Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2013 - MWWC - Portoroz - Slovenia

Sa, 13 - April - 2013
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    14:15    17:00    19:00    21:00    day overview 

09:00 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
22 W10-049 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 0 FRA  Titaux, Severine Approved -
3 W10-050 6 Kaplan, Ina GER 6 vs 1 RUS  Seroshtan, Nataliya Approved -
5 W10-051 6 Roos, Caroline SWE 4 vs 6 POL  Wesolowska, Katarzyna Approved -
19 W10-052 6 Franco, Vania POR 4 vs 6 CZE  Hubrtova, Veronika Approved -
1 W10-053 6 Gaudino, Silvia ITA 6 vs 5 CRO  Antonijevic, Zrinka Approved -
7 W10-054 6 Poikkijoki, Marika FIN 6 vs 2 UKR  Polovinchuk, Kateryna Approved -

09:00 session - round: SE-64
T NR D RTo Match
24 M10-161 8 Jentsch, Dominic GER 7 vs 8 GER  Souquet, Ralf Approved -
6 M10-162 8 Ekonomopoulos, Nikos GRE 8 vs 6 TNC  Mehmetcik, Berk Approved -
8 M10-163 8 Malai, Nikolaos ALB 8 vs 6 POR  Grilo, Joao Approved -
18 M10-164 8 Cristea, Ovidiu ROM 8 vs 2 SRB  Klasovic, Andreja Approved -
9 M10-165 8 Corrieri, Daniele ITA 8 vs 6 AUT  Gruber, Erich Approved -
10 M10-166 8 Susic, Tomislav CRO 8 vs 5 SLO  Kragolnik, Denis Approved -
11 M10-167 8 Ouschan, Albin AUT 8 vs 1 TNC  Borankan, Huseyin Approved -
12 M10-168 8 Chawki, Jim SWE 8 vs 4 BIH  Muratovic, Alen Approved -
21 M10-169 8 Stepanov, Konstantin RUS 8 vs 6 SLO  Erculj, Matjaz Approved -
13 M10-170 8 Svilar, Zoran SRB 8 vs 5 FIN  Heiskanen, Aki Approved -
14 M10-171 8 Feijen, Niels NED 8 vs 3 HUN  Szolnoki, Oliver Approved -
20 M10-172 8 Petroni, Fabio ITA 2 vs 8 GER  Staab, Sebastian Approved -
15 M10-173 8 Ullah, Matey NOR 6 vs 8 BIH  Cerimagic, Dino Approved -
16 M10-174 8 Diaz, Francesco ESP 8 vs 6 SUI  Schneider, Daniel Approved -
4 M10-175 8 Lisnic, Marko CRO 8 vs 6 LTU  Siaudkulis, Marius Approved -
2 M10-176 8 Pavlukhin, Vitaly RUS 2 vs 8 POR  Gama, Manuel Approved -

10:45 session - round: L3
T NR D RTo Match
7 WC10-023 5 Dinsmore, Fred IRL 4 vs 5 SWE  Larsson, Henrik Approved -
17 WC10-024 5 Karamatic, Eduard CRO 1 vs 5 SLO  Brajkovic, Matej Approved -

10:45 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
22 W10-055 6 Michel, Jasmin NED 2 vs 6 NED  Orfanidou, Kynthia Approved -
11 W10-056 6 Mazhirina, Anna RUS 6 vs 3 SWE  Furberg, Louise Approved -
2 W10-057 6 Kjoersvik, Line NOR 6 vs 0 UKR  Nagorna, Viktoria Approved -
3 W10-058 6 Bolfelli, Barbara ITA 6 vs 1 LTU  Jarusauskaite, Agne Approved -

10:45 session - round: SE-64
T NR D RTo Match
8 M10-177 8 Kristoffersen, Kasper DEN 8 vs 1 BIH  Kuruzovic, Davor Approved -
18 M10-178 8 Gerwen, Andreas SWE 8 vs 2 ALB  Kaci, Eklent Approved -
19 M10-179 8 Verkic, Milos SRB 3 vs 8 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -
6 M10-180 8 Sniegocki, Mateusz POL 8 vs 2 CRO  Susnjara, Josip Approved -
12 M10-181 8 Skowerski, Karol POL 8 vs 7 ITA  Cipriani, Danilo Approved -
15 M10-182 8 Kaplan, Tomasz POL 8 vs 6 CZE  Zalman, David Approved -
14 M10-183 8 Larsson, Tomas SWE 8 vs 3 SRB  Vukajlovic, Milinko Approved -
13 M10-184 8 Alcaide, David ESP 8 vs 2 BEL  Lauwereyns, Moritz Approved -
10 M10-185 8 Ottermann, Nicolas GER 6 vs 8 HUN  Deak, Bence Approved -
4 M10-186 8 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 8 vs 1 ITA  Castellano, Valerio Approved -
1 M10-187 8 Al-Marayati, Abbas FIN 5 vs 8 FIN  Makkonen, Petri Approved -
21 M10-188 8 Ortmann, Oliver GER 8 vs 3 UKR  Koshovyi, Artem Approved -
20 M10-189 8 Oldervik, Ronnie NOR 3 vs 8 GBR  Peach, Daryl Approved -
16 M10-190 8 Babica, Radoslaw POL 8 vs 4 FRA  Kalb, Nicolas Approved -
24 M10-191 8 Chinahov, Ruslan RUS 4 vs 8 NED  See, Huidji Approved -
5 M10-192 8 Cohen, Stephan FRA 6 vs 8 BEL  Budo, Pascal Approved -

12:30 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
4 W10-059 6 Czuprynska, Oliwia POL 6 vs 5 ITA  Ignesti, Patrizia Approved -
2 W10-060 6 Spyrou, Katerina CYP 4 vs 6 GER  Wiechert, Christine Approved -
19 W10-061 6 Baumgartner, Sandra BEL 1 vs 6 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
6 W10-062 6 Gradisnik, Ana SLO 6 vs 4 NOR  Helvik, Ine Approved -
7 W10-063 6 Rademakers, Melissa NED 6 vs 3 SRB  Vujanic, Dunja Approved -
14 W10-064 6 Lopez, Silvia ESP 3 vs 6 RUS  Nechaeva, Anastasia Approved -
21 M10-193 8 Souquet, Ralf GER 3 vs 8 GRE  Ekonomopoulos, Nikos Approved -
17 M10-194 8 Malai, Nikolaos ALB 8 vs 7 ROM  Cristea, Ovidiu Approved -
10 M10-195 8 Corrieri, Daniele ITA 8 vs 4 CRO  Susic, Tomislav Approved -
22 M10-196 8 Ouschan, Albin AUT 7 vs 8 SWE  Chawki, Jim Approved -
24 M10-197 8 Stepanov, Konstantin RUS 8 vs 5 SRB  Svilar, Zoran Approved -
18 M10-198 8 Feijen, Niels NED 8 vs 5 GER  Staab, Sebastian Approved -
9 M10-199 8 Cerimagic, Dino BIH 1 vs 8 ESP  Diaz, Francesco Approved -
8 M10-200 8 Lisnic, Marko CRO 0 vs 8 POR  Gama, Manuel Approved -
3 M10-201 8 Kristoffersen, Kasper DEN 6 vs 8 SWE  Gerwen, Andreas Approved -
20 M10-202 8 Bijsterbosch, Marc NED 3 vs 8 POL  Sniegocki, Mateusz Approved -
1 M10-203 8 Skowerski, Karol POL 8 vs 5 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
16 M10-204 8 Larsson, Tomas SWE 8 vs 6 ESP  Alcaide, David Approved -
11 M10-205 8 Deak, Bence HUN 6 vs 8 ESP  Sanchez Ruiz, Francisco Approved -
15 M10-206 8 Makkonen, Petri FIN 7 vs 8 GER  Ortmann, Oliver Approved -
13 M10-207 8 Peach, Daryl GBR 8 vs 5 POL  Babica, Radoslaw Approved -
12 M10-208 8 See, Huidji NED 8 vs 0 BEL  Budo, Pascal Approved -

14:15 session - round: LQ
T NR D RTo Match
21 WC10-025 5 Larsson, Henrik SWE 5 vs 3 GBR  Southern, Tony Approved -
5 WC10-026 5 Brajkovic, Matej SLO 5 vs 3 GER  Volkmer, Tankred Approved -

14:15 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
16 W10-065 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 2 GER  Kaplan, Ina Approved -
22 W10-066 6 Wesolowska, Katarzyna POL 6 vs 3 CZE  Hubrtova, Veronika Approved -
10 W10-067 6 Gaudino, Silvia ITA 3 vs 6 FIN  Poikkijoki, Marika Approved -
11 W10-068 6 Orfanidou, Kynthia NED 6 vs 1 RUS  Mazhirina, Anna Approved -
4 W10-069 6 Kjoersvik, Line NOR 6 vs 1 ITA  Bolfelli, Barbara Approved -
15 W10-070 6 Czuprynska, Oliwia POL 6 vs 4 GER  Wiechert, Christine Approved -
3 W10-071 6 Khodjaeva, Kamila BEL 6 vs 5 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
17 W10-072 6 Rademakers, Melissa NED 3 vs 6 RUS  Nechaeva, Anastasia Approved -
2 M10-209 8 Ekonomopoulos, Nikos GRE 1 vs 8 ALB  Malai, Nikolaos Approved -
8 M10-210 8 Corrieri, Daniele ITA 8 vs 5 SWE  Chawki, Jim Approved -
7 M10-211 8 Stepanov, Konstantin RUS 8 vs 6 NED  Feijen, Niels Approved -
14 M10-212 8 Diaz, Francesco ESP 8 vs 7 POR  Gama, Manuel Approved -
6 M10-213 8 Gerwen, Andreas SWE 4 vs 8 POL  Sniegocki, Mateusz Approved -
12 M10-214 8 Skowerski, Karol POL 8 vs 2 SWE  Larsson, Tomas Approved -
24 M10-215 8 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 8 vs 6 GER  Ortmann, Oliver Approved -
9 M10-216 8 Peach, Daryl GBR 7 vs 8 NED  See, Huidji Approved -

17:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
22 W10-073 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 2 POL  Wesolowska, Katarzyna Approved -
2 W10-074 6 Poikkijoki, Marika NED 6 vs 5 NED  Orfanidou, Kynthia Approved -
4 W10-075 6 Kjoersvik, Line NOR 3 vs 6 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
7 W10-076 6 Khodjaeva, Kamila BEL 6 vs 5 RUS  Nechaeva, Anastasia Approved -
24 M10-217 8 Malai, Nikolaos ALB 8 vs 7 ITA  Corrieri, Daniele Approved -
6 M10-218 8 Stepanov, Konstantin RUS 8 vs 4 ESP  Diaz, Francesco Approved -
3 M10-219 8 Sniegocki, Mateusz POL 8 vs 3 POL  Skowerski, Karol Approved -
21 M10-220 8 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 8 vs 6 NED  See, Huidji Approved -

19:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
6 WC10-027 5 Deklerck, Kurt BEL 6 vs 5 SWE  Larsson, Henrik Approved -
21 WC10-028 5 Kimberley, Roy GBR 6 vs 4 SLO  Brajkovic, Matej Approved -
4 W10-077 6 Ouschan, Jasmin AUT 4 vs 6 FIN  Poikkijoki, Marika Approved -
22 W10-078 6 Czuprynska, Oliwia BEL 6 vs 5 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
2 M10-221 8 Malai, Nikolaos ALB 4 vs 8 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -
24 M10-222 8 Sniegocki, Mateusz POL 8 vs 5 ESP  Sanchez Ruiz, Francisco Approved -

21:00 session - round: F
T NR D RTo Match
22 WC10-029 5 Deklerck, Kurt BEL 6 vs 4 GBR  Kimberley, Roy Approved -
21 W10-079 6 Poikkijoki, Marika FIN 2 vs 6 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
24 M10-223 8 Stepanov, Konstantin RUS 3 vs 8 POL  Sniegocki, Mateusz Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament