Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2012 - MWWC - Luxembourg - Luxembourg

Tue, 27 - March - 2012
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    15:00    17:30    19:30    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
6 M9-002 9 Belba, Qazim ALB 8 vs 9 SUI  Schneider, Daniel Approved -
9 M9-003 9 Correia, Henrique POR 9 vs 8 FIN  Iivonen, Jussi Approved -
4 M9-005 9 Malai, Nikolaos ALB 9 vs 5 POL  Piekarski, Konrad Approved -
17 M9-006 9 Scheu, Werner AUT 9 vs 6 NOR  Mindreboe, Kristoffer Approved -
18 M9-007 9 Lotfy, Bahram DEN 7 vs 9 ALB  Matrizi, Arjan Approved -
24 M9-008 9 Nydegger, Pascal SUI 3 vs 9 NOR  Schjetne, Mats Approved -
19 M9-010 9 Babica, Radoslaw POL 9 vs 3 CYP  Kyriacou, Kyriakos Approved -
7 M9-011 9 Klobucnik, Milan SVK 9 vs 7 SVK  Koniar, Jakub Approved -
20 M9-012 9 Georgiev, Lyudmil BUL 0 vs 9 SVK  Polach, Jaroslav Approved -
10 M9-013 9 Yuksel, Sina TUR 9 vs 4 POR  Silva, Miquel Approved -
11 M9-014 9 Orasch, Andreas AUT 9 vs 8 SWE  Azar, Senarip Approved -
12 M9-015 9 Erm, Erki EST 9 vs 6 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -
13 M9-018 9 Siaudkulis, Marius LTU 1 vs 9 CZE  Hajdovsky, Marek Approved -
14 M9-019 9 Chawki, Jim SWE 9 vs 6 DEN  Kristoffersen, Kasper Approved -
15 M9-020 9 Leisen, Steve LUX 6 vs 9 POR  Gama, Manuel Approved -
8 M9-021 9 McLoughlin, Paddy IRL 5 vs 9 SUI  Ayas, Murat Approved -
16 M9-022 9 Putnik, Ivica CRO 3 vs 9 FRA  Cohen, Stephan Approved -
23 M9-023 9 Trumpickas, Vytenis LTU 1 vs 9 GER  Steinlage, Martin Approved -
3 M9-026 9 Kaplan, Tomasz POL 9 vs 3 BIH  Cerimagic, Dino Approved -
22 M9-027 9 Strolis, Henrikas LTU 8 vs 9 BUL  Ruslanov, Stanimir Approved -
2 M9-028 9 Teutscher, Marco NED 9 vs 4 BIH  Mujicic, Benjamin Approved -
1 M9-030 9 Pavlukhin, Vitaly RUS 9 vs 7 GER  Westen, Marcus Approved -

10:45 session - round: 1
T NR D RTo Match
16 WC9-001 7 Larsson, Henrik SWE 4 vs 7 CRO  Karamatic, Eduard Approved -
21 WC9-002 7 Selinga, Peter SVK 4 vs 7 ESP  Rider, Israel Approved -
17 WC9-003 7 Volkmer, Tankred GER 3 vs 7 GBR  Luton, Daniel Approved -
8 WC9-004 7 Hendrickson, Phil GBR 4 vs 7 GBR  Southern, Tony Approved -
7 M9-031 9 Rasmussen, Roger NOR 9 vs 5 POL  Kudlik, Marek Approved -
3 M9-034 9 Koshevoy, Artem UKR 7 vs 9 SRB  Vukajlovic, Milinko Approved -
22 M9-035 9 Urban, Petr CZE 2 vs 9 ESP  Alcaide, David Approved -
4 M9-036 9 Pereira, Hugo LUX 9 vs 3 ITA  Garzia, Pierfrancesco Approved -
2 M9-037 9 Heiskanen, Aki FIN 9 vs 3 FRA  Facquet, Vincent Approved -
19 M9-038 9 Mehmetcik, Berk TNC 9 vs 8 BEL  D Hondt, Johan Approved -
18 M9-039 9 Svilar, Zoran SRB 9 vs 4 BEL  Mortier, Olivier Approved -
24 M9-042 9 Martini, Alberto ITA 4 vs 9 SRB  Mladenovic, Goran Approved -
10 M9-043 9 Chuprov, Dmitry BLR 8 vs 9 NED  Saris, Ivar Approved -
6 M9-044 9 Bartoccioni, Gregory LUX 7 vs 9 BEL  Budo, Pascal Approved -
9 M9-045 9 Ouschan, Albin AUT 9 vs 1 CYP  Kyprianou, Demetris Approved -
23 M9-046 9 Muratore, Bruno ITA 2 vs 9 GER  Souquet, Ralf Approved -
13 M9-047 9 Buslaev, Evgenii RUS 9 vs 6 CYP  Neofytou, Sotiris Approved -
14 M9-050 9 Kieffer, Joe LUX 5 vs 9 LUX  Zenner, Ben Approved -
20 M9-051 9 Ederer, Manuel GER 8 vs 9 ITA  Monaco, Michele Approved -
1 M9-052 9 Chen, Eric FRA 9 vs 4 ALB  Sula, Ardit Approved -

12:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
8 W9-001 7 Wesolowska, Katarzyna POL 5 vs 7 GER  Witzel, Kim Christin Approved -
2 W9-002 7 Bemmel-van, Tessa NED 7 vs 2 POR  Franco, Vania Approved -
7 W9-003 7 Roos, Caroline SWE 5 vs 7 NED  Rademakers, Tamara Approved -
13 W9-004 7 Wiechert, Christine GER 1 vs 7 SUI  Nydegger, Ingrid Approved -
14 W9-005 7 Furberg, Louise SWE 7 vs 4 RUS  Sirotina, Darya Approved -
1 W9-006 7 Rocha, Sara POR 7 vs 6 GER  Michel, Jasmin Approved -
5 W9-007 7 Gaudino, Silvia ITA 7 vs 3 TUR  Kurtlapa, Dilara Approved -
19 W9-008 7 Seroshtan, Nataliya RUS 7 vs 1 TNC  Anil, Emete Approved -
11 W9-009 7 Meyer, Janika LUX 6 vs 7 LTU  Vaitkiene, Tatjana Approved -
12 W9-010 7 Bolfelli, Barbara ITA 4 vs 7 TUR  Kibaroglu, Eylul Approved -
10 W9-011 7 Rademakers, Melissa NED 7 vs 4 CYP  Loizu, Maria Approved -
24 W9-012 7 Jaeger, Kristina GER 3 vs 7 AUT  Baumgartner, Sandra Approved -
9 M9-053 9 Cermin, Tomas CZE 5 vs 9 CRO  Susnjara, Josip Approved -
6 M9-054 9 Kamenarski, Ivan BUL 2 vs 9 TUR  Yildrim, Onur Approved -
21 M9-055 9 Makkonen, Petri FIN 9 vs 1 FIN  Uski, Jani Approved -
22 M9-058 9 Chamat, Marcus SWE 9 vs 1 CYP  Petrou, Panayiotis Approved -
4 M9-059 9 Novosad, Evgen UKR 9 vs 8 CYP  Louka, George Approved -
15 M9-060 9 Sovic, Predrag SRB 6 vs 9 LUX  Graff, Jo Approved -
23 M9-061 9 Grabe, Denis EST 7 vs 9 ESP  Diaz, Francesco Approved -
18 M9-062 9 Sousa, Guilherme POR 6 vs 9 SWE  Gerwen, Andreas Approved -
20 M9-063 9 Ullah, Matey NOR 9 vs 5 ALB  Skara, Blerim Approved -

15:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
11 W8-105 6 Rademakers, Tamara NED 4 vs 6 RUS  Seroshtan, Nataliya Approved -
23 W8-106 6 Orfanidou, Kynthia NED 3 vs 6 RUS  Sirotina, Darya Approved -
13 W8-107 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 0 GER  Michel, Jasmin Approved -
15 W8-108 6 Baumgartner, Sandra AUT 0 vs 6 FIN  Poikkijoki, Marika Approved -
24 M8-217 8 Makkonen, Petri FIN 4 vs 8 AUT  He, Mario Approved -
14 M8-218 8 Chinahov, Ruslan RUS 7 vs 8 ESP  Diaz, Francesco Approved -
22 M8-219 8 Koshevoy, Artem UKR 8 vs 7 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
12 M8-220 8 Gerwen, Andreas SWE 8 vs 4 ESP  Alcaide, David Approved -

17:30 session - round: SF
T NR D RTo Match
16 WC8-027 5 Tahti, Jouni FIN 5 vs 4 IRL  Dinsmore, Fred Approved -
22 WC8-028 5 Volkmer, Tankred GER 2 vs 5 GBR  Kimberley, Roy Approved -
14 W8-109 6 Seroshtan, Nataliya RUS 6 vs 4 RUS  Sirotina, Darya Approved -
24 W8-110 6 Ouschan, Jasmin AUT 5 vs 6 FIN  Poikkijoki, Marika Approved -
23 M8-221 8 He, Mario AUT 8 vs 7 ESP  Diaz, Francesco Approved -
13 M8-222 8 Koshevoy, Artem UKR 8 vs 3 SWE  Gerwen, Andreas Approved -

19:30 session - round: F
T NR D RTo Match
22 WC8-029 5 Tahti, Jouni FIN 5 vs 2 GBR  Kimberley, Roy Approved -
23 W8-111 6 Seroshtan, Nataliya RUS 6 vs 3 FIN  Poikkijoki, Marika Approved -
24 M8-223 8 He, Mario AUT 8 vs 0 UKR  Koshevoy, Artem Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament