Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2011 - JPGST - Luxembourg - Luxembourg

Tue, 09 - August - 2011
 Select time session:     all times    09:00    11:00    13:00    15:00    17:00    19:00    21:00    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
0 Match-001 2 Portugal POR 3 vs 0 ITA  Italy Approved -
5 ST10-001 7               Approved -
3 ST8-001 7               Approved -
4 ST9-001 9               Approved -
0 Match-002 2 Liechtenstein LIE 0 vs 3 SWE  Sweden Approved -
8 ST10-002 7               Approved -
6 ST8-002 7               Approved -
7 ST9-002 9               Approved -
0 Match-003 2 Luxembourg LUX 0 vs 3 FIN  Finland Approved -
1 ST10-003 7               Approved -
2 ST8-003 7               Approved -
24 ST9-003 9               Approved -
0 Match-004 2 Switzerland SUI 0 vs 3 NED  Netherlands Approved -
11 ST10-004 7               Approved -
9 ST8-004 7               Approved -
10 ST9-004 9               Approved -
0 Match-005 2 Austria AUT 1 vs 2 BEL  Belgium Approved -
20 ST10-005 7               Approved -
12 ST8-005 7               Approved -
13 ST9-005 9               Approved -
0 Match-006 2 Hungary HUN 2 vs 1 CZE  Czech Republic Approved -
16 ST10-006 7               Approved -
14 ST8-006 7               Approved -
- ST9-006 9               Approved -
0 Match-007 2 Croatia CRO 1 vs 2 NOR  Norway Approved -
21 ST10-007 7               Approved -
- ST8-007 7               Approved -
22 ST9-007 9               Approved -
0 Match-008 2 North Cyprus TNC 0 vs 3 GER  Germany Approved -
19 ST10-008 7               Approved -
17 ST8-008 7               Approved -
18 ST9-008 9               Approved -

11:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
0 Match-013 2 Italy ITA 3 vs 0 LIE  Liechtenstein Approved -
19 ST10-013 7               Approved -
17 ST8-013 7               Approved -
18 ST9-013 9               Approved -
0 Match-014 2 Luxembourg LUX 0 vs 3 SUI  Switzerland Approved -
11 ST10-014 7               Approved -
9 ST8-014 7               Approved -
10 ST9-014 9               Approved -
0 Match-015 2 Austria AUT 1 vs 2 CZE  Czech Republic Approved -
21 ST10-015 7               Approved -
22 ST8-015 7               Approved -
20 ST9-015 9               Approved -
0 Match-016 2 Croatia CRO 2 vs 1 TNC  North Cyprus Approved -
23 ST10-016 7               Approved -
12 ST8-016 7               Approved -
13 ST9-016 9               Approved -

11:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
0 Match-009 2 Portugal POR 2 vs 1 SWE  Sweden Approved -
24 ST10-009 7               Approved -
2 ST8-009 7               Approved -
1 ST9-009 9               Approved -
0 Match-010 2 Finland FIN 0 vs 3 NED  Netherlands Approved -
8 ST10-010 7               Approved -
6 ST8-010 7               Approved -
7 ST9-010 9               Approved -
0 Match-011 2 Belgium BEL 2 vs 1 HUN  Hungary Approved -
16 ST10-011 7               Approved -
14 ST8-011 7               Approved -
15 ST9-011 9               Approved -
0 Match-012 2 Norway NOR 1 vs 2 GER  Germany Approved -
5 ST10-012 7               Approved -
3 ST8-012 7               Approved -
4 ST9-012 9               Approved -

13:00 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
4 S10-SE01 7 Pereira, Manuel POR 7 vs 5 GER  Willner, Frank Approved -
13 S10-SE02 7 Worung, Jimmy NED 7 vs 3 CZE  Janata, Jan Approved -
7 S10-SE03 7 Arnesen, Jan Morten NOR 4 vs 7 SWE  Lindgren, Magnus Approved -
11 S10-SE04 7 Manojlovic, Sascha SUI 6 vs 7 HUN  Dereki, Barna Approved -
17 S10-SE05 7 Wallner, Johann AUT 7 vs 5 GER  Müller, Heiko Approved -
8 S10-SE06 7 Malinowski, Tomasz POL 7 vs 5 SUI  Plattner, David Approved -
9 S10-SE07 7 Karlsson, Kent SWE 7 vs 6 FIN  Hartikainen, Marko Approved -
16 S10-SE08 7 Scheu, Werner AUT 7 vs 5 GER  Gross, Steffen Approved -
2 S10-SE09 7 Sörensen, Egil Arne NOR 7 vs 5 BEL  Budo, Pascal Approved -
24 S10-SE10 7 Määttä, Mika FIN 2 vs 7 GER  Kotewitsch, Ralf Approved -
6 S10-SE11 7 Correia, Henrique POR 7 vs 4 HUN  Szekely, Alin Approved -
3 S10-SE12 7 Bjerke, Tom NOR 1 vs 7 SWE  Eksell, Tom Approved -
5 S10-SE13 7 Kojsza, Zoltan HUN 7 vs 6 NED  Peeters, Rene Approved -
10 S10-SE14 7 Bucher, Andreas SUI 5 vs 7 BEL  Lambrechts, Steve Approved -
1 S10-SE15 7 Sudic, Robert CRO 7 vs 0 AUT  Radakovits, Thomas Approved -
12 S10-SE16 7 Stjernesund, Vidar NOR 7 vs 5 POR  Costa, Paulo Approved -

15:00 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
2 S10-SE17 7 Pereira, Manuel POR 2 vs 7 NED  Worung, Jimmy Approved -
8 S10-SE18 7 Lindgren, Magnus SWE 7 vs 5 HUN  Dereki, Barna Approved -
7 S10-SE19 7 Wallner, Johann AUT 1 vs 7 POL  Malinowski, Tomasz Approved -
6 S10-SE20 7 Karlsson, Kent SWE 3 vs 7 AUT  Scheu, Werner Approved -
4 S10-SE21 7 Sörensen, Egil Arne NOR 7 vs 3 GER  Kotewitsch, Ralf Approved -
1 S10-SE22 7 Correia, Henrique POR 7 vs 5 SWE  Eksell, Tom Approved -
5 S10-SE23 7 Kojsza, Zoltan HUN 7 vs 2 BEL  Lambrechts, Steve Approved -
24 S10-SE24 7 Sudic, Robert CRO 7 vs 5 NOR  Stjernesund, Vidar Approved -

17:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
4 S10-SE25 7 Worung, Jimmy NED 7 vs 5 SWE  Lindgren, Magnus Approved -
24 S10-SE26 7 Malinowski, Tomasz POL 7 vs 3 AUT  Scheu, Werner Approved -
1 S10-SE27 7 Sörensen, Egil Arne NOR 0 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
2 S10-SE28 7 Kojsza, Zoltan HUN 5 vs 7 CRO  Sudic, Robert Approved -

19:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
1 S10-SE29 7 Worung, Jimmy NED 3 vs 7 POL  Malinowski, Tomasz Approved -
24 S10-SE30 7 Correia, Henrique POR 7 vs 3 CRO  Sudic, Robert Approved -

21:00 session - round: F
T NR D RTo Match
24 S10-SE31 7 Malinowski, Tomasz POL 5 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament