Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2012 - MWWC - Luxembourg - Luxembourg

Sat, 24 - March - 2012
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    14:15    16:00    18:00    20:00    day overview 

09:00 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
10 W10-049 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 1 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
2 W10-050 6 Michel, Jasmin GER 6 vs 3 FIN  Saaranen, Riikka Approved -
9 W10-051 6 Franco, Vania POR 1 vs 6 RUS  Sirotina, Darya Approved -
8 W10-052 6 Bemmel-van, Tessa NED 1 vs 6 SWE  Roos, Caroline Approved -
16 W10-053 6 Kjorsvik, Line NOR 6 vs 3 POL  Wesolowska, Katarzyna Approved -
12 W10-054 6 Stadlbauer, Petra AUT 6 vs 1 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
19 W10-055 6 Gaudino, Silvia SUI 6 vs 5 SUI  von Rohr, Claudia Approved -
1 W10-056 6 Khodjaeva, Kamila GER 6 vs 3 GER  Jaeger, Kristina Approved -

09:00 session - round: SE-64
T NR D RTo Match
24 M10-161 8 Cohen, Stephan FRA 8 vs 5 GER  Ortmann, Oliver Approved -
23 M10-162 8 Buslaev, Evgenii RUS 8 vs 6 MLT  Drago, Tony Approved -
21 M10-163 8 Chamat, Marcus SWE 8 vs 3 IRL  McLoughlin, Paddy Approved -
5 M10-164 8 Yildrim, Onur TUR 8 vs 7 NOR  Schjetne, Mats Approved -
4 M10-165 8 Makkonen, Petri FIN 7 vs 8 SRB  Mladenovic, Goran Approved -
3 M10-166 8 Gerwen, Andreas SWE 4 vs 8 POR  Correia, Henrique Approved -
6 M10-167 8 Silva, Miquel POR 8 vs 7 EST  Grabe, Denis Approved -
7 M10-168 8 Alcaide, David ESP 8 vs 1 DEN  Kristoffersen, Kasper Approved -
11 M10-169 8 Lotfy, Bahram DEN 1 vs 8 GER  Ederer, Manuel Approved -
13 M10-170 8 Hajdovsky, Marek CZE 6 vs 8 LUX  Leisen, Steve Approved -
14 M10-171 8 Ouschan, Albin AUT 8 vs 2 BEL  D Hondt, Johan Approved -
15 M10-172 8 Malai, Nikolaos ALB 4 vs 8 CRO  Dalmatin, Karlo Approved -
17 M10-173 8 Ullah, Matey NOR 8 vs 1 FRA  Chen, Eric Approved -
18 M10-174 8 Chawki, Jim SWE 8 vs 4 TNC  Mehmetcik, Berk Approved -
20 M10-175 8 Pavlukhin, Vitaly RUS 8 vs 1 CRO  Kutlesa, Luka Approved -
22 M10-176 8 Putnik, Ivica CRO 3 vs 8 SVK  Polach, Jaroslav Approved -

10:45 session - round: L3
T NR D RTo Match
22 WC10-023 5 Hendrickson, Phil GBR 5 vs 4 BEL  Deklerck, Kurt Approved -
9 WC10-024 5 Schranz, Emil AUT 5 vs 3 GBR  Southern, Tony Approved -

10:45 session - round: SE-64
T NR D RTo Match
20 M10-177 8 Sousa, Guilherme POR 8 vs 6 SWE  Azar, Senarip Approved -
3 M10-178 8 Berg-van-den, Nick NED 8 vs 4 ALB  Matrizi, Arjan Approved -
7 M10-179 8 Das, Serge BEL 8 vs 3 NOR  Mindreboe, Kristoffer Approved -
19 M10-180 8 Diaz, Francesco ESP 8 vs 0 CRO  Susnjara, Josip Approved -
8 M10-181 8 Koshevoy, Artem UKR 8 vs 1 BEL  Budo, Pascal Approved -
18 M10-182 8 Chinahov, Ruslan RUS 8 vs 7 NED  Teutscher, Marco Approved -
5 M10-183 8 Piekarski, Konrad POL 8 vs 0 CZE  Cermin, Tomas Approved -
24 M10-184 8 Souquet, Ralf GER 8 vs 2 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
10 M10-185 8 See, Huidji NED 8 vs 6 NED  Feijen, Niels Approved -
17 M10-186 8 Klobucnik, Milan SVK 8 vs 7 NOR  Rasmussen, Roger Approved -
23 M10-187 8 Muratore, Bruno ITA 2 vs 8 AUT  He, Mario Approved -
21 M10-188 8 Robaine, Eric FRA 5 vs 8 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -
15 M10-189 8 Facquet, Vincent FRA 5 vs 8 GER  Jentsch, Dominic Approved -
12 M10-190 8 Garzia, Pierfrancesco ITA 8 vs 6 FIN  Iivonen, Jussi Approved -
11 M10-191 8 Chuprov, Dmitry BLR 3 vs 8 ESP  Sanchez Ruiz, Francisco Approved -
14 M10-192 8 Babica, Radoslaw POL 8 vs 1 SRB  Verkic, Milos Approved -

10:45 session - round: WQ
T NR D RTo Match
1 WC10-021 5 Dinsmore, Fred IRL 0 vs 5 GBR  Luton, Daniel Approved -
16 WC10-022 5 Kimberley, Roy GBR 4 vs 5 SWE  Larsson, Henrik Approved -

12:30 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
4 W10-057 6 Mazhirina, Anna RUS 6 vs 3 POR  Rocha, Sara Approved -
14 W10-058 6 Furberg, Louise SWE 6 vs 3 UKR  Nagornaya, Viktoriya Approved -
1 W10-059 6 Iannini, Sara ITA 1 vs 6 GER  Witzel, Kim Christin Approved -
13 W10-060 6 Kibaroglu, Eylul TUR 5 vs 6 NOR  Helvik, Ine Approved -
11 W10-061 6 Matas, Amalia NED 6 vs 5 NED  Orfanidou, Kynthia Approved -
7 W10-062 6 Dos Santos, Laetitia FRA 6 vs 4 GER  Mehren, Nicole Approved -
6 W10-063 6 Baumgartner, Sandra AUT 6 vs 2 ESP  Lopez, Silvia Approved -
2 W10-064 6 Seroshtan, Nataliya RUS 6 vs 5 NED  Rademakers, Tamara Approved -
8 M10-193 8 Cohen, Stephan FRA 8 vs 4 RUS  Buslaev, Evgenii Approved -
9 M10-194 8 Chamat, Marcus SWE 5 vs 8 TUR  Yildrim, Onur Approved -
23 M10-195 8 Mladenovic, Goran SRB 8 vs 3 POR  Correia, Henrique Approved -
22 M10-196 8 Silva, Miquel POR 6 vs 8 ESP  Alcaide, David Approved -
17 M10-197 8 Ederer, Manuel GER 8 vs 7 LUX  Leisen, Steve Approved -
24 M10-198 8 Ouschan, Albin AUT 8 vs 7 CRO  Dalmatin, Karlo Approved -
19 M10-199 8 Ullah, Matey NOR 8 vs 7 SWE  Chawki, Jim Approved -
15 M10-200 8 Pavlukhin, Vitaly RUS 8 vs 6 SVK  Polach, Jaroslav Approved -
20 M10-201 8 Sousa, Guilherme POR 2 vs 8 NED  Berg-van-den, Nick Approved -
18 M10-202 8 Das, Serge BEL 7 vs 8 ESP  Diaz, Francesco Approved -
5 M10-203 8 Koshevoy, Artem UKR 8 vs 3 RUS  Chinahov, Ruslan Approved -
12 M10-204 8 Piekarski, Konrad POL 6 vs 8 GER  Souquet, Ralf Approved -
16 M10-205 8 See, Huidji NED 8 vs 5 SVK  Klobucnik, Milan Approved -
21 M10-206 8 He, Mario AUT 6 vs 8 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -
10 M10-207 8 Jentsch, Dominic GER 8 vs 1 ITA  Garzia, Pierfrancesco Approved -
3 M10-208 8 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 6 vs 8 POL  Babica, Radoslaw Approved -

14:15 session - round: LQ
T NR D RTo Match
9 WC10-025 5 Hendrickson, Phil GBR 0 vs 5 IRL  Dinsmore, Fred Approved -
1 WC10-026 5 Schranz, Emil AUT 5 vs 4 GBR  Kimberley, Roy Approved -

14:15 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
5 W10-065 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 1 GER  Michel, Jasmin Approved -
4 W10-066 6 Sirotina, Darya RUS 6 vs 2 SWE  Roos, Caroline Approved -
23 W10-067 6 Kjorsvik, Line NOR 6 vs 4 AUT  Stadlbauer, Petra Approved -
3 W10-068 6 Gaudino, Silvia BEL 6 vs 3 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
14 W10-069 6 Mazhirina, Anna RUS 6 vs 3 SWE  Furberg, Louise Approved -
11 W10-070 6 Witzel, Kim Christin GER 6 vs 0 NOR  Helvik, Ine Approved -
6 W10-071 6 Matas, Amalia ESP 6 vs 0 FRA  Dos Santos, Laetitia Approved -
7 W10-072 6 Baumgartner, Sandra AUT 1 vs 6 RUS  Seroshtan, Nataliya Approved -
22 M10-209 8 Cohen, Stephan FRA 8 vs 5 TUR  Yildrim, Onur Approved -
10 M10-210 8 Mladenovic, Goran SRB 1 vs 8 ESP  Alcaide, David Approved -
13 M10-211 8 Ederer, Manuel GER 8 vs 7 AUT  Ouschan, Albin Approved -
16 M10-212 8 Ullah, Matey NOR 7 vs 8 RUS  Pavlukhin, Vitaly Approved -
2 M10-213 8 Berg-van-den, Nick NED 8 vs 2 ESP  Diaz, Francesco Approved -
12 M10-214 8 Koshevoy, Artem UKR 8 vs 7 GER  Souquet, Ralf Approved -
14 M10-215 8 See, Huidji NED 3 vs 8 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -
24 M10-216 8 Jentsch, Dominic GER 8 vs 5 POL  Babica, Radoslaw Approved -

16:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
22 W10-073 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 1 RUS  Sirotina, Darya Approved -
13 W10-074 6 Kjorsvik, Line NOR 6 vs 1 ITA  Gaudino, Silvia Approved -
14 W10-075 6 Mazhirina, Anna RUS 6 vs 5 GER  Witzel, Kim Christin Approved -
23 W10-076 6 Matas, Amalia ESP 5 vs 6 RUS  Seroshtan, Nataliya Approved -
16 M10-217 8 Cohen, Stephan FRA 8 vs 6 ESP  Alcaide, David Approved -
12 M10-218 8 Ederer, Manuel GER 4 vs 8 RUS  Pavlukhin, Vitaly Approved -
24 M10-219 8 Berg-van-den, Nick NED 8 vs 7 UKR  Koshevoy, Artem Approved -
11 M10-220 8 Stepanov, Konstantin RUS 5 vs 8 GER  Jentsch, Dominic Approved -

18:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
16 WC10-027 5 Luton, Daniel GBR 6 vs 3 AUT  Schranz, Emil Approved -
22 WC10-028 5 Larsson, Henrik SWE 2 vs 6 IRL  Dinsmore, Fred Approved -
14 W10-077 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 4 NOR  Kjorsvik, Line Approved -
23 W10-078 6 Mazhirina, Anna RUS 1 vs 6 RUS  Seroshtan, Nataliya Approved -
24 M10-221 8 Cohen, Stephan FRA 8 vs 7 RUS  Pavlukhin, Vitaly Approved -
13 M10-222 8 Berg-van-den, Nick NED 5 vs 8 GER  Jentsch, Dominic Approved -

20:00 session - round: F
T NR D RTo Match
22 WC10-029 5 Luton, Daniel GBR 6 vs 3 IRL  Dinsmore, Fred Approved -
24 W10-079 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 5 RUS  Seroshtan, Nataliya Approved -
23 M10-223 8 Cohen, Stephan FRA 5 vs 8 GER  Jentsch, Dominic Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament