Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Now Running  »   [  Youth - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2011 - JPGST - Luxembourg - Luxembourg

Mon, 08 - August - 2011
 Select time session:     all times    09:00    10:30    12:00    13:30    15:00    17:00    19:00    21:00    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
6 S10-A01 7 Espeland, Rune NOR 1 vs 7 AUT  Scheu, Werner Approved -
13 S10-D08 7 Hartikainen, Marko FIN 7 vs 4 GER  Wack, Ralf Approved -

09:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
12 S10-A10 7 Korpela, Simo FIN 3 vs 7 NED  Worung, Jimmy Approved -
24 S10-A11 7 Janata, Jan CZE 7 vs 2 ITA  Panucci, Massimiliano Approved -
7 S10-A12 7 Willner, Frank GER 7 vs 6 POL  Malinowski, Tomasz Approved -
2 S10-A13 7 Vanrijkel, Johny BEL 2 vs 7 POR  Torres, Luis Approved -
11 S10-A14 7 Halamka, Pavel CZE 1 vs 7 NOR  Arnesen, Jan Morten Approved -
10 S10-A15 7 Akerblom, Roger SWE 3 vs 7 HUN  Dereki, Barna Approved -
14 S10-A16 7 Dogahan, Hakan TNC 5 vs 7 LUX  Wirtz, Jos Approved -
16 S10-B09 7 Burcu, Askin TNC 7 vs 6 LIE  Dutler, Hansjörg Approved -
1 S10-B10 7 Wallner, Johann AUT 7 vs 6 ITA  Bazzana, Stefano Approved -
3 S10-B11 7 Weyer, Roger LUX 5 vs 7 AUT  Radakovits, Thomas Approved -
4 S10-B12 7 Sanlisoy, Mehmet TNC 1 vs 7 SUI  Plattner, David Approved -
15 S10-B13 7 Bjerke, Tor. E NOR 1 vs 7 SWE  Karlsson, Kent Approved -
8 S10-B14 7 Peeters, Rene NED 7 vs 2 GER  Damm, Thomas Approved -
5 S10-B15 7 Szekely, Alin HUN 7 vs 3 LUX  Heyard, Christian Approved -
9 S10-B16 7 Bucher, Andreas SUI 3 vs 7 GER  Gross, Steffen Approved -

10:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
15 S10-A09 7 Pereira, Manuel POR 7 vs 4 AUT  Scheu, Werner Approved -
18 S10-C09 7 Sörensen, Egil Arne NOR 7 vs 6 SUI  Manojlovic, Sascha Approved -
9 S10-C10 7 Stjernesund, Vidar NOR 7 vs 4 LUX  Everard, Xavier Approved -
5 S10-C11 7 Disivisour, Jeam-Marie LUX 0 vs 7 SWE  Lindgren, Magnus Approved -
21 S10-C12 7 Kotewitsch, Ralf GER 7 vs 1 LIE  Wille, Mario Approved -
3 S10-C13 7 Müller, Heiko GER 7 vs 6 CRO  Silic, Berislav Approved -
1 S10-C14 7 Gundersen, Jan E. NOR 4 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
11 S10-C15 7 Celikag, Mucahit TNC 3 vs 7 FIN  Rantanen, Antti Approved -
8 S10-C16 7 Wieringa, Jacco NED 2 vs 7 SWE  Eksell, Tom Approved -
10 S10-D09 7 Kojsza, Zoltan HUN 7 vs 4 BEL  Budo, Pascal Approved -
6 S10-D10 7 Beusch, Christian LIE 7 vs 5 SWE  Eliasson, Patrik Approved -
17 S10-D11 7 Lambrechts, Steve BEL 7 vs 0 LUX  Tibesar, Mich Approved -
2 S10-D12 7 van Helmond, Gijs NED 7 vs 4 FIN  Määttä, Mika Approved -
24 S10-D13 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 3 NOR  Bjerke, Tom Approved -
4 S10-D14 7 Ederl, Christian AUT 2 vs 7 CRO  Sudic, Robert Approved -
22 S10-D15 7 Strandhus, Bjorn NOR 5 vs 7 POR  Costa, Paulo Approved -
19 S10-D16 7 Hartikainen, Marko FIN 5 vs 7 ITA  Campagnolo, Gianni Approved -

12:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
16 S10-A17 7 Espeland, Rune NOR 6 vs 7 TNC  Dogahan, Hakan Approved -
1 S10-D24 7 Wack, Ralf GER 6 vs 7 BEL  Budo, Pascal Approved -

12:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
2 S10-A25 7 Pereira, Manuel POR 7 vs 2 NED  Worung, Jimmy Approved -
7 S10-A26 7 Janata, Jan CZE 7 vs 4 GER  Willner, Frank Approved -
5 S10-A27 7 Torres, Luis POR 5 vs 7 NOR  Arnesen, Jan Morten Approved -
10 S10-A28 7 Dereki, Barna HUN 7 vs 2 LUX  Wirtz, Jos Approved -
15 S10-B25 7 Burcu, Askin TNC 0 vs 7 AUT  Wallner, Johann Approved -
3 S10-B26 7 Radakovits, Thomas AUT 5 vs 7 SUI  Plattner, David Approved -
8 S10-B27 7 Karlsson, Kent SWE 7 vs 2 NED  Peeters, Rene Approved -
14 S10-B28 7 Szekely, Alin HUN 4 vs 7 GER  Gross, Steffen Approved -
17 S10-C25 7 Sörensen, Egil Arne NOR 7 vs 3 NOR  Stjernesund, Vidar Approved -
13 S10-C26 7 Lindgren, Magnus SWE 4 vs 7 GER  Kotewitsch, Ralf Approved -
24 S10-C27 7 Müller, Heiko GER 4 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
18 S10-C28 7 Rantanen, Antti FIN 6 vs 7 SWE  Eksell, Tom Approved -
12 S10-D25 7 Kojsza, Zoltan HUN 7 vs 2 LIE  Beusch, Christian Approved -
4 S10-D26 7 Lambrechts, Steve BEL 7 vs 6 NED  van Helmond, Gijs Approved -
6 S10-D27 7 Wirsbitzki, Reiner GER 5 vs 7 CRO  Sudic, Robert Approved -
9 S10-D28 7 Costa, Paulo POR 7 vs 5 ITA  Campagnolo, Gianni Approved -

13:30 session - round: L2
T NR D RTo Match
5 S10-A29 7 Dogahan, Hakan TNC 6 vs 7 SWE  Akerblom, Roger Approved -
24 S10-A30 7 Halamka, Pavel CZE 7 vs 5 BEL  Vanrijkel, Johny Approved -
7 S10-A31 7 Malinowski, Tomasz POL 7 vs 1 ITA  Panucci, Massimiliano Approved -
8 S10-A32 7 Korpela, Simo FIN 3 vs 7 AUT  Scheu, Werner Approved -
1 S10-B29 7 Bucher, Andreas SUI 7 vs 3 LUX  Heyard, Christian Approved -
9 S10-B30 7 Damm, Thomas GER 7 vs 0 NOR  Bjerke, Tor. E Approved -
14 S10-B31 7 Sanlisoy, Mehmet TNC 6 vs 7 LUX  Weyer, Roger Approved -
2 S10-B32 7 Bazzana, Stefano ITA 7 vs 3 LIE  Dutler, Hansjörg Approved -
10 S10-C29 7 Wieringa, Jacco NED 4 vs 7 TNC  Celikag, Mucahit Approved -
4 S10-C30 7 Gundersen, Jan E. NOR 4 vs 7 CRO  Silic, Berislav Approved -
6 S10-C31 7 Wille, Mario LIE 3 vs 7 LUX  Disivisour, Jeam-Marie Approved -
13 S10-C32 7 Everard, Xavier LUX 4 vs 7 SUI  Manojlovic, Sascha Approved -
12 S10-D29 7 Hartikainen, Marko FIN 7 vs 4 NOR  Strandhus, Bjorn Approved -
3 S10-D30 7 Ederl, Christian AUT 3 vs 7 NOR  Bjerke, Tom Approved -
11 S10-D31 7 Määttä, Mika FIN 7 vs 1 LUX  Tibesar, Mich Approved -
15 S10-D32 7 Eliasson, Patrik SWE 4 vs 7 BEL  Budo, Pascal Approved -

15:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
16 S10-A33 7 Akerblom, Roger SWE 4 vs 7 NED  Worung, Jimmy Approved -
14 S10-A34 7 Halamka, Pavel CZE 4 vs 7 GER  Willner, Frank Approved -
12 S10-A35 7 Malinowski, Tomasz POL 7 vs 6 POR  Torres, Luis Approved -
11 S10-A36 7 Scheu, Werner AUT 7 vs 1 LUX  Wirtz, Jos Approved -
13 S10-B33 7 Bucher, Andreas SUI 7 vs 4 TNC  Burcu, Askin Approved -
4 S10-B34 7 Damm, Thomas GER 5 vs 7 AUT  Radakovits, Thomas Approved -
15 S10-B35 7 Weyer, Roger LUX 5 vs 7 NED  Peeters, Rene Approved -
7 S10-B36 7 Bazzana, Stefano ITA 4 vs 7 HUN  Szekely, Alin Approved -
9 S10-C33 7 Celikag, Mucahit TNC 6 vs 7 NOR  Stjernesund, Vidar Approved -
24 S10-C34 7 Silic, Berislav CRO 6 vs 7 SWE  Lindgren, Magnus Approved -
6 S10-C35 7 Disivisour, Jeam-Marie LUX 2 vs 7 GER  Müller, Heiko Approved -
1 S10-C36 7 Manojlovic, Sascha SUI 7 vs 4 FIN  Rantanen, Antti Approved -
8 S10-D33 7 Hartikainen, Marko FIN 7 vs 3 LIE  Beusch, Christian Approved -
3 S10-D34 7 Bjerke, Tom NOR 7 vs 6 NED  van Helmond, Gijs Approved -
2 S10-D35 7 Määttä, Mika FIN 7 vs 5 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
10 S10-D36 7 Budo, Pascal BEL 7 vs 5 ITA  Campagnolo, Gianni Approved -

17:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
2 SS-113 100 Plattner, David SUI 79 vs 100 CRO  Sudic, Robert Approved -
1 SS-114 100 Peeters, Rene NED 43 vs 100 GER  Müller, Heiko Approved -
4 SS-115 100 Torres, Luis POR 100 vs 86 BEL  Budo, Pascal Approved -
24 SS-116 100 Bazzana, Stefano ITA 100 vs 60 POR  Correia, Henrique Approved -

19:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
24 SS-117 100 Sudic, Robert CRO 89 vs 100 GER  Müller, Heiko Approved -
1 SS-118 100 Torres, Luis POR 73 vs 100 ITA  Bazzana, Stefano Approved -

21:00 session - round: F
T NR D RTo Match
24 SS-119 100 Müller, Heiko GER 47 vs 100 ITA  Bazzana, Stefano Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament