Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2013 - MWWC - Portoroz - Slovenia

Fr, 19 - April - 2013
 Select time session:     all times    09:00    11:00    13:00    15:00    17:30    20:00    day overview 

09:00 session - round: L2
T NR D RTo Match
0 Match-017 2 Italy ITA 0 vs 2 NOR  Norway Approved -
6 WT8-017 6 Bolfelli, Barbara ITA 3 vs 6 NOR  Christiansen, Martine Approved -
7 WT9-017 7 Ignesti, Patrizia ITA 5 vs 7 NOR  Helvik, Ine Approved -
0 Match-018 2 Portugal POR 0 vs 2 RUS  Russia Approved -
13 WT8-018 6 Rocha, Sara POR 4 vs 6 RUS  Seroshtan, Nataliya Approved -
14 WT9-018 7 Franco, Vania POR 6 vs 7 RUS  Nechaeva, Anastasia Approved -
0 Match-019 2 Netherlands NED 2 vs 1 FIN  Finland Approved -
11 WT8-019 6 Orfanidou, Kynthia NED 6 vs 3 FIN  Saaranen, Riikka Approved -
12 WT9-019 7 Peeters, Tamara NED 5 vs 7 FIN  Poikkijoki, Marika Approved -
0 Match-020 2 Spain ESP 2 vs 1 GER  Germany Approved -
4 WT8-020 6 Lopez, Silvia ESP 6 vs 4 GER  Wiechert, Christine Approved -
5 WT9-020 7 Frances, Laura ESP 5 vs 7 GER  Kaplan, Ina Approved -

09:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
0 Match-025 2 Spain ESP 2 vs 1 CRO  Croatia Approved -
21 MT10-025 7 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 7 vs 4 CRO  Putnik, Ivica Approved -
22 MT8-025 7 Alcaide, David ESP 3 vs 7 CRO  Sudic, Robert Approved -
24 MT9-025 9 Diaz, Francesco ESP 9 vs 6 CRO  Susic, Tomislav Approved -
0 Match-026 2 Italy ITA 0 vs 3 POL  Poland Approved -
10 MT10-026 7 Cipriani, Danilo ITA 6 vs 6 POL  Babica, Radoslaw Approved -
8 MT8-026 7 Petroni, Fabio ITA 3 vs 7 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
9 MT9-026 9 Corrieri, Daniele ITA 7 vs 9 POL  Sniegocki, Mateusz Approved -
0 Match-027 2 Great Britain GBR 2 vs 1 NED  Netherlands Approved -
15 MT10-027 7 Peach, Daryl GBR 7 vs 5 NED  Feijen, Niels Approved -
16 MT8-027 7 McLoughlin, Paddy GBR 5 vs 7 NED  Berg-van-den, Nick Approved -
17 MT9-027 9 Majid, Imran GBR 9 vs 3 NED  See, Huidji Approved -
0 Match-028 2 Belgium BEL 0 vs 2 GER  Germany Approved -
1 MT10-028 7 Das, Serge BEL 6 vs 3 GER  Ortmann, Oliver Approved -
2 MT8-028 7 Lauwereyns, Moritz BEL 1 vs 7 GER  Staab, Sebastian Approved -
3 MT9-028 9 D Hondt, Johan BEL 2 vs 9 GER  Roschkowsky, Andreas Approved -

11:00 session - round: L2
T NR D RTo Match
0 Match-029 2 Russia RUS 2 vs 1 BUL  Bulgaria Approved -
15 MT10-029 7 Stepanov, Konstantin RUS 3 vs 5 BUL  Ruslanov, Stanimir Approved -
16 MT8-029 7 Pavlukhin, Vitaly RUS 7 vs 4 BUL  Dimov, Radostin Approved -
17 MT9-029 9 Chinahov, Ruslan RUS 9 vs 6 BUL  Georgiev, Lyudmil Approved -
0 Match-030 2 Sweden SWE 1 vs 2 FIN  Finland Approved -
21 MT10-030 7 Larsson, Tomas SWE 4 vs 7 FIN  Makkonen, Petri Approved -
22 MT8-030 7 Gerwen, Andreas SWE 5 vs 7 FIN  Heiskanen, Aki Approved -
24 MT9-030 9 Chawki, Jim SWE 9 vs 4 FIN  Al-Marayati, Abbas Approved -
0 Match-031 2 Austria AUT 0 vs 3 SRB  Serbia Approved -
1 MT10-031 7 Knittel, Thomas AUT 3 vs 7 SRB  Klasovic, Andreja Approved -
2 MT8-031 7 Sommeregger, Rene AUT 1 vs 7 SRB  Martinovic, Martin Approved -
3 MT9-031 9 Ouschan, Albin AUT 5 vs 9 SRB  Verkic, Milos Approved -
0 Match-032 2 Luxembourg LUX 2 vs 1 NOR  Norway Approved -
20 MT10-032 7 Caputo, Claude LUX 7 vs 4 NOR  Oldervik, Ronnie Approved -
18 MT8-032 7 Bartoccioni, Gregory LUX 1 vs 7 NOR  Ullah, Matey Approved -
19 MT9-032 9 Leisen, Steve LUX 9 vs 8 NOR  Oegaard, Mikael Approved -

11:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
6 WC9-025 7 Himpe, David BEL 2 vs 7 FIN  Tahti, Jouni Approved -
7 WC9-026 7 Deklerck, Kurt BEL 3 vs 7 IRL  Dinsmore, Fred Approved -

13:00 session - round: L3
T NR D RTo Match
0 Match-023 2 Norway NOR 1 vs 2 RUS  Russia Approved -
1 WT8-023 6 Christiansen, Martine NOR 2 vs 6 RUS  Seroshtan, Nataliya Approved -
2 WT9-023 7 Kjoersvik, Line NOR 7 vs 6 RUS  Mazhirina, Anna Approved -
0 Match-024 2 Netherlands NED 1 vs 2 ESP  Spain Approved -
5 WT8-024 6 Orfanidou, Kynthia NED 6 vs 2 ESP  Lopez, Silvia Approved -
6 WT9-024 7 Peeters, Tamara NED 2 vs 7 ESP  Frances, Laura Approved -

13:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
0 Match-033 2 Russia RUS 3 vs 0 ITA  Italy Approved -
21 MT10-033 7 Stepanov, Konstantin RUS 6 vs 4 ITA  Cipriani, Danilo Approved -
22 MT8-033 7 Pavlukhin, Vitaly RUS 7 vs 6 ITA  Petroni, Fabio Approved -
24 MT9-033 9 Chinahov, Ruslan RUS 9 vs 3 ITA  Corrieri, Daniele Approved -
0 Match-034 2 Finland FIN 3 vs 0 CRO  Croatia Approved -
11 MT10-034 7 Makkonen, Petri FIN 7 vs 2 CRO  Putnik, Ivica Approved -
12 MT8-034 7 Heiskanen, Aki FIN 7 vs 1 CRO  Sudic, Robert Approved -
13 MT9-034 9 Virtanen, Valtteri FIN 5 vs 2 CRO  Susic, Tomislav Approved -
0 Match-035 2 Serbia SRB 2 vs 1 BEL  Belgium Approved -
15 MT10-035 7 Klasovic, Andreja SRB 4 vs 6 BEL  Das, Serge Approved -
16 MT8-035 7 Svilar, Zoran SRB 7 vs 1 BEL  Lauwereyns, Moritz Approved -
17 MT9-035 9 Verkic, Milos SRB 9 vs 1 BEL  Budo, Pascal Approved -
0 Match-036 2 Luxembourg LUX 0 vs 3 NED  Netherlands Approved -
10 MT10-036 7 Caputo, Claude LUX 2 vs 7 NED  See, Huidji Approved -
8 MT8-036 7 Bartoccioni, Gregory LUX 2 vs 7 NED  Berg-van-den, Nick Approved -
9 MT9-036 9 Leisen, Steve LUX 3 vs 7 NED  Feijen, Niels Approved -

13:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
0 Match-021 2 Poland POL 1 vs 2 AUT  Austria Approved -
3 WT8-021 6 Czuprynska, Oliwia POL 6 vs 2 AUT  Baumgartner, Sandra Approved -
4 WT9-021 7 Wesolowska, Katarzyna POL 3 vs 7 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
0 Match-022 2 Bulgaria BUL 1 vs 2 SWE  Sweden Approved -
18 WT8-022 6 Zlateva, Kristina BUL 6 vs 5 SWE  Roos, Caroline Approved -
19 WT9-022 7 Levova, Marya BUL 3 vs 7 SWE  Furberg, Louise Approved -

15:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
5 W9-105 7 Roos, Caroline SWE 7 vs 4 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
2 W9-106 7 Nechaeva, Anastasia RUS 6 vs 7 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
4 W9-107 7 Kjoersvik, Line NOR 7 vs 2 FRA  Titaux, Severine Approved -
22 W9-108 7 Baumgartner, Sandra AUT 7 vs 6 GER  Kaplan, Ina Approved -
1 M9-217 9 Sniegocki, Mateusz POL 9 vs 8 NED  See, Huidji Approved -
3 M9-218 9 Ouschan, Albin AUT 6 vs 9 NED  Feijen, Niels Approved -
24 M9-219 9 Ekonomopoulos, Nikos NED 6 vs 9 NED  Aarts, Ivo Approved -
21 M9-220 9 Svilar, Zoran SRB 9 vs 2 LTU  Strolis, Henrikas Approved -

17:30 session - round: SF
T NR D RTo Match
22 WC9-027 7 Brajkovic, Matej SLO 2 vs 7 IRL  Dinsmore, Fred Approved -
1 WC9-028 7 Southern, Tony GBR 7 vs 5 FIN  Tahti, Jouni Approved -
21 W9-109 7 Roos, Caroline SWE 1 vs 7 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
5 W9-110 7 Kjoersvik, Line NOR 7 vs 6 AUT  Baumgartner, Sandra Approved -
24 M9-221 9 Sniegocki, Mateusz POL 4 vs 9 NED  Feijen, Niels Approved -
3 M9-222 9 Aarts, Ivo NED 1 vs 9 SRB  Svilar, Zoran Approved -

20:00 session - round: F
T NR D RTo Match
21 WC9-029 7 Dinsmore, Fred IRL 7 vs 5 GBR  Southern, Tony Approved -
22 W9-111 7 Ouschan, Jasmin AUT 7 vs 4 NOR  Kjoersvik, Line Approved -
24 M9-223 9 Feijen, Niels NED 9 vs 6 SRB  Svilar, Zoran Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament