Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Now Running  »   [  Youth - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2011 - JPGST - Luxembourg - Luxembourg

Thu, 11 - August - 2011
 Select time session:     all times    09:00    10:30    12:00    13:30    15:00    17:00    19:00    21:00    day overview 

09:00 session - round: L2
T NR D RTo Match
0 Match-017 2 Italy ITA 2 vs 1 NOR  Norway Approved -
9 ST10-017 7               Approved -
10 ST8-017 7               Approved -
11 ST9-017 9               Approved -
0 Match-018 2 Switzerland SUI 3 vs 0 HUN  Hungary Approved -
3 ST10-018 7               Approved -
4 ST8-018 7               Approved -
5 ST9-018 9               Approved -
0 Match-019 2 Czech Republic CZE 1 vs 2 FIN  Finland Approved -
- ST10-019 7               Approved -
7 ST8-019 7               Approved -
8 ST9-019 9               Approved -
0 Match-020 2 Croatia CRO 1 vs 2 SWE  Sweden Approved -
- ST10-020 7               Approved -
1 ST8-020 7               Approved -
24 ST9-020 9               Approved -

10:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
5 S9-A01 9 Wack, Ralf GER 9 vs 4 NOR  Gundersen, Jan E. Approved -

10:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
13 S9-A10 9 Tibesar, Mich LUX 4 vs 9 HUN  Szekely, Alin Approved -
6 S9-A11 9 Eksell, Tom SWE 9 vs 6 LUX  Wirtz, Jos Approved -
2 S9-A12 9 Panucci, Massimiliano ITA 6 vs 9 SWE  Lindgren, Magnus Approved -
24 S9-A14 9 Bazzana, Stefano ITA 7 vs 9 HUN  Kojsza, Zoltan Approved -
14 S9-A15 9 Espeland, Rune NOR 9 vs 2 TNC  Dogahan, Hakan Approved -
15 S9-A16 9 Korpela, Simo FIN 0 vs 9 CZE  Janata, Jan Approved -
11 S9-B09 9 Everard, Xavier LUX 6 vs 9 LIE  Dutler, Hansjörg Approved -
8 S9-B10 9 Worung, Jimmy NED 9 vs 1 LUX  Disivisour, Jeam-Marie Approved -
1 S9-B11 9 Arnesen, Jan Morten NOR 5 vs 9 SUI  Plattner, David Approved -
12 S9-B12 9 Strandhus, Bjorn NOR 7 vs 9 AUT  Ederl, Christian Approved -
4 S9-B13 9 Malinowski, Tomasz POL 7 vs 9 SUI  Manojlovic, Sascha Approved -
9 S9-B14 9 Campagnolo, Gianni ITA 2 vs 9 BEL  Lambrechts, Steve Approved -
10 S9-B15 9 Halamka, Pavel CZE 9 vs 3 NOR  Bjerke, Tor. E Approved -
3 S9-B16 9 Rantanen, Antti FIN 6 vs 9 POR  Costa, Paulo Approved -

12:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
13 S9-A09 9 Correia, Henrique POR 9 vs 8 GER  Wack, Ralf Approved -
16 S9-A13 9 Akerblom, Roger SWE 7 vs 9 FIN  Hartikainen, Marko Approved -
2 S9-C09 9 Radakovits, Thomas AUT 9 vs 5 LUX  Heyard, Christian Approved -
15 S9-C10 9 Määttä, Mika FIN 9 vs 5 TNC  Sanlisoy, Mehmet Approved -
24 S9-C11 9 Wirsbitzki, Reiner GER 9 vs 6 GER  Damm, Thomas Approved -
20 S9-C12 9 Celikag, Mucahit TNC 0 vs 9 CRO  Silic, Berislav Approved -
3 S9-C13 9 Müller, Heiko GER 7 vs 9 NED  Wieringa, Jacco Approved -
7 S9-C14 9 Scheu, Werner AUT 9 vs 1 BEL  Vanrijkel, Johny Approved -
9 S9-C15 9 Wille, Mario LIE 0 vs 9 CRO  Sudic, Robert Approved -
18 S9-C16 9 Bjerke, Tom NOR 9 vs 6 SUI  Bucher, Andreas Approved -
19 S9-D09 9 Gross, Steffen GER 9 vs 7 HUN  Dereki, Barna Approved -
17 S9-D10 9 Burcu, Askin TNC 6 vs 9 AUT  Wallner, Johann Approved -
8 S9-D11 9 Karlsson, Kent SWE 9 vs 1 LIE  Beusch, Christian Approved -
10 S9-D12 9 Eliasson, Patrik SWE 1 vs 9 NED  van Helmond, Gijs Approved -
5 S9-D13 9 Sörensen, Egil Arne NOR 9 vs 7 NOR  Stjernesund, Vidar Approved -
6 S9-D14 9 Peeters, Rene NED 0 vs 9 BEL  Budo, Pascal Approved -
14 S9-D15 9 Torres, Luis POR 5 vs 9 POR  Pereira, Manuel Approved -
1 S9-D16 9 Weyer, Roger LUX 1 vs 9 GER  Willner, Frank Approved -

13:30 session - round: L1
T NR D RTo Match
4 S9-A17 9 Gundersen, Jan E. NOR 2 vs 9 FIN  Korpela, Simo Approved -

13:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
24 S9-A25 9 Correia, Henrique POR 9 vs 1 HUN  Szekely, Alin Approved -
9 S9-A26 9 Eksell, Tom SWE 9 vs 5 SWE  Lindgren, Magnus Approved -
2 S9-A27 9 Hartikainen, Marko FIN 2 vs 9 HUN  Kojsza, Zoltan Approved -
7 S9-A28 9 Espeland, Rune NOR 2 vs 9 CZE  Janata, Jan Approved -
12 S9-B25 9 Dutler, Hansjörg LIE 0 vs 9 NED  Worung, Jimmy Approved -
6 S9-B26 9 Plattner, David SUI 6 vs 9 AUT  Ederl, Christian Approved -
8 S9-B27 9 Manojlovic, Sascha SUI 2 vs 9 BEL  Lambrechts, Steve Approved -
10 S9-B28 9 Halamka, Pavel CZE 9 vs 8 POR  Costa, Paulo Approved -
15 S9-C25 9 Radakovits, Thomas AUT 9 vs 5 FIN  Määttä, Mika Approved -
13 S9-C26 9 Wirsbitzki, Reiner GER 9 vs 3 CRO  Silic, Berislav Approved -
17 S9-C27 9 Wieringa, Jacco NED 7 vs 9 AUT  Scheu, Werner Approved -
14 S9-C28 9 Sudic, Robert CRO 9 vs 4 NOR  Bjerke, Tom Approved -
16 S9-D25 9 Gross, Steffen GER 9 vs 1 AUT  Wallner, Johann Approved -
11 S9-D26 9 Karlsson, Kent SWE 9 vs 6 NED  van Helmond, Gijs Approved -
1 S9-D27 9 Sörensen, Egil Arne NOR 8 vs 9 BEL  Budo, Pascal Approved -
5 S9-D28 9 Pereira, Manuel POR 9 vs 3 GER  Willner, Frank Approved -

15:00 session - round: L2
T NR D RTo Match
18 S9-A29 9 Korpela, Simo FIN 9 vs 5 TNC  Dogahan, Hakan Approved -
24 S9-A30 9 Bazzana, Stefano ITA 9 vs 4 SWE  Akerblom, Roger Approved -
6 S9-A31 9 Panucci, Massimiliano ITA 9 vs 7 LUX  Wirtz, Jos Approved -
15 S9-A32 9 Tibesar, Mich LUX 2 vs 9 GER  Wack, Ralf Approved -
8 S9-B29 9 Rantanen, Antti FIN 9 vs 2 NOR  Bjerke, Tor. E Approved -
4 S9-B30 9 Campagnolo, Gianni ITA 9 vs 6 POL  Malinowski, Tomasz Approved -
5 S9-B31 9 Strandhus, Bjorn NOR 3 vs 9 NOR  Arnesen, Jan Morten Approved -
1 S9-B32 9 Disivisour, Jeam-Marie LUX 1 vs 9 LUX  Everard, Xavier Approved -
14 S9-C29 9 Bucher, Andreas SUI 9 vs 6 LIE  Wille, Mario Approved -
9 S9-C30 9 Vanrijkel, Johny BEL 5 vs 9 GER  Müller, Heiko Approved -
13 S9-C31 9 Celikag, Mucahit TNC 2 vs 9 GER  Damm, Thomas Approved -
12 S9-C32 9 Sanlisoy, Mehmet TNC 9 vs 7 LUX  Heyard, Christian Approved -
2 S9-D29 9 Weyer, Roger LUX 8 vs 9 POR  Torres, Luis Approved -
3 S9-D30 9 Peeters, Rene NED 9 vs 2 NOR  Stjernesund, Vidar Approved -
7 S9-D31 9 Eliasson, Patrik SWE 8 vs 9 LIE  Beusch, Christian Approved -
11 S9-D32 9 Burcu, Askin TNC 6 vs 9 HUN  Dereki, Barna Approved -

17:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
1 S8-SE25 7 Bazzana, Stefano ITA 5 vs 7 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
2 S8-SE26 7 Ederl, Christian AUT 6 vs 7 BEL  Budo, Pascal Approved -
4 S8-SE27 7 Plattner, David SUI 7 vs 3 GER  Gross, Steffen Approved -
24 S8-SE28 7 Kojsza, Zoltan HUN 7 vs 3 POR  Pereira, Manuel Approved -

19:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
24 S8-SE29 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 2 BEL  Budo, Pascal Approved -
1 S8-SE30 7 Plattner, David SUI 2 vs 7 HUN  Kojsza, Zoltan Approved -

21:00 session - round: F
T NR D RTo Match
24 S8-SE31 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 6 HUN  Kojsza, Zoltan Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament