18 MT10-008 8 Koniar, Jakub SVK 7 vs 3 BEL  Lauwereyns, Moritz Approved -
20 MT8-008 8 Klobucnik, Milan SVK 3 vs 7 BEL  D Hondt, Johan Approved -
16 MT9-008 9 Polach, Jaroslav SVK 8 vs 9 BEL  Das, Serge Approved -

10:45 session - round: 1
T NR D RTo Match
0 Match-001 2 Sweden SWE 0 vs 2 NED  Netherlands Approved -
13 WT8-001 6 Roos, Caroline NED 3 vs 6 NED  Orfanidou, Kynthia Approved -
11 WT9-001 7 Furberg, Louise SWE 3 vs 7 NED  Peeters-Rademakers, Tamara Approved -
0 Match-002 2 Switzerland SUI 2 vs 0 LTU  Lithuania Approved -
14 WT8-002 6 von Rohr, Claudia SUI 6 vs 4 LTU  Vaitkiene, Tatjana Approved -
12 WT9-002 7 Feldmann, Christine SUI 7 vs 1 LTU  Jarusauskaite, Agne Approved -
0 Match-003 2 North Cyprus TNC 0 vs 2 ESP  Spain Approved -
10 WT8-003 6 Tomko, Tetyana TNC 0 vs 6 ESP  Lopez, Silvia Approved -
9 WT9-003 7 Anil, Emete TNC 4 vs 7 ESP  Garcia, Encarnacion Approved -
0 Match-004 2 Finland FIN 0 vs 2 POL  Poland Approved -
7 WT8-004 6 Poikkijoki, Marika FIN 5 vs 6 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
8 WT9-004 7 Saaranen, Riikka FIN 4 vs 7 POL  Wesolowska, Katarzyna Approved -
0 Match-005 2 Austria AUT 2 vs 0 POR  Portugal Approved -
5 WT8-005 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 4 POR  Franco, Vania Approved -
6 WT9-005 7 Baumgartner, Sandra AUT 7 vs 6 POR  Rocha, Sara Approved -
0 Match-006 2 Russia RUS 2 vs 0 FRA  France Approved -
1 WT8-006 6 Seroshtan, Nataliya RUS 6 vs 1 FRA  Titaux, Severine Approved -
2 WT9-006 7 Mazhirina, Anna RUS 7 vs 1 FRA  Marcotte, Alice Approved -
0 Match-007 2 Germany GER 0 vs 2 NOR  Norway Approved -
3 WT8-007 6 Jaeger, Kristina GER 2 vs 6 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
4 WT9-007 7 Kaplan, Ina GER 5 vs 7 NOR  Christiansen, Martine Approved -
0 Match-008 2 Italy ITA 0 vs 2 BUL  Bulgaria Approved -
24 WT8-008 6 Ignesti, Patrizia ITA 3 vs 6 BUL  Zlateva, Kristina Approved -
22 WT9-008 7 Gaudino, Silvia ITA 4 vs 7 BUL  Levova, Mariya Approved -

12:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
0 Match-009 2 Netherlands NED 3 vs 0 TNC  North Cyprus Approved -
4 MT10-009 8 Feijen, Niels NED 8 vs 2 TNC  Soezgen, Mehmetali Approved -
5 MT8-009 8 Berg-van-den, Nick NED 8 vs 4 TNC  Altur, Onuc Approved -
6 MT9-009 9 Teutscher, Marco NED 9 vs 6 TNC  Mehmetcik, Berk Approved -
0 Match-010 2 Luxembourg LUX 0 vs 3 GER  Germany Approved -
22 MT10-010 8 Leisen, Steve LUX 3 vs 8 GER  Staab, Sebastian Approved -
23 MT8-010 8 Bartoccioni, Gregory LUX 5 vs 8 GER  Roschkowsky, Andreas Approved -
24 MT9-010 9 Beuel, Sebastian LUX 5 vs 9 GER  Ottermann, Nicolas Approved -
0 Match-011 2 Croatia CRO 0 vs 2 AUT  Austria Approved -
7 MT10-011 8 Susic, Tomislav CRO 3 vs 8 AUT  Ouschan, Albin Approved -
8 MT8-011 8 Susnjara, Josip CRO 5 vs 8 AUT  He, Mario Approved -
9 MT9-011 9 Lisnic, Marko CRO 7 vs 7 AUT  Jenisy, Juergen Approved -
0 Match-012 2 Italy ITA 1 vs 2 RUS  Russia Approved -
20 MT10-012 8 Corrieri, Daniele ITA 3 vs 8 RUS  Chinahov, Ruslan Approved -
18 MT8-012 8 Petroni, Fabio ITA 8 vs 4 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -
16 MT9-012 9 Benvenuto, Antonio ITA 8 vs 9 RUS  Buslaev, Evgenii Approved -
0 Match-013 2 Great Britain GBR 0 vs 2 POR  Portugal Approved -
15 MT10-013 8 Peach, Daryl GBR 4 vs 5 POR  Gama, Manuel Approved -
14 MT8-013 8 Melling, Chris GBR 6 vs 8 POR  Franco, Rui Approved -
13 MT9-013 9 Majid, Imran GBR 3 vs 9 POR  Sousa, Guilherme Approved -
0 Match-014 2 Spain ESP 2 vs 0 POL  Poland Approved -
2 MT10-014 8 Diaz, Francisco ESP 7 vs 7 POL  Sniegocki, Mateusz Approved -
1 MT8-014 8 Alcaide, David ESP 8 vs 2 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
3 MT9-014 9 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 9 vs 5 POL  Skoneczny, Mariusz Approved -
0 Match-015 2 Sweden SWE 2 vs 0 FRA  France Approved -
12 MT10-015 8 Chamat, Marcus SWE 8 vs 7 FRA  Montpellier, Alex Approved -
11 MT8-015 8 Gerwen, Andreas SWE 8 vs 6 FRA  Facquet, Vincent Approved -
10 MT9-015 9 Azar, Senarip SWE 8 vs 7 FRA  Cohen, Stephan Approved -
0 Match-016 2 Belgium BEL 0 vs 2 FIN  Finland Approved -
17 MT10-016 8 Lauwereyns, Moritz BEL 5 vs 8 FIN  Makkonen, Petri Approved -
21 MT8-016 8 D Hondt, Johan BEL 3 vs 8 FIN  Heiskanen, Aki Approved -
19 MT9-016 9 Das, Serge BEL 7 vs 5 FIN  Al-Marayati, Abbas Approved -

14:15 session - round: L1
T NR D RTo Match
0 Match-013 2 Sweden SWE 1 vs 1 LTU  Lithuania Approved -
8 WT8-013 6 Roos, Caroline SWE 5 vs 6 LTU  Vaitkiene, Tatjana Approved -
6 WT9-013 7 Furberg, Louise SWE 7 vs 4 LTU  Jarusauskaite, Agne Approved -
0 Match-014 2 North Cyprus TNC 1 vs 1 FIN  Finland Approved -
9 WT8-014 6 Tomko, Tetyana TNC 0 vs 6 FIN  Poikkijoki, Marika Approved -
11 WT9-014 7 Anil, Emete TNC 7 vs 5 FIN  Saaranen, Riikka Approved -
0 Match-015 2 Portugal POR 2 vs 0 FRA  France Approved -
22 WT8-015 6 Franco, Vania POR 6 vs 5 FRA  Marcotte, Alice Approved -
24 WT9-015 7 Rocha, Sara POR 7 vs 1 FRA  Titaux, Severine Approved -
0 Match-016 2 Germany GER 1 vs 1 ITA  Italy Approved -
10 WT8-016 6 Grim, Kristina GER 2 vs 6 ITA  Gaudino, Silvia Approved -
12 WT9-016 7 Jaeger, Kristina GER 7 vs 2 ITA  Ignesti, Patrizia Approved -

14:15 session - round: W1
T NR D RTo Match
0 Match-009 2 Netherlands NED 0 vs 2 SUI  Switzerland Approved -
1 WT8-009 6 Orfanidou, Kynthia SUI 4 vs 6 SUI  von Rohr, Claudia Approved -
3 WT9-009 7 Peeters-Rademakers, Tamara - 2 vs 7 SUI  Feldmann, Christine Approved -
0 Match-010 2 Spain ESP 0 vs 2 POL  Poland Approved -
2 WT8-010 6 Lopez, Silvia ESP 4 vs 6 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
4 WT9-010 7 Garcia, Encarnacion ESP 3 vs 7 POL  Wesolowska, Katarzyna Approved -
0 Match-011 2 Austria AUT 1 vs 1 RUS  Russia Approved -
5 WT8-011 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 3 RUS  Seroshtan, Nataliya Approved -
7 WT9-011 7 Baumgartner, Sandra AUT 6 vs 7 RUS  Mazhirina, Anna Approved -
0 Match-012 2 Norway NOR 2 vs 0 BUL  Bulgaria Approved -
20 WT8-012 6 Kjoersvik, Line NOR 6 vs 1 BUL  Zlateva, Kristina Approved -
18 WT9-012 7 Christiansen, Martine NOR 7 vs 4 BUL  Levova, Mariya Approved -

16:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
0 Match-017 2 Denmark DEN 0 vs 2 BEL  Belgium Approved -
21 MT10-017 8 Madsen, Andreas DEN 5 vs 8 BEL  Lauwereyns, Moritz Approved -
19 MT8-017 8 Kristoffersen, Kasper DEN 5 vs 6 BEL  D Hondt, Johan Approved -
17 MT9-017 9 Keller, Jan DEN 4 vs 9 BEL  Das, Serge Approved -
0 Match-019 2 Norway NOR 0 vs 2 POL  Poland Approved -
3 MT10-019 8 Oldervik, Ronnie NOR 8 vs 6 POL  Skoneczny, Mariusz Approved -
1 MT8-019 8 Kristiansen, Vegar NOR 4 vs 8 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
2 MT9-019 9 Rasmussen, Roger NOR 5 vs 9 POL  Sniegocki, Mateusz Approved -
0 Match-020 2 Turkey TUR 1 vs 2 GBR  Great Britain Approved -
16 MT10-020 8 Yildirim, Onur TUR 8 vs 7 GBR  Majid, Imran Approved -
15 MT8-020 8 Kanatlar, Saki TUR 4 vs 8 GBR  Peach, Daryl Approved -
13 MT9-020 9 Ozdemir, Ferdi TUR 7 vs 9 GBR  Melling, Chris Approved -
0 Match-021 2 Lithuania LTU 0 vs 2 ITA  Italy Approved -
12 MT10-021 8 Salkauskas, Mindaugas LTU 2 vs 8 ITA  Corrieri, Daniele Approved -
14 MT8-021 8 Labutis, Pijus LTU 0 vs 8 ITA  Petroni, Fabio Approved -
10 MT9-021 9 Strolis, Henrikas LTU 3 vs 7 ITA  Benvenuto, Antonio Approved -
0 Match-022 2 Switzerland SUI 0 vs 2 CRO  Croatia Approved -
22 MT10-022 8 Nydegger, Pascal SUI 4 vs 6 CRO  Susic, Tomislav Approved -
23 MT8-022 8 Torres, John SUI 4 vs 8 CRO  Susnjara, Josip Approved -
24 MT9-022 9 Schneider, Daniel SUI 3 vs 9 CRO  Putnik, Ivica Approved -
0 Match-024 2 Slovakia SVK 2 vs 1 TNC  North Cyprus Approved -
6 MT10-024 8 Koniar, Jakub SVK 6 vs 8 TNC  Soezgen, Mehmetali Approved -
4 MT8-024 8 Klobucnik, Milan SVK 8 vs 6 TNC  Altur, Onuc Approved -
8 MT9-024 9 Polach, Jaroslav SVK 9 vs 8 TNC  Mehmetcik, Berk Approved -

17:45 session - round: L2
T NR D RTo Match
0 Match-017 2 Sweden SWE 1 vs 1 BUL  Bulgaria Approved -
14 WT8-017 6 Roos, Caroline SWE 2 vs 6 BUL  Zlateva, Kristina Approved -
16 WT9-017 7 Furberg, Louise SWE 7 vs 2 BUL  Levova, Mariya Approved -
0 Match-018 2 Finland FIN 1 vs 1 AUT  Austria Approved -
23 WT8-018 6 Saaranen, Riikka FIN 1 vs 6 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
24 WT9-018 7 Poikkijoki, Marika FIN 7 vs 2 AUT  Baumgartner, Sandra Approved -
0 Match-019 2 Portugal POR 2 vs 0 ESP  Spain Approved -
7 WT8-019 6 Franco, Vania POR 6 vs 3 ESP  Lopez, Silvia Approved -
9 WT9-019 7 Rocha, Sara POR 7 vs 1 ESP  Garcia, Encarnacion Approved -
0 Match-020 2 Italy ITA 0 vs 2 NED  Netherlands Approved -
19 WT8-020 6 Gaudino, Silvia NED 2 vs 6 NED  Orfanidou, Kynthia Approved -
21 WT9-020 7 Ignesti, Patrizia ITA 3 vs 7 NED  Peeters-Rademakers, Tamara Approved -

17:45 session - round: WQ
T NR D RTo Match
0 Match-021 2 Switzerland SUI 1 vs 1 POL  Poland Approved -
11 WT8-021 6 von Rohr, Claudia SUI 6 vs 2 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
13 WT9-021 7 Feldmann, Christine SUI 4 vs 7 POL  Wesolowska, Katarzyna Approved -
0 Match-022 2 Russia RUS 1 vs 1 NOR  Norway Approved -
18 WT8-022 6 Sirotina, Daria RUS 6 vs 5 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
20 WT9-022 7 Mazhirina, Anna RUS 4 vs 7 NOR  Christiansen, Martine Approved -

19:30 session - round: L2
T NR D RTo Match
0 Match-029 2 Belgium BEL 1 vs 2 FRA  France Approved -
7 MT10-029 8 Lauwereyns, Moritz BEL 8 vs 5 FRA  Montpellier, Alex Approved -
9 MT8-029 8 D Hondt, Johan BEL 6 vs 8 FRA  Facquet, Vincent Approved -
11 MT9-029 9 Das, Serge BEL 4 vs 9 FRA  Cohen, Stephan Approved -
0 Match-030 2 Poland POL 0 vs 2 GBR  Great Britain Approved -
16 MT10-030 8 Skoneczny, Mariusz POL 5 vs 8 GBR  Melling, Chris Approved -
20 MT8-030 8 Kaplan, Tomasz POL 7 vs 8 GBR  Peach, Daryl Approved -
18 MT9-030 9 Sniegocki, Mateusz POL 6 vs 2 GBR  Majid, Imran Approved -
0 Match-031 2 Italy ITA 1 vs 2 CRO  Croatia Approved -
21 MT10-031 8 Corrieri, Daniele ITA 8 vs 6 CRO  Susic, Tomislav Approved -
19 MT8-031 8 Petroni, Fabio ITA 4 vs 8 CRO  Susnjara, Josip Approved -
17 MT9-031 9 Benvenuto, Antonio ITA 5 vs 9 CRO  Putnik, Ivica Approved -
0 Match-032 2 Luxembourg LUX 2 vs 0 SVK  Slovakia Approved -
13 MT10-032 8 Leisen, Steve LUX 8 vs 7 SVK  Koniar, Jakub Approved -
14 MT8-032 8 Bartoccioni, Gregory LUX 8 vs 5 SVK  Klobucnik, Milan Approved -
15 MT9-032 9 Beuel, Sebastian LUX 5 vs 7 SVK  Polach, Jaroslav Approved -

19:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
0 Match-025 2 Netherlands NED 1 vs 2 GER  Germany Approved -
1 MT10-025 8 See, Huidji NED 6 vs 8 GER  Staab, Sebastian Approved -
3 MT8-025 8 Berg-van-den, Nick NED 8 vs 4 GER  Roschkowsky, Andreas Approved -
5 MT9-025 9 Feijen, Niels NED 8 vs 9 GER  Souquet, Ralf Approved -
0 Match-026 2 Austria AUT 2 vs 1 RUS  Russia Approved -
24 MT10-026 8 Ouschan, Albin AUT 6 vs 8 RUS  Chinahov, Ruslan Approved -
23 MT8-026 8 He, Mario AUT 8 vs 0 RUS  Dudanetc, Maksim Approved -
22 MT9-026 9 Jenisy, Juergen AUT 9 vs 3 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -
0 Match-027 2 Portugal POR 0 vs 3 ESP  Spain Approved -
2 MT10-027 8 Gama, Manuel POR 4 vs 8 ESP  Diaz, Francisco Approved -
4 MT8-027 8 Franco, Rui POR 2 vs 8 ESP  Alcaide, David Approved -
6 MT9-027 9 Sousa, Guilherme POR 8 vs 9 ESP  Sanchez Ruiz, Francisco Approved -
0 Match-028 2 Sweden SWE 0 vs 2 FIN  Finland Approved -
8 MT10-028 8 Chamat, Marcus SWE 3 vs 8 FIN  Makkonen, Petri Approved -
10 MT8-028 8 Larsson, Tomas SWE 3 vs 8 FIN  Heiskanen, Aki Approved -
12 MT9-028 9 Sparrenloev-Fischer, Christian SWE 6 vs 4 FIN  Iivonen, Jussi Approved -

21:15 session - round: L3
T NR D RTo Match
0 Match-023 2 Bulgaria BUL 0 vs 2 AUT  Austria Approved -
4 WT8-023 6 Levova, Mariya BUL 2 vs 6 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
6 WT9-023 7 Zlateva, Kristina BUL 5 vs 7 AUT  Baumgartner, Sandra Approved -
0 Match-024 2 Portugal POR 1 vs 1 NED  Netherlands Approved -
8 WT8-024 6 Franco, Vania NED 6 vs 2 NED  Orfanidou, Kynthia Approved -
10 WT9-024 7 Rocha, Sara POR 5 vs 7 NED  Peeters-Rademakers, Tamara Approved -

21:15 session - round: LQ
T NR D RTo Match
0 Match-033 2 France FRA 1 vs 2 RUS  Russia Approved -
16 MT10-033 8 Montpellier, Alex FRA 6 vs 8 RUS  Chinahov, Ruslan Approved -
20 MT8-033 8 Facquet, Vincent FRA 5 vs 8 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -
18 MT9-033 9 Cohen, Stephan FRA 9 vs 4 RUS  Pavlukhin, Vitaly Approved -
0 Match-034 2 Great Britain GBR 2 vs 0 NED  Netherlands Approved -
5 MT10-034 8 Melling, Chris GBR 5 vs 6 NED  Feijen, Niels Approved -
7 MT8-034 8 Peach, Daryl GBR 8 vs 5 NED  Berg-van-den, Nick Approved -
9 MT9-034 9 Majid, Imran GBR 9 vs 6 NED  Aarts, Ivo Approved -
0 Match-035 2 Croatia CRO 2 vs 1 SWE  Sweden Approved -
22 MT10-035 8 Putnik, Ivica CRO 4 vs 8 SWE  Chamat, Marcus Approved -
23 MT8-035 8 Susnjara, Josip CRO 8 vs 6 SWE  Larsson, Tomas Approved -
24 MT9-035 9 Lisnic, Marko CRO 9 vs 7 SWE  Gerwen, Andreas Approved -
0 Match-036 2 Luxembourg LUX 0 vs 2 POR  Portugal Approved -
13 MT10-036 8 Beuel, Sebastian LUX 2 vs 8 POR  Gama, Manuel Approved -
15 MT8-036 8 Bartoccioni, Gregory LUX 1 vs 7 POR  Franco, Rui Approved -
17 MT9-036 9 Leisen, Steve LUX 1 vs 9 POR  Sousa, Guilherme Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament