Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2013 - MWWC - Portoroz - Slovenia

Fr, 12 - April - 2013
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    14:15    16:00    17:45    19:30    21:15    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
20 M10-002 8 Gama, Manuel POR 8 vs 2 SVK  Koniar, Jakub Approved -
19 M10-003 8 Urban, Petr CZE 5 vs 8 CRO  Susnjara, Josip Approved -
18 M10-004 8 McLoughlin, Paddy GBR 4 vs 8 GRE  Ekonomopoulos, Nikos Approved -
17 M10-006 8 Budo, Pascal BEL 8 vs 4 CZE  Suchanek, Jan Approved -
16 M10-007 8 Cristea, Ovidiu ROM 8 vs 2 BIH  Kuruzovic, Davor Approved -
15 M10-010 8 Knittel, Thomas AUT 8 vs 6 ESP  Exposito, Juan Carlos Approved -
14 M10-011 8 Zalman, David CZE 8 vs 2 LTU  Strolis, Henrikas Approved -
13 M10-012 8 Susic, Tomislav CRO 8 vs 4 HUN  Deak, Bence Approved -
12 M10-013 8 Cipriani, Danilo ITA 3 vs 8 AUT  Ouschan, Albin Approved -
11 M10-014 8 Virtanen, Valtteri FIN 5 vs 8 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -
10 M10-015 8 Klasovic, Andreja SRB 8 vs 4 CYP  Brabin, Antony Approved -
9 M10-018 8 Majercik, Radko CZE 8 vs 5 LTU  Siaudkulis, Marius Approved -
24 M10-019 8 Kerep, Damjan SLO 2 vs 8 SRB  Svilar, Zoran Approved -
8 M10-020 8 Zlotnytskyi, Yevgen UKR 8 vs 3 LUX  Turpel, Marc Approved -
7 M10-022 8 Grilo, Joao POR 2 vs 8 NED  Feijen, Niels Approved -
6 M10-023 8 Konaris, Kostas CYP 8 vs 7 SUI  Schneider, Daniel Approved -
5 M10-026 8 Chen, Eric FRA 8 vs 4 BIH  Tomasevic, Boris Approved -
4 M10-027 8 Kalb, Nicolas FRA 8 vs 6 LUX  Bartoccioni, Gregory Approved -
21 M10-029 8 Ganusauskas, Marius LTU 0 vs 8 GBR  Peach, Daryl Approved -
3 M10-030 8 Borankan, Huseyin TNC 0 vs 8 CRO  Lisnic, Marko Approved -
2 M10-031 8 See, Huidji NED 6 vs 8 SUI  Koch, Sebastian Approved -
1 M10-034 8 Kristoffersen, Kasper DEN 8 vs 5 BEL  Lauwereyns, Moritz Approved -
22 M10-035 8 Kyprianou, Demetris CYP 8 vs 7 SUI  Torres, John Approved -

10:45 session - round: 1
T NR D RTo Match
15 WC10-001 5 Luton, Daniel GBR 5 vs 6 SLO  Brajkovic, Matej Approved -
4 WC10-002 5 Southern, Tony GBR 6 vs 0 POL  Kokoszka, Anatol Approved -
16 WC10-003 5 Karamatic, Eduard CRO 6 vs 2 RUS  Grigiryev, Alexey Approved -
21 WC10-004 5 Deklerck, Kurt BEL 6 vs 3 SWE  Larsson, Henrik Approved -
3 WC10-005 5 Schranz, Emil AUT 2 vs 6 GER  Volkmer, Tankred Approved -
18 M10-036 8 Das, Serge BEL 5 vs 8 SWE  Gerwen, Andreas Approved -
9 M10-038 8 Verkic, Milos SRB 8 vs 6 ROM  Peiov, George Approved -
6 M10-039 8 Heiskanen, Aki FIN 7 vs 8 POL  Sniegocki, Mateusz Approved -
10 M10-042 8 Kragolnik, Denis SLO 3 vs 8 LUX  Caputo, Claude Approved -
12 M10-043 8 Staab, Sebastian GER 7 vs 8 SWE  Azar, Senarip Approved -
8 M10-045 8 Gruber, Erich AUT 8 vs 4 SLO  Erculj, Matjaz Approved -
13 M10-046 8 D Hondt, Johan BEL 6 vs 8 SWE  Larsson, Tomas Approved -
1 M10-047 8 Kaci, Eklent ALB 5 vs 8 NOR  Oegaard, Mikael Approved -
5 M10-050 8 Ottermann, Nicolas GER 8 vs 6 ITA  Monaco, Michele Approved -
22 M10-051 8 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 8 vs 3 DEN  Lotfy, Bahram Approved -
19 M10-052 8 Novacovici, Florin ROM 0 vs 8 CRO  Sudic, Robert Approved -
11 M10-054 8 Koeles, Balasz SVK 6 vs 8 FIN  Al-Marayati, Abbas Approved -
17 M10-055 8 Makkonen, Petri FIN 7 vs 8 BIH  Cerimagic, Dino Approved -
14 M10-058 8 Oldervik, Ronnie NOR 8 vs 4 FRA  Da costa, Alain Approved -
2 M10-059 8 Babica, Radoslaw POL 8 vs 4 GRE  Anagnostopoulos, George Approved -
24 M10-061 8 Gradisnik, Klemen SLO 4 vs 8 RUS  Chinahov, Ruslan Approved -
7 M10-062 8 Sozgen, Mehmetali TNC 1 vs 8 GER  Souquet, Ralf Approved -
20 M10-063 8 Muratovic, Alen BIH 8 vs 0 SVK  Fuka, Michal Approved -

12:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
15 W10-001 6 Furberg, Louise SWE 6 vs 2 LTU  Milisauskaite, Simona Approved -
3 W10-002 6 Kaplan, Ina GER 6 vs 3 NED  Peeters, Tamara Approved -
19 W10-003 6 Garcia, Encarnacion ESP 1 vs 6 SWE  Roos, Caroline Approved -
18 W10-004 6 Franco, Vania NED 6 vs 5 NED  Orfanidou, Kynthia Approved -
13 W10-005 6 Helvik, Ine NOR 5 vs 6 ITA  Ignesti, Patrizia Approved -
22 W10-006 6 Kaslova, Hana CZE 3 vs 6 FIN  Poikkijoki, Marika Approved -
2 WC10-006 5 Himpe, David BEL 2 vs 6 FIN  Tahti, Jouni Approved -
17 W10-007 6 Moscetti, Cristina ITA 1 vs 6 GER  Michel, Jasmin Approved -
16 WC10-007 5 Kimberley, Roy GBR 6 vs 0 GBR  Welsh, Craig Approved -
7 W10-008 6 Bemmel-van, Tessa NED 6 vs 5 ESP  Frances, Laura Approved -
4 WC10-008 5 Klusakiewicz, Michal POL 0 vs 6 IRL  Dinsmore, Fred Approved -
1 W10-009 6 Antonijevic, Zrinka CRO 5 vs 6 CZE  Hubrtova, Veronika Approved -
20 W10-010 6 Premru, Marusa SLO 2 vs 6 ITA  Bolfelli, Barbara Approved -
5 W10-011 6 Rocha, Sara BEL 2 vs 6 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
6 W10-012 6 Mlejnkova, Marketa CZE 6 vs 5 SUI  Feldmann, Christine Approved -
11 W10-013 6 Christiansen, Martine NOR 6 vs 3 GER  Wiechert, Christine Approved -
10 W10-014 6 Jarusauskaite, Agne LTU 6 vs 5 FRA  Titaux, Severine Approved -
12 W10-015 6 Polovinchuk, Kateryna UKR 6 vs 2 SRB  Vujanic, Dunja Approved -
14 W10-016 6 Saaranen, Riikka FIN 1 vs 6 ESP  Lopez, Silvia Approved -

12:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
24 M10-065 8 Jentsch, Dominic GER 8 vs 5 POR  Gama, Manuel Approved -
21 M10-066 8 Susnjara, Josip CRO 4 vs 8 GRE  Ekonomopoulos, Nikos Approved -
8 M10-067 8 Malai, Nikolaos ALB 8 vs 5 BEL  Budo, Pascal Approved -
9 M10-068 8 Cristea, Ovidiu ROM 8 vs 5 HUN  Szolnoki, Oliver Approved -

14:15 session - round: WQ
T NR D RTo Match
16 M10-069 8 Corrieri, Daniele ITA 8 vs 6 AUT  Knittel, Thomas Approved -
19 M10-070 8 Zalman, David CZE 5 vs 8 CRO  Susic, Tomislav Approved -
21 M10-071 8 Ouschan, Albin AUT 8 vs 7 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -
7 M10-072 8 Klasovic, Andreja SRB 3 vs 8 SWE  Chawki, Jim Approved -
22 M10-073 8 Stepanov, Konstantin RUS 8 vs 1 CZE  Majercik, Radko Approved -
4 M10-074 8 Svilar, Zoran SRB 8 vs 1 UKR  Zlotnytskyi, Yevgen Approved -
17 M10-075 8 Leisen, Steve LUX 0 vs 8 NED  Feijen, Niels Approved -
8 M10-076 8 Konaris, Kostas CYP 4 vs 8 ITA  Petroni, Fabio Approved -
13 M10-077 8 Ullah, Matey NOR 8 vs 2 FRA  Chen, Eric Approved -
9 M10-078 8 Kalb, Nicolas FRA 2 vs 8 ESP  Diaz, Francesco Approved -
11 M10-079 8 Peach, Daryl GBR 7 vs 8 CRO  Lisnic, Marko Approved -
5 M10-080 8 Koch, Sebastian SUI 5 vs 8 RUS  Pavlukhin, Vitaly Approved -
3 M10-081 8 Berg-van-den, Nick NED 6 vs 8 DEN  Kristoffersen, Kasper Approved -
2 M10-082 8 Kyprianou, Demetris CYP 2 vs 8 SWE  Gerwen, Andreas Approved -
1 M10-083 8 Vukajlovic, Milinko SRB 4 vs 8 SRB  Verkic, Milos Approved -
15 M10-084 8 Sniegocki, Mateusz POL 8 vs 1 ITA  Castellano, Valerio Approved -
18 M10-085 8 Skowerski, Karol POL 8 vs 0 LUX  Caputo, Claude Approved -
10 M10-086 8 Azar, Senarip SWE 3 vs 8 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
20 M10-087 8 Gruber, Erich AUT 3 vs 8 SWE  Larsson, Tomas Approved -
6 M10-088 8 Oegaard, Mikael NOR 4 vs 8 ESP  Alcaide, David Approved -
24 M10-089 8 Koshovyi, Artem UKR 7 vs 8 GER  Ottermann, Nicolas Approved -
12 M10-090 8 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 8 vs 2 CRO  Sudic, Robert Approved -
14 M10-091 8 Monciunskas, Leonas LTU 3 vs 8 FIN  Al-Marayati, Abbas Approved -

16:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
5 M10-098 8 Urban, Petr CZE 4 vs 8 GBR  McLoughlin, Paddy Approved -
14 M10-102 8 Strolis, Henrikas LTU 4 vs 8 HUN  Deak, Bence Approved -
12 M10-103 8 Cipriani, Danilo ITA 8 vs 5 FIN  Virtanen, Valtteri Approved -
16 M10-106 8 Kerep, Damjan SLO 8 vs 3 LUX  Turpel, Marc Approved -
20 M10-111 8 Ganusauskas, Marius LTU 7 vs 8 TNC  Borankan, Huseyin Approved -
8 M10-114 8 Torres, John SUI 7 vs 8 BEL  Das, Serge Approved -
9 M10-119 8 Erculj, Matjaz SLO 8 vs 7 BEL  D Hondt, Johan Approved -
10 M10-122 8 Lotfy, Bahram DEN 8 vs 1 ROM  Novacovici, Florin Approved -
19 M10-127 8 Gradisnik, Klemen SLO 3 vs 8 TNC  Sozgen, Mehmetali Approved -

16:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
22 W10-017 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 2 SWE  Furberg, Louise Approved -
18 W10-018 6 Kaplan, Ina GER 6 vs 1 SLO  Muster, Masa Approved -
17 W10-019 6 Yevseyenko, Yuliya UKR 1 vs 6 SWE  Roos, Caroline Approved -
13 W10-020 6 Franco, Vania SUI 6 vs 2 SUI  von Rohr, Claudia Approved -
4 W10-021 6 Gaudino, Silvia ITA 6 vs 5 ITA  Ignesti, Patrizia Approved -
24 W10-022 6 Poikkijoki, Marika FIN 6 vs 5 RUS  Nechaeva, Anastasia Approved -
1 W10-023 6 Nagorna, Viktoria UKR 4 vs 6 GER  Michel, Jasmin Approved -
15 W10-024 6 Bemmel-van, Tessa NED 1 vs 6 RUS  Mazhirina, Anna Approved -
2 W10-025 6 Kjoersvik, Line NOR 6 vs 0 CZE  Hubrtova, Veronika Approved -
6 M10-092 8 Cerimagic, Dino BIH 3 vs 8 GER  Ortmann, Oliver Approved -
7 M10-093 8 Altur, Onuc TNC 5 vs 8 NOR  Oldervik, Ronnie Approved -
11 M10-094 8 Babica, Radoslaw POL 8 vs 1 TNC  Mehmetcik, Berk Approved -
21 M10-095 8 Chinahov, Ruslan RUS 8 vs 5 GER  Souquet, Ralf Approved -
3 M10-096 8 Muratovic, Alen BIH 1 vs 8 FRA  Cohen, Stephan Approved -

17:45 session - round: L1
T NR D RTo Match
2 WC10-013 5 Luton, Daniel GBR 5 vs 0 POL  Kokoszka, Anatol Approved -
15 WC10-014 5 Grigiryev, Alexey RUS 2 vs 5 SWE  Larsson, Henrik Approved -
16 WC10-015 5 Schranz, Emil AUT 5 vs 0 BEL  Himpe, David Approved -
5 WC10-016 5 Welsh, Craig GBR 5 vs 1 POL  Klusakiewicz, Michal Approved -

17:45 session - round: LQ
T NR D RTo Match
3 M10-144 8 See, Huidji NED 8 vs 5 NED  Berg-van-den, Nick Approved -
12 M10-152 8 Kaci, Eklent ALB 8 vs 2 CZE  Majercik, Radko Approved -
20 M10-153 8 Monaco, Michele ITA 3 vs 8 SRB  Klasovic, Andreja Approved -
8 M10-155 8 Koeles, Balasz SVK 7 vs 8 CZE  Zalman, David Approved -
21 M10-156 8 Makkonen, Petri FIN 8 vs 4 AUT  Knittel, Thomas Approved -
13 M10-157 8 Da costa, Alain FRA 3 vs 8 HUN  Szolnoki, Oliver Approved -
4 M10-158 8 Anagnostopoulos, George GRE 4 vs 8 BEL  Budo, Pascal Approved -
9 M10-160 8 Fuka, Michal SVK 5 vs 8 POR  Gama, Manuel Approved -

17:45 session - round: W1
T NR D RTo Match
1 WC10-009 5 Brajkovic, Matej SLO 4 vs 6 GBR  Southern, Tony Approved -
17 WC10-010 5 Karamatic, Eduard CRO 5 vs 6 BEL  Deklerck, Kurt Approved -
6 WC10-011 5 Volkmer, Tankred GER 6 vs 3 FIN  Tahti, Jouni Approved -
24 WC10-012 5 Kimberley, Roy GBR 6 vs 4 IRL  Dinsmore, Fred Approved -

17:45 session - round: WQ
T NR D RTo Match
18 W10-026 6 Bolfelli, Barbara ITA 6 vs 3 POL  Wesolowska, Katarzyna Approved -
7 W10-027 6 Czuprynska, Oliwia BEL 6 vs 2 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
19 W10-028 6 Mlejnkova, Marketa CZE 2 vs 6 CYP  Spyrou, Katerina Approved -
10 W10-029 6 Baumgartner, Sandra AUT 6 vs 4 NOR  Christiansen, Martine Approved -
11 W10-030 6 Jarusauskaite, Agne LTU 0 vs 6 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
22 W10-031 6 Rademakers, Melissa NED 6 vs 5 UKR  Polovinchuk, Kateryna Approved -
14 W10-032 6 Lopez, Silvia ESP 6 vs 4 RUS  Seroshtan, Nataliya Approved -

19:30 session - round: LQ
T NR D RTo Match
2 W10-041 6 Antonijevic, Zrinka CRO 6 vs 4 NED  Bemmel-van, Tessa Approved -
21 W10-042 6 Premru, Marusa SLO 3 vs 6 UKR  Nagorna, Viktoria Approved -
16 W10-043 6 Rocha, Sara POR 5 vs 6 RUS  Nechaeva, Anastasia Approved -
11 W10-044 6 Feldmann, Christine SUI 5 vs 6 ITA  Ignesti, Patrizia Approved -
15 W10-045 6 Wiechert, Christine SUI 6 vs 4 SUI  von Rohr, Claudia Approved -
12 W10-046 6 Titaux, Severine FRA 6 vs 1 UKR  Yevseyenko, Yuliya Approved -
18 W10-047 6 Vujanic, Dunja SRB 6 vs 2 SLO  Muster, Masa Approved -
7 W10-048 6 Saaranen, Riikka FIN 3 vs 6 SWE  Furberg, Louise Approved -
14 M10-129 8 Koniar, Jakub SVK 7 vs 8 BIH  Muratovic, Alen Approved -
10 M10-130 8 McLoughlin, Paddy GBR 1 vs 8 GER  Souquet, Ralf Approved -
4 M10-131 8 Suchanek, Jan CZE 7 vs 8 TNC  Mehmetcik, Berk Approved -
24 M10-132 8 Kuruzovic, Davor BIH 8 vs 6 TNC  Altur, Onuc Approved -
9 M10-133 8 Exposito, Juan Carlos ESP 2 vs 8 BIH  Cerimagic, Dino Approved -
13 M10-134 8 Deak, Bence HUN 8 vs 6 LTU  Monciunskas, Leonas Approved -
20 M10-135 8 Cipriani, Danilo ITA 8 vs 6 CRO  Sudic, Robert Approved -
8 M10-136 8 Brabin, Antony CYP 4 vs 8 UKR  Koshovyi, Artem Approved -
6 M10-137 8 Siaudkulis, Marius LTU 8 vs 5 NOR  Oegaard, Mikael Approved -
22 M10-138 8 Kerep, Damjan SLO 4 vs 8 AUT  Gruber, Erich Approved -
19 M10-139 8 Grilo, Joao POR 8 vs 4 SWE  Azar, Senarip Approved -
5 M10-140 8 Schneider, Daniel SUI 8 vs 1 LUX  Caputo, Claude Approved -
17 M10-141 8 Tomasevic, Boris BIH 4 vs 8 ITA  Castellano, Valerio Approved -
3 M10-142 8 Bartoccioni, Gregory LUX 6 vs 8 SRB  Vukajlovic, Milinko Approved -
1 M10-143 8 Borankan, Huseyin TNC 0 vs FF CYP  Kyprianou, Demetris Approved -

21:15 session - round: L2
T NR D RTo Match
6 WC10-017 5 Luton, Daniel GBR 1 vs 5 IRL  Dinsmore, Fred Approved -
17 WC10-018 5 Larsson, Henrik SWE 5 vs 2 FIN  Tahti, Jouni Approved -
5 WC10-019 5 Schranz, Emil AUT 4 vs 5 CRO  Karamatic, Eduard Approved -
7 WC10-020 5 Welsh, Craig GBR 1 vs 5 SLO  Brajkovic, Matej Approved -

21:15 session - round: LQ
T NR D RTo Match
15 W10-033 6 Milisauskaite, Simona LTU 1 vs 6 RUS  Seroshtan, Nataliya Approved -
12 W10-034 6 Peeters, Tamara NED 5 vs 6 UKR  Polovinchuk, Kateryna Approved -
19 W10-035 6 Garcia, Encarnacion ESP 2 vs 6 LTU  Jarusauskaite, Agne Approved -
10 W10-036 6 Orfanidou, Kynthia NED 6 vs 4 NOR  Christiansen, Martine Approved -
20 W10-037 6 Helvik, Ine NOR 6 vs 1 CZE  Mlejnkova, Marketa Approved -
4 W10-038 6 Kaslova, Hana BEL 1 vs 6 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
16 W10-039 6 Moscetti, Cristina ITA 1 vs 6 POL  Wesolowska, Katarzyna Approved -
13 W10-040 6 Frances, Laura ESP 5 vs 6 CZE  Hubrtova, Veronika Approved -
8 M10-145 8 Lauwereyns, Moritz BEL 8 vs 6 SUI  Koch, Sebastian Approved -
21 M10-146 8 Das, Serge BEL 3 vs 8 GBR  Peach, Daryl Approved -
2 M10-147 8 Peiov, George ROM 4 vs 8 FRA  Kalb, Nicolas Approved -
24 M10-148 8 Heiskanen, Aki FIN 8 vs 4 FRA  Chen, Eric Approved -
14 M10-149 8 Kragolnik, Denis SLO 8 vs 2 CYP  Konaris, Kostas Approved -
3 M10-150 8 Staab, Sebastian GER 8 vs 7 LUX  Leisen, Steve Approved -
11 M10-151 8 Erculj, Matjaz SLO 8 vs 1 UKR  Zlotnytskyi, Yevgen Approved -
9 M10-154 8 Lotfy, Bahram DEN 4 vs 8 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -
18 M10-159 8 Sozgen, Mehmetali TNC 2 vs 8 CRO  Susnjara, Josip Approved -

21:15 session - round: WQ
T NR D RTo Match
1 WC10-021 5 Southern, Tony GBR 4 vs 6 BEL  Deklerck, Kurt Approved -
22 WC10-022 5 Volkmer, Tankred GER 5 vs 6 GBR  Kimberley, Roy Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament